عجیب ترین ها

10 مراسم عجیب عروسی در جهان با اعتقادات دیوانه کننده

خلاصه نوشته
  • همانطور که در کشور خودمان فرهنگ خاصی برای عروسی وجود دارد، در کشورهای دیگر هم رسوماتی حاکم است و برخی از آن ها به قدری تعجب بر انگیز هستند، که از آن ها به عنوان عجیب ترین رسومات ازدواج در دنیا یاد می شود!

جالب ترین و عجیب ترین مراسم عروسی در جهان

مراسم عروسی یکی از زیبا ترین و دلنشین ترین بخش های تشکیل یک زندگی به شمار می رود. در هر کشور ویا هر قومی آداب و رسوم خاصی برای برگزاری این جشن باشکوه تعیین شده و رعایت می گردد. خیلی از رسومات ریشه در ادیان یا سنت نیاکان یک سرزمین داشته و بسیار محترم شمرده می شود.

برخی از این مراسم به قبل از ازدواج یا حواشی مربوط به آن برمی گردد، و یا بخت گشایی فرزندان اقوام را تحت تاثیر قرار می دهد. در ادامه بست فارسی 10 رسم که از عجیب ترین مراسم عروسی در جهان است را در طی این مقاله برشمرده ایم، تا با خواندن مطالب به رازهای جالب مردمان سرزمین های گوناگون آشنا شوید.

رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی,عجیب ترین رسوم ازدواج در دنیا,عجیب ترین مراسم عروسی,

10. رسم ازدواج در مصر | لیوان شربت را ته سر بکشید

مصر جزو کشورهایی است که به رسومات و سنت ها بسیار پایبند بوده و هرگونه رعایت نکردن یا بی احترامی به آن ها را باعث بدیمنی و بدبختی می دانند. یکی از این رسوم؛ سر کشیدن لیوان شربت تا ته است. چنانچه میهمانی در منزل یک مصری وارد شود و به او شربت تعارف شد باید تمام لیوان را سر بکشد. زیرا مصریان معتقدند اگر میهمان لیوان را نصفه رها کند، بخت دختران آن منزل بسته شده و یا بدشگونی بر بخت شان سایه می افکند.

مراسم عجیب شب عروسی,مراسم عجیب عروسی,مراسم عجیب عروسی در جهان,

9. رسم عروسی در آلمان | کاسه و بشقاب می شکنند

همه ما گمان می کنیم که آلمانی های خشک و مقرراتی اصولا به دنبال خرافات و رسومات عجیب نیستند. اما باید بگوییم آن ها نیز از این لیست عجیب ترین رسوم ازدواج در دنیا مبرا نبوده و رسم عجیب و تا حدی اسرارآمیز دارند. به طور مثال در روز عروسی اقوام باید تعدادی کاسه و بشقاب را بشکنند تا عروس و داماد به جمع آوری تکه های خورد شده بپردازند. این کار به آن ها می آموزد که پس از بروز مشکلات باید بتوانند باهم به حل و فصل مشکل پرداخته و در کنار هم بمانند.

در مرحله بعد عروس توسط دوستان داماد دزدیده شده و داماد باید بتواند عروس را پیدا کند، و به مرد یاد آوری می کند برای به دست آوردن همسرش و حفظ زندگی شان باید تلاش زیادی داشته باشد. در پارت آخر، عروس و داماد با دست راست باید تنه درخت را اره کنند، این رسم نیز به آن ها می آموزد، هر اندازه مشکلات و سختی های بزرگی سر راه زندگی قرار گرفته باشد، شما می توانید با کمک هم آن ها را از زندگی خود کنار بزنید.

مراسم عروسی عجیب و غریب,مراسم های عجیب عروسی,رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی,

8. رسم عروسی در مکزیک | گره زدن عروس و داماد به هم

مکزیک یکی از کشورهای پرحاشیه با آداب عجیب و خرافات زیاد است. آن ها عجیب ترین مراسم عروسی را دارند مثلا در روز عروسی اجازه نمی دهند داماد عروس را تا قبل از ایستادن در جایگاه عقدکلیسا، ببیند. پدر و مادر عروس باید با هم دخترشان را تا زمان رویت داماد همراهی کرده و دست عروس را در دست داماد بگذارند. پسران جوان نباید به دنباله لباس عروس نگاه کنند، زیرا بختشان بسته می شود و یا تا آخر عمر نمی توانند همسری مناسب پیدا کنند. داماد 13 سکه طلا را که سمبل حضرت عیسی(ع) و دوازده حواری خاصش می باشد را به عروس هدیه می کند، تا موجب متبرک شدن زندگی مشترک شان شود.

زمانی که پدر روحانی مشغول خواندن خطبه عقد است دوستان یا اقوام نزدیک داماد باید با یک روبان عروس و داماد را به هم ببندند، که نشان دهنده ماندگاری ازدواج و پایبندی به عشق از سوی هر دو طرف است. برخی از تاریخ نگاران معتقدند که رسم گره زدن از یونانی های کهن که عقاید ارتدوکسی داشتند بر می گردد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از ترسناک ترین شکنجه های قرون وسطی (18+)

عجیب ترین رسوم ازدواج در دنیا,عجیب ترین مراسم عروسی,مراسم عجیب شب عروسی,

7. رسم عروسی در ایتالیا | یک قطعه آهن در جیب داماد

یک نکته جالب را در ابتدا باید بگوییم، که پوشیدن لباس عروس از سال 1840 توسط ملکه انگلستان در اروپا باب شد و تا قبل از آن فقط در مراسم عزا از لباس سفید استفاده می کردند. در ایتالیا تا سال ها قبل عروس با لباس مشکی در مراسم حاضر می شده است. روز عروسی یک تکه آهن را در جیب داماد قرار می دهند تا ارواح شیطانی را ازآنان دور کند. عروس و داماد از میهمانان با شیرینی های بادامی که خودشان پخته اند، پذیرایی می کنند.

عروس صورتش را با تور سفید می پوشاند و داماد باید یک گوشه از تور را به نشانه یمن و شگون پاره کند. استفاده از زیورآلات طلا در روز عروسی ممنوع می باشد، زیرا معتقدند که با خود نحوست و بدبختی به همراه خواهد آورد. در پایان مراسم میهمانان با گلوله های متشکل از نقل و کاغذ رنگی به سمت عروس و داماد پرتاب می کنند، تا فرزندان زیادی داشته باشند.

مراسم عجیب عروسی,مراسم عجیب عروسی در جهان,مراسم عروسی عجیب و غریب,

6. رسم عروسی در اسکاتلند | مراقب کیک خوردن تان باشید

اسکاتلندی ها از جمله اقوامی هستند که با غریبه ها ازدواج نمی کنند، و تمام پیوند ها در بین مردم همان کشور اتفاق می افتد. جوانان در روز عروسی باید یک سیب را جوری پوست بکنند که پوستش جدا نشود، سپس در راس ساعت 12 شب پوست را دور سر خود چرخانده و از سمت شانه چپ خود به آسمان پرتاب کنند، زمانی پوست سیب به زمین افتاد به شکل هر حرفی درآمد، آن حرف اول نام همسر آینده شان خواهد بود.

لباس عروس باید به شکلی طراحی و دوخته شود که فاقد هرگونه گره ای باشد، تصور می کنند وجود گره در لباس یعنی مشکلات غیر قابل حل در زندگی. در گذشته مادر عروس کیک عروسی را می پخته و اگر زمان تقسیم به قطعات کوچک خورد می شد، نشان دهنده خوشبختی زوج بوده ،که بعد ها کیک های مخصوص عروسی با پنهان کردن زیورآلات کوچک و ارزان قیمت درآن به بازار آمد. میهمانان زمان کیک خوردن باید مراقب باشند که زیور آلات را پیدا کنند، که نشان دهنده اتفاقات و موفقیت های بزرگ می باشد.

مراسم های عجیب عروسی,رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی,عجیب ترین رسوم ازدواج در دنیا,

5. رسم عروسی در پرو | حلقه عروس را پیدا کنید

یک مراسم عروسی عجیب و غریب دیگر مربوط به کشور پرو می باشد. برای روز عروسی کیکی را طراحی می کنند که روبان های متعددی از بین آن می گذرد و حلقه عروس در یکی از روبان ها قرار داده شده است. دختران جوان و مجرد باید با دقت به کشیدن روبان ها بپردازند، تا زمانی که حلقه را پیدا کنند. هر کسی حلقه را بیابد، عروس بعدی خواهد بود.

عجیب ترین مراسم عروسی,مراسم عجیب شب عروسی,مراسم عجیب عروسی,

4. رسم عروسی در هندو و اروپایی ها | پریدن از روی جارو

این رسم در اصل مربوط به سیاه پوستان آمریکایی و زمان برده داری می باشد. هر وقت که یکی از بردگان آزاد می شد و اجازه ازدواج به او داده می شد، به صورت سمبلیک از روی جارو می پریده و خوشحالی خود را ابراز می کرده است. بعد ها در بین رومی ها و اقوام هندو اروپایی نیز رواج یافت. در برخی از این مراسم عجیب عروسی افراد مجرد با پریدن از روی جارو برای باز شدن بخت و پیدا کردن همسری خوب دعا می کنند.

مراسم عجیب عروسی در جهان,مراسم عروسی عجیب و غریب,مراسم های عجیب عروسی,

3. رسم عروسی در هندوستان | حلقه ازدواج در پای عروس

هندوها نیز عجیب ترین مراسم عروسی در جهان را دارند. آن ها در شب قبل از مراسم عروسی، حنابندان را اجرا می کنند. به این صورت که دوستان عروس بر روی دست و پای او طرح هایی زیبا را با حنا کشیده و با زیور آلات تزیین می نمایند. عروس با کمک داماد ساری که همان لباس هندی می باشد را بر تن کرده و داماد با این کار قبول می کند تمام مسئولیت زندگی و همسرش را بر عهده گرفته است. حلقه را به صورت نمادین به پای عروس انداخته و با اتمام خطبه عقد داماد حلقه را به دست عروس منتقل می نماید.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین صحراهای دنیا - دره مرگ تا کالاهاری

لباس عروس باید به رنگ قرمز و طلایی باشد، پوشیدن لباس سفید در بین هندوها نشانه عزا است. میهمانان بر سر عروس و داماد برنج و گل می پاشند، که به معنای ورود برکت فراوان به زندگی شان می باشد. سپس آن ها به پیشانی یکدیگر پودر نارنجی را به نشانه متاهل بودن می زنند و عروس معجونی ترکیب از عسل و ماست را به دهان داماد می گذارد. عسل نماد شیرینی زندگی و ماست سفید بختی می باشد.

رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی,عجیب ترین رسوم ازدواج در دنیا,عجیب ترین مراسم عروسی,

2. رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی | یک عروس و سه پیراهن خاص

رسم عجیب چینی ها در مراسم عروسی این است که عروس باید سه دست لباس تهیه کند. لباس اول از البسه سنتی چین و به رنگ قرمزبوده و با نمادهایی همچون اژدها و سیمرغ گلدوزی می شود. اژدهای قرمز علاوه بر سمبل شوهری قدرتمند بودن به معنای دور کردن شیاطین و انرژی های منفی نیز می باشد. در مرحله بعد که برگزاری مراسم اصلی عروسی به شمار می رود، عروس باید همان لباس سفید مرسوم عروس را بر تن کند و در مرحله آخر یعنی زمانی که میهمانان غریبه رفته اند و فقط اقوام نزدیک و دوستان باقی مانده اند یک لباس راحت یا اسپرت را بپوشد.

نکته جالب دیگر این است که چینی ها با مشورت کردن با افراد روحانی خود، ساعات خوش را در روزی خاص تعیین کرده و همان را به عنوان بهترین زمان برای پیوند زناشویی در نظر می گیرند. روز عروسی داماد باید با اقوام یا دوستانش به منزل پدر عروس برود و با شاباش دادن به تمای افراد حاضر در آن جا، عروس را برای همراهی با خود راضی نماید. دختران چینی باید تا قبل از رسیدن به سن سی سالگی ازدواج کنند. مادر عروس در جهیزیه دخترش قیچی پروانه ای شکل و گلدان می گذارد، که نماد پیوند محکم عاطفی زن و شوهر و صلح و ثروت فراوان می باشد.

مراسم عجیب شب عروسی,مراسم عجیب عروسی,مراسم عجیب عروسی در جهان,

1. رسم عروسی در خاندان سلطنتی انگلستان | ساقدوش های کوچولو

یکی از مراسم های عجیب عروسی در خاندان سلطنتی انگلستان این است که باید کودکان زیر 5 سال در روز مراسم، عروس و داماد را به عنوان ساقدوش همراهی کنند. وجود کودکان نمایان گر وجود انرژی های مثبت در زندگی و وجود قهر و آشتی های بی دغدغه بین کودکان است. آن ها معتقدند که زن و شوهر نیز باید همچون کودکان از قهرهای طولانی مدت بر حذر باشند.

از سویی دیگر ساقدوش های کوچولو نماد فرزند آوری برای زوج بوده و موجب می شود که عروس و داماد از اجاق کوری به دور باشند. عروس و داماد باید یک وسیله به رنگ آبی را با خود به کلیسا بیاورند، تا خوشبختی را با خود همراه کنند. در آخرین ازدواج سلطنتی پرنس یک حلقه با نگینی بزرگ و آبی رنگ به عروس خود هدیه داد، تا رسم محبوب خاندان را به جا آورد.

شما چه مراسم عروسی عجیب و غریب دیگری را می شناسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا