فرهنگ و هنر

10 تا از بهترین آثار هنری جهان

افزایش بازدید در گوگل

معرفی بهترین آثار هنری دنیا

همراه ما باشید تا یکی دیگر از ۱۰ تاپ لیست بهترین ها را برای تان شرح دهیم. در این مقاله می خواهیم به معرفی ده تا از بهترین آثار هنری جهان بپردازیم که هر یک دارای قدمتی چند صد ساله هستند. البته در این لیست فقط آثار هنری نقاشی و مجسمه سازی آورده شده است که هر یک از نقاشی ها و مجسمه های تاریخی به دوره های تاریخی و کشور های متفاوت در سراسر دنیا تعلق دارد.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۱۰. مونالیزا – لئوناردو داوینچی | Mona Lisa

مونالیزا یا لبخند ژوکوند از شاهکارهای لئوناردو داوینچی ایتالیایی به حساب می آید. این اثر معروف و جذاب که در موزه لوور فرانسه نگهداری می شود معروف ترین نقاشی و از بهترین اثار نقاشی دنیا محسوب میشود که سالانه شش میلیون نفر بازدید کننده دارد. لئوناردو داوینچی در مدت کوتاهی قبل از مرگش (که سال ۱۵۱۹ است)، در سال های ۱۵۰۳ یا ۱۵۰۴ این اثر را کشیده است.

بهترین اثار نقاشی دنیا,معروف ترین مجسمه های دنیا,معروف ترین نقاشی های جهان

۹. شام آخر – لئوناردو داوینچی | The Last Supper

یکی دیگر از نقاشی های معروف و جهانی داوینچی، تابلو نقاشی شام آخر است که از برترین آثار هنری جهان بوده و در هیچ موزه ای به نمایش گذاشته نشده است، اما سراسر دیوار سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دله گریز در میلان ایتالیا را پوشانده است. نقاش مشهور تمامی ادوار یعنی لئوناردو داوینچی در اواخر قرن پانزدهم این اثر را کشیده است. نقاشی شام آخر در واقع آخرین شام مسیح و مریدانش را به نمایش می گذارد که تماشای این شاهکار در صومعه ای کوچک از جذابیت های میلان محسوب شده و به شدت به تمامی هنر دوست ها پیشنهاد می شود.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۸. مجسمه داوود – میکل آنژ | David

یکی از شاهکار های پیکر تراشی در دوره رنسانس و بهترین آثار هنری دنیا، تندیس داوود می باشد که از محبوبیت و شهرت بسیاری برخوردار است. این اثر در بین سال های ۱۵۰۱ تا ۱۵۰۴ توسط هنرمندی ایتالیایی ساخته شده است که به میشل آنجلو شهرت دارد. این مجسمه جنس مرمر دارد و اندازه ای ۵.۱۷ متری دارد که تصویری از یک مرد ایستاده و عریان است. این مجسمه نمایان گر داوود قهرمان کتاب مقدس می باشد. لازم به ذکر است این مجسمه پر اهمیت از سال ۱۸۷۳ در گالری آکادمی فلورانس قرار گرفته و نگه داری می شود.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۷. خلقت انسان – میکل آنژ | Creation Of Adam

این نقاشی بسیار ارزشمند در سقف کلیسای سیستین قرار گرفته است. نقاشی خلقت انسان در بین سال های ۱۵۰۸ و ۱۵۱۲ کشیده شده است که این نقاشی یکی از ۹ صحنه های کتاب تکامل (جنسیس) است که در سقف کلیسا کشیده است. کلیسای سیستین در شهر وکیشن رم قرار دارد و پیشنهاد می شود در صورت سفر به رم حتما از این کلیسا و نقاشی دیدن کنید.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۶. مرد متفکر – آگوست رودین | The Thinker

مرد متفکر مجسمه ای برنزی از یک مرد عریان است که در حالی که دستش زیر چانه اش قرار گرفته و روی سنگی نشسته است به فکر فرو رفته است. از این تصویر معمولا برای تصویری از فلسفه استفاده می شود. از مجسمه مرد متفکر نزدیک به ۲۸ قالب موجود است که هر کدام شان دارای ۱۷۵ سانتی متر ارتفاع است. متاسفانه تمامی این مجسمه ها در زمان حیات رودین و زیر نظر او ساخته نشده اند.رودین اولین مجسمه خود را در سال ۱۸۸۰ ساخت و کار بر روی آن را شروع کرد.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۵. شب پر ستاره – ونسان ون گوگ | The Starry Night

از معروف ترین نقاشی ها در عصر مدرن، “شب پر ستاره” ون گوگ است که این نقاش هلندی آن را در سال ۱۸۸۹ به تصویر کشیده است. تابلوی شب پر ستاره یکی از بهترین آثار هنری جهان است که در مجموعه های موزه هنر مدرن نیویورک نگهداری میشود. موسیقی ونست (که به عنوان شب پر ستاره نیز شناخته می شود) از این نقاشی الهام گرفته است. جالب است بدانید موسیقی های مکلین معمولا مربوط به نقاشی هایی که هنرمندان معروف به ثبت رسانده اند می شود.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۴. جیغ – ادوارد مونک | The Scream

اثری که مشاهده می کنید یکی از معروف ترین نقاشی های جهان است که توسط ادوارد مونک در حوالی سال ۱۸۹۸ کشیده شده است. تکنیک به کار رفته در این نقاشی رنگ روغن به همراه مداد رنگی می باشد که بر روی مقوا ثبت شده است. این نقاشی که کمی ترسناک می باشد در گالری ملی شهر اوسلو نوروژ نگه داری شده و برای علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۳. تندیس آفرودیته – میلوس | Aphrodite of Milos

این اثر همچنین به عنوان ونوس دمیلو شهرت دارد. این مجسمه در یونان باستان ساخته شده است و زمان ساخت آن بین سال های ۱۰۰ تا ۱۳۰ پیش از مسیح تخمین زده می شود. باور آن ها این است که مجسمه نماد آفرودیت “الهی عشق و زیبایی” می باشد. این مجسمه از جنس مرمر است و با ارتفاع ۲۰۳ سانتی متر از جذابیت های اصلی موزه لوور پاریس به شمار می رود. متاسفانه بازو ها و پایه های اصلی مجسمه تخریب شده اند.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۲. تداوم حافظه – سالوادور دالی | The Persistence of Memory

از معروف ترین آثار در این زمینه می توان به نقاشی تداوم حافظه که توسط هنرمند اسپانیایی سالوادور دالی و در سال ۱۹۱۳ کشیده شد اشاره کرد. تداوم حافظه از شناخته شده ترین آثار هنری در تاریخ می باشد. نگریستن به این اثر انسان را وادار می کند به مسیر زندگی اش بیندیشد و از زمانی که وقت می گذراند آگاه تر شود. به نظر می رسد آلبرت انیشتین تئوری نسبیت خود را با الهام از اثر فوق ارائه کرده باشد.

برترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری جهان,بهترین آثار هنری دنیا

۱. دیسکوبولوس – مایرون | Discobolus

این مجسمه از معروف ترین مجسمه های دنیا است که در بین سال های ۴۵۰ و ۴۶۰ قبل از میلاد مسیح به اتمام رسید و هنرمند آن ناشناس و ناشناخته است و حتی نمونه اصلی آن که مجسمه برنزیست گم شده است. اما تعداد زیادی نمونه مشابه پیدا کرده اند که در مقیاس کامل از جنس مرمر ساخته شده اند و همچنین در مقیاس کوچک تر و از جنس برنز ساخته شده است. این مجسمه ها همگی اثبات وجود نمونه اصلی مجسمه و با ارزش بودن آن می باشد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا