اعزام دانشجو

10 تا از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج

خلاصه نوشته
  • تحصیل در خارج از کشور  یکی از رویاهای دانش‌ آموزان و دانشجویانی بشمار می ‌رود که قصد دارند در سطوح بالایی تحصیلات خود را ادامه دهد، بنابراین به فکر پیدا کردن بهترین کشور برای تحصیل در خارج هستند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین کشور خارج برای تحصیل کدام است؟

کشورهای زیادی در سطح جهان وجود دارد که می‌ توانید یکی از آن‌ ها را برای تحصیل خود انتخاب کنید، از طرفی ملاک های بسیاری برای ادامه تحصیل در کشورهای مختلف وجود دارد به عنوان مثال عده ای ممکن است به‌ دنبال انتخاب کشورهای ارزان برای ادامه تحصیل باشند.

افراد دیگر به فکر انتخاب کشورهایی هستند که به پیشرفت علم و دانش آن ها منجر شود، بنابراین هر فردی برای تحصیل از خارج کشور معیاری را در نظر دارد که با توجه به آن‌ ها لیستی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور را در اختیار شما قرار داده ایم.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۱۰. تحصیل در ایرلند

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج، ایرلند می‌ باشد که تحت نظر اتحادیه اروپا است و به عنوان یکی از کشورهای انگلیسی‌ زبان در قاره اروپا شناخته می شود.

بسیاری از افراد قصد دارند با در دست داشتن مدرک دیپلم در دانشگاه ایرلند به ادامه تحصیل بپردازند، این افراد در مرحله اول باید دوره ‌های فاندیشن را پشت سر بگذارند؛ در این دوره‌ ها درس های تخصصی با توجه به سیستم آموزشی کشور به افراد آموزش داده خواهد شد و افرادی که علاقه‌ مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند آمادگی کامل را پیدا خواهد کرد.

این دوره‌ ها در ۴ دسته رشته مهندسی، بیزینس و مدیریت، علوم و فاندیشن پزشکی ارائه می‌ شود که طول دوره آن یک‌ سال می ‌باشد، بنابراین به دلیل این که در مدت‌ زمان کمی متقاضیان می‌ توانند این دوره را به اتمام برسانند، از این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور یاد می شود.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۹. تحصیل در ایالات‌ متحده آمریکا

کشور آمریکا به ‌عنوان یکی از پیشرفته ‌ترین کشورهای دنیا شناخته می ‌شود که دانشجویان بسیار زیادی در این کشور بورسیه شده و درس خود را ادامه می ‌دهند.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند باید به این‌ موضوع واقف باشد که دوره کاردانی آن ۲ سال طول می ‌کشد و افرادی که قصد دارند مدرک لیسانس را در این کشور دریافت کنند باید ۳ الی ۴ سال در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند.

از طرفی دانشجویانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل در دانشگاه ‌های آمریکا بپردازند اطلاعات بسیار زیادی را در مورد رشته خود به دست خواهند آورد، بنابراین باعث می شود دانشجویان به‌ صورت تخصصی ‌تر رشته‌ های خود را یاد بگیرند.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۸. تحصیل در کشور فنلاند

کشورهای بسیار زیادی وجود دارد که افراد می ‌توانند برای ادامه تحصیل خود یکی از آن ‌ها را انتخاب کنند. یکی از برترین کشورها برای ادامه تحصیل در خارج فنلاند می ‌باشد که برای گذران زندگی، دانشجویان را با هزینه‌ های بسیار پایینی مواجه خواهد کرد.

از طرفی افرادی که به ادامه تحصیل در این کشور می‌ پردازند مبالغ بسیار کمی را برای تحصیل خود پرداخت خواهند کرد. در دانشگاه‌ های فنلاند آموزش زبان فنلاندی را به دانشجویان ارائه خواهند داد، بنابراین بعد از این‌ که به زبان فنلاندی تسلط کافی پیدا کردند، سطح هزینه ‌های تحصیل آن‌ ها بسیار کمتر خواهد شد.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۷. تحصیل در کشور انگلستان

از بین کشورهایی که دانشجویان برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، می‌ توان کشور انگلستان را نام برد که  دانشگاه های آن در لیست ۱۰ دانشگاه برتر در سطح جهان قرار گرفته است.

آموزش‌ هایی که در دانشگاه‌ های انگلستان ارائه می‌ شود بیشتر بر روی حرفه و مهارت افراد تاکید دارد، بنابراین واحدهای بسیار کمی را با عنوان حفظیات در دانشگاه تدریس می کنند.

برای گذراندن دوره مقطع کارشناسی در کشور انگلستان به ۳ سال زمان نیاز دارید، از طرفی مدرک مقطع کارشناسی ‌ارشد را در طول یک‌ سال می‌ توان اخذ کرد. به این نکته دقت داشته باشید که هنگام تحصیل می‌ توانید به‌ عنوان دانشجو در هفته ۲۰ ساعت کار کنید، از طرفی دانشجویان بعد از فارغ‌ التحصیلی می‌ توانند به مدت ۲ سال در کشور انگلستان زندگی کنند.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۶. تحصیل در هلند

کشور هلند یکی دیگر از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در خارج به شمار می رود که هزینه تحصیل آن بسیار پایین است و مدارک دانشگاهی آن از اعتبار بالایی برخوردار هستند، علاوه بر این شما می ‌توانید با دریافت مدرک از دانشگاه‌ های این کشور در هر جایی مشغول به کار شوید.

زبان رایج کشور هلند، انگلیسی می‌ باشد که شما با یاد گرفتن زبان انگلیسی می توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید، البته اگر قصد دارید که در هلند به فعالیت بپردازد و کاری را مرتبط با رشته خود پیدا کنید بهتر است که زبان هلندی را به خوبی بلد باشید.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند برای دریافت مدرک می‌ توانند تا سن ۳۲ سالگی اقدام کنند و افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ‌ارشد دارند با محدودیت سنی زیادی مواجه نخواهند بود، یعنی تا سن ۳۹ سالگی می‌ توانند برای گذراندن این مقطع اقدامات لازم را انجام دهند.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۵. تحصیل در کانادا

یکی از مهاجر پذیرترین کشورها که بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به آن ‌جا مهاجرت می‌ کنند، کشور کانادا است. در واقع افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند کانادا را به ‌عنوان یکی از گزینه ‌های انتخابی خود در نظر می ‌گیرند.

از نکات مهمی که برای تحصیل در کانادا باید به آن توجه داشت انگیزه نامه و گپ تحصیلی می ‌باشد، از طرفی هم برای تحصیل در مقطع لیسانس با محدوده سنی ۲۰ الی ۲۴ سال مواجه خواهید بود که این محدودیت برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد تا ۳۰ سال می‌ رسد.

بعد از فارغ‌ التحصیلی در این کشور می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و اقامت کانادا را بدست آورید، همچنین با توجه به مدت‌ زمانی که در کانادا تحصیل ‌کرده باشید، بعد از فارغ‌ التحصیلی به همان اندازه اجازه ماندن در این کشور را به شما می‌ دهند، به همین علت کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج معرفی می شود.

 

۴. تحصیل در انگلستان

از گذشته تا به امروز افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را داشته اند، انگلستان را به عنوان یکی از کشورهای مناسب تحصیل انتخاب می کردند؛ در واقع هزینه‌ های تحصیل در این کشور بسیار پایین می‌ باشد و افراد متقاضی در مقطع کارشناسی می ‌توانند بعد از ۳ سال مدرک خود را دریافت کنند.

گرفتن مدرک در مقطع کارشناسی ‌ارشد یک‌ سال زمان می برد، به این معنی که تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد به‌ اندازه‌ تحصیل در مقطع کارشناسی در کشورهای دیگر می ‌باشد.

از طرفی بعد از اتمام تحصیل می توانید  ۲ تا ۳ سال در انگلستان بمانید و اگر گزینه کار تحصیل را انتخاب کنید، می توانید بعد از گذشت دو سال از تحصیل در سال سوم مشغول به کار شوید و از سال چهارم به بعد تحصیل خود را ادامه دهید.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۳. تحصیل در بلژیک

یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور بلژیک می ‌باشد که شهریه سالانه آن نسبت‌ به دیگر کشورها پایین ‌تر است و افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های این کشور را داشته باشند باید نمره ۵٫۵ آیلتس را کسب کرده باشند.

در دانشگاه‌ های کشور بلژیک رشته ‌هایی به دانشجویان معرفی می ‌شود که بازار کار آن‌ ها بسیار زیاد است، همچنین دانشجویان می ‌توانند بعد از فارغ‌ التحصیل شدن به مدت یک‌ سال در این کشور مشغول به کار مرتبط با رشته خود شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۲. تحصیل در دانمارک و سوئد

دانمارک و سوئد از دیگر کشورهای پر متقاضی برای ادامه تحصیل به شمار می‌ روند که افراد متقاضی برای ادامه تحصیل در این کشورها باید دوره های زبان دانمارکی را بگذرانند و نمره ۶.۵ آیلتس را کسب کرده باشند.

کسانی که به تحصیل در دانمارک و سوئد می پردازند، می توانند درخواست اقامت همراه را هم بدهند و بعد از فارغ التحصیل شدن تا ۶ ماه اجازه دارند کار مرتبط با رشته خود را پیدا کنند، سپس برای ویزای کاری خود اقدامات لازم را انجام دهند.

بهترین کشور خارج برای تحصیل,بهترین کشور های خارجی برای ادامه تحصیل,بهترین کشور خارج برای تحصیل

۱. تحصیل در آلمان

کشور آلمان هم به عنوان یکی از برترین کشورها برای تحصیل در خارج معرفی می ‌شود، چرا که تحصیل در بسیاری از مقاطع آن کاملا رایگان است؛ از طرفی هم آموزشگاه‌ های اختصاصی را برای یادگیری زبان آلمانی راه‌ اندازی کرده‌ اند و دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه این کشور هستند باید نمره ۶ آیلتس را کسب کرده باشند.

با دریافت مدرک دانشگاهی کشور آلمان می‌ توانید به ‌راحتی کار مرتبط با رشته خود را بیابید و اقامت خود را در آلمان به اقامت کاری تبدیل کند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا