اعزام دانشجو

مزایای تحصیل در ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

فواید تحصیل در ترکیه چیست؟

دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کشور ترکیه هستند باید به بررسی مزایای آنهم  بپردازند، چرا که بسیاری از افراد ممکن است از مزیت‌ هایی که تحصیل در این کشور دارد هیچ گونه اطلاعی نداشته باشند.

هر ساله متقاضیان زیادی درخواست خود را برای پذیرش در دانشگاه ترکیه ارائه می ‌دهند، اما قبل از هر کاری باید به مواردی چون سطح کیفی آموزش، هزینه ‌های تحصیلی، هزینه‌ های زندگی، فرهنگ کشور، مدارک دانشگاهی و … توجه داشته باشند.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

در سالیان گذشته دانشجویان کمتری کشور ترکیه را به‌ عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب می‌ کردند، اما با توجه به این‌ که این کشور از هزینه‌ های بسیار پایینی برخوردار است و مدارک آن به‌ صورت بین المللی ارائه می ‌شود، امروزه دانشجویان بسیاری درصدد اخذ پذیرش دانشگاه‌ های ترکیه هستند،

از طرفی بسیاری از دانشجویان راه‌ های مختلفی مثل شرکت در آزمون ورودی، ثبت ‌نام در دانشگاه، گرفتن بورسیه تحصیلی و …  سعی می ‌کنند تا در دانشگاه ‌های مختلفی پذیرش شوند، به‌ همین‌ علت در ادامه‌ مطالب قصد داریم مزایای تحصیل در ترکیه را برای شما بیان کنیم.

مزایای تحصیل در ترکیه,بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه

سطح علمی و آموزشی بالا

از مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه‌ های کشور ترکیه این است که امکانات آموزشی بی‌ نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می‌ دهد و از سیستم آموزش عالی عالی برخوردار است.

از طرفی تمامی درس‌ هایی که در دانشگاه‌ های این کشور به دانشجویان ارایه می شود با روش ‌های جدیدی تدریس خواهند شد، همچنین دانشگاه های خصوصی و دولتی بسیاری در ترکیه راه‌ اندازی شده‌ اند که این کشور را به قطب برتر برای تحصیل و دانش تبدیل کرده‌، همچنین شهرهای بزرگی چون استانبول و آنکارا در این کشور به‌ عنوان مرکز این دانشگاه ها معرفی می شوند.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

هزینه پایین تحصیل و زندگی

یکی از مهم ‌ترین مواردی که همواره دانشجویان برای ادامه تحصیل در ترکیه به آن توجه دارند، هزینه‌ های تحصیلی و زندگی در آن جا است، به ‌طور مثال بسیاری از افراد تصور می‌ کنند که هزینه‌ های تحصیل و زندگی در کشورهای خارجی بسیار بالا می ‌باشد، اما کشور ترکیه از جمله کشورهایی به شمار می ‌رود که از هزینه‌ های مقرون به ‌صرفه ای برخوردار است و دانشجویان هنگام پذیرش در دانشگاه‌ های این کشور می‌ توانند با پرداخت هزینه جزئی تحصیلات خود را ادامه دهد، همچنین هزینه اسکان آن‌ بسیار پایین‌ تر از کشورهای دیگر می ‌باشد.

از مزایای تحصیل در ترکیه هزینه های مقرون‌ به‌ صرفه أن می باشد، از طرفی این نکته را باید ذکر کنیم که با بالا رفتن قیمت ارز و دلار هزینه‌ اقامت در کشورهای اروپایی بسیار بالا رفته است، به‌ همین علت ترکیه به‌ عنوان یک کشور مناسب برای ادامه تحصیل معرفی می‌ شود.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن دانشجویان را به خود مشغول کند این است که آیا مدرک ارائه شده از اعتبار کافی برخوردار است؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که نظام آموزشی کشور ترکیه مورد تأیید کشورهای زیادی در سطح بین ‌الملل قرار گرفته، همچنین دانشگاه‌ هلی زیادی در این کشور مشغول به فعالیت هستند که در رنکینک جهانی قرار دارند و مدرک آن‌ ها در کشورهای اروپایی هم از اعتبار زیادی برخوردار است، به‌ همین‌ علت می‌ توان گفت که ترکیه یکی از قطب‌ های آموزشی در سطح جهان معرفی می ‌شود.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

بورسیه تحصیلی در ترکیه

از دیگر مزایای تحصیل در ترکیه این است که متقاضیان می توانند بورسیه تحصیلی را در این کشور دریافت کنند، چرا که دانشجویان می‌ توانند با دریافت بورسیه تحصیلی معاف از پرداخت مقدار زیادی از شهریه شوند؛ البته دقت داشته باشید که بورسیه در رشته‌ های مختلف متفاوت می‌ باشد.

در این کشور انواع بورسیه مانند بورسیه تمام‌ وقت، پاره‌ وقت، بورسیه تحقیقاتی و ارائه خواهد شد، با توجه به شرایطی که هر کدام از این بورسیه‌ ها دارند دانشجویان می‌ توانند آن‌ ها را اخذ کنند.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

دریافت اقامت با تحصیل در ترکیه

دانشجویانی که در کشور ترکیه به تحصیل می‌ پردازند، می ‌تواند بعد از اتمام  تحصیلات خود اقامت آن کشور را دریافت کنند، در واقع با توجه به این که شرایط زندگی و رفاه خوبی بر این کشور حاکم است، افرادی که در آن‌ جا مشغول تحصیل هستند به راحتی می توانند اقامت دائم بگیرند.

دانشجویان بعد از فارغ‌ التحصیلی با یک فرصت یک‌ ساله رو به رو خواهند بود تا کار مناسبی را برای خود پیدا کند و درخواست ویزای کاری بدهند، به همین علت می توان گفت اخذ اقامت از دیگر فواید تحصیل در ترکیه می باشد.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

کار دانشجویی هنگام تحصیل در ترکیه

دانشجویانی که در ترکیه تحصیلات خود را ادامه می دهند این اجازه را دارند که در هفته حدود ۲۰ ساعت به کار دانشجویی پردازند که به یک فرصت عالی برای دانشجویان به شمار می ‌رود تا بتواند قسمتی از هزینه‌ های زندگی خود را با کار دانشجو تامین کنند و رزومه کاری خوبی را برای خود رقم بزنند، البته به این نکته دقت کنید که دانشجویان هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی در سال اول تحصیلی خود به ‌هیچ ‌وجه اجازه‌ کار دانشجویی نخواهند داشت.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی

هنگام تحصیل در ترکیه با مزایای بی‌ شماری رو به رو خواهیم بود که یکی از آن‌ ها تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی می باشد، چرا که بسیاری از دانشگاه ‌های این کشور به زبان تدریس می ‌کند و برخی از آن ها تدریس را به زبان انگلیسی انجام خواهند داد.

از طرفی با توجه به این‌ که بسیاری از ایرانیان با زبان ترکی آشنایی دارند به ‌راحتی می ‌توانند تحصیلات خود را در کشور ترکیه به زبان ترکی ادامه دهند.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

فاصله کم و فرهنگ مشابه

با توجه به این که ایران و ترکیه در همسایگی یکدیگر قرار دارند دانشجویان ایرانی به‌ راحتی می‌ توانند سفر خود را به این کشور انجام دهند، بنابراین رفت و آمد بسیار راحت می ‌باشد و هزینه‌ های بسیار کمی را برای دانشجویان ایجاد می ‌کند.

از طرفی فرهنگ مردمان کشور ایران و ترکیه شباهت زیادی به‌ هم دارد، بنابراین دانشجویان به‌ راحتی می‌ توانند در این کشور زندگی کنند.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه بدون ویزا

کشور ترکیه به ‌عنوان یکی از مقاصد تحصیلی مناسب برای ایرانیان معرفی می‌ شود که نیازی به داشتن ویزای تحصیلی ندارد، بنابراین یکی از مزایا تحصیل در ترکیه عدم نیاز به ویزا می ‌باشد.

به این‌ صورت که باید پذیرش تحصیلی را در یکی از دانشگاه ‌های ترکیه کسب کنید و راهی ترکیه شوید. در واقع این روش یکی از راه‌ های قانونی اقامت در ترکیه به شمار می ‌رود، البته به این نکته دقت کنید که این شرایط تنها برای یک ‌سال می ‌باشد و هر سال باید آن را تمدید نمایید.

بورسیه تحصیلی ترکیه,فواید تحصیل در ترکیه,مزایا تحصیل در ترکیه

خدمات مشاوره ای

از اساسی‌ ترین نیازهای هر دانشجو هنگام تحصیل در ترکیه مسکن، رفت ‌و آمد، خورد و خوراک و … می ‌باشد، از طرفی با توجه به این ‌که سیستم توسعه ‌یافته ‌ای در دانشگاه‌ های کشور حاکم است خدمات مشاوره ‌ای ارزنده‌ ای را به دانشجویان ارائه می ‌دهند، چرا که برای آشنا شدن دانشجویان با شرایط زندگی در ترکیه باید مشاوره‌ هایی انجام شود تا باز زندگی در این کشور نهایت استفاده را ببرند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا