رپورتاژ آگهی رایگان

نگهداری از سالمند

در بعضی از مواقع انتخاب یک پرستار با تجربه و با صلاحیت شاید برای شما کمی دشوار باشد. انتخاب پرستاری که علاقه داشته باشد به کارش و از عزیز سالمند شما به نحوه احسنت نگهداری و تمامی نیاز های او را برطرف کند.

مرکز پرستاری اول سفیر سلامت، با آموزش و به خدمت گرفتن پرستاران و سالمند‌ یاران

با تجربه و متخصص، این انتخاب را برای شما آسان کرده است.

مرکز اول سفیر سلامت تاکید بسیاری بر بهبود و یا حفظ سلامت روانی سالمند شما دارد و مراقبین و پرستارانی که در این مجموعه همکاری می‌کنند، درک بالایی در این زمینه دارند و زندگی را برای سالمند شما آسان می‌کنند تا سالمند عزیز شما نیز، مابقی عمر خود را بدون دغدغه و اضطرابی سپری کند.

شما می توانید با اولین تماس، به صورت رایگان در مورد سالمندتان با کارشناسان ما، مشاوره نموده و با توجه به شرایط و وضعیت سالمند و ویژگی‌های مدنظر خودتان در مورد پرستار، بهترین انتخاب را داشته باشید.

مراقب سالمند,نگهداری از سالمند,پرستار سالمند

وظایف یک پرستار سالمند با تجربه در منزل

وظایف پرستار سالمند فقط به حفظ و یا بهبود سلامت روحی و روانی سالمند شما نیست و طبیعتا وظایفی همچون: رسیدگی به بهداشت سالمند، رسیدگی به وضعیت جسمانی، رسیدگی به تغذیه سالمند که بر اساس وضعیت جسمی عزیزان شما، تهیه می‌شود.

در این مطلب قصد داریم که هر یک از این وظایف را بررسی کنیم تا شما تصمیم بهتری در انتخاب یک پرستار و مراقب سالمند داشته باشید.

۱. رسیدگی به سلامت روانی سالمند

سالمندان سرشار از حس و احساسات هستند و با تبادل این احساسات با دیگران می‌توانند اعتماد به نفس بهتری پیدا کنند. به همین دلیل یکی از کار‌هایی که برای سلامتی روح و روان سالمند بسیار مفید می باشد، هم کلام شدن با سالمند و معاشرت کردن و گوش کردن به حرف‌های آن می باشد.

اهمیت دادن به فرد سالخورده نیز باعث می‌شود سلامت روانی آن حفظ شود و از بیماری‌های روانی مثل افسردگی دور بماند. از کارهایی که یک مراقب می توان انجام داد می‌توان به :

  • سرگرم کردن سالمند
  • تشویق به پیاده روی و ورزش های مناسب با سن فرد
  • قدم زدن با سالمند و سپردن مسئولیت های کم خطر همچون خرید های سبک برای منزل، آب دادن به گل‌ها و…
  • بازی های مناسب جهت تقویت حافظه

اشاره کرد.

مراقب سالمند,نگهداری از سالمند,پرستار سالمند

۲. رسیدگی به وضعیت جسمانی سالخورده

سالمندیاران باید بر‌اساس وضعیت جسمانی سالمند، برنامه‌‌هایی برای بهبود سلامت سالمند داشته باشند. اگر سالمند می‌‌تواند به راحتی از پس کار‌‌های روزانه‌ی خود بر‌بیاید. سالمندیار او را تشویق به ورزش کردن کند.

مراقب سالمند، باید در وظایف خود ماساژ دادن،گرفتن فشار خون و قند خون، نرمش‌های فیزیوتراپی، دارو دادن به سالمند بر اساس تجویز پزشک متخصصش و… قرار بدهد و به طور کلی از وضعیت بدن سالمند با خبر باشد.

مراقب سالمند,نگهداری از سالمند,پرستار سالمند

۳. رسیدگی به بهداشت سالمند

همانطور که  قبل ترهم گفتیم بر اساس وضعیت جسمانی سالمند، پرستار می‌تواند از سالمند نگهداری و مراقبت کند. اگر وضعیت سالمند به شکلی باشد که نتواند استحمام کند و یا پوشکی باشد.

انجام استحمام و تعویض پوشک وظیفه سالمندیار می‌باشد وهمچنین شست‌ و شوی

لباس های کثیف، نظافت و آراستگی سالمند و… نیز با سالمندیار می‌باشد.

۴. رسیدگی به تغذیه فرد سالخورده

رژیم غذایی و تغذیه فرد سالمند باید بسیار برای سالمندیار مهم باشد، زیرا بعضی از سالمندان به دلیل بیماری ها و عارضه هایی همچون: گرفتگی عروق و کلسترول بالا، دیابت و بیماری قند خون، فشار خون بالا و… . قادر به مصرف بعضی از تغذیه‌ها نیستند و این موضوع مربوط به پرستار سالمند می‌شود که براساس شرایط سالمند باید بتواند بهترین رژیم غذایی را تهیه کند.

مکمل های غذایی همچون: قرص های امگا ۳,۶۹, و مولتی ویتامین ها  می تواند با تجویز پزشک برای سالمندان عزیز مفید باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا