کسب و کار

10 بانوی کارآفرین ایران

افزایش بازدید در گوگل

برترین بانوان کارآفرین ایران

ضرورت امر اشتغال و پیشرفت اقتصادی باعث شده است تا موضوع کارآفرینی به یکی از موضوعات مهم دنیای امروز تبدیل شود.

زمانیکه از کارآفرین صحبت به میان می آید، منظور افرادی خلاق، ریسک پذیر، نوآفرین و دوستدار چالش است که با خلق یک کسب و کار یا پروژه، ایده ها را به واقعیت تبدیل می کند.

متاسفانه یکی از کلیشه های رایج و البته اشتباه درباب کارآفرینی این است که مردان کارآفرینان موفقی هستند.

اما این تصور ذهنی، یک تصور ذهنی کاملا اشتباه است و در حقیقت زنان کارآفرین زیادی هم در عرصه فعالیت های اقتصادی فعال هستند که در بسیاری از مواقع گوی سبقت را از همکاران مرد خود هم ربوده اند.

میزان تاثیرگذاری این بانوان به قدری زیادی است که سالانه و در جریان همایش های مختلف دولتی و غیر دولتی، از تعداد زیادی از این زنان موفق تقدیر و تشکر به عمل می آید.

به دلیل همین تاثیرگذاری و اهمیت، ما هم بر آن شدیم تا با معرفی فهرستی ده تایی خانم های کارآفرین موفق خوانندگان را بیشتر با این بخش از فعالان اجتماعی آشنا کنیم.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۱۰. مرضیه سنوئی محصل

یکی از زنانی که در میان زنان کارآفرین ایران می توان به او به عنوان یک نمونه موفق در صنعت غذایی اشاره کرد، خانم مرضیه سنوئی محصل است.

این بانوی موفق که در زمینه شیمی تحصیل کرده است، در سال ۱۳۸۴ شرکت دارو سازی خود به نام شرکت اکسیر گل سرخ را تاسیس کرد.

خانم محصل علاوه بر تاسیس و مدیریت این شرکت موفق با عضویت در انجمن ها و موسسات مختلف هم تلاش کرده تا حضوری فعال و تاثیرگذار در همه جنبه های فعالیت اقتصادی داشته باشد.

از جمل این انجمن ها می توان به مواردی مانند انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، انجمن گیاهان داروی، کانون کارآفرینان کشور، انجمن مدیران استان خراسان، شبکه ملی گیاهان دارویی و موارد بسیار دیگر اشاره کرد.

لارم به ذکر است که این بانوی موفق تا کنون موفق به کسب عناوین، جوایز و تقدیرنامه های مختلفی مانند عنوان بانوی برتر صنعت هم شده است.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۹. زلیخا عادلی

خانم کارآفرین نمونه دیگری که در این فهرست به او می پردازیم، خانم زلیخا عادلی است.

این کارآفرین موفق، مدیریت آموزشگاه فنی و حرفه ای نگارستان متعلق به شرکت تعاونی و صنایع دستی فرش دستباف گل نگار ترکمن را بر عهده دارد و توانسته گام های ارزشمندی در جهت معرفی فرش ترکمن به بازارها بردارد.

در حقیقت آمارها نشان می دهد که بیش از ۹۰ درصد از افراد شاغل در این شرکت تعاونی، زیر نظر و مدیریت خانم عادلی به فعالیت مشغول هستند و همین موضوع سبب شده تا این بانو سابقه انتخاب به عنوان کارآفرین برتر را داشته باشد.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۸. فاطمه مقیمی

بانوی دیگری که در این فهرست دهگانه از او نام می بریم، خانم دکتر فاطمه مقیمی است.

خانم مقیمی با تاسیس شرکت کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی سدیدبار در سال ۱۳۶۸ کار خود را آغاز کرد و اکنون بیش از ۳۶ خانم در شرکت او فعال هستند.

مدیریت و تلاش خانم مقیمی باعث شده تا این بانو از طرف بانک توسعه اسلامی به عنوان کارآفرین برتر جهان اسلام در میان ۵۶ کشور اسلامی انتخاب شود.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۷. رخشان بنی اعتماد

نان بعدی در فهرست زنان کارآفرین موفق، نامی است که بسیاری با آن آشنا هستند و این فرد کسی نیست به جز خانم رخشان بنی اعتماد.

خانم بنی اعتماد که یکی از بزرگترین هنرمندان ایران است از سال ۱۳۶۰ کار خود را به عنوان کارگردان، برنامه ریز، منشی صحنه، نویسنده، بازیگر، سرمایه گذار و تهیه کننده در دنیای هنر آغاز کرده است و توانسته تا کنون به موفقیت ها و جوایز زیادی هم دست پیدا کند.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۶. آزاده داننده

از زنان فعال در عرصه فناوری اطلاعات که توانسته خود را به عنوان یک کارآفرین موفق معرفی کند، خانم آزاده داننده است.

خانم داننده که دارای مدرک کارشناسی علوم کامپیوتر است، در سال ۱۳۸۳ شرکت خود به نام شرکت فناوران اطلاعات بهاران را تاسیس کرد و از آن زمان تا کنون توانسته مجموعه تحت مدیریت خود را به یکی از شرکت های موفق و معروف این صنعت تبدیل کند.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۵. فریال مستوفی

یکی دیگر از خانم هایی که می توان به او به عنوان خانم کارآفرین نمونه اشاره کرد، خانم فریال مستوفی است.

خانم مستوفی با تاسیس مجموعه شرکت های هلدینگ KDD در سال ۱۳۷۲ وارد عرصه فعالیت های بخش معدن و صنایع معدنی شد.

این بانوی موفق از آن زمان تا کنون علاوه بر مدیریت این مجموعه موفق، سمت های مختلفی مانند عضویت در هیات نمایندگان اتاق های بازرگانی مختلف کشوری و استانی و ریاست بر بعضی از این هیات ها را هم بر عهده داشته است.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۴. سهیلا سلشحور کردستانی

خانم دیگری که در این فهرست ده تایی به او می پردازیم، خانم سهیلا سلحشور کردستانی است.

خانم کردستانی با در اختیار داشتن مدرک فوق دکترای تخصصی بیولوژی، در سال ۱۳۸۰ شرکت خود به نام کیوتک را تاسیس کرد که اکنون به یکی از شرکت های موفق (حتی در سطح جهانی) در حوزه پزشکی و دارویی تبدیل شده است.

خانم سلحشور علاوه بر مدیریت این مجموعه موفق توانسته است بیش از ۲۲ مورد اختراع را به نام خود ثبت کرده و بیش از ۵۰ مقاله را هم در مجلات معتبر ایرانی و بین المللی به چاپ برساند.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۳. مرضیه مکرمی

خانم مرضیه مکرمی هم از دیگر زنان کارآفرین است که می توان به او به عنوان یک کارآفرین موفق اشاره کرد.

خانم مکرمی که در حوزه کشاورزی روستایی فعال است، در سال ۱۳۸۹ شرکت خود با عنوان صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی را در شهرستان مرودشت استان فارس تاسیس کرد.

این بانوی موفق، علاوه بر مدیریت این شرکت توانسته تا جوایز مختلفی مانند لوح تقدیر از فرمانداری مرودشت، لوح تقدیر از مشاور وزیر صمت در امور زنان و لوح تقدیر از جهاد کشاورزی مرودشت را هم به دست بیاورد.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۲. یاسمن مویدی

خانم یاسمن مویدی هم از دیگر زنانی است که توانسته با ایجاد شغل برای بیش از ۴۰۰۰ زن، خود را به عنوان یک کارآفرین موفق در عرصه فعالیت های اقتصادی معروف کند.

این بانو مدیریت شرکت ورزشی موسسه صلح و دوستی بین المللی برای تونیک را بر عهده دارد که سابقه تاسیس آن به سال ۱۳۴۸ باز می گردد.

این خانم موفق علاوه بر اینکه مدیر عامل این شرکت است در چندین شرکت، موسسه و انجم بین المللی هم فعال است و تا کنون توانسته ۲ جایزه ارزشمنده در حوزه کارآفرنی را هم کسب کند.

بانوان کارآفرین ایران,بانوی کارآفرین ایرانی,زنان کارآفرین ایران

۱. زهره صداقت سلطان آبادی

آخرین بانویی که در فهرست دهگانه از زنان کارآفرین از او نام می بریم، خانم زهره صداقت سلطان آبادی است.

خانم صداقت در سال ۱۳۸۵ شرکت خود به نام صداقت را تاسیس کرد که در زمینه منسوجات فعالیت دارد.

نکته مهم درباره شرکت خانم صداقت این است که تمام افراد شاغل در این شرکت از جمله زنان سرپرست خانوار یا زنان بدسرپرست به شمار می آیند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا