کسب و کار

10 فن سخنرانی برای داشتن یک ارائه فوق العاده جذاب

افزایش بازدید در گوگل

فنون سخنوری در جمع را چگونه بی آموزیم

شرط اول موفق شدن، آگاهی از چگونگی برقراری ارتباط با مخاطب است. یک سخنران، باید ویژگی های طرف مقابل خود را با وجود نا آشنا بودن او بشناسد و با توجه به آن ها، به فکر و ذهن فرد نفوذ کند.

در حال حاضر، سخنرانی ها و همایشات فراوانی در حال برگزاری هستند که بسیاری از آن ها به علت عدم جذابیت برای مخاطبان، به سرعت کنسل می شوند. اما از بین آن ها نیز کسانی وجود دارند که از فنون سخنوری آگاه اند و می توانند بر افراد اثر مثبت بگذارند.

با بست فارسی همراه باشید تا در ادامه بهترین فنونی را که باعث جذب مخاطب به ارائه تان می شوند را به شما معرفی کنیم.

فن بیان برای جذب مشتری,فن سخنرانی در جلسات,فن سخنرانی و بیان

۱۰. خوش رو باشید

حالات چهره تان در میزان اعتماد حضار به شما تاثیری قوی دارند. اگر همیشه اخم کنید، ناخودآگاه در مخاطب احساس ناامنی به وجود می آید و کم کم صحبت های تان خسته کننده می شوند.

تا حد امکان لبخند بزنید. لبخند زدن شما را در نظر دیگران فردی با اعتماد به نفس جلوه می دهد و در نتیجه، عملکرد شما واکنش های مثبتی را دریافت می کند.

۹. به زبان بدن توجه کنید

به یاد داشته باشید که همیشه تنها حرف زدن کافی نیست و برای جذب کردن افراد، گاهی اوقات باید از راهکارهای دیگری نیز بهره برد.

به عنوان مثال، با توجه به محیط حضورتان، می توانید چند دقیقه یک بار برخیزید و کمی راه بروید. اشاره کردن با دست نیز موثر است و توسط سخنرانان حرفه ای فراوانی به کار می رود!

فنون سخنوری,فنون سخنوری در جمع,فنون سخنوری ویژه سخنرانان

۸. به علایق دیگران توجه کنید

اگر قصد دارید تمام ساعات سخنرانی خود را به صحبت های علمی و تخصصی اختصاص دهید، بهتر است هر چه زودتر از این تصمیم صرف نظر کنید! چرا که شرکت کنندگان با گذشت زمان خسته می شوند و حتی ممکن است به منظور ترک محل برخیزند!

با توجه به حرف های تان از مطالب طنز و یا موضوعات مورد علاقه اکثریت افراد جامعه استفاده کنید. با این روش، برای مخاطب احترام قائل می شوید و آن ها نیز از سخنان شما لذت می برند.

۷. ضعف های خود را بپذیرید!

یکی از مشکلات اصلی ما انسان ها، اعتماد به نفس بیش از حد در بعضی موضوعات است. اگر اطلاعات کافی درباره مبحثی ندارید و یا نمی دانید چطور باید در ابتدای همایشات خود صحبت کنید، می توانید از دوره های آموزشی بهره مند شوید.

استفاده از این کلاس ها، نه تنها شما را ضعیف جلوه نمی دهد، بلکه باعث افزوده شدن به تجربیات شما و آگاهی از روش های روز دنیا نیز می شود.

فن بیان برای جذب مشتری,فن سخنرانی در جلسات,فن سخنرانی و بیان

۶. برای نظرات دیگران وقت بگذارید

گوش دادن به تجربیات و نظر دیگران درباره موضوع بحث، یکی از فنون سخنوری ویژه سخنرانان موفق دنیاست.

لحظاتی را تنها برای صحبت شرکت کنندگان اختصاص دهید. این زمان می تواند پس از اتمام یک مبحث و یا در آخرین دقیقه های ارائه تان باشد. در صورت عدم مشارکت آنان نیز، با یک نظرسنجی، سوال کلی و یا موضوعات مورد علاقه شان پیشقدم شوید.

۵. وقت را از یاد نبرید

یک فن سخنرانی و بیان این است که موضوعات مورد نظر خود را با توجه به وقت تان دسته بندی کنید. به یاد داشته باشید که همه موضوعات باید با تمام شدن وقت پایان یابند.

به عنوان مثال، از هر مبحث، یک توضیح کامل و در عین حال کوتاه ارائه دهید تا علاوه بر ذخیره زمان، در صورت وجود هر گونه ابهام برای مخاطبان بتوانید آن ها را رفع کنید.

فن بیان برای جذب مشتری,فن سخنرانی در جلسات,فن سخنرانی و بیان

۴. به توانایی های تان اعتماد کنید

اکثر مواقع، علت شکست ما عدم باور به خودمان است. برخی افراد در موقعیت های استرس آور با وجود آگاهی از موفقیت های پیشین شان، توانایی خود را زیر سوال می برند و خیال می کنند هیچ گاه نمی توانند به رتبه های بالاتر برسند.

در این شرایط، حتی اگر آمادگی کامل ندارید نیز بهتر است از تلقین های مثبت استفاده کنید و موفقیت و پیروزی را حق خود بدانید. با این روش، ناخودآگاه اعتماد به نفس تان را دوباره به دست می آورید و همان فرد سابق می شوید.

۳. موقعیت سخنرانی را در ذهن تان شکل دهید.

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، یک الی دو روز قبل از زمان ارائه، علاوه بر آماده کردن متن ها، خود را نیز در حال سخنرانی به یاد آورید.

با این فن سخنرانی در جلسات، از نقاط قوت و ضعف خود آگاه می شوید و حتی در صورت نیاز، می توانید برخی از بخش ها را تغییر دهید. استفاده از نظر اطرافیان درباره کیفیت متن نیز مفید است. این شیوه را تا زمان تسلط کامل انجام دهید.

فن بیان برای جذب مشتری,فن سخنرانی در جلسات,فن سخنرانی و بیان

۲. به خود اهمیت دهید

همه ما ممکن است بدون هیچ دلیلی در زمان سخنرانی، با استرس مواجه شویم و تمرکز خود را از دست بدهیم.

در این شرایط، می توانید از یک لیوان آب استفاده کنید! این روش با وجود ساده بودن، مانند یک معجزه عمل می کند و در عرض چند ثانیه، می تواند تمرکز از دست رفته را به شما برگرداند.

۱. لحن مناسبی داشته باشید

لحن و گفتار مناسب به عنوان مهم ترین عوامل یک سخنرانی تاثیر گذار شناخته می شوند. اگر تمام مدت به یک شیوه صحبت کنید، موضوع برای دیگران جذابیتی ندارد و مورد استقبال قرار نمی گیرد.

سعی کنید هنگام به زبان آوردن کلمات و یا جملات مهم، تن صدای خود را بالا ببرید و محکم سخن بگویید. این روش توجه مخاطب را کاملا جلب می کند و بر او اثر می گذارد.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا