کسب و کار

10 راز موفقیت در بازار بورس که سرمایه شما را چند برابر می کند

افزایش بازدید در گوگل

راز های موفقیت در بورس که نادیده گرفته می شود

دو اصل مهم در مسیر موفقیت و رسیدن به سودهای متداوم در بازار بورس قانومندی و دانش افزایی می باشد. به یاد داشته باشید استفاده از تجربیات افراد متبحر و کاردان در این عرصه شما را بر سکوی پرش به موفقیت قرار می دهد.

همواره تلاش کنید اوضاع نوسانات و تحولات را بررسی نموده، تا بتوانید در شرایط حساس بهترین تصمیم را بگیرید. Bestfarsi برای شما ۱۰ اصل مهم و راز موفقیت در بازار بورس را در این مقاله گردآوری کرده است، امید داریم که بتوانیم شما را در جهت نیل به اهدافتان یاری نماییم. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین سایت های بورسی ایران مراجعه نمایید.

راز موفقیت در بازار بورس,راز موفقیت در بورس,راز های موفقیت در بورس

۱۰. با آگاهی انتخاب کنید

برای موفقیت در بورس، قبل از انتخاب سهام ابتدا به بررسی نمودار خرید و فروش و یا ارزش سهام ارائه شده از طرف هر شرکت بپردازید. هرچه از کارنامه کاری شرکت ها اطلاعات گسترده تری به دست بیاورید، می توانید با خرید درست و هوشمندانه به سودهای بالاتری برسید. شرکت های معتبر و با سابقه همیشه در لیست اولویت ها قرار دارند و تکیه گاه امنی برای سرمایه گذاری خواهند بود.

۹. از تعصبات بیهوده دوری کنید

گمان نکنید اگر یک سهم که الان در اوج است می تواند برای همیشه در راس هرم قیمت ها باقی بماند. روند تجارت و بازار بر نوسانات پایه گذاری گردیده و چنانچه شما نسبت به یک سهام خاص تعصب داشته باشید، از مسیر سود دهی و پیشرفت خارج خواهید شد. ارزش سهام در بورس گاهی تا منفی ۱۰ برابر هر سهم نیز می رسد، پس برای جلوگیری از هرگونه ضررو زیان احتمالی بهتر است علایق و تعصبات بیهوده نداشته و اجازه بدهید که ماشین تجارت بی وقفه حرکت نماید.

رازهای موفقیت در بورس,راههای موفقیت در بازار بورس,موفقیت در بازار بورس

۸. برنامه ریزی و تدوین اهداف

چنانچه به طور قطع تصمیم به سرمایه گذاری در بورس گرفتید، ابتدا یک برنامه مدون و هدفمند را برای رسیدن به ثروت یا سود طراحی نمایید. تعیین اهداف شما را دردست یابی به خواسته ها و علایق تان یاری خواهد کرد. سرمایه خود را به قسمت های متفاوت تقسیم کرده و به خرید سهام متنوع از شرکت های مختلف بپردازید. با این کار ریسک زیان دهی به حداقل رسیده و از بحران های مالی نیز در امان خواهید بود. اختصاص دادن مبلغی به عنوان بودجه پشتیبان خیال تان را بابت از دست رفتن سرمایه راحت کرده تا بتوانید با فراغ بال به تجارت در بورس بپردازید.

۷. شعار مهم بورس را فراموش نکنید

بورس با یک شعار کلی خود را معرفی می کند، ” در کف بخرید و در سقف بفروشید”. این سخن تمامی راههای موفقیت در بازار بورس را به زبانی ساده بیان نموده است. زمانی که سهام عرضه شده در پایین ترین حد قیمت خود هستند باید خریداری شده و با کمی صبوری زمانی که به حداعلی ارزش خود رسیدند، به فروش برسند. این معامله یعنی سود چندصد برابری که شاید برای خیلی ها به دور از انتظار باشد. سالانه به مدت ۶ ماه ارزش سهام چیزی حدود ۳۰ درصد افت می کند و این دقیقا همان زمان طلایی خرید است و بعد از مدتی با داغ شدن بازار شایعات ارزش سهام یکباره به دو برابر خود خواهد رسید که با کمی هوشمندی باید اقدام به فروش نمود، این زمان بندی شما را به سودی قابل توجه خواهد رساند.

موفقیت در بورس,راز موفقیت در بازار بورس,راز موفقیت در بورس

۶. نترسید و طمع نورزید

دو دشمن بزرگ در عرصه سرمایه گذاری و ریسک پذیری در دنیای تجارت ترس و طمع می باشد. یکی از راز های موفقیت در بورس این است که آگاهانه برنامه ریزی کنید و ترس را از خود دور نمایید. میزان سود واقعی که به هر سهم تعلق می پذیرد را محاسبه کرده و سعی کنید به دنبال خرید و فروش واحد های معتبربا سودکم ولی طولانی مدت باشید.

۵. خود تان را مقروض نکنید

اشتباه ترین کار مقروض شدن بخاطر خریداری سهام بیشتر است. اینکه با قرض گرفتن مبالغی از اطرافیان اقدام به خرید و فروش در بورس نمایید، یکی از بزرگترین ریسک های تجارت بوده که با بروز ضررهای مالی اوضاع را برای شما سخت تر از سایرین خواهد کرد، زیرا علاوه بر متحمل زیان گشتن، سرمایه خود را نیزباخته و بدهکاری را نیز در فهرست گرفتاری هایتان گنجانده اید.

راز موفقیت در بازار بورس,راز موفقیت در بورس,راز های موفقیت در بورس

۴. ثبات روند تعیین اهداف

با توجه به نوسانات قیمت ها و ارزش ریالی همواره مبلغی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته اید، تحت تاثیر بازار قرار داشته و قطعا محاسبات مالی شما را با تغییر رو به رو خواهد کرد. به یاد داشته باشید که اهداف ثابت و مشخصی را برای رسیدن به سود دلخواه خود طراحی کرده و با بررسی منظم وضعیت بازار، آگاهانه به خرید و فروش بپردازید. در زمان بحران یا رکود، از تجربیات اقتصاددانان و یا سرمایه گذاران باسابقه کمک بگیرید.

۳. زمان مناسب برای معاملات

زمان یکی از ارکان اساسی در به دست آوردن سود قطعی و از رازهای موفقیت در بورس می باشد، که گاها مورد بی توجهی افراد قرار می گیرد. شما برای موفقیت باید به صورت لحظه ایی وقایع و نوسانات بورس را زیر نظر بگیرید. اوقاتی که سهام ارائه شده با کاهش قیمت ۳۰ درصدی خود رو به رو می شوند، بهترین زمان برای خرید به شمار می رود. اما نباید فراموش کنید که فاکتور شانس نیز در میزان سود یا زیان شما موثر بوده و ممکن است گاهی با یک اتفاق ساده شما به سود فراوان برسید.

راز موفقیت در بازار بورس,راز موفقیت در بورس,راز های موفقیت در بورس

۲. سرمایه گذاری های بلند مدت

برخی از سهام عرضه شده در بازار بورس نمایی جذاب دارد که به راحتی می تواند احساسات شما را مورد هدف قرار بدهد. برای موفقیت در بازار بورس هرگز فراموش نکنید همیشه سرمایه گذاری بلند مدت با سود کم، مطمئن تر و آینده دار تر از سهام کوتاه مدت با سود بالا می باشند. زمانی که درسهام یک شرکت باسابقه و معتبر شریک می شوید، حتی در زمان رکود نیز قادر به خرید و فروش سهم خود خواهید بود، در حالیکه شرکت های کوچک اما با سود بالا در زمان بحران با توقف عرضه مواجه شده و گاها زیان های بزرگی را به بار می آورند.

۱. به شایعات توجه نکنید

اخبار و اطلاعات بورس را از مراجع معتبر و از کارشناسان خبره دریافت نمایید. در زمان رکود همواره شایعات و تبلیغات کذب بازار داغی پیدا کرده و ذهن سهام داران را به بیراهه می کشاند. افرادی که به فروش اطلاعات می پردازند، تنها به دنبال سواستفاده و کلاه برداری هستند. اگر کمی بیاندیشید خواهید دانست که چگونه فردی با این اطلاعات وسیع به جای فعالیت در بورس و برداشت سودهای کلان، به مبالغ اندک دریافتی در قبال فروش اطلاعات بسنده نموده است. پس هرگز به هر خبری اعتماد نکنید و آگاهانه در مسیر پر طلاطم بورس قدم بردارید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا