اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه آیدین استانبول ترکیه

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه آیدین استانبول از مشهورترین دانشگاهها در کشور ترکیه میباشد که فارغ التحصیلان بسیار زیادی را وارد بازار کار نموده است.

این دانشگاه با توجه به گسترش روابط بین‌المللی خود و پیشرفت هایی که در زمینه های علمی در بین دانشجویان بین المللی کسب نموده است به مقاصد اصلی این دانشجویان تبدیل شده است به گونه ای که سالانه بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی بین المللی را به خود جذب می نماید به همین دلیل یکی از معروف ترین دانشگاه ها می باشد.

دانشگاه آیدین استانبول ترکیه دارای مرکز فناوری به مساحت ۱۷۵ هزار مترمربع بوده که دارای ۱۲ دانشکده ٢ مدرسه حرفه ای و یک موسسه تحصیلات تکمیلی در مقاطع مختلف است.

دانشگاه آیدین استانبول به عنوان یکی از جوان‌ترین و پویا ترین دانشگاه ها در ترکیه می باشد که در زمینه آموزش جهانی و توسعه بین المللی با حفظ آموزش و مطالعات در زمینه علوم مدرن پیشروی می‌نماید.

برای پیدا کردن بزرگترین موسسات اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

این دانشگاه در یکی از بهترین نقاط استانبول قرار دارد و تمام کسانی که برای تحصیل در ترکیه به استانبول می روند شانس بودن در شهری اروپایی و با جاذبه های دیدنی را نیز کسب خواهند نمود.

دانشگاه ها و دانشکده های مختلفی در شهر و کشور های مختلفی وجود دارد ولی دانشگاهی می تواند رتبه بندی عالی را در سال به خود اختصاص دهد که در کنار آموزش بتواند امکانات زیادی را نیز به دانشجویان ارائه دهد که قطعاً این دانشگاه نه تنها در زمینه علمی بلکه در هر زمینه های جزئی و کلی دیگر سعی و تلاش کرده تا بتواند رضایت دانشجویان را به خود اختصاص دهد.

رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

پیشرفت علمی بسیار زیاد در این دانشگاه باعث شده است که جزو بهترین دانشگاه های ترکیه باشد و جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص دهد.

نکته مثبت دیگر در مورد دانشگاه آیدین استانبول این است که شما می توانید در دوره های علمی و رایگان که به صورت مداوم در دانشگاه وجود دارد شرکت کنید. رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول به گونه ای است که رتبه ۱۰ در استانبول و جهانی آن ۲۹۰۲ می باشد. رتبه این دانشگاه از نظر شاخص های زیست محیطی و پاکی١٠٠-٢٠٠ بوده که جایگاه بسیار خوبی دارد.

همچنین از نظر شاخص های زیست محیطی نیز توانسته است رتبه های خوبی را در سطح جهانی کسب نماید و دانشگاهی که با فعالیتهای زنده و به روز توانسته است دانشجویان نخبه را از کشور های مختلف جذب نماید.

دانشگاه آیدین استانبول,دانشگاه آیدین استانبول ترکیه,رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

شرایط تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

قبل از هر اقدام لازم است که شما با توجه به آموزش دانشگاه و برای ترم های بهار و پاییز درخواست‌ های خود را به دانشگاه ارسال نمایید و اگر احتمالاً قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید لازم است مدارک مقاطع قبلی تحصیل خود را نیز به طور کامل ارائه دهید.

مراحل بعدی این گونه میباشد که شما باید مدارک مورد نیاز مانند مدرک کارشناسی ارشد و مدرک پذیرش دکترا در ترکیه را به همراه آزمون هایی که دانشگاه معین کرده است را نیز آماده و ارسال نمایید.

گرفتن پذیرش دانشگاه از طریق درخواست آنلاین به واحد آموزش دانشگاه انجام میشود و همچنین هزینه ثبت نام در مرحله اول ۱۰۰ هزار دلار بوده که به همراه درخواست آنلاین خود به حساب دانشگاه باید پرداخت شود و عدم پرداخت این هزینه به معنای صفحه نظر شما خواهد بود.

شما باید تمام مدارک خود از جمله دیپلم، ریز نمرات ترجمه آنها به انگلیسی و یا ترکی، پاسپورت معتبر، گواهی قبولی آزمون های ورودی و چند قطعه عکس را نیز به دانشگاه تحویل دهید.

همچنین تسلط به زبان انگلیسی اهمیت بالایی دارد، اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نباشد و یا تسلط کافی به آن نداشته باشید بهتر است به آن تسلط پیدا نمایید. مرحله بعد ساختن یک ایمیل معتبر می‌باشد که مکاتبات شما با دانشگاه از طریق آن انجام خواهد شد و برای رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می‌شوند باید نمره آنها B1 باشد حداقل نمره دبیرستان برای ثبت نام ۱۲ و برای آزمون تافل باید ۷۹ باشد و اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید باید در آزمون تعیین سطح دانشگاه شرکت نمایید.

به طور کلی شرایط تحصیل در این دانشگاه چندان سخت و پیچیده نمی باشد و بیشتر افراد می توانند با رعایت نکات بالا ثبت نام اولیه خود را به خوبی انجام دهند.

دانشگاه آیدین استانبول,دانشگاه آیدین استانبول ترکیه,رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

مدارک ثبت نام در دانشگاه آیدین استانبول

برای ثبت نام در دانشگاه مورد نظر می توانید از دو روش آنلاین و حضوری استفاده کنید و اگر قصد ثبت نام به صورت آنلاین را دارید باید فرم های درخواست را پر کنید تا موافقت خود را برای پذیرش در این دانشگاه نشان دهید.

یکی از مهم ترین مدارک دارا بودن شناسنامه و کارت ملی می باشد که شما باید اصل و کپی این مدارک را به همراه داشته باشید همچنین داشتن عکس ۳ در ۴ نیز یکی از الزامات میباشد و تمام این سه مدارک نشان دهنده هویت و شخصیت شما است.

برای ثبت نام در دانشکده آیدین استانبول باید ریز نمرات تحصیلی خود را همراه با ترجمه ارائه دهید و همچنین داشتن دیپلم دبیرستان با نمره قبولی عالی نیز الزامی میباشد.

داشتن پاسپورت و گذرنامه یکی از مدارک برای ثبت نام این دانشگاه می باشد و همچنین دقت داشته باشید که در هنگام ثبت نام حتماً مدارک زبان معتبر خود را ارائه دهید تا در این فرآیند با مشکل مواجه نشوید.

ارائه گواهی تمکن مالی در برخی موارد نیاز است که شما میتوانید این مدرک را از بانکها درخواست کنید و همچنین برای اینکه بتوانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید باید سو سابقه خود را در پرونده داشته باشید.

در ارائه دادن مدارک در هنگام ثبت نام به این امر نیز توجه کنید که هر مقطع و هر رشته نیاز به مدارک مورد نیاز خود دارد.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته شده است ولی بعضی از دانشجویان برای تحصیل در بعضی از رشته ها باید شهریه بسیار کمی را پرداخت کنند که در هنگام ثبت نام باید برگه پرداخت شهریه دانشگاه را در کنار مدارک دیگر فراهم کنند.

مزیت های تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول قطعا مزایای بیشماری را برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی فراهم می کند و همین امر باعث شده تعداد متقاضیان هر سال در حال افزایش باشد.

شما می‌توانید در رشته های مربوطه خود پیشرفت علمی چشمگیری داشته باشید و پس از فارغ التحصیل شدن به راحتی در بازار کار جذب شوید، همین امر باعث می‌شود که دانشجویان در هنگام تحصیل از نظر کسب درآمد دلگرم باشند.

وقتی شما وارد دانشگاه آیدین استانبول میشوید قطعا با دانشجویان مختلفی در کشورهای متعدد آشنا می شوید و همین امر باعث می‌شود که با فرهنگ و رفتار آنها بیشتر آشنا شوید و دوستان زیادی را پیدا کنید.

بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از کشورهای مختلفی پذیرفته می‌شوند و این افراد می‌توانند از خوابگاه های کاملاً رایگان بهره ببرند.

دانشگاه آیدین استانبول,دانشگاه آیدین استانبول ترکیه,رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

شرایط بورسیه دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول مانند دانشگاه های دیگر زمینه و شرایط مورد نیاز را برای دانشجویان فراهم کرده و همین امر سبب می‌ شود که بسیاری از دانشجویان نخبه در این دانشگاه بورسیه شوند و از مزیت های بزرگ آن بهره ببرند.

شرایط بورسیه دانشگاه آیدین استانبول کمی سخت میباشد چون همین امر سبب شده که دانشجویان نخبه و حرفه ‌ای پذیرفته شوند.

یکی از شرایطی که تمام دانشجویان باید از آن پیروی کنند این است که باید در آزمون ورودی که بین دانشجویان به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود شرکت کنند و در این آزمون نه تنها باید قبول شوند بلکه رتبه عالی را باید کسب کنند، چون به دست آوردن نمره عالی شانس بورسیه شدن آنها را بالا میبرد.

این دانشگاه از بین هر ۱۰۰ دانشجو ۸۶ نفر آنها را برای بورسیه تحصیلی انتخاب می شوند و همین آمارها نشان می‌ دهد که شانس قبولی شما بسیار بالا است.

همچنین متقاضیان باید حداقل یک ترم را در این دانشگاه پشت سر گذاشته باشند و علاوه بر کسب معدل عالی باید در زمینه آموزشی و پژوهشی نیز فعالیت های زیادی داشته باشند که فعالیت آنها باید در دانشگاه ثابت شود و همچنین متقاضیان باید فرم درخواست خود را به صورت کامل پر کنند.

امکانات دانشگاه آیدین استانبول

دانشجویانی که در دانشگاه آیدین مشغول به تحصیل هستند می توانند از امکانات بیشمار آن بهره ببرند که در زیر به صورت اختصاصی می خواهیم به چند مورد از امکانات دانشگاه آیدین استانبول بپردازیم.

  • کتابخانه: یکی از امکانات موجود در این دانشگاه داشتن کتابخانه می باشد که شما در زمان امتحان ها میتوانید در سکوت کامل مشغول به درس خواندن شوید و هر کتاب درسی و غیر درسی که مد نظر شما باشد در این کتابخانه موجود میباشد.
  • سالن غذا خوری: بسیاری از دانشجویان بین المللی که در خوابگاه ها زندگی می کنند و امکان آشپزی ندارند به راحتی می توانند از غذاهای رایگان دانشگاه بهره ببرند. غذاهایی که در سالن غذاخوری وجود دارد کاملاً بهداشتی می باشد و تنوع غذایی بسیار بالا است و بنابر میل و سلیقه افراد پخته میشود.
  • امکانات رفاهی: شما می توانید از امکانات رفاهی از جمله سینما، سالن تئاتر ،زمین تنیس و محوطه ها و فضای سبز استفاده کنید.
  • خوابگاه: داشتن خوابگاه مزیت بزرگی برای دانشجویان بین المللی می باشد چون این افراد در هنگام تحصیل هیچگونه هزینه اقامت صرف نمی کنند.
  • خدمات درمانی: شاید برای شما جالب باشد که بدانید امکاناتی به نام خدمات درمانی و سلامت در این دانشگاه وجود دارد و دانشجویان می توانند از امکانات دندانپزشکی و درمانی دیگر بهره ببرند.
  • آزمایشگاه ها: این دانشگاه دارای آزمایشگاه های مجهز می‌باشد و افرادی که در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مشغول به تحصیل هستند می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

از امکانات دیگر میتوان به این موارد نیز اشاره کرد: دانشجویان می توانند از اتوبوس و مینی بوس برای حمل و نقل از دانشگاه تا خوابگاه استفاده کنند.

دانشجویان در کنار تحصیل و کسب مهارت میتوانند در دوران دانشجویی از امکانات ویژه زیادی برخوردار باشند و یک دوران خاطره انگیزی را برای خود ایجاد کنند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا