رپورتاژ آگهی رایگان

سامانه بوم گردی بیابوم و سفری با رنگ و بوی بومی

درباره سامانه بوم گردی بیابوم

سامانه بوم گردی بیابوم یکی از بهترین سایت های گردشگری و بوم گردی ایران است که با هدف آشنایی مردم با فرهنگ، آداب و رسوم، آیین و سنن ایران زمین از یک سو و کمک به توسعه پایدار روستایی و نقش آفرینی در اشتغالزایی روستایی و مهاجرت معکوس از سوی دیگر در سال ۱۳۹۶ راه اندازی شده است.

بوم گردی نوعی سفر متفاوت است که مسافران اقامتگاه های روستایی را برای اقامت خود انتخاب می کنند، این اقامتگاه ها منطبق بر فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه توسط روستاییان همان منطقه بنا شده اند معمولا این اقامتگاه ها توسط افراد یک خانواده اداره می شوند و در اشتغال زایی روستایی نقش بسزایی دارند، در این اقامتگاه ها صنایع دستی آن منطقه هم به فروش میرسد و این در رشد و شکوفایی اقتصاد منطقه و پایداری آن نقش زیادی دارد، از دیگر اهداف اقامتگاه های بوم گردی احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست می باشد و معمولا این اقامتگاه ها با کمترین تخریب به محیط زیست بنا می شوند.

از دیگر ویژگی های اقامتگاه های بوم گردی منوی غذای محلی می باشد. در بسیاری از مواقع غذا توسط زنان روستایی با تازه ترین محصولات همان روستا تهیه می شود.

از آنجا که مطالعات جهانی و پژوهش های مختلف صورت گرفته در حوزه گردشگری نشان از استقبال مردم از سفرهای بوم گردی و فاصله گرفتن از زندگی روزمره و شهری و کسب تجربه های جدید در سال های آتی دارد، بیابوم نیز تصمیم گرفت فعالیت خود را به طور تخصصی به معرفی و رزرو اقامتگاه های بوم گردی، غذاهای محلی و سنتی و رویدادهای فرهنگی خاص مناطق بومی در سراسر کشور و همچنین ارائه محصولات بومی و منطقه ای و صنایع دستی تخصیص دهد.

سامانه بوم گردی بیابوم مطالعات خود را به طور تخصصی در این حوزه از سال ۹۶ آغاز کرده و در اواخر سال ۹۷ فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و در حال حاضر با معرفی بیش از ۵۲۵ اقامتگاه بوم گردی، ۱۴۴۰ نوع غذای محلی و سنتی و ۳۹۵ محصول بومی و با امکان رزرو و خرید هر یک از محصولات در اقصی نقاط کشور به عنوان تنها سایت تخصصی بوم گردی کشور آماده ارائه خدمات به هموطنان عزیز می باشد.

معرفی مناطق و شهرستانهای هر استان به همراه جاذبه های گردشگری و اقلیمی هر منطقه از جمله ویژگی های بیابوم می باشد.

سامانه بوم گردی بیابوم سعی دارد با نمایش امکانات واقعی اقامتگاه های بوم گردی و به دور از اغراق با ارزان ترین قیمت ممکن، لحظاتی خوش و خاطراتی به یادماندنی را برای همراهان خود رقم بزند.

از دیگر خدمات سامانه بوم گردی بیابوم تورهای گردشگری و خدمات سازمانی به سازمانها، نهادها و شرکت¬هاست. از جمله خدمات سازمانی می توان به ایجاد فضای مناسب در خانه های بوم گردی جهت برگزاری کلاسهای آموزشی، جلسات و جشن های مختلف در فضایی متفاوت اشاره کرد معمولا این خدمات برای سازمانها با تخفیف همراه خواهد بود.

اقامتگاه های بوم گردی,بوم گردی,بیابوم

بیابوم همچنین به معرفی اقامتگاه هایی می پردازد که در روزهای مختلف سال آیین های باستانی و ملی و مذهبی را برگزار می کنند.

بیابوم تلاش دارد با شناسایی هنرمندان هر منطقه، آداب و رسوم و سنن، آوازهای محلی و بازی های سنتی، اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد تا بتوانند با شناخت بیشتری انتخاب خود را انجام دهند و از سفر خود آگاهانه لذت ببرند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا