عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین حقایق دنیا – جسدی که پس از 1700 سال سالم است؟!

افزایش بازدید در گوگل

معرفی عجیب ترین حقیقت های جهان

دنیا از زمان پیدایش تا به حال همواره با نظریات و دیدگاه های متفاوتی در مورد ماهیتش رو به رو شده است. خیلی از دانشمندان با اکتشافات باور نکردنی پرده از اسرار و حقایق پنهانی برداشته اند، که برای نوع بشر دور از ذهن می باشند. خیلی از حقایق علمی و تاریخی در دنیا پوشیده مانده اند که اگر برای همگان آشکار شوند قطعا تعجب بشر را برمی انگیزد.

حال ما اینجاییم تا شما را با ۱۰ حقیقت عجیب دنیا آشنا کنیم، لطفا همراه مان باشید تا با هم سفری جذاب در دنیای علم داشته باشیم.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۱۰. استفاده از اثر انگشت

شاید برای تان جالب باشد که بدانید در کره زمین با ۵/۸ میلیارد جمعیت نمی توان دو نفر را یافت که اثر انگشتی یکسان داشته باشند و این یکی از عجیب ترین حقایق جهان است. خطوط اسرارآمیز اثر انگشت چنان ماهرانه شکل گرفته اند، که برای تشخیص هویت یک انسان به تنهایی کفایت می کند.

در گذشته اشخاصی که چهره ای مشابه به هم داشتند، در موقعیت های حساس با یکدیگر اشتباه گرفته می شدند و ممکن بود کسی را به اشتباه به جای دیگری مورد محاکمه قرار دهند. از همین رو به کار بردن اثر انگشت به سرعت در دنیا فراگیر گردید.

عجیب ترین حقایق تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان,عجیب ترین حقایق علمی

۹. استالین اولین مخترع فتوشاپ

جوزف استالین نخست وزیر اسبق اتحاد جماهیر شوروی اولین شخصی بود که فتوشاپ را به عرصه عکاسی وارد کرد. هر زمان شخصی از اطرافیانش به دلایل مختلف از حمایت او خارج می شدند و یا فوت می کردند، دستور می داد تا تصویرش را از عکس ها پاک نمایند. این ابتدایی ترین شیوه های فتوشاپ در جهان به شمار می رود.

عجیب ترین حقیقت های جهان,جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ

۸. میمون مبارز در جنگ جهانی اول

در جنگ جهانی اول شخصی به نام آلبرت مار که نگهداری از یک بابون آفریقایی را بر عهده گرفته بود با اعزام به مناطق جنگی میمون را با خود همراه برد. این میمون موجب سرگرمی و روحیه دهی به سربازان می شد و در زمان نزدیک شدن دشمن گروهان را خبر می نمود. با اتمام جنگ از بابون با تقدیم مدال شجاعت تقدیر به عمل آمد.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۷. فلامینگوها روی یک پا می ایستند

فلامینگوها پرندگان زیبا مهاجر مناطق گرمسیری، از تعادل خیره کننده ای برخوردار می باشند و یکی از عجیب ترین حقایق جهان را در خود دارند. آن ها قادرند تنها با ایستادن بر روی یک پا بخوابند. این کار گرما را به صورت یکسان در تمام بدن شان تقسیم می کند.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۶. شربت سرفه هروئین

هروئین در ابتدا اصلا به عنوان یک ماده مخدر مورد استفاده قرار نمی گرفت. پزشکان از هروئین شربت های سرفه و تسکین دهنده سردرد می ساختند. جالب است بدانید تجویز شربت هروئین بیشتر برای اطفال انجام می پذیرفت.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۵. ریاست جمهوری آلبرت اینشتین

در سال ۱۹۵۲ نخست وزیر اسرائیل برای دوام بخشیدن و اعلام رسمیت حکومت از آلبرت اینشتین درخواست کرد تا ریاست جمهوری رژیم صهیونیستی را بپذیرد. آلبرت اینشتین یکی از دانشمندان یهودی بود که به شدت خود را از مقوله سیاست جدا می کرد. او پیشنهاد رژیم اسرائیل را قبول نکرد و گفت هرگز نمی تواند در نقش یک سیاستمدار ظاهر گردد.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۴. بزرگترین پرنده جهان

در سال ۱۹۷۹ پرنده ای عظیم الجثه به نام پرنده نقره ای با طول بال هایی بالغ بر ۸ متر در اکتشافات باستان شناسی کشور آرژانتین یافت گردید، که قدمتی برابر با ۶ میلیون سال قبل را داشت. پیدا شدن موجودی با این عظمت تا سال ها به عنوان سوژه اصلی مطبوعات و نشریات جهان قرار گرفت.

طی تحقیقات بعدی موارد دیگری همچون پوست تخم های پرنده و یا استخوان هایی که ظاهرا شکار او محسوب می شدند، به دست آمد، که به لحاظ علمی بسیار مهم و ارزشمند می باشند.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۳. افراد مقدس نمرده اند فقط به خواب فرو رفته اند

اجساد برخی از افرادی که در ادیان مختلف به ویژه مسیحیت مقدس به شمار می روند به صورت معجزه آسایی سالم مانده اند. یکی از این قدیسه ها فردی به نام سیسیلیا می باشد که ۱۷۷ سال پس از میلاد مسیح کشته شده و بدنش پس از گذشت ۱۷۰۰ سال هنوز به شکل اولیه خود باقی مانده است و یکی از عجیب ترین حقایق تاریخ را رقم زده است.

هنوز هیچ توجیه علمی برای سلامت اجساد به دست نیاورده اند. در مصر باستان نیز با مومیایی کردن جسدها سعی در جاودانه کردن آن ها داشتند، اما افراد مقدس بدون استفاده از مواد خاصی به شکلی خارق العاده دست نخورده هستند.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۲. یادداشت های مادام کوری هنوز هم رادیواکتیویته هستند

مادام کوری بانوی دانشمند و برنده دو نوبل فیزیک و شیمی که مخترع رادیواکتیو نیز می باشد، با وجود بیش از یک قرن گذشتن از مرگش هنوز هم یادداشت ها یش به امواج رادیو اکیتو آغشته می باشند.

طی تحقیقاتی که از منزل شخصی او به عمل آمد حتی لوازم منزل،آشپزخانه، کتابخانه و سایر قسمت های خانه نیز هنوز هم آلوده اند و پس از به اثبات رساندن این موضوع، بازدید عموم از خانه تاریخی مادام کوری ممنوع اعلام شد.

جالب ترین حقایق جهان,حقایق عجیب تاریخ,عجیب ترین حقایق جهان

۱. مصالح به کار رفته در هرم خئوپوس

هرم خئوپوس که ۲۶۰۰ سال  پیش در مصر بنا گردیده آنقدر سنگ به کار رفته، که می توان با آن یک دیوار ۵۰ سانتی متری به دور دنیا کشید. استفاده از این حجم از سنگ و افرادی که در ساخت هرم مشارکت داشته اند آماری اعجاب بر انگیز را به نمایش می گذارند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا