اعزام دانشجو

بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج چه مشخصاتی دارد؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

برترین موسسه اعزام دانشجو به خارج کدام است؟

امروزه تعداد افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند افزایش یافته است. طی کردن مراحل درخواست و انجام مهاجرت گاهی به دلیل داشتن تمامی شرایط لازم آسان است. گاهی نیز به دلیل سخت بودن شرایط یل نداشتن برخی از مدارک لازم جهت ارائه و نداشتن تجربه؛ کار بسیار سختی خواهد شد. حل نشدن این موضوعات باعث نا امید شدن افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی خواهد شد. برای جلوگیری از این موضوع موسسات و شرکت های معتبر زیادی جهت اعزام دانشجو به خارج تشکیل شده اند و مراحل این کار را برای افراد متقاضی طی می کنند. این شرکت ها در ازای طی کردن مراحل لازم دستمزدی دریافت می نمایند.

هزینه دستمزد تمام شده این شرکت ها با توجه به رشته مورد نظر و شرایط و قوانین جذب مهاجر کشور مقصد متفاوت است. گاهی برخی افراد به طور همزمان برای دو کشور مختلف یا دو رشته متفاوت درخواست ارسال می کنند. یکی از دلایلی که افراد تصمیم به تحصیل خارج از کشور خود می گیرد افزایش ارتقاء سطح آموزشی در کشور های پیشرفته می باشد. همچنین افراد از طریق تحصیل در کشور های پیشرفته می توانند موفق به کسب اقامت دائم شوند. زندگی در کشور هایی که از نظر اقتصادی، تکنولوژی و… پیشرفته تر از کشور محل زندگی آن ها هست می تواند به پیشرفت زندگی آن ها نیز کمک نماید.

همچنین در کشور هایی که از نظر تکنولوژی و اقتصادی پیشرفت چشمگیری نداشته است؛ افرادی را جهت کسب علم دانش به کشور های پیشرفته اعزام می کنند تا بتوانند سطح علم و اقتصاد کشور خود را ارتقاء دهند. این موضوع سیاستی است برای این که کشور ها از تکنولوژی روز دنیا عقب نمانند و در جهت پیشرفت کشور خود در زمینه های مختلف تلاش می کنند. امروزه بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج در تمام شهر ها مشغول به فعالیت در این زمینه هستند.

اعزام دانشجو,بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج,شرایط اعزام دانشجو به خارج

دانشگاه های برتر جهان جهت اعزام دانشجو به خارج

دانشگاه های زیادی در سطح جهان وجود دارند که دانشجویان می توانند به کمک بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج، به راحتی جهت تحصیل اقدام نمایند. اگر قصد اخذ بورسیه تحصیلی و مهاجرت به خارج را دارید اما نمی دانید کدام دانشگاه را انتخاب کنید در ادامه تعدادی از برترین دانشگاه های جهان را نام خواهیم برد.

 1. دانشگاه ماساچوست که در کشور آمریکا قرار دارد و رتبه برترین دانشگاه جهان را در بین دانشگاه های مختلف دارد.
 2. دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان که دارای رتبه ۲ در بین برترین دانشگاه های خارج از کشور است.
 3. دانشگاه استنفورد آمریکا دارای رتبه ۳
 4. دانشگاه آکسفور در انگلستان
 5. دانشگاه هاروارد در آمریکا
 6. موسسه فناوری کالیفرنیا
 7. امپریال کالج لندن
 8. دانشگاه UCL
 9. دانشگاه ETH زوریخ
 10. دانشگاه شیکاگو

دانشگاه های نام برده شده در مطلب بالا رتبه ۱ تا ۱۰ را در بین برترین دانشگاه های دولتی و غیر دولتی جهان در سال ۲۰۲۳ کسب نموده اند. در انتخاب بهترین دانشگاه برای هر دانشجویی باید به شرایط مختلف مانند رفت و آمد، شرایط مالی، رشته مورد نظر جهت تحصیل و… توجه نمود. همچنین می بایست اطلاعات کاملی درباره قوانین اخذ ویزا و همچنین بورسیه تحصیلی به دست آورد و این کار از طریق بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج امکان پذیر خواهد بود.

اعزام دانشجو,بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج,شرایط اعزام دانشجو به خارج

شرایط اعزام دانشجو به خارج

برخی از شرایط و قوانین هر کشوری جهت پذیرش دانشجو خاص خود آن کشور می باشد. اما با این حال قوانین بین المللی نیز وجود دارد که در تمامی کشور ها یکسان می باشد. دانشجویی که درخواست اخذ ویزای تحصیلی نموده می بایست به طور دقیق این قوانین را قبل از ارسال درخواست خود بداند. این موضوع باعث می شود دانشجو درصد امکان قبولی خود را در کشور مورد نظر بسنجد. اگر این درصد قبولی کم باشد یعنی دانشجو برخی از شرایطی را که کشور مقصد نیاز داشته را ندارد. پس در این صورت می بایست کشور دیگری را انتخاب نماید که بیش تر با شرایط دانشجوی متقاضی تحصیل تطابق داشته باشد.

برخی از شرایط اعزام دانشجو به خارج برای شما در ادامه شرح داده شده است:

 • مشخص نمودن برنامه تحصیل: کشور و رشته مورد نظر خود را انتخاب و تصمیم نهایی خود را بگیرید. آینده شغلی خود را در رشته تحصیلی انتخابی خود پیش بینی نمایید و نتایج را با اهداف نهایی خود بسنجید. سعی کنید دانشگاهی با سطح علمی بالا انتخاب کنید تا مدرک نهایی که از این دانشگاه در آینده اخذ می نمایید دارای اعتبار بالایی باشد. با انتخاب بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج می توانید بهترین تصمیمات را بگیرید.
 • انگیزه نامه: نامه ای به زبان انگلیسی از مهارت ها و عملکرد های خوب در دوران تحصیلتان بنویسید ومیزان علاقه و اهداف خود را در این نامه بیان نمایید. این نامه برای برخی از رشته ها الزامی و برخی رشته ها اختیاری ولی تاثیر خوبی در پذیرش شما خواهد داشت. سعی کنید این نامه را با بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج چک کنید تا از تاثیر گذاری آن مطمئن شوید.
 • توصیه نامه: داشتن یک یا چند توصیه نامه از طرف استادان و معلمان شما در آموزشگاه ها و دانشگاه های معتبر نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.
 • آمادگی برای آزمون زبان: اگر زبان انگلیسی را در مدارک خود جزو زبان اول خود انتخاب ننموده اید می بایست در کشور مقصد آزمون هایی برای شما برگزار شود. این آزمون ها آیتلس یا تافل هست که با توجه به سطح زبانی که در دانشگاه مورد نظر نیاز است برای شما برگزار خواهد شد. لذا می بایست از قبل آمادگی لازم جهت اخذ نمره قبولی از این آزمون ها را داشته باشید.
 • ترجمه اسناد و مدارک: بهتر است اسناد و مدارک مهم خود را به زبان کشور مقصد ترجمه نمایید. ترجمه های این اسناد می بایست توسط یک موسسه معتبر انجام شود تا اشتباه یا ابهامی در آن وجود نداشته باشد. برای انجام این کار می توانید از موسسه اعزام دانشجو به خارج کمک بگیرید، این موسسه نیز باید معتبر باشد تا بتواند به درستی شما را راهنمایی نماید.
 • ثبت نام آزمون ورودی: دانشگاه ها و مدارس در بعضی از کشور ها آزمون جهت ورود افراد برگزار می کنند. این کار به دلیل سنجش سطح علمی شما در زمینه رشته های مختلف می باشد؛ تاریخ این آزمون از مدتی قبل اعلام خواهد شد. برای شرکت در این آزمون می بایست قبلا ثبت نام کرده باشید و آمادگی لازم را کسب کنید. ثبت نام در این آزمون را می تواند به صورت آنلاین و توسط بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج انجام شود.
 • آمادگی مصاحبه: برخی از دانشگاه ها و مدارس با متقاضیان تحصیل و یا اخذ بورسیه تحصیلی مصاحبه می کنند. این کار برای این است که با انگیزه ترین فرد را بپذیرند. موسسه اعزام دانشجو به خارج می تواند در رابطه با حدود سوالاتی که در این مصاحبه پرسیده می شود و در نحوه پاسخگویی به این پرسش ها به شما کمک کند.
 • قرار ملاقات جهت اخذ ویزا: اقدامات، تایید و اخذ ویزای تحصیلی ممکن است نیاز به پروسه طولانی داشته باشد. به همین منظور بهتر است هر چه زودتر اقدام کرده و قرار ملاقات خود را مشخص نمایید. همچنین می بایست تمامی مدارک لازم را نیز از قبل آماده کرده تا جهت ارائه در دسترس باشند.

اعزام دانشجو,بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج,شرایط اعزام دانشجو به خارج

مراحل اعزام دانشجو به خارج

موسسات اعزام دانشجو به خارج می بایست مراحل قانونی را طی نمایند. این مراحل بستگی به شرایط افراد دارد اما معمولا به صورت زیر می باشد:

 • مرحله اول: افراد می بایست پس از قطعی شدن تصمیمشان درباره انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایند. در هر مقطعی که تصمیم به تحصیل دارند در دانشگاه انتخابی برای آن ها انتخاب رشته خواهد شد.
 • مرحله دوم: در این مرحله بعد از مدتی جواب درخواست دانشجو که یا اپلای شده است و یا ریجکت در پرتال او اعلام می شود. این اطلاعات توسط موسسه اعزام دانشجو به خارج در پرتال شما چک و در صورت اعلام نتیجه به شما خبر داده می شود.
 • مرحله سوم: در مرحله سوم می بایست هر فرم موجود و قابل ارائه را به طور دقیق و کامل پر کرده و مدارک مورد نیاز نیز جهت ارسال آماده شود.
 • مرحله چهارم: پذیرش دانشجو در این مرحله اعلام شده و دانشجو می بایست اولین هزینه شهریه دانشگاه خود را پرداخت نماید.
 • مرحله پنجم: در این مرحله درخواستی جهت دریافت ویزای تحصیلی به کشور مورد نظر ارسال می شود. اقدام برای این مرحله حتما می بایست بعد از پذیرش دانشجو در دانشگاه مورد نظر در کشور مقصد انجام شود.
 • مرحله ششم: تمامی مدارک زبان اخذ شده دانشجو در موسسات معتبر کشور مبدا در این مرحله می بایست به طور کامل جمع آوری و به دانشگاه کشور مقصد ارائه شود.
 • مرحله هفتم: در نهایت در آخرین مرحله دانشجو می بایست به کشور مقصد سفر نموده تا بتواند اجازه اقامت خود را بگیرد.

انجام مراحل بالا بهتر است توسط بهترین موسسه اعزام دانشجو به خارج انجام شود. زیرا تجربه ای که این موسسات دارند می تواند تمامی چالش هایی که در طی این مراحل به وجود می آید را رفع نمایند. دانشجو می تواند بدون استرس و با خیال راحت تمامی مراحل گفته شده را به عهده موسسات اعزام دانشجو به خارج بسپارد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا