اعزام دانشجو

بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان

امروزه آمریکا به عنوان کشور فرصت ها شناخته می شود،‌ زیرا که شرایط کاری و زندگی در این کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد، به طوری که شانس ادامه زندگی در این کشور یک شانس طلایی و  استثنایی برای هر فردی به شمار می آید. از چندین دهه قبل کشور آمریکا همواره در بین کشورهای مهاجرپذیر قرار داشته است و افراد زیادی از کشور های مختلف جهان با روش های مختلفی اقامت آمریکا را دریافت کرده و مهاجرت کرده اند.

از ایران نیز تعداد زیادی مهاجر در این کشور زندگی می کنند و آمریکا همواره در بین مقصد های اصلی مهاجرین ایرانی قرار داشته است. همان طور که می دانید آمریکا از ایالت های مختلفی تشکیل شده است، در این مقاله قصد داریم که برخی از بهترین آنها را برای مهاجرت به شما معرفی کنیم.

بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت,بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان,بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت

۱. ایالت مینه سوتا

یکی از ایالت های پرطرفدار در آمریکا که مقصد مهاجران زیادی است، ایالت مینه سوتا است. این ایالت در بخش غرب میانه این کشور واقع است و موقعیت جغرافیالی این ایالت به صورتی است که از سمت جنوب آیووا ، از بخش شمال با اوتاریو و مانیتوبا ، از بخش غربی با داکوتای شمالی و از شرق نیز با ایالتهای میشیگان و ویسکانسین همسایه است و با آنها مرز دارد.

این ایالت در سال ۱۸۵۸ در نیمه شرقی قلمرو مینه سوتا به مساحت حدودی این ایالت دویست و بیست و شش هزار کیلومترمربع ایجاد شد و اکنون  بالغ بر پنج میلیون و پانصد هزار نفر در این ایالت زندگی می کنند که با توجه به آمار در رتبه ۲۱ ام پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا قرار می گیرد.

شاید نام سرزمین ده هزار رودخانه به گوش شما خورده باشد، این لقب برای ایالت مینه سوتا است که به دلیل وجود رودخانه های فراوان در آن به این نام شهرت پیدا کرده است.

بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت,بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان,بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت

۲. ایالت تگزاس

یکی از مشهور ترین ایالت های کشور آمریکا، تگزاس است که به احتمال زیادی شما نیز تا حدودی با آن آشنا هستید و یا حداقل نام آن را شنیده اید.

این ایالت در بخش جنوبی آمریکا قرار دارد و با کشور مکزیک هم مرز می باشد، همچنین از بخش غربی با نیومکزیکو، از شمال با اوکلاهاما ، از شرق نیز با لوئیزیانا و از شمال شرقی آرکانزتس آرکانزاس دارای مرز می باشد.

هیونستن به عنوان بزرگ ترین شهر ایالت تگزاس است که در رتبه بندی کلی در رتبه چهارم بزرگ ترین شهر در کشور آمریکا قرار دارد.

شاید جالب باشد بدانید که تگزاس جزیی از مکزیک بوده است، این ایالت در سال ۱۸۳۶ جدایی خود را از مکزیک به طور رسمی اعلام کرد و سپس در سال ۱۸۴۵ به آمریکا پیوست و اکنون نیز یکی از مهم ترین ایالت های این کشور است.

مساحت تگزاس زیاد است، به همین دلیل شرایط آب و هوایی در همه جای ایالت یکسان نیست.

اقتصاد این ایالت نیز از قوی ترین ها در ایالت متحده می باشد، به طوری که با اقتصاد ۱.۹ تریلیون دلاری این ایالت بعد از کالیفرنیا به عنوان قدرتمندترین اقتصاد در این کشور شناخته می شود .

همچنین نرخ بیکاری نیز در تگزاس پایین است و در سال ۲۰۲۰ فقط سه و نیم درصد از افراد این ایالت بیکار بودند، اما با شیوع کرونا این مقدار به ۷.۲ درصد رسیده است.

بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت,بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان,بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت

۳. ایالت کالیفرنیا

یکی دیگر از معروف ترین و بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت، کالیفرنیا می باشد که شهر های مهمی همانند لس انجلس، سن دیگو، سانفرانسیسکو ، سن خوزه و … در آن واقع هستند .

جمعیت این ایالت طبق آمار ها حدود ۳۹۵۳۶۶۵۳ نفر می باشد و همچنین مساحت آن نیز ۴۲۳۹۶۸ کیلومترمربع است. با اینکه کالبفرنیا از نظر مساحتی در رتبه سوم قرار دارد و از تگزاس و آلاسکا کوچکتر است ، اما با این حال از نظر جمعیتی در رتبه اول قرار دارد و شلوغ ترین ایالت آمریکا می باشد که بیشتر این جمعیت در شهر لس آنجلس ساکن هستند .

از نظر موقعیت جغرافیایی نیز این ایالت در بخش غربی آمریکا قرار دارد و از شرق با نوادا ، از جنوب شرق با آریزونا ،  از شمال نیز با اورگن و از جنوب نیز با کشور مکزیک  هم مرز می باشد. بخش غربی این ایالت را نیز به طور کامل اقیانوس آرام پوشش داده است .

اقتصاد این ایالت حدود ۲.۹ تریلیون دلاری تخمین زده شده است، یعنی رتبه پنجم در کل جهان که حتی کشور های بزرگی همانند انگلیس ، ژاپن آلمان ، فرانسه را نیز پشت سر گذاشته است. بیشتر افرادی که قصد مهاجرت به امریکا را دارند نیز در گزینه های اول خود ایالت کالیفرنیا را قرار می دهند .

بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت,بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان,بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت

۴. ایالت فلوریدا

چهارمین ایالتی که در این مقاله قصد داریم به شما معرفی کنیم، ایالت فلوریدا است. این ایالت در بخش جنوب شرقی کشور آمریکا واقع است و در رتبه ۲۲ ام وسیع ترین ایالت آمریکا قرار دارد، همچنین از نظر جمعیت در رتبه سوم قرار دارد .

مهم ترین و پرجمعیت ترین شهر این ایالت، شهر جکسون است . میامی و تالاهاسی نیز از شهر های مهم این ایالت می باشند . یکی از القاب این ایالت Sunshine State یا ایالت آفتابی است، دلیل اصلی اینکه این لقب به فلوریدا داده شده است، میزان آفتابی است که در طول سال به این ایالت می تابد، به دلیل زیاد بودن این مقدار و طولانی بودن روزها این ایالت به ایالت آفتابی معروف شده است.

از نظر جغرافیایی نیز فلوریدا از بخش شمالی با جورجیا ، از بخش غربی با خلیج مکزیک، از بخش شرقی با اقیانوس اطلس و از جنوب نیز با تنگه فلوریدا ، هم مرز می باشد .

از نظر اقتصادی نیز این ایالت در بین قدرتمند ترین ها در آمریکا قرار دارد، به طوری که تولید ناخالص آن به تنهایی از ۱۵ کشور جهان بیشتر است .

شاید جالب باشد بدانید که دو صنعت کشاورزی و اقتصادی اصلی ترین بخش اقتصاد این ایالت را تشکیل داده اند .

بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت,بهترین ایالت آمریکا برای مهاجرت ایرانیان,بهترین ایالات آمریکا برای مهاجرت

۵. ایالت میشیگان

یکی دیگر از بهترین ایالت های آمریکا برای مهاجرت که در بخش میانه غربی این کشور قرار دارد، میشیگان است.  لانسینگ مرکز این ایالت است اما بزرگ ترین شهر آن دیترویت است .

جمعیت کلی این ایالت حدود ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است که از این تعداد حدود ۶۹۵۲۱۷ نفر مهاجر هستند و از کشور های دیگر به این ایالت مهاجرت کرده اند، جالب است بدانید که ۴۴۴۷ نفر از این مهاجران از کشور ایران هستند .

همچنین میشیگان در رتبه نهم پر جمعیت ترین ایالت های امریکا قرار دارد .  این ایالت به صورت رسمی در سال ۱۸۳۷ به ایالت متحده آمریکا پیوست و اکنون در بین مهم ترین ایالت های این کشور قرار دارد .

موقعیت جغرافیایی این ایالت نیز خاص است، به طوری که به صورت همزمان با پنج دریاچه بزرگ آمریکا مرز مشترک دارد، به عبارت دیگر میشیگان دارای  طولانی‌ترین خط ساحلی آب شیرین بین تمامی ایالت های usa را دارا است .

همچنین این ایالت از بخش شمال و شرق با کشور کانادا نیز دارای مرز مشترک می باشد .

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا