کسب و کار

۱۰ روش یادگیری آموزش زبان انگلیسی

افزایش بازدید در گوگل

روش های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

روش‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که هر کدام تکنیک های خاص خود را دارند. از بین بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی می توان روش GTM ، روش شنیداری، روش sailent way، روش TBLT و … را نام برد.

انگلیسی یکی از زبان‌ های پرکاربردی است که برای سفر به کشورهای خارجی هم مورد نیاز می باشد و روش ‌ها و تکنیک ‌های مختلفی برای یاد گرفتن آن وجود دارد. از این‌ رو افرادی که به تدریس زبان انگلیسی می ‌پردازند تکنیک ‌های متفاوتی را برای آموزش به‌ کار می‌ برند که هر کدام از آن ‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

اگر شما هم قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید می ‌توانید از متد های مختلف آموزشی استفاده کنید به‌ همین علت در ادامه‌ مطالب قصد داریم شما را با ۱۰ روش تدریس آموزش زبان انگلیسی آشنا کنیم. پیش تر بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی را برای شما گردآوری کردیم.

آموزش یادگیری سریع زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

۱۰. روش مستقیم یا Direct method

یکی از روش ‌هایی که به یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌ کند روش مستقیم یا DM می ‌باشد و از آن به‌ عنوان نسخه بروز شده روش GTM یاد می‌ کنند که تفاوت آن با روش قبلی این است که می‌ گوید هیچ نوع ترجمه ‌ای به زبان مادری وجود ندارد، بنابراین فردی که قصد دارد از طریق روش مستقیم آموزش زبان انگلیسی را ارائه دهد باید تنها از زبان دوم و نمایش مطالب و روش ‌های توضیحی استفاده کند.

تحت این شرایط اساتید باید هنگام آموزش از عکس و تصاویری استفاده کنند که آموزش را به‌ خوبی ارائه دهد و فرد با استفاده از این روش کار خود را سخت‌ تر می‌ کند. افرادی که قصد دارند از طریق این روش زبان انگلیسی را یاد بگیرند باید این موضوع را بدانند که زبان مادری هیچ جایگاهی در این روش ندارد و هیچ نوع ترجمه‌ ای هم انجام نمی‌ شود.

۹. روش GTM

GTM مخفف شده عبارت Grammar Translation Method می‌ باشد و یکی از قدیمی ‌ترین راه ‌های آموزش زبان انگلیسی به ‌شمار می‌ رود. شما باید بدانید هر روشی که برای آموزش زبان انتخاب می شود هدف‌ های خاص خود را دارد که بر اساس همین اهداف تکنیک ‌های مورد نیاز را تدوین می ‌کنند.

هدف اصلی روش GTM آموزش افراد برای درک خواندن مطالب و نوشتن می ‌باشد، اما می ‌تواند بر روی توانایی افراد برای برقراری ارتباط به‌ صورت شنیداری و کلامی تأثیر بگذارد و هیچ ‌گونه تاکیدی بر روی مهارت ‌های کلامی، تنفسی و شنیداری ندارد.

گاهی اوقات بسیاری از افراد می ‌توانند از طریق خواندن متن ‌های انگلیسی آن را به زبان مادری خود ترجمه کند. حفظ ساختار گرامر هم به‌ عنوان یک جز جدایی‌ ناپذیر از روش GTM محسوب می‌ شود، بنابراین کارآموزان باید تعداد زیادی از کلمات خارجی مفهومی که دارند به ذهن خود بسپارد و بتواند معادل آن را در زبان مادری بیابند.

آموزش یادگیری سریع زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

۸. روش شنیداری

روش ژنتیکی از روش ‌های قدیمی است که برای آموزش زبان انگلیسی به کارآموزان استفاده می‌ شد و در زمان جنگ جهانی دوم آن‌ را اختراع کردند که معمولا برای یاد دادن زبان انگلیسی به سرباز از آن استفاده می ‌شد تا بتوانند پیغام‌ های محرمانه جنگی را به‌ درستی بخوانند و آن ‌ها را رمزگشایی کنند.

۷. روش Silent way

افرادی که تمام دوره‌ های مکالمه را گذرانده باشند و قصد آنان تنها تجربه‌ بیشتر و انجام تمرین باشند می‌ توانند با استفاده از روش silent way وی آموزش‌  خود را ارتقا دهند، بنابراین یکی از بهترین روش‌ ها برای آموزش زبان انگلیسی که هدف از آن ارتقاء کارآموز ها است همین روش می باشد.

آموزش یادگیری سریع زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

۶. روش Community language learning

از دیگر روش‌ های نوین آموزش زبان انگلیسی می‌ توان روش CLL را نام برد که به معنای یاد گرفتن زبان انگلیسی به ‌صورت جامع است، در واقع تدریس در این روش به‌ صورت اجتماعی انجام می ‌شود به‌ عنوان مثال برخی از استادان معتقدند که زمان به‌ عنوان یک پدیده اجتماعی شناخته می‌ شود و یادگیری آن تنها باید از طریق اجتماع انجام شود.

در این روش برخلاف روش ‌های گفته‌ شده استاد خود رهبر می ‌شود و فرد سخنور باید در کلاس حضور داشته باشد سپس استاد مطالبی که وجود دارد را مورد بررسی قرار می‌ دهد و افراد را به چند گروه تقسیم‌ بندی می‌ کند، در نهایت از کارآموزان درخواست می‌ شود که تمرین‌ های موجود را به روش‌ های مختلفی انجام دهند و باید استاد مشکلات کارآموز زبان را اصلاح کند.

۵. روش Communicative language teaching

روش ‌های زیادی برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد و همان‌ طور که گفته شد هر کدام اهدافی را دنبال می‌ کنند. هدف آموزش از طریق روش Communicative language teaching یادگیری بهتر زبان آموزان و استفاده از نکات و زبان در شرایط مختلف می ‌باشد. کارآموزان زبان در این شرایط پیش ‌نیازهای لازم خود را یاد گرفته ‌اند حال قصد دارند تسلط بیشتری به زبان انگلیسی پیدا کنند.

در این روش هیچ‌ گونه سر فصل مشخصی وجود ندارد و در هر جلسه موضوع متفاوتی برای بحث و گفتگو ارائه می‌ دهند به‌ عنوان مثال مدرس می‌ تواند بخشی از فیلم را که دارای اهمیت زیادی است پخش کند و نکات مهم آن را ارائه دهد که اصلی ‌ترین هدف آن ‌ها هم یاد گیری زبان در سطح اجتماع می‌ باشد به ‌همین علت تمرکز بیشتری بر روی تماشایی فیلم و بررسی موضوعات آن وجود دارد.

آموزش یادگیری سریع زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

۴. روش Content-based Instruction

امروزه معمولا از روش‌ های متفاوتی برای تدریس در دانشگاه‌ ها  استفاده می ‌شود که یکی از برترین روش‌ های آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه روش CBI می ‌باشد و هدف آن ارائه زبان تخصصی و زبان عمومی می‌ باشد که مراحل آموزش هم ترتیب خاص خود را دارد.

به طور کلی در مرحله اول نکات ابتدایی و گرامرهای مهمی دارد که برای درک متن و نکات تخصصی به آن نیاز دارید، بنابراین استفاده از این روش برای هیچ رشته‌ ای محدودیت ندارد و در هر رشته‌ ای که مشغول به تحصیل باشید از این روش برای یادگیری استفاده می کنند.

در مرحله بعدی برای این‌ که آموزش کارآموزان به ‌صورت تخصصی انجام شود اساتید از گرامر و نکات مرتبط با رشته دانشجویان استفاده خواهد کرد و دانشجو می ‌تواند اطلاعات بسیاری را کسب کند.

۳. روش participatory Approach

روش دیگری که می‌ تواند به بررسی تمامی محتوا و مباحثی بپردازد که مخاطبان به آن نیاز دارند، روش participatory Approach می ‌باشد که در این روش آموزش زبان برای افراد متفاوت است. به‌ عنوان مثال آموزش مدیران با خلبان‌ ها سر فصل ‌های مختلفی دارد.

به طور کلی با توجه به این روش افراد به جملات و عبارت‌ های خاصی مسلط می‌ شوند و آموزش ‌دهندگان آن را به‌ صورت اختصاصی تدریس می‌کند.

آموزش یادگیری سریع زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی,یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

۲. روش Task-based language teaching

یکی از جدیدترین روش‌ آموزش زبان انگلیسی که در سالیان اخیر از آن استفاده شده روش TBLT نام دارد که در سراسر دنیا از آن استفاده می ‌کنند. این روش بیشتر بر روی تمرین و تکلیف تمرکز دارد و زبان آموزان در کلاس باید تمرین‌ های زیادی انجام دهند.

به‌ عنوان مثال تمرین ‌هایی با عنوان چند گزینه ‌ای، صحیح و غلط و … برای دانشجویان انجام می ‌گیرد‌. مدرسین علاوه‌ بر این که کلمات و اطلاعات را به‌ صورت به‌ هم‌ ریخته در اختیار دانشجویان قرار می‌ دهند تا آن را مرتب کنند سپس از کارآموزان می ‌خواهد که معنا و مفهوم آن‌ ها را به‌ درستی ارائه دهند.

در این روش برگزاری دوره آموزشی به ۳ قسمت پیش پروژه، پروژه بر مرور نکات دسته‌ بندی می‌شود و خود استاد نقش ناظر را ایفا می‌ کند سپس دانشجوها باید زبان انگلیسی را به ‌درستی به دانشجویان ارائه دهند تا استمرار فعالیت آن‌ ها بالا رود.

۱. روش Cooperative learning

برای تدریس زبان‌ آموزان زبان انگلیسی می ‌توان از روش Cooperative learning استفاده کرد که طی آن افراد به‌ صورت گروهی و رقابتی با دیگر دانشجویان به بررسی نکات مهم می ‌پردازند به‌ عنوان مثال هر گروهی تکلیف خاصی را عهده‌ دار می‌ شود و در کنار هم جمع می‌ شوند و بررسی‌ های خود را به اشتراک خواهد گذاشت این کار باعث می شود اطلاعات دانشجویان بالاتر رود.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا