اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر یکی از دانشگاه های بین المللی معروف کشور ترکیه واقع در استانبول است. بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در باهچه شهیر از سراسر دنیا حتی  افرادی در آمریکا می باشد. به همین دلیل است که در این دانشگاه شاهد دانشجویانی از تمامی کشور های کوچک و بزرگ روی کره زمین خواهید بود و این موضوع می تواند شما را از طریق این دانشجویان با فرهنگ و آداب رسوم کشور های مختلف آشنا کند. این دانشگاه در ترکیه یک دانشگاه خصوصی با سطح علمی بسیار بالایی می باشد که دانشجویان زیادی را هر ساله در کشور ترکیه به خود جذب می نماید.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول از جمله دانشگاه هایی است که با دانشگاه های اروپایی در ارتباط می باشد و از این طریق دانشجویان زیادی را رد و بدل می کنند. برای مثال دانشجویان از دانشگاه های اروپا می توانند منتقل به دانشگاه ترکیه شوند؛ یا این که دانشجوی مشغول به تحصیل در ترکیه در صورت درخواست و تمایل می تواند مهمان دانشگاه های اروپایی باشد. کیفیت و اطلاعات دقیق در باره محیط و تدریس این دانشگاه را می توان از موسسات اعزام دانشجو به ترکیه سوال نمود. اما می توان گفت با توجه به رتبه این دانشگاه در رنگینک جهانی در سطح علمی خوبی قرار دارد.

برای پیدا کردن بهترین موسسه اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

این دانشگاه علاوه بر این که در پایتخت ترکیه که یکی از بهترین شهر های ان است قرار دارد؛ در بهترین منطقه شهر نیز قرار گرفته است. به طور کلی دانشگاه شامل ۴ پردیس می باشد که در ۴ منطقه مختلف استانبول قرار دارد. این ۴ منطقه از جمله منطقه گالاتا، منطقه گوزنپه، منطقه بشیکتاش شمالی و بشیکتاش جنوبی که جزو مناطق خوب استانبول محسوب می شود واقع است. هر پردیس شامل دانشکده های مختلفی می باشد و اکثر رشته های تحصیلی را تدریس می کند.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول,دانشگاه باهچه شهیر ترکیه,شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر

پذیرش در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه می بایست سایت این دانشگاه و اطلاعات مربوط به رشته های مختلف را به دقت بررسی نمایید. فرم درخواست آنلاین دانشگاه باهچه شهیر را بیابید و آن را به طور دقیق تکمیل نمایید و برای دانشگاه ارسال کنید. این فرم از طریق ایمیل خودتان یا ایمیل موسسات اعزام دانشجو به ترکیه برای دانشگاه می بایست ارسال شود و از طریق همان ایمیل نتیجه برای شما ارسال خواهد شد. پس می بایست ایمیل خود را به مدت یک هفته با دقت چک نموده و یا از طریق موسسات مربوطه به شما اطلاع داده خواهد شد.

پس از این که نتیجه بعد از بررسی ها به شما اعلام شد با توجه به این دانشگاه باهچه شهیر ترکیه یک دانشگاه خصوصی است در صورت پذیرش در این دانشگاه می بایست شهریه خود را واریز نمایید. میزان مبلغ شهریه بستگی به رشته انتخابی مورد نظر شما دارد. موسسات اعزام دانشجو به ترکیه به دلیل ارتباطاتی که با دانشگاه های ترکیه دارند می توان در خصوص شهریه به دانشجو کمک کنند. این کمک از طریق اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه به هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در این کشور اعمال می شود.

موسسات می توانند با توجه به شرایط فرد متقاضی تحصیل و بورسیه ای که به فرد تعلق خواهد گرفت درخواست بورسیه تحصیلی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و در هزینه های تحصیل به دانشجو کمک نمایند. بورسیه ای که این دانشگاه معمولا برای بیش تر دانشجویان در نظر می گیرد بورسیه درصدی است.

دانشگاه باهچه شهیر استانبول,دانشگاه باهچه شهیر ترکیه,شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر

رشته های تحصیلی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

دانشگاه باهچه شهیر استانبول با توجه به این که دانشگاه بزرگی است و امروزه پیشرفت قابل توجهی نسبت به سال های قبل داشته است معمولا رشته های پر طرفدار در بین دانشجویان را در دانشگاه خود تدریس می کند. دانشکده های گوناگونی در ۴ پردیس این دانشگاه وجود دارد این دانشکده ها از جمله دانشکده معماری، دانشکده پزشکی، دانشکده اقتصاد، دانشکده حقوق و… می باشد. رشته هایی که این دانشگاه برای آن ها دانشجو می پذیرد از جمله رشته های زیر است:

 • رشته حقوق
 • رشته اقتصاد
 • رشته امور مالی
 • رشته معماری (گرایش های مختلف معماری)
 • رشته مهندسی (گرایش های مختلف مهندسی)
 • رشته جامعه شناسی
 • رشته ریاضیات
 • رشته روانشناسی
 • رشته پرستاری
 • رشته پزشکی و…

افراد متقاضی تحصیل در ترکیه می توانند درخواست خود را در رشته تحصیلی مورد نظر برای دانشگاه به صورت انلاین ارسال کرده و منتظر خبر پذیرش خود باشند. جهت بررسی ها همراه درخواست تحصیل می بایست مدارک مورد نیاز هویتی و تحصیلی خود را نیز ارسال نمایند.

امکانات دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر از جمله دانشگاه هایی است که به دلیل امکانات کامل آموزشی و رفاهی که برای دانشجویان در نظر گرفته است در سراسر جهان محبوب شده است. این امکانات با توجه به غیر دولتی بودن این دانشگاه، ممکن است دانشجو را متحمل هزینه بیش تری نماید. اما با این حال به دلیل امکاناتی که برای دانشجو در نظر دارد خیلی از افراد در هر جای دنیا متقاضی تحصیل در ترکیه در این دانشگاه می باشند. برخی از این امکانات بی نظیر را که در هر دانشگاهی نمی توان دید در ادامه سرح می دهیم:

امکانات آموزشی:

 • این دانشگاه امکان تبادل دانشجو را با دانشگاه های معروف اروپا و آمریکا دارد. از این بابت مورد توجه بسیاری از دانشجو ها در سراسر جهان مخصوصا دانشجو های آسیایی قرار گرفته است.
 • بورسیه های تحصیلی که این دانشگاه برای دانشجویان مشغول ب تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه در نظر گرفته می تواند کمک زیادی به ادامه تحصیل دانشجویان با استعداد نماید.
 • مسابقات و برنامه های آموزشی تخصصی و مهمی را برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی در نظر می گیرد.
 • امکان شرکت دانشجویان در دوره های خاص در دانشگاه های معروف اروپایی و آمریکایی از طریق این دانشگاه فراهم است. شرکت در این دوره ها می توان رزومه خوبی برای دانشجو در آینده بسازد.

امکانات رفاهی:

 • این دانشگاه با توجه به این که ۴ پردیس جداگانه دارد؛ در هر پردیس دارای کتابخانه هایی با کتاب های ارزشمند می باشد. همچنین فضای مطالعه جذابی برای هر کتابخانه در نظر گرفته تا دانشجویان علاقه مند به خواندن کتاب و گذران وقت در کتابخانه باشند.
 • قایق های گشت زنی را به طور رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا در زمان اوقات فراغت از آن ها استفاده نماید.
 • اینترنت پر سرعتی که رایگان در اختیار دانشجو قرار می گیرد از جمله امکانات ارزشمند رفاهی این دانشگاه محسوب می شود.
 • جهت رفاه حال دانشجویان متقاضی تحصیل در ترکیه در دانشگاه، بانک نیز در نظر گرفته شده است.
 • همه دانشجویان مشغول به تحصیل شامل بیمه درمانی می شوند و از این بابت نگرانی نخواهند داشت.
 • این دانشگاه دارای محل اقامتی مرفه است و دانشجویان می توانند در این خوابگاه ها تا پایان دوره تحصیل بمانند.
 • باشگاه های ورزشی، رستوران ها و سالن غذا خوری، آزمایشگاه هایی با تجهیزات کامل و پیشرفته، محوطه های زیبا و… از جمله امکانات رفاهی دیگری است که این دانشگاه در ترکیه آن ها را برای دانشجویان در نظر می گیرد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا