عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین گنج های جهان

افزایش بازدید در گوگل

عجیب ترین گنج های کشف شده

یافتن گنج خودش به تنهایی از عجیب ترین اتفاقات جهان به شمار می رود، حال اگر این گنج از ویژگی های تعجب آوری هم برخوردار باشد، به طور قطع جذابیت فراوانی در دنیا به دست می آورد.

از سال های دور تاکنون باستان شناسان، کاشفان طلا و جویندگان و ماجراجویان در جهان به صورت اتفاقی یا با شناخت و بررسی توانسته اند گنجینه های گرانبها و ارزشمندی را از دل خاک، اعماق دریا یا کوه ها بیایند، که هوش از سر هر بیننده ای می ربایند.

قیمت گذاری بر برخی از این یافته ها غیرممکن می باشد. خیلی از دفینه های خارق العاده توسط افراد عادی و به شکل تصادفی مثلا در هنگام ساخت وساز یا حفر چاه های آب پیدا شده اند، که تا مدت ها به عنوان جنجالی ترین سوژه های خبری در میان مردم دنیا به شمار می رفتند. حال بیایید با هم ۱۰ تا از عجیب ترین گنج های دنیا را بشناسیم.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۱۰. کشتی اسپانیایی اتوچا | Atocha Treasure

مل فیشر از جویندگان طلا پس از ۱۶ سال تلاش و تفحص در سرزمین های مختلف سال ۱۹۸۵ موفق به کشف یکی از عجیب ترین گنج های پیدا شده از اعماق دریا گردید.

کشتی اسپانیایی اتوچا در سال ۱۶۲۲ با گنجینه ای از زمرد، طلا و سایر فلزات گران بها از بندرگاه کوبا به سمت اسپانیا در حرکت بود، که بر اثر طوفانی سهمگین غرق شده و دیگر اثری از آن به دست نیامد. فیشر با صرف زمان و هزینه های زیاد دفینه ی باورنکردنی را از کف دریا خارج کرد و خود را به ثروتی چشمگیر رساند.

عجیب ترین گنج های پیدا شده,عجیب ترین گنج های کشف شده,گنج های عجیب

۹. کشتی ازمرالدا | Esmeralda Treasure

کشتی ازمرالدا در سال ۱۵۰۳ در دریای عرب گرفتار طوفانی مهیب شد، و به اعماق آب فرو رفت. در سال ۲۰۱۶ چند تن از غواصان به صورت اتفاقی بقایای کشتی را یافتند، و با بررسی های بیشتر مشخص شد کشتی گم شده ازمرالدا می باشد.

یافتن این گنج عظیم علاوه بر ارزش مالی فراوان اطلاعات فراوانی از فنون دریانوردی آن زمان نیز در اختیار باستان شناسان قرار داد.

گنج های عجیب دنیا,گنج های عجیب و غریب,عجیب ترین گنج ها

۸. گنج دزدان دریایی (انتقام ملکه آن) | Queen Anne’s Revenge Treasure

یک گروه از دزدان دریایی به نام انتقام ملکه آن، در سال ۱۷۱۸ در نزدیک سواحل کارولینای شمالی به دلیل یک درگیری مرگبار کشتی شان غرق شد و زمانی که نیروهای محافظ دریا از نابودی کشتی دزدان دریایی خشنود و خرسند بودند، گمان نمی کردند، که گنجینه ای گران بها را به اعماق دریا می فرستند.

این کشتی در سال ۲۰۱۱ توسط تیم تحقیقاتی باستان شناسی کشف گردید، و مجموعه ای از ابزار جنگی و شمشیرها و سکه های طلا، ظروف غذاخوری نقره، جعبه های بزرگ از جواهرات سلطنتی و سنگ های گران قیمت همگی حاصل این اکتشاف بودند تا یکی از عجیب ترین گنج های کشف شده را به سرانجام برسانند.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۷. اتومبیل فراری مدفون شده | Ferrari Gts 246

سال ۱۹۷۸ یکی از عجیب ترین گنج های جهان توسط دو کودک کشف گردید. این دو کودک که مشغول بازی و تفریح در حیاط منزل شان بودند بعد از کندن زمین متوجه وجود چیزی عجیب و غریب در زمین شدند. پس از حفاری یک اتومبیل فراری مدل جی تی اس ۲۴۶ را در عمق ۶ متری یافتند.

پلیس پس از بررسی مشاهدات دریافت که این خودرو متعلق به یک گروه سارق حرفه ای می باشد، که پس از سرقت گاوصندوق بانک و جواهراتی که در صندوق امانات وجود داشت، برای رهایی از قانون آن را درسته دفن نمودند. نکته جالب اینجاست که دزدان بد شانس هر سه نفر بر اثر سانحه رانندگی کشته شدند و از رسیدن به گنج شان باز ماندند.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۶. گنج مدفون در تونل مخفی هرم جیزه | Great Pyramid of Giza

اهرام ثلاثه مصر به عنوان بزرگ ترین گنجینه های جهان یک تنه گوی سبقت را از سایر رقبای خود ربوده اند. کشف و ورود به هرم ها با اتفاقات عجیبی رو به رو بود و دفینه های ارزشمندی برای باستان شناسی دنیا به ارمغان آورد.

اما بعدها توسط تاریخ نویسی به نام “هرودوتوس” تونلی مخفی در هرم جیزه کشف گردید، که تمام گنج های به دست آمده تا آن زمان در برابرش صندوقچه ای ناچیز به شمار می رفتند.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۵. گنجینه هرکلیون | Herklion Treasure

به طور قطع کشور مصر بیشترین گنج های عجیب و غریب دنیا را در دل خود مدفون نموده و فرمانروایان مصری ثروتمندترین انسان های کل تاریخ به شمار می روند.

بخشی از جزیره ای که به شهر مردگان شهرت داشت به مرور به زیر آب فرو رفت و در اعماق نیل مدفون گردید. بعدها با تفحص در رودخانه عظیم نیل، مجسمه های غول پیکری از فراعنه کشف گردید، که همچون تابوت های سنگی از مومیایی ها و طلاهای تقدیم شده به آنان محافظت می کردند.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۴. گنجینه آنتیکیترا | The Antikythera Treasures

گنجینه آنتیکیترا یکی از عجیب ترین گنج های کشف شده واقع در جزیره ای به همین نام در نزدیکی یونان، در سال ۱۹۰۰ میلادی کشف گردید، و تصویری جدید از علوم و فنون ستاره شناسی و تقویم به نمایش گذاشت.

ابزاری پیچیده با مهندسی خارق العاده از گونه های مختلف وسایل رصد ستارگان، تعیین فصول، ساخت ساعت های مکانیزه و جعبه هایی که به نحوی اسرار آمیز نمونه ای از کامپیوترهای ابتدایی به شمار می روند، چشم جهانیان را به خود خیره نمود.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۳. گنج مدفون شده سزار | The Caesarea Sunken Treasure

سال ۲۰۱۵ در پی یک غواصی گروهی مقداری سکه طلا از اعماق دریا به دست آمد، که توجه باستان شناسان را به خود جلب نمود.

پس از تحقیق و بررسی فراوان گنجینه ای کهن مربوط به سزار مشهورترین فرمانروای روم متعلق به هزاران سال پیش از دریای سزار به دست آمد، که گویا طی یک سفر تجاری با کشتی بر اثر طوفان به اعماق آب فرو رفته بود.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۲. گنج سن خوزه | San Jose Treasure

گنج سن خوزه هم یکی دیگر از عجیب ترین گنج های جهان در اعماق دریا می باشد، که در سال ۱۷۰۸ توسط کشتی اسپانیایی از کشور کلمبیا در حال حرکت بود و به دلایلی نامعلوم ابتدا مفقود و بعد ها مشخص شد که غرق گردیده.

خمره های پر از سکه های طلا که شاید برای در امان ماندن از دزدان دریایی در میان انواع خوراکی ها پنهان بودند، نشان می دهد، که کلمبیا نقشی اساسی در ثروت اندوزی اسپانیا داشته است.

عجیب ترین گنج ها,عجیب ترین گنج های جهان,عجیب ترین گنج های دنیا

۱. گنج اس اس گیرسوپا | SS Gairsoppa Treasure

کشتی تجاری با نام اس اس گیرسوپا که حامل مقادیر زیادی طلا و پول برای مشارکت در جنگ جهانی دوم برای بریتانیا ارسال می شد، توسط نیروی دریایی آلمان در نزدیکی سواحل ایرلند غرق گردید.

نیروهای نظامی آلمان هرگز گمان نمی کردند، که چه گنجینه گرانبهایی را به اعماق دریا می فرستند. بخش اعظمی از طلاها از سوی کشور هندوستان در اختیار انگلستان قرار گرفته بود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا