رپورتاژ آگهی رایگان

تحلیل نمودار قیمت میلگرد آجدار در مرداد 1402

نمودار قیمت میلگرد آجدار در سه ماه اخیر

آهن پرایس: نمودار قیمت میلگرد آجدار نشان دهنده تغییرات قیمت این محصول در طول زمان است. با بررسی این نمودار، می‌توانیم الگوها و روندهای قیمتی را تشخیص دهیم و به تحلیل بازار میلگرد آجدار بپردازیم.

در ابتدا، به بررسی بازار میلگرد پرداخته می‌شود اینکه آیا قیمت میلگرد آجدار تغییرات قابل توجهی دارد یا نه؟ او آیا بازه زمانی فعلی فرصت خوبی برای اقدام به خرید آهن و میلگرد به شمار می‌رود یا خیر.

اگر به طور کلی و طبق آنچه در سال‌های گذشته و در غالب ‌بازارها مشاهده می‌شود بخواهیم رفتار بازار را تحلیل کنیم، باید گفت زمانی که قیمت میلگرد آجدار نوسانات بزرگ و مداومی دارد، می‌تواند فرصت‌های خرید و فروش مناسبی را فراهم کند اما اگر قیمت به طور مداوم و پیوسته صعود یا نزول کرده باشد، ممکن است بازار پیش‌بینی‌پذیری کمتری داشته و خرید آهن آلات نیز با افت چشمگیری مواجه باشد.

به همین منظور باید به الگوهای قیمتی توجه کنیم؛ الگوهایی مانند رشد مداوم، رشد ناگهانی، نزول مداوم یا نزول ناگهانی که می‌توانند نشانگر تغییرات قیمت روز میلگرد آجدار و روند کلی بازار باشند.

از آنجایی که بازار میلگرد مهمترین بازار و پیشگام نوسانات قیمت روز آهن آلات به شمار می‌رود در مقاله حاضر نمودار قیمت میلگرد آجدار در سه ماه گذشته مورد بررسی قرار گیرد که با توجه به تغییرات قیمت و الگوهای مشاهده شده، می‌توانیم نقاط قوت و ضعف بازار را تحلیل کرده و تصمیمات خرید و فروش مناسب‌تری را اتخاذ کنیم.

نمودار قیمت میلگرد آجدار,نمودار قیمت میلگرد ذوب آهن,نمودار قیمت میلگرد راد همدان

نمودار قیمت میلگرد ذوب آهن

براساس نمودار قیمت روز میلگرد که در بازه سه ماه گذشته بررسی می‌شود، به طور کلی بازار آهن و فولاد در از ماه خرداد تاکنون نوسانات چشمگیری نداشته و قیمت میلگرد آجدار در ماه خرداد و تیر تقریبا سیر خطی داشت و عمدتا ثبات اعلام می‌شد. اگر چه روند نزولی قیمت میلگرد آجدار از ابتدای سال شروع شد اما در خرداد و تیرماه به اوج خود رسید به طوری که طبق نموادر قیمت میلگرد ۱۴ ذوب آهن، کف قیمت میلگرد در پایان خرداد در کنال ۲۴ هزار تومانی گزارش شد.

از مهمترین عللی که به کاهش قیمت‌ میلگرد آجدار در ماه خرداد منجر شد می‌توان به خبردرمانی دولت اشاره کرد. ارسال سیگنال‌های مثبت از اخبار سیاسی علاوه‌بر قیمت آهن قیمت دلار را هم با کاهش چشمگیر مواجه کرد و قیمت دلار از ۵۲ هزار تومان به ۴۸ هزار تومان رسید.

همچنین کاهش تقاضا در صنایع ساختمانی و پروژه‌های عمرانی، نوسانات نزولی قیمت مواد اولیه در بازار جهانی، محدودیت‌های سامانه‌ای و خرید محصولات بورسی، آزدسازی پولهای بلوکه شده نیز از جمله مواردی بود که کاهش قیمت میلگرد و آهن را در پی داشتند.

نمودار قیمت میلگرد نیشابور,نمودار قیمت میلگرد آجدار,نمودار قیمت میلگرد ذوب آهن

نمودار قیمت میلگرد راد همدان

تیر ماه نیز قیمت میلگرد آجدار در فاز رکود عمیقی به سر می‌برد درحالی که احتمال می‌رفت با شروع تابستان تقاضا به اوج خود برسد اما این اتفاق نیفتاد و علاوه‌بر تقاضای مصرفی، تقاضای سرمایه‌ای هم از بازار رخت بربست.

طبق نمودار قیمت میلگرد راد همدان سایز ۱۶ روند نزولی قیمت میلگرد آجدار همچنان تداوم داشت.

به طوری که تا پایان تیرماه ۱۴۰۲،کف قیمت میلگرد آجدار در کانال ۲۳ هزار تومان گزارش شد اما قیمت میلگرد راد همدان در پایان تیر ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان برآورد شد این کاهش قیمت نسبت به ماه‌های قبل، نشانگر رکود در بازار آهن و فولاد بود. با توجه به عدم تقاضای قوی در صنعت ساخت و ساز و همچنین عوامل دیگری که موثر بر بازار آهن و فولاد بودند، قیمت میلگرد آجدار در این دوره کاهش یافت و تا هفته نخست مرداد هم ادامه داشت.

نمودار قیمت میلگرد آجدار,نمودار قیمت میلگرد ذوب آهن,نمودار قیمت میلگرد راد همدان

نمودار قیمت میلگرد نیشابور

در نخستین روزهای مرداد بازار میلگرد و آهن کمی دچار نوسان شد اما این نوسانات کوتاه مدت توان تغییر روند بازار را نداشت و مجددا شاهد بودیم که بازار در مسیر قابت و رکودی خود قرار گرفت.

با در نظر گرفتن نمودار قیمت میلگرد نیشابور سایز ۱۸ می‌توان گفت نوسانات سینوسی محدودی از ابتدای مرداد در بازار مشاهده شد اما این روند داوم چندانی نداشت. مثلا قیمت میلگرد نیشابور در کانال ۲۳ هزار تومانی بود و تا پایان هفته سوم هم بین دو کانال ۲۳ و ۲۴ هزار تومانی در نوسان بود.

با توجه به نوسانات قیمتی و شرایط متغیر در بازار آهن و فولاد، پیش بینی دقیق درباره قیمت میلگرد آجدار در آینده بسیار دشوار است اما با در نظر گرفتن برخی فاکتورها از قبیل میزان عرضه و تقاضا، قیمت مواد اولیه، تغییرات در بازار جهانی و سیاست‌های داخلی و خارجی می‌توانید در کوتاه مدت دید کلی از اوضاع بازار کسب کنید.

همچنین با کمک گرفتن از نموادر قیمت میلگرد می‌توانید الگوی رفتاری ثابتی از بازار میلگرد به دست آورده و تحلیل بهتری انجام دهید.

از آنجایی که اوضاع بازار آهن کشور ناپایدار است و روی اصول خاصی مدیریت نمی‌شود، پیش‌بینی دقیق درباره تغییرات قیمت میلگرد آجدار در آینده بسیار دشوار است، اما برخی کارشناسان معتقدند

نمودار قیمت میلگرد آجدار,نمودار قیمت میلگرد ذوب آهن,نمودار قیمت میلگرد راد همدان

با توجه به اینکه قیمت دلار به دنبال آزادسازی پول‌های بلوکه شده کرده روند کاهشی داشت و در پایان هفته سوم مرداد به نیمه کانال۴۸ هزار تومان رسید و همچنین با توجه به اینکه در هفته اول شهریور هفته دولت را در پیش داریم امکان درد نوسان چندانی در قیمت میلگرد آجدار رخ ندهد.

اما آنچه به نظر می‌رسد معاملات بورس کالا در هفته چهارم تاحدودی تعیین می‌کند که در دوهفته آینده بازار چه روندی در پیش خواهد داشت. اگر نوسانات کوتاه و در بازه زمانی کوتاه مدت باشد زمان مناسبی برای اقدام به خرید میلگرد است.

در نهایت توصیه می‌شود برای تحلیل درست و پیش‌بینی دقیق بازار میلگرد به نمودار قیمت میلگرد آجدار در بازه‌های زمانی مشخص که روی وبسایت آهن پرایس قرار دارد مراجعه کرده و روند قیمتها را مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید قیمت میلگرد آجدار غالب برندهای کشور را بر روی سایت این مجموعه مشاهده نموده با مقایسه برندها و قیمت‌ها، محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنید. علاوه‌براین می‌توانید با کارشناسان این مجموعه مشورت کرده و خرید راحت و مطمئنی را تجربه کنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا