اعزام دانشجو

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

وقتی صحبت از انتخاب بهرین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان به میان می آید شاید نخستین پرسش این باشد که کدام مقصد یا مقاصد در صدر تمایل داوطلبین مهاجرت به خارج است؟

پاسخ به این پرسش به مولفه هایی نظیرهدف شما از مهاجرت، مقدار سرمایه و نقدینگی موجود شما و نیازهایی که با مهاجرت در صدد رفع آن ها هستید، باز می گردد.

به طور کلی افراد از مهاجرت اهداف گوناگونی را دنبال می کنند که کلی ترین و برجسته ترین آن ها را می توان به شکلی زیر دسته بندی نمود:

  1. کاریابی و کسب درآمد
  2. تحصیل و مهاجرت برای سرمایه گذاری

ما در این مقاله به دنبال بررسی و معرفی بهترین مقصد کاری برای ایرانیان هستیم.

در ابتدا باید به باز تعریفی از بهترین کشور برای مهاجرت کاری بپردازیم. کشوری برای مهاجرت کاری مناسب است که شرایطی ایده آل تر از کشور مبدا در وجود آن جای داده شود به طور مثال یکی ازاین شرایط امنیت است.

امنیت از هرلحاظ مثل امنیت شغلی، امنیت سیاسی و. . .

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

بهترین مقصد برای مهاجرت ایرانیان نسبی است یعنی ممکن است کشوری مقصدی کاملا ایده آل برای یک فرد باشد ولی همان سرزمین مقصدی غیر قابل قبول و نامناسب برای فردی دیگر باشد. به عبارتی دیگر انتخاب بهترین مقصد از فردی به فرد دیگر متغیر است.

به طور مثال فردی ایرانی که در درخواست اخذ ویزای تحصیل برای مقاطع بالاتر را دارد اما در عین حال رزومه تحصیلی پایینی دارد، باید به دنبال کشوری مناسب برای مهاجرت ایرانیان با هدف تحصیل باشد و در مقابل فردی دارای رزومه کاری و حرفه ای قوی و دارای انواع مهارت های تخصصی، سرآمد است، باید برای مقصدی مناسب برای مهاجرت با هدف کاری کسب آگاهی کند.

پس بدین شکل باید در یافتن مقصد مناسب برای مهاجرت کاری ایرانیان همه جوانب را با توجه به صلاحیت های فردی و رزومه شخصی در نظر گرفت.
از انجا که سنجه های گوناگونی برای گزینش مقصد مناسب و ایده آل مهاجرت وجود دارد، باید در ابتدا با در نظر گرفتن هدف خود از مهاجرت، به دنبال پاسخ به این پرسش بگردیم.

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

اگر هدف از مهاجرت تحصیل است، باید درباره کشورها و مقاصدی با سطح علمی بالا و لول آکادمیک و همچنین شرایط پذیرش آن ها، به تحقیق و بررسی بپردازیم.

و یا ممکن است هدف از مهاجرت سرمایه گذاری در کشور مقصد باشد که در این صورت به کسب اگاهی هرچه بیشتر درباره زمینه های اقتصادی سرمایه گذاری در کشور مقصد، سطح رفاه آن کشور، نیازسنجی جامعه کشور مقصد و مواردی دیگر نظیر برخورد کشورهای گوناگون با مهاجران سرمایه گذار و میزان حمایت و استقبالی که از مهاجران سرمایه گذار دارند، پرداخته شود.

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

و اگر هدف از مهاجرت کاریابی باشد باید فاکتورهای مربوط به کار و شغل را در نظر بگیریم نظیر نرخ بیکاری، وضعیت معیشتی در کشور مقصد و . . .
به طور مثال باید در نظر داشته باشیم کشوری که به عنوان مقصد مهاجرت در نظر می گیریم آیا به تخصص و حرفه ما نیاز دارد و این نیاز به چه صورت و شدتی است؟

پیش تر گفته شد که هدف افراد بسته به نیازشان و حرفه و سطح تحصیلی آن ها از مهاجرت با یکدیگر متفاوت است اما در نهایت همگی این اهداف در یک چیز مشترک اند و آن هم ارتقا سطح رفاه و فراهم آوردن آسایش روانی و اقتصادی برای خود است. بنابراین انتخاب مقصد مناسب مهاجرت کاری بسیار حائز اهمیت است زیرا در صورت گزینش نادرست، بدتر شدن شرایط و شکست حتمی خواهد بود.

در ادامه می پردازیم به شرایطی که باید برای مهاجرت امن و رفاه آفرین دارا بود.یکی از برجسته ترین شرایط، داشتن حداقل تمکن مالی است که داشتن این مورد نیز با توجه به شیوه و هدف مهاجرت افراد با یکدیگر متفاوت است.

از دیگر فاکتورهای لازم برای مهاجرت عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری است که باید همه جانبه باشد.

از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئیس

سوئیس کشوری است که دارای یکی از پایین ترین نرخ های تورم است. کشوری است که نا به سامانی های اقتصادی نظیر رکود در آن بسیار کمتر به چشم می خورد.

سیاست گذاری های دولت سوئیس در بخش های اقتصادی حساب شده و کارآمد است و همین امر سبب شده که نیروی کار فعال در این کشور با درآمد ماهیانه خود در پرداخت هزینه های معیشتی خانوار و تهیه امکانات اولیه زندگی به چالش ناگشودنی بر نخورد.

و به تبع همین امر سوئیس مقصد بسیار مناسبی است برای مهاجرت با هدف کاریابی چون که هم زمینه های شغلی و هم دستمزهای نیروی کار در این کشور مکفی و فراوان است و از آنجا که هزینه های زندگی در مقایسه با حقوق و مزایای کارمندان و کارگران کمتر است، داوطلبان مهاجرت در یک توازن مطلوب اقتصادی و معیشتی قرار می گیرند.

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

کانادا بهترین کشور برای مهاجرت کاری

کانادا نیز یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی بین مردم جهان می باشد. به دلیل وجود مشاغل و زمینه های شغلی فراوان و نبود مشکل آنچنانی در تامین هزینه های اولیه و ثانویه زندگی.

همچنین این کشور به دلیل داشتن مراکز آکادمیک پیشرفته، مدارک تحصیلی با درجه اعتباری بالا برای متقاضیان مهاجرت، به ویژه ایرانیان فراهم می آورد.
از دیگر امتیازات و قابلیت های مهاجر پذیری کشور کانادا می توان به کسب اقامت شهروندی دائم در این کشور اشاره کرد.

به دلیل وجود سهولت در کسب اقامت دائم کانادا به دلیل افزایش جمعیت و پیشرفت های اقتصادی همه جانبه و چشمگیر این کشور مقصد مناسبی برای مهاجران ایرانی است که با هدف کاریابی قصد مهاجرت دارند.

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به آلمان

این کشور پس از پشت سر گذاشتن بحران های حاصل از جنگ های جهانی اول و دوم بنای اقتصادی خود را بسیار محکم و قوی پی ریزی کرده است. به طور که تقریبا محال است دچار فروریزی و شکست گردد.

در عرصه های اقتصادی نیزبه دلیل سیاست گذاری های درست و به کارگیری شیوه های کارآمد راهبردی، وضعیت بسیار مطلوبی را تجربه می کند و نرخ بیکاری و تورم و رکود در آن بسیار پایین است.

از لحاظ تحصیل و کسب علم به دلیل به کارگیری متدهای بسیار پیشروی آموزشی و تربیتی در این کشور مدارک تحصیلی و دانشگاهی این کشور از معتبرترین ها در نوع خود است و این امر به حدی است که دانش اموختگان آکادمی ها و دانشگاههای این کشور به راحتی در بهترین مراکز تولیدی و خدماتی جذب و استخدام می گردند.

مهاجرت کاری ایرانیان,مهاجرت کاری به آلمان,مهاجرت کاری به سوئد

مهاجرت کاری به سوئد

سوئد نیز یکی دیگر از مقاصد پرطرفدار برای مهاجرت کاری است. به ویژه برای ایرانیان داوطلب مهاجرت شغلی. از جمله مزایایی که می توان برای مهاجرت کاری به این کشور برشمرد کیفیت مطلوب زندگی و وجود عرصه های گسترده و سهل الوصول کسب و کار می باشد.

عوامل دیگری که سوئد را به مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری ایرانیان تبدیل ساخته آب و هوا و شرایط اقلیمی بسیار مساعد و رایگان بودن هزینه های بهداشت و درمان در این کشور است.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات جامع و مفید، شما را در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان یاری بنماییم. این انتخاب نیازمند کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاصد مختلف و بررسی مجدد شرایط خود می باشد، تا با انتخابی درست بتوان گامی به سوی موفقیت و رفاه بیشتر برداشت.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا