اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه فنی استانبول

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

دانشگاه فنی استانبول یکی از دانشگاه‌های قدیمی و با سابقه درخشان است که مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل می‌باشد و از نظر علمی و پژوهشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

آموزش و تدریس در آن کاملا مطابق با علم روز است و بسیار مدرن و پیشرفته می‌باشد، این دانشگاه برای ترکیه بسیار ارزشمند و مهم بوده چون علاوه بر آموزش عالی و راندمان کاری بالا، اولین برنامه تلویزیونی ترکیه در این مکان بر روی آنتن رفت و اولین رادیو دانشگاهی در این مرکز تاسیس شد.

این موسسه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه است که سالانه افراد زیادی را پذیرش می‌کند و متقاضیان پس از گذراندن چندین آزمون و ارائه مدارک، می‌توانند در آن مشغول به تحصیل شوند.

برای پیدا کردن بهترین موسسات اعزام دانشجو به ترکیه روی لینک کلیک کنید

این دانشگاه شهرت جهانی دارد و از دستاوردهای آن می‌توان به ساخت اولین ماهواره مکعبی، قایق هیدروژنی، مینی بوس برقی و غیره اشاره کرد که همگی جزء اختراعات برتر در کل دنیا و جهان هستند.

دانشجویان در این مرکز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف می‌توانند ادامه تحصیل دهند و علاوه بر درس و تحصیل از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند. در مقطع کارشناسی، زبان آموزشی آن زبان ترکی و انگلیسی است و در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، زبان آن انگلیسی می‌باشد، بنابراین افراد متقاضی باید به این دو زبان تسلط کافی داشته باشند.

تاریخچه ی دانشگاه فنی استانبول

این مرکز در سال ۱۷۷۳ در زمان پادشاهی مصطفی سوم تاسیس شد در سال‌های نخست، فعالیت اصلی این دانشگاه حول محور مهندسی علوم دریایی بود، پس از گذشت چندین سال آموزش‌های نیروهای ارتش عثمانی به آن افزوده شد و دستخوش تغییرات بسیاری قرار گرفت و در نهایت به دانشگاه فنی استانبول امروزی تبدیل شد.

در سال ۲۰۱۷ عنوان دانشگاه تحقیقاتی را دریافت نمود و در طول تاریخ دانشمندان و مهندسان مشهوری از آن فارغ‌التحصیل شدند و همواره این مرکز در توسعه و پیشرفت کشور ترکیه نقش مهم و حیاتی داشته است. آن دارای ۵ پردیس است که دسترسی به آن‌ها بسیار ساده و آسان می‌باشد، پردیس اصلی ماسلاک نام دارد که شامل دپارتمان شیمی، عمران، کامپبوتر، برق و غیره می‌شود و افراد با توجه به علاقه و معدل در این دپارتمان ها مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه بر اساس توسعه و پژوهش بنا شده و تمام برنامه‌های آموزشی آن، حول این محور می‌چرخد، در واقع این دانشگاه بهترین انتخاب برای دانشجویان اروپایی و آمریکایی می‌باشد و همچنین تعداد متقاضیان ایرانی برای ادامه تحصیل در آن بسیار زیاد می‌باشد.

دانشگاه فنی استانبول جزء دانشگاه‌های دولتی در ترکیه به شمار می‌آید که بیشینه تقریبا ۲۵۰ ساله دارد و در زمینه های مختلف علمی، فنی و مهندسی بی رقیب است. ساختمان این دانشگاه یکی از بناهای تاریخی مهم استانبول محسوب می‌شود و دولت ترکیه برای نگهداری و ترمیم آن هر ساله، بودجه‌ای را در نظر می‌گیرد.

چندین دانشکده در این مرکز بنا شده است به عنوان مثال دانشکده مهندسی عمران که در ۱۷۲۷ تأسیس شد، دانشکده هوانوردی و فضانوردی که شامل مهندسی نجوم، فضانوردی و هواشناسی می‌شود، دانشکده مهندسی نساجی اولین دانشکده در ترکیه می‌باشد که به طور تخصصی به رشته نساجی پرداخته است.

دانشگاه فنی استانبول,دانشگاه فنی استانبول ترکیه,رشته های دانشگاه فنی استانبول

شرایط پذیرش دانشگاه فنی استانبول

دانشگاه فنی استانبول یکی از دانشگاه‌های برتر و مطرح در کل جهان است و افراد زیادی برای تحصیل در آن با هم رقابت می‌کنند اما پذیرش دانشگاه فنی استانبول طبق قوانین و اصول خاصی انجام می‌شود، از این رو تعداد محدودی پذیرفته می‌شوند.

از آن جایی که تمام دروس در این مرکز به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، یکی از شروط لازم برای پذیرش تسلط کامل به این زبان است بهتر است دانشجویان قبل از ورود به این دانشگاه، زبان انگلیسی خود را تقویت نمایند.

اگر دانشجویان مقطع ارشد، به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشند دانشگاه یک‌ دوره یک ساله آموزش برای آن‌ها برگزار می‌کند و در این دوره، آن‌ها نمی‌توانند در برنامه‌های آموزشی رشته خود شرکت کنند پس از گذراندن این دوره، اگر همچنان در انگلیسی ضعف داشته باشند، از پذیرش و تحصیل در آن منع می‌شوند.

یکی دیگر از شروط لازم برای پذیرش، شرکت در آزمون‌های Act و Sat و اخذ نمره قبولی است در واقع نمره متقاضی باید به حد نصاب برسد در غیر این صورت پذیرفته نخواهد شد.

هدف تحصیل دانشجو باید برای دانشگاه کاملا واضح و روشن باشد در واقع دانشگاه باید به انتظارات دانشجو و زمینه های فعالیت او واقف باشد و این موضوع یکی دیگر از شرایط پذیرش است. در هنگام پذیرش از دانشجویان آزمون تافل، سی بی تی و غیره گرفته می‌شود که اخذ حداقل نمره ۲۱۳ از شروط اصلی ثبت نام است.

دانشگاه فنی استانبول,دانشگاه فنی استانبول ترکیه,رشته های دانشگاه فنی استانبول

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه فنی استانبول

برای ثبت نام دانشگاه فنی استانبول دانشجویان باید مدارک زیر را ارسال کنند در واقع کمبود یا ناقصی مدارک شانس پذیرفته شدن آن‌ها را کاهش می‌دهد. دیپلم رسمی که نشان دهنده اتمام دوره دبیرستان است و باید به زبان ترکی یا انگلیسی ترجمه شود و توسط وزارت آموزش و پرورش ترکیه معادل سازی شده باشد.

ارائه ریز نمرات تحصیل از دیگر مدارک لازم و ضروری است در واقع دانشجویان موظف هستند تمام ریز نمرات خود را در طی سال‌های تحصیلی خود به دانشگاه تحویل دهند.

داشتن گذرنامه معتبر از دیگر مدارک بسیار ضروری و مهم برای ثبت نام است در واقع بدون آن، دانشجویان نه تنها در دانشگاه پذیرفته نمی‌شوند بلکه اجازه اقامت و تردد در کشور ترکیه را نیز نخواهند داشت.

رسید و فیش پرداخت هزینه‌های درخواستی دانشگاه از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است که دانشجویان در روز ثبت نام باید آن را ارائه دهند.

نامه درخواست از مدارک لازم و ضروری است که متقاضی باید آن به طور کامل تکمیل نماید این فرم به صورت آنلاین در وبسایت دانشگاه موجود بوده و برای تمام دانشجویان قابل استفاده می‌باشد.

داشتن مدرک زبان معتبر از دیگر مدارک لازم برای ثبت نام است به همه متقاضیان توصیه می‌شود قبل از اقدام برای پذیرش این دانشگاه، به طور جدی به یادگیری زبان انگلیسی و ترکی بپردازند چون ارائه این مدرک یک امتیاز مثبت محسوب محسوب می‌شود.

داشتن پاسپورت و اجازه اقامت از جمله مدارکی هستند که بعد از پذیرش نهایی باید به دانشگاه ارائه شوند در واقع این مدارک، نشان می‌دهند که دولت ترکیه فرد متقاضی را به عنوان یک شهروند قبول کرده است و فرد قانونی وارد خاک ترکیه شده است.

مزیت های تحصیل در دانشگاه فنی استانبول

تحصیل در دانشگاه فنی استانبول مزیت‌های زیادی دارد که در این قسمت قصد داریم به اختصار به شرح و بیان آن‌ها بپردازیم از این رو، برای اطلاع و آگاهی از این مزایا همراه ما باشید. این دانشگاه طبق استانداردهای جهانی ساخته شده و ساختمان‌های آن کاملا مطابق با نمونه‌های آمریکایی می‌باشد از این رو، شرایط تحصیل و زندگی برای تمام دانشجویان فراهم است.

این دانشگاه دارای ۴۰۰ آزمایشگاه و ۳۰ مرکز تحقیقاتی است که این مراکز انجام انواع مختلف تحقیقات علمی را برای دانشجویان مختلف مهیا می‌کند و این یکی از مزیت‌های اصلی و مهم آن به شمار می‌آید.

طی سال‌های اخیر این دانشگاه برنامه اعطای دو مدرک را ارائه داده است بدین معنا، دانشجویانی که در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند، می‌توانند دو سال در این دانشگاه تحصیل کنند و دو سال دیگر در دانشگاه های ایالات متحده، آذربایجان و بوسنی هرزگوین به تحصیل ادامه دهند و از هر دو دانشگاه مدرک دریافت نمایند.

از دیگر مزیت‌ های تحصیل در دانشگاه فنی استانبول می‌ توان این نکته را بیان کرد که آن مورد تایید وزارت علوم بسیاری از کشورها از جمله ایران قرار دارد. در این دانشگاه دوره‌های تکمیلی زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ژاپنی و غیره به صورت اختیاری به دانشجویان ارائه می‌شود که افراد با توجه به علاقه خود می‌توانند آن را انتخاب کنند. در این دانشگاه، چندین مرکز بهداشت تعبیه شده که در آن برای دانشجویان و کارمندان خدمات پزشکی مانند دندانپزشکی، اورژانس و غیره ارائه می‌شود.

همچنین میتوان به امکانات ورزشی مانند قایقرانی، استادیوم فوتبال، استخر و غیره اشاره کرد که دانشجویان در اوقات فراغت می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. این مرکز دارای ۱۳ دانشکده می‌باشد که شامل دانشکده معماری، عمران، مدیریت، هوانوردی و فضانوردی، نساجی، شیمی، متالوژی و غیره می‌شود که دانشجویان می‌توانند در رشته‌های مختلف آن‌ها ادامه تحصیل دهند.

وجود کلاب مهندسی یکی دیگر از مزایای تحصیل در این دانشگاه است، در واقع در این محل دانشجویان به تبادل و اشتراک گذاری اطلاعات و مهارت‌های علمی می‌پردازند و با گفتگو درباره رویدادهای علمی و مهندسی به دستاوردهای جدید و ارزشمندی دست می‌یابند که این یافته‌های علمی در سایر کشورها مورد استفاده و توجه قرار می‌گیرد.

دانشگاه فنی استانبول,دانشگاه فنی استانبول ترکیه,رشته های دانشگاه فنی استانبول

شرایط بورسیه دانشگاه فنی استانبول

پذیرش و تحصیل در دانشگاه فنی استانبول شرایط و قوانین خاص خود را دارد و این دانشگاه گاهی اوقات شرایط خاصی را برای ارائه بورسیه در نظر می‌گیرد که در ادامه به بررسی و بیان آن‌ها خواهیم پرداخت، از این رو با ما همراه باشید.

بورسیه یک بودجه دولتی است که توسط دولت ترکیه برای دانشجویان بین المللی تخصیص داده می‌شود، بورسیه دانشگاه فنی استانبول به دانشجویان نخبه ای تعلق می‌گیرد که در پروژه‌های مهم تحقیقاتی شرکت دارند و شامل هزینه‌های تحصیلی و زندگی می‌شود، در واقع افراد با دریافت بورسیه تحصیلی از پرداخت شهریه معاف می‌شوند و یا به صورت نیم بها آن را پرداخت می‌کنند.

یکی از شرایط اصلی و مهم دریافت بورسیه، شرط معدل است به طوری که در مقطع لیسانس حداقل معدل باید ۱۴ و در مقطع فوق لیسانس و دکتری حداقل معدل باید ۱۵ باشد.

اگر بورسیه شامل حال فردی شود او به مدت یک سال از پرداخت شهریه و بیمه معاف خواهد شد اما دانشجویانی که از بورسیه استفاده نمی‌کنند ملزم به پرداخت شهریه برای هر ترم هستند و به تعویق انداختن آن منجر به جریمه و عدم ثبت نام برای ترم بعدی می‌شود.

همان طور که در این مقاله بیان شد، دانشگاه فنی استانبول یکی از مراکز برتر و بسیار معتبر می‌باشد که شهرت جهانی دارد و در رشته‌های مهندسی فعالیت می‌کند و دانشجویان زیادی در آن مشغول تحصیل و تحقیق هستند. تحقیقات و دستاوردهای حاصل از این دانشگاه مورد استفاده سایر دانشجویان در کشورهای دیگر نیز قرار می‌گیرد و از این نظر حائز اهمیت است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا