عجیب ترین ها

10 تا از عجیب ترین قوانین کشورهای جهان

افزایش بازدید در گوگل

معرفی عجیب ترین قوانین کشورهای دنیا

تمام کشورهای کره زمین با مجموعه ای از قوانین و مقررات خاص که مورد تصویب مجلس و یا کنگره های سیاسی همان سرزمین است، اداره می شوند. هر مملکتی بنا بر سنن و عقاید مردم این قوانین را وضع کرده و در سطح گسترده اجرا می کنند. ماده های قانونی برای اداره بهتر و آسان تر کشورها تدوین می شوند، در برخی از دولت ها، مواردی مورد تصویب قرار می گیرد، که ممکن است خنده دار، مضحک و عجیب به نظر برسند. در این مقاله ۱۰ تا از عجیب ترین قوانینی که در بعضی کشورها به شدت مورد توجه و اجرا واقع می شوند را برای شما بر می شماریم.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۱۰. پوشیدن کفش پاشنه بلند (یونان)

یکی از عجیب ترین قوانین در کشورها به یونان ارتباط دارد، طبق قوانین مصوب یونان، پوشیدن کفش پاشنه بلند در مکان های تاریخی ممنوع می باشد، زیرا موجب آسیب رسیدن به این آثار ارزشمند می شود. بنابراین هر گاه به یونان کهن و زیبا سفر کردید، توصیه می کنیم، کفش های اسپرت یا بدون پاشنه بپوشید تا با مشکل مواجه نشوید.

عجیب ترین قوانین کشورهای دنیا,قوانین عجیب جهان,قوانین عجیب دنیا

۹. تمام شدن بنزین در اتوبان (آلمان)

اتوبان های آلمان از جمله مکان هایی است که شهروندان می توانند با هر سرعتی که بخواهند در آن رانندگی کنند، اما باید مراقب باشند، که بنزین تمام نکنند. طبق قوانین هر راننده ای در اتوبان بنزین تمام کند، علاوه بر پرداخت جریمه، به مدت ۳ ماه نیز حق رانندگی ندارد.

قوانین عجیب کشورها,عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها

۸. رد شدن مرغ ها از خیابان (گرجستان)

بدون تردید می توان گفت از جمله قوانین عجیب در دنیا ممنوعیت تردد مرغ و جوجه از خیابان ها در گرجستان می باشد. هر فردی که در خانه از مرغ نگهداری می کند باید مراقب باشد که آن ها در خیابان ها تردد نکنند، زیرا ممکن است موجب بروز تصادفات خطرناک زنجیره ای شوند.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۷. کوهپیمایی برهنه (سوییس)

در سال ۲۰۰۹ یک فرد آلمانی به صورت برهنه مشغول کوه پیمایی بود و اعتراض برخی خانواده های سوییسی را بر انگیخت. همین امر موجب شد تا قانونی دال بر ممنوعیت، برهنه کوه پیمایی کردن به تصویب کنگره این کشور برسد.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۶. غذا دادن به پرنده ها (ونیز)

میدان سنت مارک در ونیز علاوه بر زیبایی ارزش تاریخی نیز دارد، از این رو هیچکس حق ندارد در این میدان به پرندگان غذا بدهد، زیرا علاوه بر آسیب رساندن به بافت تاریخی این مکان، موجب به خطر انداختن سلامت پرندگان خواهد شد. در کنار میدان محوطه ای سبز و زیباست، که اشخاصی به عنوان مسئول غدا دادن به پرندگان حضور داشته و برای کبوترها خوراک می ریزند.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۵. استفاده از تفنگ آب پاش در شب سال نو (کامبوج)

یکی دیگر از عجیب ترین قوانین کشورهای دنیا مربوط به کشور کامبوج است، طی قانون وضع شده در سال ۲۰۰۱ هیچ تاجری حق واردات تفنگ آب پاش را به کامبوج ندارد، دولت مردان معتقدند، تفنگ آب پاش آرامش مردم را در شب سال نو به مخاطره خواهد انداخت. طبق قوانین مدون کامبوج، آرامش اجتماعی به تمام نیازهای انسانی ارجحیت داشته و هیچ اتفاقی نباید، این آسایش را از بین ببرد.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۴. ادرار کردن در اقیانوس (پرتغال)

دولت پرتغال قانونی را برای شهروندان و گردشگران دال بر ممنوعیت ادرار کردن در اقیانوس به تصویب رسانده است. هیچ مدرکی مبنی بر انجام این حرکت غیر اخلاقی توسط افراد در دست نیست، اما سیاست مداران کنگره ملی پرتغال معتقدند، این کار خلاف شئونات انسانی بوده و مرتکبین مشمول جرایم سنگین خواهند بود. ضمن اینکه گردشگرانی که چنین قانون شکنی را مرتکب شوند، دیگر حق سفر به پرتغال را نخواهند داشت.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۳. سوت زدن (کانادا)

شهر پترولیا در کانادا، یکی دیگر از قوانین عجیب دنیا را به خود اختصاص داده است. در این شهر هرگونه داد و فریاد، بلند صحبت کردن و سوت زدن ممنوع است. ضمن اینکه آواز خواندن و یا برگزاری کنسرت نیز در این شهر منع قانونی دارد. طبق برخی اخبار منقول از گذشتگان؛ در زمان های دور، زنی بر اثر فریاد های یک فرد مست، و ترس ناشی از آن جنین خود را از دست داده، و تا مدت ها به سوگ فرزند خود نشسته، که همین امر موجب به تصویب رساندن قانون منع سرو صدا بویژه سوت زدن در کانادا گردیده است.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۲. آدامس جویدن (سنگاپور)

در سنگاپور افراد تنها مجاز به جویدن آدامس های مخصوص بهداشت دهان و دندان و یا نیکوتین دار جهت مصرف اشخاص سیگاری، می باشند. ممنوعیت جویدن آدامس به منظور، تمیز نگه داشتن اماکن عمومی، به تصویب رسیده است. در این کشور به جای آدامس از قرص های نعنا و یا آب نبات های میوه ای استفاده می کنند.

عجیب ترین قانون کشورها,عجیب ترین قوانین در کشورها,عجیب ترین قوانین کشورها

۱. نگه داشتن ماهی سالمون در شرایط مشکوک (انگلستان)

به جرات می توان گفت عجیب ترین قانون مصوب دنیا متعلق به انگلستان می باشد. طبق این قانون نگه داشتن ماهی سالمون در شرایط مشکوک ممنوع است. البته در این ماده قانونی اشاره ای به توصیف یا توضیح شرایط مشکوک نشده و مشخص نیست، منظور از این شرایط دقیقا چیست. به موجب همین امر شهروندان انگلستان ماهی سالمون را در بسته بندی های کاملا محفوظ به گونه ای که مشخص نباشد، حمل می کنند.

نظر شما در مورد عجیب ترین قوانین کشورهای جهان چیست؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا