اعزام دانشجو

بورسیه تحصیلی ایتالیا

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

ایتالیا جزو سومین کشوری است که دانشجویان از سراسر جهان آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند. اولویت های اول و دوم برای مهاجرت در بین دانشجویان کشور استرالیا و بعد از آن کشور کانادا می باشد. اعزام دانشجو به ایتالیا امکان تحصیل در دانشگاه های برتر در سطح جهان مخصوصا در رشته های هنر را فراهم می کند. تحصیل در کشور ایتالیا با اخذ بورسیه تحصیلی به صورت رایگان برای دانشجویان خواهان مهاجرت امکان پذیر است. هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به کشور آلمان و فرانسه نیز کم تر است و بسیار مناسب مهاجرانی است که علاقه مند به تحصیل در کشور های اروپایی هستند.

اکثر بورسیه هایی که امکان تحصیل را برای مهاجران آسان می کنند در هر کشوری در بین دانشجویان شناخته شده و معروف هستند. مانند بورسیه DSU که دریافت آن برای افراد در هر مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) امکان پذیر است. لازم به ذکر است که این بورسیه شامل حال افرادی که وضعیت مالی خوبی ندارند می شود. اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های این کشور می تواند آینده روشنی را برای افراد مهاجر و مشغول تحصیل رقم بزند. بهترین و پر طرفدار ترین رشته هایی که می توان انتخاب کرد و در این کشور به تحصیل پرداخت از جمله موارد زیر می باشد:

  • هنر یکی از رشته های پر طرفدار جهت اعزام دانشجو به ایتالیا
  • رشته معماری در شاخه های مختلف که جزو رشاه های پرطرفدار است.
  • تاریخ با گرایشات مختلف
  • رشته های روانشناسی
  • تجارت
  • صنایع غذایی
  • رشته های مهندسی
  • انواع رشته های پزشکی
  • هنر های نمایشی و…

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا,اعزام دانشجو به ایتالیا,بورسیه تحصیلی ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا به دلیل این که تاریخ غنی و افراد معروفی را در خود پرورانده دارای علوم مفیدی جهت تدریس به دانشجویان می باشد. همان طور که می دانید ایتالیا مهد رنسانس، روزنامه و رادیو و… است. این کشور دارای دانشگاه هایی با سطح علمی بالایی است که دانشجویان زیادی تصمیم می گیرند برای تحصیل به دانشگاه های ایتالیا مهاجرت نمایند. از جمله دانشگاه های معروفی که در این کشور دانشجویان مهاجر را می پذیرند دانشگاه پادوا، دانشگاه دی بولونیا، دانشگاه های پلی تکنیک دی میلان، دانشگاه معروف رم، دانشگاه ساپلنزا رم، دانشگاه دی پیزا و… می باشند.

بعد از اعزام دانشجو به ایتالیا و پایان تحصیلات تکمیلی، او تا حداکثر ۱۲ ماه می توانند در این کشور به دنبال شغل بگردد. اگر در این ۱۲ ماه شغلی پیدا کرد که در آن مشغول به کار شود اجازه ماندن در ایتالیا را دارد. در غیر این صورت می بایست به کشور مبدا خود برگردد؛ زیرا ویزا آن ها قابل تمدید نخواهد بود.

مزایا تحصیل در کشور ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی می تواند مزایا زیادی داشته باشد. زیرا اگر شما دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه های ایتالیا باشید برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانید به راحتی به کشور های پیشرفته تری مهاجرت نمایید. اعزام دانشجو به آمریکا و اخذ بورسیه تحصیلی این کشور به صورت مستقیم از ایران بسیار کار سختی است و در اکثر مواقع درخواست ها رد می شود. اما درخواست تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکا و کشور هایی نظیر آن با مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر ایتالیا بسیار آسان است.

شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا

برخی از دانشگاه های کشور ایتالیا از قدیمی ترین دانشگاه های بین المللی هستند. تا به امروز هم این کشور دارای دانشگاه های دولتی و موسسات جدیدی است که دارای سطح علمی بالایی در سطح جهانی هستند. سطح علمی دروسی که در این دانشگاه ها تدریس می شود بسیار بالا است. جهت اعزام دانشجو به ایتالیا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانید از شرکت های مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور معمولا حدود ۴ سال طول خواهد کشید همچنین در مقطع کارشناسی ارشد افراد می بایست به مدت ۳ سال مشغول به تحصیل شوند. اتمام دوره دکترا نیز حدود ۳ ماه زمان نیاز دارد.

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا و تحصیل در این کشور در برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در دانشگاه های ایتالیا دروس به زبان ایتالیایی و یا در مناطقی از این کشور نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. ایتالیا نیز برای موافقت با درخواست تحصیلی دانشجویان و اعزام دانشجو به ایتالیا قوانین خاص خود را دارد. اگر فرد متقاضی تحصیل در ایتالیا هویت اروپایی داشته باشد نیازی به اخذ ویزای این کشور ندارد. اما اگر هویت اروپایی نداشته باشید می بایست ابتدا ویزای تحصیلی بگیرید. جهت اطلاع از قوانین دقیق برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور بهتر است به سفارت مربوط این کشور در کشور خودتان مراجعه نمایید.

قبل از ارسال درخواست بورسیه تحصیلی می بایست ابتدا وضعیت اقامت مشخص شود. زیرا چه هویت اروپایی داشته باشید و چه غیر اروپایی باشید برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به ارائه مدارک مربوط به محل سکونت خود دارید. از همین بابت بهتر است قبل از اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی شرایط اقامت خود را دائمی و مشخص نمایید.  نکته نهایی که باید در نظر گرفته شود مربوط به زبانی است که قرار است به وسیله آن در دانشگاه مورد نظر مشغول به تحصیل شوید. اگر این زبان ایتالیایی باشد می بایست دوره های آموزش این زبان را قبل از ورود به دانشگاه بگذرانید و بر آن مسلط شوید.

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا,اعزام دانشجو به ایتالیا,بورسیه تحصیلی ایتالیا

هزینه تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا

اگر قصد اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا را دارید اصلا نگران هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نباشید. البته شایان ذکر است که هزینه ها در هر کشوری هم که باشید بستگی به کشور مبدا شما و ارزش پول شما در کشورتان خواهد داشت. اما باید گفت هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار ناچیز بوده و از پس آن بر خواهید آمد. با توجه به بررسی های انجام شده هزینه های تحصیل در کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشور های اروپایی مخصوصا در غرب یا کشور های آمریکای شمالی بسیار پایین تر است.

البته باید به این نکته نیز توجه داشت که هزینه های تحصیل تا حدود زیادی نیز بستگی به رشته انتخابی مورد نظر شما برای تحصیل در ایتالیا دارد. اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا  مخصوصا برای ایرانیانی که خواهان تحصیل در کشور های اروپایی هستند امکان پذیر می باشد. نکته مهم دیگری که افراد خواهان مهاجرت تحصیلی می بایست آن را در نظر بگیرند هزینه های اقامت و زندگی در این کشور است. اکثر دانشگاه های ایتالیایی دولتی و خصوصی دارای خوابگاه جهت اقامت دانشجویان نیستند.

اما در مقابل به دانشجویان خدماتی مانند اجاره آپارتمان هایی که اجاره آن ها مقرون به صرفه است یا خانه هایی که چند دانشجو به صورت شراکتی در آن زندگی می کنند را پیشنهاد می دهد. اگرچه این دانشگاه ها دارای مکانی برای اقامت نیستند اما از این طریق به هزینه های اقامت دانشجویان کمک می کنند. اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ایتالیا از طریق دادن وام و پاداش هایی می تواند به هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور کمک کند. شرایط دریافت حمایت مالی دانشگاه ها در سایت دانشگاه مورد نظر شما ثبت شده است.

وضعیت بازار کار بعد از تحصیل در ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا و تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه ۲۰ ساعت کار کردن در هفته را به افراد مشغول تحصیل می دهند. همین موضوع می تواند در هزینه های مهاجرت به دانشجویان کمک زیادی کند. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی ایتالیا را دریافت نموده اند با یادگیری زبان ایتالیایی می توانند موقعیت های شغلی زیادی را به دست آورند. لازم به ذکر است که تا به امروز تحصیل در مدارس ایتالیایی و یادگیری این زبان تضمینی برای گرفتن ویزای تحصیلی از این طریق نداشته است. اما پیدا کردن شغلی مناسب در این کشور امکان دریافت یا تمدید ویزا را به افراد می دهد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دکمه بازگشت به بالا