اعزام دانشجو

بهترین راه برای مهاجرت از ایران

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین راه مهاجرت از ایران

به دلایل مختلفی امروزه در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که مهاجرت هستند و یا در فکر مهاجرت کردن می باشند ، به طور کلی منظور از مهاجرت ، دریافت اقامت یک کشور دیگر و ادامه زندگی در آن کشور می باشد.

شرایط مهاجرت  و دریافت ویزای برای کشور های مختلف به نسبت سیاست و شرایط اجتماعی و اقتصادی متفاوت است و هر دولت قوانین خاص خود را دارد.

کشور هایی همانند کانادا ، انگلیس ، فرانسه ، آمریکا ، آلمان ، روسیه و … جز مهاجر پذیر تری کشور های جهان می باشند که سالانه هزاران مهاجر وارد خاک آنها می شود و زندگی خود را ادامه می دهند.

البته مهاجرت آن طور که به نظر می آید ساده نیست و دارای چالش های زیادی می باشد ، اولین قدم برای افرادی که قصد مهاجرت دارند این است که راه های مختلف مهاجرت را به خوبی بشناسند و سپس با توجه به آن مناسب ترین کشور را خود انتخاب کنند.

در ادامه این مقاله به صورت خلاصه و مفید رایج ترین و بهترین روش های مهاجرت را به شما شرح خواهیم داد معمولا بیشتر کشور های مطرح با استفاده از همین روش ها مهاجر می پذیرند.

البته به این نکته توجه کنید که اقامت و ویزای دو مفهوم متفاوت هستند ، وقتی شما اقامت یک کشور را دریافت می کنید یعنی به طور رسمی شهروند آن کشور شده اید اما زمانی که با استفاده از ویزا در این کشور اقامت دارید ، اقامت شما محدود است و پس از پایان یافتن مدت ویزای خود باید که به کشور خود بازگردید.

بهترین راه برای مهاجرت,بهترین راه مهاجرت از ایران,مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت است که می توانید با استفاده از آن به کشور هدف مهاجرت کنید.

با توجه به شرایط اقتصادی هر کشور ویزای کاری با شرایط خاص برای افراد خارجی صادر می شود، معمولا افرادی که قصد مهاجرت با استفاده از کار را دارند باید که مهارت و دانش کافی را در یک زمینه مشخص داشته باشند تا بتوانند در کشور هدف استخدام شوند و سپس ویزای کاری را دریافت کنند.

معمولا کشور های صنعتی که نرخ بیکاری در آنها پایین است مناسب ترین گزینه برای مهارجرت کاری می باشند. این روش مهاجرت را می توان در دسته سخت ترین ها قرار داد زیرا که هم نیاز به مدارک معتبر دارد  و هم نیاز به تخصص و مهارت کافی ، همچنین استخدام و دریافت جاب آفر نیز کار ساده ای نیست .

البته اگر که شما شرایط قابل قبول را داشته باشید می توانید از این طریق اقدام به دریافت ویزا کنید. سن متقاضی ، مدرک زبان ، مدرک تحصیلی ، سابقه کار ، شرایط شخصی فرد ( همانند سابقه کیفری و … )، مدارک شناسایی و … از مهم ترین مواردی است که شما برای دریافت ویزای کاری ضروری است که دارا باشید.

بهترین راه برای مهاجرت,بهترین راه مهاجرت از ایران,مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق ادامه تحصیلی

شاید بتوان گفت بیشترین و بهترین راه برای مهاجرت که به صورت قانونی انجام میگرد از طریق مدارک تحصیلی می باشد.

امروزه دانش آموزان و دانشجویان زیادی هستند که علاقه مند به تحصیل در کشور های دیگر و دانشگاه های برتر هستند، به همین دلیل از طریق ویزای تحصیلی اقدام به مهاجرت به کشور هدف می کنند.

شرایط برای پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است، همچنین بسته به شرایط سنی متقاضی نیز مدارک مورد نیاز تفاوت دارد ، به عنوان مثال افرادی که سن آنها کمتر از ۱۸ است و قصد تحصیل در کالج و یا مدرسه های یک کشور دیگر را دارند نیاز به مدارک رضایت سرپرست می باشند اما افراد بالای ۱۸ سال که قصد ادامه تخصیل در دانشگاه را دارند نیاز به این مدرک ندارند.

سوالی که در ذهن بیشتر افراد پیش می آید این است که کدام کشور ها برای مهاجرت تحصیلی مناسب تر هستند ؟ فاکتور های زیادی وجود دارد که روی این امر تاثیر می گذارد ، طبق آمار به دست آمده به ترتیب کشور های آمریکا، انگلیس، چین، کانادا، استرالیا، فرانسه، روسیه، آلمان، ژاپن و اسپانیا در دنیا بیشترین دانشجوی بیت الملی را دارند.

بهترین راه برای مهاجرت,بهترین راه مهاجرت از ایران,مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

کشور های مختلف در سراسر دنیا برای جذب پول و ارتقای اقتصادی خود افراد مختلف خارجی که قصد سرمایه گذاری دارند را پذیرش می کند و برای آنها اقامت های طولانی مدت صادر می کند.

سرمایه گذاری با روش های مختلفی می تواند انجام بگیرد، خرید ملک، تاسیس یک شرکت جدید، خرید سهام در یک کشور بزرگ، کار آفرینی و داشتن استارت آپ ، و … از مهم ترین آنها می باشد.

توجه داشته باشید که حداقل میزان سرمایه افراد که قصد مهاجرت از طریق این روش را دارند بسته به کشور هدف متفاوت است، معمولا افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور های بزرگ که  دارای اقتصادی قدرتمند هستند، را دارند، نیاز به بودجه بیشتری دارند.

تمکن مالی ، شرایط سنی قابل قبول، اثبات گردن مالی ، نداشتن سابقه کیفری ، شرایط جسمی سالم و … برخی از فاکتور های  مهم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری هستند.

بهترین راه برای مهاجرت,بهترین راه مهاجرت از ایران,مهاجرت تحصیلی

بهترین کشورها برای مهاجرت

به طور قطعی نمیتوان گفت که کدام کشور بهترین برای مهاجرت است ، اما می توان مهم ترین مواردی که روی این امر تاثیر دارد را معرفی کرد. اگر قصد مهاجرت دارید باید که فاکتور های مختلفی را در نظر بگیرید و با توجه به آن مناسب ترین کشور را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

برخی از مهم ترین این موارد عبارت است از :

  • کشور مبدا شما برای مهاجرت : بسته به اینکه شما شهروند کدام کشور هستید باید کشور هدف خود را برای مهاجرت انتخاب کنید زیرا علاوه بر اینکه باید نزدیکی و دوری را در نظر داشته باشید ، ممکن است کشوری که برای مهاجرت انتخاب کردید به شما پذیرش ندهد و … .
  • تعادل میان کار و زندگی : سبک زندگی افراد کشور از دیگر فاکتور هایی است که روی انتخاب بهترین کشور تاثیر گذار است.
  • درآمد و نرخ بیکاری : به طور حتم افرادی که قصد مهارجرت دارند باید که این مورد را در نظر داشته باشند.
  • امنیت : امنیت در زمینه های مختلف تعریف می شود ، به طوری کلی کشوری برای مهاجرت مناسبت است که امنیت جانی ، مالی ، کاری ، اجتماعی ،‌سیاسی و … را به طور هم زمان داشته باشد.
  • رضایت از زندگی : مقدار رضایت افراد از زندگی نیز فاکتور مهمی است.

روش های متنوعی برای مهاجرت وجود دارد ، مهاجرت کاری، تحصیلی، ازدواج،‌ سرمایه گذاری، پناهندگی، استارت آپ و … از مهم ترین آنها است که در این مقاله برخی از آنها را به صورت مختصر برای شما شرح دادیم.

به طور کلی پروسه مهاجرت ، سنگین می باشد و نیاز به پشتکار و آگاهی می خواهد در صورتی که قصد این کار را دارید پیشنهاد می شود در ابتدای راه حتما یک متخصص در این زمینه مشاوره دریافت کنید تا به بهترین نحوه بتوانید تمام مراحل را از انتخاب کشور تا دریافت ویزا سپری کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا