اعزام دانشجو

بهترین راه برای مهاجرت

خلاصه نوشته
  • امروزه مهاجرت به‌ عنوان یکی از دغدغه‌ های بشریت شناخته می ‌شود، بسیاری از افراد به‌ دنبال بهترین راه برای اقامت در کشورهای دیگر هستند. به طور کلی افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد که یکی از آن‌ ها بهترین مسیر و بهترین روش مهاجرت می‌ باشد.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

بهترین روش مهاجرت چیست؟

روش ‌هایی مانند مهاجرت از طریق کار، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه‌ گذاری و … وجود دارد که می توانید با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب نمایید. در ادامه مطالب بهترین روش ها برای مهاجرت را معرفی خواهیم کرد.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت کاری

طبق آماری که وجود دارد نرخ بیکاری در ایران بسیار بالا می‌ باشد، بنابراین افرادی که درصدد یافتن شغلی در کشورهای دیگر هستند از طریق مهاجرت کاری مراحل اخذ ویزای خود را انجام خواهند داد.

در واقع کار در کشورهای خارجی به افراد کمک می‌ کند که در مدت‌ زمان کمی به درآمد مناسبی برسند، البته به این نکته دقت داشته باشید که اخذ ویزای مهاجرت کاری به مدت ‌زمان طولانی ‌تری نسبت به روش های دیگر نیاز دارد.

زمانی ‌که قصد مهاجرت از طریق کار را دارید باید حتما زبان کشور مورد نظر خود را یاد بگیرید و مشاغلی را از طریق سایت ‌های کاریابی در آن کشور مورد بررسی قرارداده تا به‌ راحتی بتوانید کار مد نظر خود را پیدا کنید.

افرادی که از طریق کار به کشورهای دیگر مهاجرت می ‌کنند، هنگام گرفتن پاسپورت هم ممکن است با چالش ‌هایی مواجه شوند، چرا که اخذ پاسپورت از طریق کار در کشورهای مختلف متفاوت می‌ باشد.

مهاجرت از طریق کار,بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا

مهاجرت تحصیلی

دانشجویان بسیاری در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند که برای ادامه تحصیل کشورهای خارجی را مدنظر دارند یا این ‌که از طریق بورسیه‌ های تحصیلی به ‌صورت رایگان  در کشورهای خارجی تحصیل خود را ادامه می دهند.

عده ‌ای دیگر می‌ توانند هزینه تحصیل و زندگی خود را شخصا پرداخت کنند و به اخذ ویزای تحصیلی بپردازند. یکی از مزیت‌ هایی که مهاجرت از طریق تحصیل دارد این است که می توانید بعد از تحصیل مدت زمان کوتاهی در آن کشور بمانید، سپس با پیدا کردن شغل مورد نظر برای اخذ ویزای کار اقدام کنید، به همین علت این مسیر از میان روش های موجود به عنوان بهترین روش مهاجرت معرفی می شود.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

یکی از بهترین مسیرها برای مهاجرت به کشورهای خارجی سرمایه‌ گذاری می‌ باشد، چرا که علاوه ‌بر این ‌که با استفاده از این روش اقامت خود را در کشور مورد نظر بدست می‌ آورید، می‌ توانید سرمایه خود را هم بیشتر نمایید.

افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری دارند، می ‌توانند به سرمایه‌ گذاری از طریق ثبت شرکت، کار آفرینی، خرید املاک و … بپردازید. در واقع سرمایه‌ گذاری به این معنا نیست که حتما باید پولی را در بانک قرار دهید تا سرمایه گذاری صورت گیرد، چرا که گاهی اوقات می‌ توان با نشان ‌دادن توان مالی بالا پاسپورت خود را برای مهاجرت به کشور مورد نظر دریافت کرد.

از طرفی تنها با خرید یک ملک در کشورهای دیگر به‌ راحتی می ‌توانید اقامت خود را در کشورهای خارجی انجام دهید، چرا که نشان دهنده توان مالی بالا برای گذران زندگی در کشورهای خارجی است.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از بهترین روش های مهاجرت از بین روش هایی که وجود دارد، مهاجرت از طریق ازدواج با اتباع خارجی می‌ باشد، در واقع افرادی که قصد گرفتن تابعیت کشورهای دیگر را دارند با این کار تابعیت آن کشور را به دست خواهند آورد.

متاسفانه بسیاری از افراد به ازدواج‌ های صوری تن خواهند داد و از خود می‌ گذرند تا تابعیت کشور دیگری را به دست آورند، ازدواج صوری به‌ عنوان بهترین مسیر برای مهاجرت معرفی نمی شود، چرا که جرائم بسیاری را به‌ دنبال دارد.

گرفتن تابعیت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. به‌ عنوان مثال در کشورهای اروپایی زمانی که ازدواج کنید ابتدا اقامت و بعد از آن می‌ توانید تابعیت را اخذ کنید که در کشوری مثل ایران هم برقرار است، به ‌عنوان مثال اگر ۲ نفر با هم ازدواج کنند که زن تبعیت کشور دیگری را داشته باشد هنگام ازدواج با فردی ایرانی به‌ صورت تحمیلی تابعیت ایرانی به او تعلق خواهد گرفت.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت از طریق پناهندگی

روش ‌های بسیاری برای مهاجرت وجود دارد که از میان آن‌ ها می ‌توان مهاجرت از طریق پناهندگی را نام برد که یکی از مسیر ای اخذ اقامت در کشورهای خارجی است.  پناهندگی ممکن است برای عده ‌ای سخت باشد، چرا که کشورهای بسیار کمی شرایط پناهندگی را دارا هستند، در واقع برای پناهندگی با توجه به قوانین کنوانسیون ژنو باید از شرایط ویژه ‌ای برخوردار باشید.

با توجه به قوانینی که وجود دارد افرادی که به دلیل رنگ پوست، تفکر، فرهنگ، مذهب و … در کشور خود با آزار و اذیت‌ هایی مواجه می ‌شوند، می‌ توانند از طریق پناهندگی به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت خانوادگی

بسیاری از افراد شاید تصور کنند که با مهاجرت خانوادگی سختی های زیادی گریبان‌ گیر آن‌ ها خواهد شد، اما اگر یک مشاور حقوقی را از موسسات معتبری پیدا کنید به‌ راحتی می‌ توانید کارهای مهاجرت خانوادگی را انجام دهد.

به‌ عنوان مثال شما می ‌توانید از طریق سرمایه‌ گذاری در کشورهای دیگر با خانواده خود به خارج از کشور مهاجرت کنید. به این نکته دقت داشته باشید که هنگام انتخاب این مسیر احتیاجی به مدرک زبان با نمره بالا ندارید، بنابراین به‌ راحتی می‌ توانید با همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود به کشورهای خارجی مهاجرت کنید.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت با راه‌ اندازی استارتاپ

افراد توانمند بسیاری در راه‌ اندازی کسب ‌و کارها خلاقیت دارند که می توانند بهترین بیزینس و استارتاپ را در کشورهای دیگر راه اندازی کنند، بنابراین می توان گفت بهترین روش مهاجرت راه انداز کسب و کار در کشورهای خارجی می باشد.

بهترین راه مهاجرت به آلمان,بهترین راه مهاجرت به کانادا,مهاجرت از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت از طریق تولد

افرادی که قصد دارند از طریق تولد فرزندان خود اقامت کشور دیگری را دریافت کند باید به این نکته توجه داشته باشند که مسئله خاک و خون در بسیاری از کشورها حاکم است، به عنوان مثال اگر فرزند شما در کشور آمریکا یا کانادا به دنیا بیاید از حکم خاک برخوردار است یعنی فردی که در این کشور متولد شود می‌ تواند پاسپورت خود را هم دریافت کند.

در کشورهای اروپایی تولد فرزند از حکم خون تبعیت می ‌کنند، یعنی شخصی که در اروپا به دنیا می‌ آید تنها در صورتی می‌ تواند تابعیت آن کشور را بگیرد که مادر یا پدر وی در آن کشور اقامت داشته باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا