اعزام دانشجو

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان ایرانی

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان کدامند؟

در تلاش هستیم در این مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان را با توجه به شرایط کاری و تحصیلی مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

بر اساس ارزیابی های که انجام شده  کشورهای سوئیس، اسپانیا، آمریکا، دارای بهترین شرایط کاری برای دندانپزشکان ایرانی می باشند و به ترتیب کشور های انگلستان، هلند و آمریکا بالاترین رتبه را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دارند.

به دلیل وجود بهترین دانشگاه های دندانپزشکی و بیشترین دستمزد کشور های نام برده در بالاترین سطح رتبه بندی قرار گرفته اند.

ما در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین  کشورها برای مهاجرت تحصیلی و کاری در رشته دندانپزشکی شما را با شیوه کار دندانپزشکی در کشورهای خارجی، همچنین بهترین بازار کار برای دندانپزشکان، آشنا خواهیم کرد.

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی دندانپزشکان

در میان دانشجویان ایرانی رشته دندانپزشکی از محبوبیت بالایی برخوردار است و دانشجویان همواره سعی دارند از شرایط تحصیلی بهترین دانشگاه ها اطلاع بیابند.

طبق آمار منتشر شده در سال ۲۰۲۳ و بر اساس رده بندی دانشگاه های برتر جهان (QS) به ترتیب کشورهای انگلستان، هلند و آمریکا بهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی می باشند، اما بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان در سال ۲۰۲۳ شامل کشور های ذکر شده می باشد.

کشور کینگز کالج در صدر این رتبه بندی قرار دارد، آکادمی دندانپزشکی آمستردام (ACTA) در رتبه دوم قرار گرفته و دانشگاه میشیگان رتبه سوم را دارا است.

دانشگاه کینگز با در سال ۱۸۲۹ احداث شد، این دانشگاه دولتی به دلیل فعالیت های درخشان پژوهشی و آموزشی جز گروه راسل انگلستان می باشد و از نوآوران آموزش پزشکی و دندانپزشکی (کورس BDS) در اروپا به شمار می رو  که مدت زمان آن ساله است.

آکادمی دنداپزشکی آمستردام با داشتن جایگاه دوم جز تخصصی ترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا و جهان می باشد. مدت زمان تحصیل در این دانشگاه ۳ ساله است.

از طرفی ادامه تحصیل در برترین دانشگاه آمریکا یعنی میشیگان ۴ سال طول می کشد. در میان این سه دانشگاه، دانشگاه کینگز کالج لندن از جهت پرداخت هزینه های مالی نسبت به دیگر دانشگاه ها مقرون به صرفه تر است.

بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشک,بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان,بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان ایرانی

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری دندانپزشکان

انتخاب یک کشور مناسب برای کار کردن از مهم ترین دغدغه های دندانپزشکان به شمار می رود که در این جا سه مقصد مهاجرتی شامل اروپا، آمریکا شمالی و استرالیا  پیش روی دندانپزشکان قرار دارد، اما هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان باید به بررسی درآمد ها پرداخت.

داوطلبان باید به این موضوع توجه کنند که درآمد دندانپزشکان در کشور های مختلف یکسان نیست و به عواملی مانند تخصص، سابقه کاری، نوع مدرک دانشگاهی، میزان تحصیلات و … بستگی دارد.

با توجه به آمار های رسمی انتشار یافته در اسپانیا دندانپزشکان بیشتر از هر کشور دیگری کسب درآمد داشته اند، به همین دلیل انتخاب هوشمندانه ای برای مهاجرت دندانپزشکان خارجی محسوب می شود.

در مورد بازار کار دندانپزشکان در اسپانیا باید بگوییم که میانگین درآمدی در این  کشوردر مقایسه با درآمد دندانپزشکان رقم قابل ملاحظه ای نیست‌.

بهترین بازار کاری کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان

سطوح درآمدی و نرخ بیکاری برای کار دندانپزشکی در میان کشورهای جهان متفاوت است، اما نکته مهمی که هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشکان وجود دارد توجه به کمبود دندانپزشک در میان کشورهای مختلف جهان می باشد.

بر اساس آماری که از بازار کار دندانپزشکان در سراسر جهان در دسترس قرار گرفته هلند به علت تعداد بالای دندانپزشکان بازنشسته با مشکل کمبود دندانپزشک رو به رو شده است.

ورود دندانپزشکان فارغ التحصیل به بازار کار در کشور هلند نیز پاسخگوی نیاز جامعه نیست، پس به طور قطع افرادی که متقاضی کار دندانپزشکی هستند باید از شرایط مهاجرت و اخذ مجوز در کشور هلند اطلاع بیابند.

متقاضیان برای گرفتن مجوز ابتدا باید مدرک دانشگاهی خود را در وزارت بهداشت، رفاه و ورزش هلند (hattp:english.bigregister.nl) معادل سازی کنند و بعد از آن برای دریافت گواهی مهارت حرفه ای یا certificate of professional competence تقاضا بدهند، سپس در  آزمون اطلاعات عمومی، تست مهارتی و ارزیابی حرفه ای نمره قبولی را کسب کنند.

فقط با گرفتن این گواهی آن ها می توانند در BIG register ثبت نام انجام دهند و تقاضای مجوز کار بدهند. اگر دندانپزشکان پیشنهاد کار دریافت کنند یا مدت قرارداد کاری آن ها بیشتر از سه ماه باشد، می توانند برای ویزا کار هلند(Visa D) درخواست خود را ارائه دهند و بعد از اینکه وارد هلند شدند از اداره مهاجرت (IND) ویزای اقامت بگیرند.

بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان عمومی,بهترین کشور برای مهاجرت دندانپزشک,بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان

کم هزینه ترین کشور های جهان برای تحصیل دندانپزشکی

یکی از موضوعات حائز اهمیت هزینه های تحصیل دندانپزشکی در یک کشور خارجی است. برای یک دانشجو خارجی هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا ۵۶۰۰۰ دلار کانادا می باشد، اما در کشور ایتالیا با دریافت بورسیه می توان به صورت کاملا رایگان در این رشته ادامه تحصیل داد.

بهترین کشورها برای مهاجرت دندانپزشکان از شرایط و مشکلات خاصی برخوردار است. از طرفی متقاضیان باید با در نظر گرفتن شرایط و توانایی های خود برای تحصیل در یک کشور خارجی اقدام کند‌، البته شاید بتوان گفت که تحصیل دندانپزشکی در یک کشور خارجی بهترین راه برای پیدا کردن کار می باشد‌.

شیوه کار دندانپزشکی در کشور های خارجی

در ابتدا چگونگی انجام کار یک دندانپزشک و نحوه تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا را مورد بررسی باید قرار داد. بر اساس قانون اسپانیا وظایف مربوط به یک دندانپزشک شامل درمان همه بیماری های دهان می باشد.

برای این که یک دندانپزشک بتواند فعالیت کند باید حتما دارای مدرک دانشگاهی معتبر یا مدرک خارجی معادل سازی شده باشد. دندانپزشکان ایرانی باید از طریق وزارت فرهنگ و آموزش اسپانیا (Ministerio de Education y Culture)  برای معادل سازی مدرک خود اقدام کنند، اما به طور معمول ثبت نام دندانپزشکان به وسیله شورای دندانپزشکی (Cosejo General) در شهر مادرید انجام می پذیرد.

شیوه دریافت مجوز در آمریکا به این ترتیب است که دانشجویان باید  ابتدا مدرک دندانپزشکی DDS  یا ADA  بگیرند، سپس مجوز کار ایالتی را دریافت کنند، اما نحوه گرفتن مجوز در ایالت های مختلف به یک شکل نیست و لازمه آن قبولی در آزمون های شورای ملی دندانپزشکی و آزمون عملی می باشد.

با وجود این که دندانپزشکان تحت عنوان کارورزان عمومی دندانپزشکی معرفی می گردند برخی نیز از طریق پست DMD  یا پست DDS  تخصص دندانپزشکی را انتخاب می کنند.

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان کشور سوئیس می باشد که در این کشور گزینش و بررسی شرایط دندانپزشکان خارجی و صدور مجوز برای آن ها برعهده شورای دندانپزشکی سوئیس (SSO) می باشد.

راه های زیادی برای کار در رشته ی دندانپزشکی در کشور هلند وجود دارد، از جمله آن ها می توان به بزرگ ترین وب سایت پستینگ شغل دندانپزشکی هلند اشاره کرد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا