اعزام دانشجو

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی کجاست؟

پرستاری یکی از مشاغل طاقت فرسا، دشوار و مهم در جوامع است. چرا که امنیت سلامت در جامعه بر عهده آنان است. در سال های اخیر و به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا نیاز به این قشر شریف بیش از پیش احساس شد. پرستارانی که دارای مدرک تحصیلات تکمیلی ارشد و تحصیلات عالیه دکترا هستند، به نسبت همکاران خود با مدارک تحصیلی پایین تر قطعا از شرایط بهتر و مناسب تری برای مهاجرت برخوردار اند.

بهترین سایت های پزشکی ایران

حال در ادامه این مطلب می پردازیم به فرصت ها، شرایط و مقاصد ایده آل برای مهاجرت کاری پرستاران.

بر اساس آمارهای سازمانی، درصد بسیار قابل توجهی از کشورهای پیشرفته توسعه یافته در دنیا با کمبود نیروی پرستاری مواجه اند یکی از راهکارهای این کشورها برای جبران این کمبود جذب پرستاران خارجی مهاجر است.

نکته قابل توجه در مهاجرت پرستاران این است که بسته به شرایط فردی و حرفه ای هر پرستار، مقصد مهاجرت برای وی نیز متفاوت است که در مجموع کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی و آمریکایی می توانند مقاصد ایده آلی برای مهاجرت پرستاران باشند.

برخی از شرایط کلی که یک پرستار برای مهاجرت می بایست احراز کند عبارت اند از:

  1. دانش آموختگی از یک دانشگاه دارای مدرک معتبر.
  2. دارا بودن پروانه پرستاری
  3. دارا بودن حداقل ۲سال سابقه کار در کسوت پرستاری
  4. تسلط به مهارت زبان و داشتن یکی از مدارک بین المللی معتبر زبان مانند آیلتس.

نکته مهم در امر مهاجرت کاری پرستاران ایرانی موضوع معادل سازی است.

فرآیند معادل سازی با  تایید مدارک شخص داوطلب مهاجرت آغاز می گردد. پس از تایید مدارک شخص داوطلب مهاجرت که توسط نهاد مرتبط در کشور مقصد انجام می پذیرد به شخص متقاضی روادید تعلق می گیرد تا پروسه معادل سازی مدرک در آن کشور ادامه یابد.

از آنجایی که پرستاران نیز مانند دیگر افراد فعال در کادر درمان مستقیما با اقشار جامعه ارتباط دارند بنابر این باید به فنون زبان تسلط کافی داشته باشند که داشتن مدرک بین المللی معتبر زبان اهمیت دارد.

در ادامه این مطلب شرایط کشور آلمان را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران مورد بررسی قرار گرفته است.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستار ایرانی,بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی,بهترین کشور برای مهاجرت پرستاری

مهاجرت پرستاران به آلمان

به طور کلی مدارک پزشکی و پیراپزشکی سایر کشورها در اروپا معتبر نیست و لازمه اعتبار مدارک پروسه معادل سازی است. یکی از کشورهایی که کار معادل سازی مدرک کادر درمان در آن انجام می گیرد، آلمان است.آلمان به دلیل نیاز شدید به نیروی پرستاری شرایطی را فراهم آورده است تا در برخی از استان های این کشور کمبود از طریق جذب پرستاران خارجی رفع گردد.

در آلمان برای کسانی که در حرفه پزشکی و یا رشته های پیراپزشکی فارغ التحصیل هستند، نیاز به اخذ آزمون خاصی نیست. پس از طی شدن فرآیند معادل سازی مدرک در کشور مقصد، نیاز است تا پرستاران متقاضی یک دوره ۵۰۰ تا ۶۰۰ ساعته به عنوان کارآموزی بگذرانند تا به عنوان پرستار قانونی در این کشور اروپایی به فعالیت بپردازند.

برای پرستاران متقاضی مهاجرت به آلمان، تسلط به زبان آلمانی لازم  ضروری است.

مهاجرت پرستاران به عمان

از جمله مقاصد مناسب برای مهاجرت پرستاران ایرانی کشور عمان است.

کشور عمان به دلیل بالا بودن ارزش رایجش از یک سو و از سوی دیگر روابط مطلوب سیاسی با ایران مقصدی مطلوب برای مهاجرت پرستاران ایرانی است اما در عمان نیز پرستاران متقاضی مهاجرت می بایست فرآیند معدل سازی مدرک را طی و تکمیل کنند. آغاز پروسه معادل سازی مدرک در عمان با آزمون پرومتریک است. این آزمون به زبان انگلیسی است و داوطلبان می توانند در کشورهایی نظیر ترکیه، مالزی، امارات و عمان در آزمون پرومتریک شرکت کنند.

هر شخص متقاضی می تواند تا سه دفعه در آزمون پرومتریک عمان شرکت کند و پس از پذیرفته شدن در آزمون، فرد مستندات تحصیلی خود را برای ارزیابی ارسال می کند. سپس شخص متقاضی مورد مصاحبه قرار می گیرد و در صورت قبولی در مصاحبه می تواند مشغول به یافتن کار در این کشور شود و پس از طی این مراحل در صورتی که با یکی از کارفرماهای کشور عمان وارد قرارداد شود، به وی ویزای کاری عمان تعلق می گیرد.

مهاجرت پرستار به کانادا

کشور کانادا یکی دیگراز مقاصد جذاب برای مهاجرت پرستاران ایرانی است. اقدام برای اخذ ویزای کاری پرستاران در این کشور از طریق آزمون های اسکیل ورکر انجام می شود، و در صورت قبولی پرستاران متقاضی در این آزمون ها و دریافت ویزای کاری کانادا ابتدا باید فرآیند معادل سازی مدرک که پروسه ای یک ساله است، گذرانده شود.

برای پرستاران علاقمند به دریافت اقامت کشور کانادا یک راه دیگر نیز وجود دارد و آن ادامه تحصیل در سطوح تکمیلی و عالیه می باشد.

افراد دارای مدرک کارشناسی پرستاری در کانادا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری الزاما باید دارای پروانه نظام پرستاری باشند و درصورت کسب نمره ۶.۵ به بالا در آزمون آیلتس، می توانند برای ادامه تحصیل به مراکز آموزشی مربوط در کشور کانادا شوند.

مهاجرت پرستار به آلمان,بهترین کشور برای مهاجرت پرستار ایرانی,بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی

مهاجرت پرستار سوئد

سوئد نیز یکی دیگر از کشورهای پیشرفته اروپایی دارای جذابیت برای مهاجرت پزشکان و کادر درمان است. کشور سوئد برای تکمیل کردن فرآیند معادل سازی مدرک، به متقاضیان ویزا اعطا می کند. فارغ التحصیلان رشته پرستاری متقاضی مهاجرت می توانند پس از گذراندن ۳ سال کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود برای طی کردن پروسه های معادل سازی  مدارک مربوطه خود را به این کشور ارسال کنند تا پس از مورد تایید قرار گرفتن مدارک شان به آن ها اجازه ادامه فرآیند معادل سازی  در این کشور داده شود که البته پیش شرط آن آموختن زبان سوئدی است.

به پرستاران مهاجر که برای کاریابی به این کشور وارد می شوند فرصتی یک ساله داده می شود تا به مدرک سی یک زبان سوئدی دست پیدا کنند. فرد متقاضی پس از تسلط کافی به این سطح از زبان سوئدی باید خود را برای گراندن دوره های نظری و عملی مربوط به پرستاری آماده کند که مجموعا شش ماه به طول می انجامد و پس از این دوره ها می تواند در بازار کار کشورسوئد، مشغول به فعالیت شود.

مهاجرت پرستار دانمارک

کشور دانمارک نیز برای پرستاران متقاضی مهاجرت و به منظور تکمیل پروسه های معادل سازی مدرک ویزا اعطا می کند تا برای ادامه فرآیند مذکور و آموختن زبان دانمارکی اقدامات لازم را به عمل آورد.

در دانمارک برای پرستاران متقاضی تنها پیش شرط تکمیل فرایند معادل سازی مدرک و فراگیری زبان دانمارکی تا سطح IDansk 3 می باشد.

سخن آخر

انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت امری بسیار مهم و زمان بر است و نیازمند صبر و حوصله بالا و کسب اطلاعات مفید و ارتقا آگاهی خود نسبت به شرایط متفاوت در هر کشور است. امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشیم کمکی در جهت هموار ساختن مسیر پر فراز و نشیب مهاجرت کرده باشیم.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا