اعزام دانشجو

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2023

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدامند؟

متقاضیانی که علاقه‌ مند به مهاجرت هستند با سوال ‌های گوناگونی رو به رو خواهند بود که یکی از آن‌ ها انتخاب کشور مناسبی برای مهاجرت می‌ باشد. در واقع کشوری که بتوان در آن ‌جا زندگی راحت و مرفهی داشت می تواند از بهترین مقاصد برای مهاجرت باشد‌ کمک کند.

در پاسخ به این سوال که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است نمی ‌توان پاسخ داد، چرا که هر فردی برای مهاجرت معیارهای مشخصی دارد، بنابراین با توجه به شرایط افراد می توان پاسخ مناسبی برای این سوال ارائه داد.

به ‌عنوان مثال بعضی کشورها ممکن است برای افرادی که دارای سن مناسب و رزومه تحصیلی خوبی باشند بسیار مناسب باشد، اما همان کشور برای فرد دیگری به ‌عنوان بدترین انتخاب معرفی می ‌شود.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021,بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

از طرفی افرادی که به ‌دنبال مهاجرت به کشورهای هستند که از لحاظ کاری مناسب باشد باید شرایط کاری و نرخ بیکاری کشور را مورد بررسی قرار دهند، بنابراین اطلاع داشتن در مورد تمامی این موارد به شما کمک می ‌کند که کشور مناسبی را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

در ادامه مطالب قصد داریم بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان را با توجه به شرایط مختلفی که متقاضیان دارند مورد بررسی قرار داد.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

هر فردی برای تامین امنیت زندگی و افزایش آسایش روی به مهاجرت می‌ آورد، بنابراین باید هنگام فرایند اخذ پذیرش نهایت دقت را بکار ببرید؛ زیرا اگر در انتخاب  مسیر مهاجرت اشتباهی رخ دهد ممکن است شرایط شما از آنچه که هست بدتر شود.

از طرفی همان ‌طور که گفته شد زمان انتخاب کشوری برای مهاجرت باید فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهید، حال برای پاسخ به سوال  بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کدام می باشد باید منابع مختلفی را مورد بررسی قرار داد و تحقیقات خود را تکمیل کرد، از طرفی از کسانی که مسیر مهاجرت خود را به کشورهای مختلف انجام داده اند سوالاتی را بپرسید.

متقاضیانی که به کشورهای دیگر مهاجرت می ‌کنند در چند ماه ابتدایی سکونت خود احساس سردرگمی خواهند کرد، چرا که از یک دنیا به دنیای دیگری منتقل می ‌شوند، از طرفی برای مهاجرت باید زیرساخت ‌ها و شرایط لازم را آماده کنید، چرا که نداشتن شرایط مالی خوب و تمکن مالی باعث عدم موفقیت در کشورهای دیگر می شود.

بعضی از کشورها با توجه به شرایطی که دارند برای اقامت دائم مناسب نیستند و مطمعنا بعد از مدتی دوباره به کشوری دیگر مهاجرت خواهید کرد. در نتیجه اولین کاری که برای انتخاب بهترین کشورهای مهاجرتی باید انجام دهید این است که کشورهای سطح پائین را از لیست خود حذف کنید، اگر قصد مهاجرت دارید باید آینده خود را هم مورد بررسی قرار دهید و با توجه به آن برنامه ‌ریزی کنید.

کشورهایی مثل سوئیس، اتریش، هلند، کانادا در دسته کشورهایی قرار می‌ گیرند که شرایط مناسبی را برای زندگی پیش روی مهاجران قرار می دهند.

در مرحله بعد باید کشورهایی را که در نظر دارید دسته ‌بندی کرده و شرایط آن ‌ها را مورد بررسی قرار دهید، سپس با توجه به علایق و شرایطی که دارید یکی از آن‌ ها برای مهاجرت انتخاب نمایید.

شاید بسیاری از افراد هنگام انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان آمریکا را انتخاب کنند، چرا که از وضعیت اقتصادی مناسب، سطح بالای کیفیت زندگی،  بهداشت و درمان،  سیستم‌ های امنیتی و … باعث می‌ شود که این کشور را در لیست انتخاب های خود قرار دهید.

از طرفی با توجه به آمارهایی که وجود دارد می ‌توان گفت کشورهایی مثل انگلیس، استرالیا، فرانسه، جمهوری چک، آلمان و ترکیه بهترین مقاصد برای مهاجران ایرانی به شمار می‌ روند، چرا نرخ بیکاری در آن ها بسیار پایین است.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021,بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

کشورهای فارسی ‌زبان برای مهاجرت ایرانیان

متقاضیانی که در کشور ایران برای مهاجرت به کشورهای دیگر به دنبال تحقیق و بررسی‌ های هستند و معمولا کشورهایی را انتخاب می کنند که نیازی به مدرک زبان انگلیسی نداشته باشند، بنابراین به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان معرفی می شود.

هنگام مهاجرت به کشورهای فارسی زبان به‌ راحتی با مردمان ساکن آن‌ جا ارتباط برقرار خواهید کرد، بنابراین می ‌توان گفت کشورهایی مثل تاجیکستان و ازبکستان از کشورهای فارسی ‌زبانی هستند که برای مهاجران ایرانی مناسب هستند.

متقاضیان می ‌توانند از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌ گذاری و ازدواج اقامت این کشور را دریافت کنند، همسایه بودن این کشورها با کشور ایران و شباهت فرهنگ ‌ها و زبان آن‌ ها زندگی در آن جا را بسیار راحت می ‌کند و فرصت‌ های شغلی نسبتا خوبی را در اختیار مهاجران قرار خواهد داد.

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

کشورهای اروپایی مورد توجه مهاجران بسیار زیادی قرار دارند، چرا که مسافت کمی با کشور ایران دارد و از شرایط آب ‌و هوایی خوب، سطح بالای رضایت از زندگی کیفیت بالای آموزش ‌ها، موقعیت ‌های شغلی مناسب و … باعث می ‌شود که متقاضیان این کشورها را برای مهاجرت انتخاب نمایند.

در ادامه چند مورد از کشورهای اروپایی را که برای مهاجرت ایرانیان مناسب است برای شما شرح خواهیم داد.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021,بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

کشور هلند

هلند کشور یکی از بهترین کشورهای اروپایی می ‌باشد که در سالیان گذشته پذیرای مهاجران ایرانی بسیاری بوده که از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار است و سیستم آموزشی بی‌ نظیری دارد، از طرفی نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است، بنابراین یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان می باشد‌.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021,بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

کشور آلمان

آلمان از دیگر بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان به شمار می ‌رود که سطح رفاهی بی ‌نظیری را دارا می ‌باشد و اگر مهاجران و از تخصص خاصی برخوردار باشند به‌ راحتی می توانند کار مناسبی را برای خود بیابند. در واقع متقاضیان پیدا کردن کار در آلمان ۶ ماه فرصت دارند که شغل مناسبی را برای خود بیابند و بعد از آن اقامت کاری خود را دریافت کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان,بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2021,بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

کشور انگلستان

انگلستان از کشورهایی به شمار می ‌رود که برای متقاضیان ایرانی بسیار جذاب است، چرا که از نرخ پایین بیماری، امنیت اجتماعی بالا، کیفیت زندگی خوب نسبت به کشورهای دیگر و ..‌ برخوردار است، بنابراین باز در لیست بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان قرار می گیرد.

البته به این نکته دقت داشته باشید که هنگام مهاجرت به بریتانیا باید سرمایه زیادی را کنار بگذارید، چرا که هزینه های زندگی در آن بسیار بالا می باشد‌.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا