کسب و کار

10 تا از بهترین کشورها برای کار کردن که باید بدانید!

افزایش بازدید در گوگل

بهترین کشورها برای کار و زندگی کدامند؟

در اختیار داشتن شغل مناسب با درآمد کافی، یکی ازخواسته های اولیه هر انسانی به شمار می آید. با این همه شرایط اقتصادی و اجتماعی در کشورهای مختلف باعث شده تا این امر بدیهی به یک آرزو برای بسیاری از افراد تبدیل شود.

همین موضوع باعث شده است تا افراد مختلف به دنبال یافتن بهترین کشورها برای کار باشند تا به این ترتیب بتوانند بهترین موقعیت ها برای کار را پیدا کنند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا ۱۰ مورد از بهترین کشور ها برای کار را به خوانندگان معرفی کنیم.

بهترین کشور ها برای کار,بهترین کشورها برای کار,بهترین کشورها برای کار و زندگی

۱۰. ایسلند

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و اشتغال که در این مقاله حتما باید از آن نام برد، ایسلند است. ایسلند کشوری آتشنشانی است که به صورت متوسط هر پنج سال یکبار یکی از ۱۳۰ آتشفشان فعال یا غیر فعال آن فوران گدازه دارد.

این موضوع اگرچه باعث شده تا این کشور فاقد جنگل باشد اما در مقابل به صنعت توریسم این کشور رونق بخشیده است. از دیگر صنایع پر رونق درایسلند می توان به صنایع الومینیم، صنعت ماهیگیری، محصولات دارویی و پزشکی، انرژیی های زمین – گرمایی و آبی اشاره کرد.

نرخ بیکاری کمتر از ۳ درصد و متوسط درآمد سالانه ۶۱ هزار دلار، از جمله مشوق هایی است که این کشور را به یک مقصد کاری جذاب تبدیل کرده است.

افراد شاغل در ایسلند علاوه بر استفاده از ۲۴ روز مرخصی سالانه و ۱۲ روز تعطیلات رسمی سالانه، می توانند از ۲۶ هفته مرخصی زایمان هم استفاده کنند.

ایسلند از نظر بهداشت و خدمات بیمه سلامت هم رتبه نخست را در تمام دنیا در اختیار دارد.

۹. هلند

هلند هم یکی از کشورهای اروپایی است که یک چهارم مساحت آن پایین تر از سطح دریا قرار دارد. با این همه شرایط مناسب کشاورزی باعث رونق این صنعت در هلند شده است، تا آنجا که این کشور به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده گل در جهان، کنترل ۴۰ درصد از تجارت جهانی گل را در اختیار دارد.

علاوه بر این اگرچه زبان رسمی این کشور، زبان هلندی است اما ۹۰ درصد از جمعیت این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند. این شرایط در کنار پیشرفت های تکنولوژیکی باعث شده تا هلند یکی از بهترین مناطق برای اشتغال و کار باشد.

بیشتر افراد شاغل در هلند در صنایع کشاورزی، تولید محصولات فلزی و مهندسی، صنایع شیمیایی و الکتریکی، نفت، ماهیگیری و ساختمان فعال هستند. متوسط درآمد افراد شاغل در هلند ۵۲ هزار دلار است و این افراد می توانند در کنار ۱۱ روز تعطیلات رسمی، از ۲۰ روز مرخصی سالانه هم استفاده کنند.

علاوه بر اینکه نرخ بیکاری در هلند کمی بیش از ۴ درصد است، این کشور از نظر بهداشت هم در رتبه سوم جهان قرار دارد.

بهترین کشورها برای کارگری,بهترین کشور ها برای کار,بهترین کشورها برای کار

۸. اتریش

اتریش هم یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که با جمعیت در حدود ۹ میلیون نفر، از جمله بهترین کشورها برای کار به شمار می آید. اتریش به دلیل برخوردار بودن ار جنگل ها و مناظر طبیعی زیبا و همچنین فرهنگ و هنر، به خصوص موسیقی کلاسیک، شهرت زیادی در جهان دارد.

نرخ بیکاری در حدود ۵ درصد در اتریش باعث شده است تا این کشور، محلی با ضعیت بسیار مناسب برای کار به شمار بیاید. متوسط درآمد افراد شاغل در اتریش، ۵۰ هزار دلار در سال است و این افراد از ۲۵ روز مرخصی سالانه در کنار ۱۳ روز تعطیلات رسمی برخوردار هستند.

اتریش از نظر بهداشت، رتبه ۱۳ را در جهان در اختیار دارد.

۷. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای اروپا و دنیا است که فرصت های شغلی متنوعی را در زمینه های مختلفی مانند خدمات مالی و بانکداری، اطلاعات و ارتباطات، خدمات املاک، مهندسی شیمی، گردشگری و بسیاری زمینه های دیگر به افراد ارائه می دهد.

افرادی با تسلط به یکی از چهار زبان آلمانی، انگلیسی، لوکزامبورگی و فرانسه می توانند از فرصت های شغلی این کشور استفاده کنند. حداقل درآمد ساعتی ۱۱.۵ دلار که باعث می شود تا درآمد سالانه افراد به صورت متوسط ۶۳ هزار دلار باشد.

۲۵ روز مرخصی استحقاقی و ۱۰ روز تعطیلات رسمی هم یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد شرایط کاری ایده آل در این کشور شده است. از جمله مزایای شغلی دیگر لوگزامبورگ می توان به ۲۹ ساعت کار در هفته، رتبه چهارم از نظر خدمات بهداشتی و ۴۲ هفته مرخصی زایمان اشاره کرد.

بهترین کشور ها برای کار,بهترین کشورها برای کار,بهترین کشورها برای کار و زندگی

۶. ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا هم یکی دیگر از کشورهایی است که در فهرست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری باید از آن نام برد. این کشور با وسعتی که آن را به سومین کشور پهناوردنیا تبدیل کرده است، انواع و اقسام شرایط از آب و هوای قطبی تا استوایی را در خود جای داده است.

این تنوع جغرافیایی در کنار پیشرفت تکنولوژیکی باعث شده است که آمریکا به تنهایی ۲۵ درصد از تولید ناخالص جهان را در اختیار داشته باشد. این شرایط باعث شده تا آمریکا از نظر شرایط کاری به خصوص در زمینه هایی مانند فناوری های نویت، نفت، صنایع شیمیایی، الکترونیکی، هواپیماسازی، خودروسازی، تولید کالاهای مصرفی و بسیاری صنایع دیگر، به یک مقصد مطلوب تبدیل شود.

متوسط درآمد ۶۰ هزار دلاری در کنار نرخ بیکاری کمتر از ۴ درصد و همچنین مرخصی سالانه ۱۰ تا ۲۰ روز در کنار ۸ روز تعطیلات رسمی، از دیگر مشوق های اشتغال در آمریکا است.

آمریکا از نظر وضع بهداشت هم رتبه ۲۹ در جهان را در اختیار دارد.

۵. نروژ

نروژ به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا، یکی دیگر از کشورهایی است که در این فهرست باید به آن اشاره کرد. این کشور اگرچه رتبه چهارم از نظر درآمد سرانه را در دست دارد اما به دلیل واردت بخش اعظم مواد غذایی، کشوری با هزینه زندگی بالا به شمار می آید.

عمده فعالیت صنایع نروژ بر زمینه های نفت، ماهیگیری و دریانوردی، صنایع شیمیایی، چوب، معدن و کاغذ متمرکز است. نروژ با نرخ بیکاری کمتر از ۴ درصد، متوسط درآمد سالانه ای در حدود ۵۱ هزار دلار را در اختیار شاغلان قرار می دهد.

افراد مشغول به کار در نروژ از ۲۱ روز مرخصی سالانه و ۲ روز تعطیلات رسمی در سال برخوردار هستند. نروژ از نظر سطح بهداشت در رتبه دوم جهان قرار دارد.

بهترین کشور ها برای کار,بهترین کشورها برای کار,بهترین کشورها برای کار و زندگی

۴. استرالیا

یکی دیگر از بهترین کشورها برای کار که در این مقاله حتما باید از آن نام ببریم، کشور استرالیا است. این کشور، تنها کشور موجود در این فهرست دهگانه است که در نیم کره جنوبی زمین قرار گرفته است.

وضعیت جغرافیایی استرالیا باعث شده است تا این کشور از تنوع زیستی و آب و هوایی و جغرافیایی بسیار متنوعی برخوردار باشد. بیشتر افراد شاغل در استرالیا در زمینه های تولید تجهیزات صنعتی و حمل و نقل، صنایع معدن، تولید مواد غذایی و صنایع شیمیایی و فلزات مشغول به کار هستند.

متوسط درآمد سالانه در استرالیا ۴۹ هزار دلار است و بر اساس قانون افراد شاغل سالانه از ۲۰ روز مرخصی و ۱۰ تا ۱۳ روز تعطیل رسمی برخوردار هستند.

آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری در استرالیا اندکی بیشتر از ۵ درصد است. علاوه بر این استرالیا از نظر وضعیت بهداشت و سلامت هم در رتبه ۵ جهان قرار دارد.

۳. بلژیک

یکی دیگر از کشورهای این فهرست، کشور بلژیک در غرب اروپا است که با هلند، فرانسه، آلمان و لوکزامبرگ هم مرز است. جمعیت ۱۱ میلیون نفری ساکن در بلژیک به سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند.

یکی از نکات مثبت در مورد بلژیک، تفاوت اندک میان حقوق شاغلین زن و مرد است که از این لحاظ رتبه نخست در اروپا را در اختیار دارد. بیشتر افراد شاغل در بلژیک در صنایع مهندسی و تولید محصولات فلزی، فلزات پایه، صنایع شیمیایی، شیشه و نساجی، تولید ابزارهای علمی و تولید محصولات غذایی، مشغول به کار هستند.

متوسط درآمد در بلژیک ۴۹ هزار دلار است و شاغلین از ۲۴ روز مرخصی و ۱۰ روز تعطیلات رسمی در سال استفاده می کنند. بلژیک از نظر وضعیت بهداشتی، در رتبه ۱۵ جهان قرار دارد.

بهترین کشور ها برای کار,بهترین کشورها برای کار,بهترین کشورها برای کار و زندگی

۲. دانمارک

دانمارک یکی دیگر از کشورهاییاست که در فهرست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری باید به آن اشاره کرد. این کشور با در اختیار داشتن خط ساحلی به طول بیش از ۴۵۰۰ مایل و با استفاده از بادهای قوی ساحلی، پیشرفت های فوق العاده ای در زمینه انرژی های بادی داشته است و بیش از ۲۵ درصد از انرژی خود را به این طریق تامین می کند.

بر اساس آمارها، شرایط رفاه اجتماعی بالا در این کشور باعث شده تا مردم این کشور از جمله شادترین افراد جهان باشند. مجموع این شرایط باعث شده تا دانمارک شرایط بسیار خوبی از نظر اشتغال به خصوص در زمینه های ساخت توربین های بادی، کشتی سازی، صنایع شیمیایی و فلزی، تولید ماشین آلان، صنایع ساختمانی وبسیاری دیگر از صنایع داشته باشد.

از جمله دیگر مشوق های اشتغال در این کشور، متوسط درآمد سالانه به مقدار ۵۱ هزار دلار در کنار ۲۵ روز مرخصی استحقاقی و ۱۱ روز تعطیل رسمی سالانه است. دانمارک از نظر وضعیت بهداشتی هم در رتبه ۱۷ جهان قرار دارد.

۱. سوئیس

سوئیس هم یکی دیگر از کشورهایی است که با ارائه فرصت های شغلی متنوع در زمینه های بانکداری و مالی، گردشگری، صنایع شیمیایی، ساعت سازی، ماشین آلات و نساجی، ساخت ابزار دقیق و دارو سازی، باید در این فهرست به آن اشاره کرد.

سوئیس با ساختار حکومتی فدرال، از ۲۶ ایالت مستقل تشکیل شده است که ساکنان آن به چهار زبان آلمانی، فرانسوی، رمانیایی و ایتالیایی صحبت می کنند.

از جمله مزایای کار در سوئیس می توان با متوسط درآمد سالیانه ۶۲ هزار دلاری، نرخ بیکاری پایین (۴.۹ درصد) و ساعت کاری هفتگی ۳۰ ساعتی اشاره کرد.

افراد شاغل در سوئیس سالانه ۲۰ روز مرخصی دارند و علاوه بر این بسته به ایالت های مختلف با سالی ۷ تا ۱۵ روز تعطیلی رسمی روبرو هستند.

سوئیس از نظر وضعیت بهداشتی هم رتبه هفتم در دنیا را در اختیار دارد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا