کسب و کار

10 پیشنهاد داشتن کسب و کار اینترنتی موفق و پردرآمد

افزایش بازدید در گوگل

چگونه کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشیم؟

توجه و سرمایه گذاری بر روی نام تجاری و برند یکی از رازهای موفقیت و پیشرفت در هر کسب و کاری است. امروزه با اینترنتی شدن تمامی امور هر کسب و کاری برای آنکه بتواند برند و مشهور شود نیاز به راه اندازی یک وب سایت در بستر اینترنت و آغاز فعالیت مجازی خواهد داشت.

برای ساختن یک وب سایت ایده آل و مناسب باید به نکاتی توجه نمود که از جمله مهم ترین آن ها می توان به انتخاب نام مناسب و جذاب اشاره داشت. علاوه بر این نشان اینترنتی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به نحوی انتخاب شود که عبارتی منطقی باشد و املاح صحیحی داشته باشد. با انجام این مراحل و خرید دامنه اکنون باید به سراغ طراحی وب سایت و ایجاد یک وب سایت جذاب و کاربرپسند رفت. با ما همراه باشید تا با راه های موفقیت در کسب و کار اینترنتی و ویژگی هایی که یک سایت خوب باید برخوردار باشد بیشتر آشنا شوید.

رازهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی,راه های موفقیت در کسب و کار اینترنتی,روش های کسب و کار موفق

۱۰. در نظر گرفتن یک نقشه راه صحیح و مشخص

کاملا منطقی است که یک وب سایت حتما باید ظاهری زیبا و کاربر پسند داشته باشد اما پیش از این نیاز است که در نخستین مرحله شیوه کار با سایتتان را تعیین نمایید. این کار باید پیش از انتخاب سرور و نوشتن کدهای HTML انجام شود. ساختار سایت باید در بهترین حالت ممکن طراحی شود زیرا نه تنها بر ارتباط کاربر با سایت بلکه از نظر گوگل جهت رتبه بندی نیز بسیار اهمیت دارد. بنابراین طرحی که برای سایت خود در نظر می گیرید باید از نظر ظاهری و بصری بسیار مناسب باشد تا کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند بتوانند درک خوبی از سایت شما داشته باشند و با آن ارتباط برقرار نمایند و گوگل نیز یک رتبه بالا برای سایت شما در نظر بگیرد.

۹. به اشتراک گذاشتن اطلاعات تماس

یکی از راه های موفقیت در کسب و کار اینترنتی این است که صفحه ای مختص ثبت اطلاعات تماس داشته باشد تا کاربران در صورت نیاز به راحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار نمایند. در این صفحه باید اطلاعاتی مانند تلفن ثابت، آدرس ایمیل، تلفن همراه، فرم تماس، لینک شبکه های اجتماعی که سایت دارد و … قرار داده شود تا وب سایت بتواند به هدف اصلی خود که جلب نظر مشتری و ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان است دست یابد. عدم دسترسی به اطلاعات تماس یک سایت برای مشتریان بسیار نا امید کننده خواهد بود. توجه داشته باشید در صفحه اطلاعات تماس هرگز از عکس جهت نشان دادن آدرس ایمیل، شبکه اجتماعی و … استفاده نکنید و باید آن ها را به نحوی قرار دهید که مشتریان به راحتی با کلیک کردن به روی آن ها بتوانند عمل مورد نظر خود را انجام دهند.

با پیشرفت تکنولوژی امروزه به راحتی می توان از طریق گوشی های همراه هوشمند با کلیک بر روی لینک های تماس اقدام به برقراری تماس نمود و یا وارد صفحه ارسال ایمیل به آدرس لینک مورد نظر شد.

پیشنهاد کسب و کار,پیشنهاد یک کسب و کار خوب,کسب و کار اینترنتی

۸. قرار دادن محتوای صحیح و متناسب با کسب و کار

بر اساس نظر و اعتقاد جاش فرانکل طراح معروف، بزرگترین و مهم ترین علت شکست افراد آن است که همیشه می خواهند وب سایتی که دوست دارند را ایجاد نمایند، نه وب سایتی که به آن نیازمند هستند. مثلا در یک رستوران قطعا تمامی افراد به دکوراسیون رستوران، سبک موسیقی و تنوع غذاهای آن توجه می کنند و برای آن ها جذاب است اما توجه چندانی به مسائل مهمی مانند منو، دستورالعمل ها و اطلاعات تماس ندارند. همانطور که در یک رستوران باید منویی از غذاهایی که ارائه می گردد برای راحتی مشتریان و برقراری ارتباط با آن ها وجود داشته باشد در کسب و کارهای دیگر نیز چنین شرایطی برای موفقیت باید ایجاد شود.

در طراحی وب سایتتان نیز شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که اطلاعات کاملی را از کاری که انجام می دهید در اختیار مشتریان و مخاطبان قرار دهید. به عنوان مثال اگر قصد دارید در وب سایت خود به فروش محصولات بپردازید نیاز است که تصاویر با کیفیتی همراه با اطلاعات محصولات در سایت خود قرار دهید و یا اگر سایت شما یک وب سایت خدماتی است تمامی خدمات خود را با جزئیات کامل در وب سایت توضیح دهید تا کاربران به راحتی با سایت شما ارتباط برقرار نمایند.

به عنوان نمونه اگر یک سالن زیبایی بخواهد عملکرد موفق تری داشته باشد یکی از کارهایی که می تواند انجام دهد این است که نظرات و پیشنهادات مشتریان را در سایت خود قرار دهد، زیرا معمولا تمامی افراد تمایل دارند که اطلاعاتی از کیفیت کار سالن های زیبایی داشته باشند تا بهترین سالن را انتخاب نمایند. بنابراین اگر نظرات سایر مشتریان را در سایت مشاهده کنند راحت تر می توانند به سایت اعتماد نمایند. پس اگر می خواهید نظر مشتریان را به سایت خود جلب نمایید سایت را بر اساس نیازها و سلیقه مشتریان طراحی نمایید.

همچنین پیش از طراحی وب سایت بهتر است سایت رقبای اصلی خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و از سبکی که استفاده نموده و عوامل موفقیت آن ایده بگیرید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب نمایید. در همین رابطه نیز وربی پارکر می گوید: کوتاهی نکنید گاهی یک یا دو جمله می تواند بسیار قدرتمند باشد. بنابراین بهتر است با قرار دادن چند اطلاعات مهم در سایت خود، سایتتان را به سایتی قدرتمند و مخاطب پسند تبدیل نمایید.

۷. انتخاب رابط کاربری زیبا و ساده

همانطور که یک نقشه نیاز به علائم اختصاری دارد، یک سایت نیز حتما برای آنکه تاثیرگذار باشد باید دارای راهبردی واضح باشد. به اسامی که برای صفحات مختلف سایت خود انتخاب می کنید توجه ویژه داشته باشید و سعی کنید این اسامی کاملا صحیح و مرتبط با محتوای صفحه باشند. به عنوان مثال در صفحه ارتباط با ما حتما باید تمامی اطلاعات تماس قرار گرفته شود.

یکی از مسائلی که در توسعه استراتژی راهبردی سایت باید به آن توجه نمایید قرار دادن راهی جهت برقراری تماس می باشد، زیرا تاثیر بسزایی در جلب نظر کاربران دارد و کاربران به راحتی می توانند در هر صفحه که قرار دارند با راهنمایی هایی که وجود دارد به صفحه مورد نظر خود بروند و یا با شما تماس بگیرند یا خرید خود را ثبت نهایی نمایند و …. .

همانطور که فرانکل می گوید همیشه خودتان را به جای مشتری قرار دهید و تصور کنید که با چه هدفی و برای رفع چه نیازی به سایت شما مراجعه می کند تا بتوانید بهتر اهداف مشتریان اصلی خود را درک نمایید و اهداف سایت خود را متناسب با آن ها در معرض نمایش قرار دهید. رابط کاربری مناسب زمانی بیشتر اهمیت پیدا می کند که بخواهید سایتی جهت فروش آنلاین محصولات راه اندازی نمایید زیرا در چنین شرایطی یک سایت تنها در صورتی می تواند به موفقیت دست یابد که کلیه اطلاعات و امکانات لازم را به صورت اینترنتی در اختیار مشتری قرار دهد تا ضمن جلب اعتماد مشتریان، خرید راحتی را برای آن ها رقم بزند.

کسب و کار اینترنتی موفق,کسب و کار خوب و پردرآمد,کسب و کار موفق

۶. توجه و ایجاد امنیت در سایت

امنیت سایت مخصوصا اگر جهت فروش اینترنتی راه اندازی شده باشد اهمیت ویژه ای در کسب و کار اینترنتی خواهد داشت و صاحبان سایت حتما باید با استفاده از یک گواهی ssl امنیت سایت خود را تامین نمایند. ssl در واقع نوعی رابط بین شما و مشتریان جهت رمز گذاری اطلاعات می باشد. با توجه به اینکه احتمال سرقت هویت در اینترنت بسیار وجود دارد نیاز است که صاحبان سایت ها حتما سایت خود را ایمن نمایند.

۵. اشتراک گذاری لینک های شبکه های اجتمای در سایت

برای داشتن کسب و کار خوب و پردرآمد باید حتما خود را در شبکه های اجتماعی بُلد کنید. در میان تمامی شبکه های اجتماعی شبکه های اینستاگرام، آپارات، تلگرام، فیسبوک، لینکداین، پینترست، توییتر، گوگل پلاس و .. از جمله شبکه هایی هستند که طرفداران بیشتری دارند. از این رو اگر در این شبکه ها عضو شوید و معرفی از سایت خود داشته باشید قطعا سایت شما با پیشرفت و موفقیت بیشتری روبرو خواهد شد. علاوه بر این امر در سئو سایت نیز بسیار موثر می باشد.بنابراین اگر می خواهید برندی مشهور داشته باشید حتما در شبکه های اجتماعی عضو شوید و در سایت خود لینک های ارتباطی به این شبکه ها را قرار دهید.

رازهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی,راه های موفقیت در کسب و کار اینترنتی,روش های کسب و کار موفق

۴. امکان دسترسی با استفاده از موبایل

برای پیشرفت یک سایت میزان ترافیک آن بسیار مهم است و یکی از راه ها جهت افزایش ترافیک سایت فراهم نمودن امکان دسترسی به سایت با استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت می باشد. اندی چو مدیر بخش توسعه موبایل بینگ در این رابطه می گوید: در حال حاضر بالغ بر ۷۰ درصد تمامی فرآیندهایی که در سایت ها اتفاق می افتد از طریق گوشی های همراه صورت می گیرد. بنابراین می توان گفت تمامی افراد بیشتر کارها و خریدهای اینترنتی خود از سایت ها را از طریق گوشی های همراه انجام می دهند. از این رو نیاز است که وب سایت شما حتما از طریق گوشی نیز قابل دسترس باشد.

فرانکل نیز می گوید: امروزه بر خلاف گذشته طراحی وب سایت برای تمامی وسایلی که به اینترنت دسترسی دارند انجام می شود نه فقط برای کامپیوتر ها. در واقع امروزه با استفاده از طراحی تعاملی یا همان ریسپانسیو کردن  شرایطی فراهم شده که تمامی دستگاه ها از جمله گوشی همراه، تبلت، لپتاب و .. نیز با هرسایزی که دارند به راحتی بتوانند به سایت ها دسترسی داشته باشند. بنابراین شما به راحتی می توانید با استفاده از یک کد HTML و یا ابزارهایی مانند Mobify  تنظیمات سایت خود را تغییر دهید و نسخه موبایلی نیز برای سایتتان ایجاد نمایید.

۳. پاسخ دهی به سوالات پرتکرار

کاربران همیشه سوالات بسیاری در ذهن دارند که به دنبال پاسخ آن ها می گردند و به همین دلیل معمولا از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی و .. نظرات و سوالات خود را برای شما ارسال می کنند. شما می توانید برای رفع سوالات بسیاری از کاربران تمامی این سوالات پرتکرار را که می تواند سوال بسیاری دیگر از کاربران باشد را جمع آوردی نمایید و در بخش سوالات پرتکرار در سایت خود به نمایش بگذارید. این سوالات معمولا در رابطه با  نحوه استفاده از محصولات، پشتیبانی، هزینه محصول، هزیته حمل و نقل، برند محصول و … هستند.

رازهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی,راه های موفقیت در کسب و کار اینترنتی,روش های کسب و کار موفق

۲. ایجاد یک فضای میزبانی جذاب و خاص

داشتن یک فضای میزبانی اختصاصی بسیار اهمیت دارد و می تواند رتبه سایت نیز بالا ببرد. شما می توانید با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه این فضا را برای خود خریداری نمایید. معمولا سایت هایی که فضای میزبانی خوبی ندارند دارای ترافیک کم و سرعت پایین تری و خیلی خسته کننده می باشند.

۱. مواردی که نباید در سایت قرار دهید

قدرت در سادگی است این نکته را همیشه به یاد داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید کسب و کار خوب و پردرآمد و سایتی حرفه ای و قوی داشته باشید از قرار دادن موارد زیر در سایت خود بپرهیزید.

  • فلاش و زرق و برق دادن به تصاویر
  • چیزهایی مانند موزیک یا کلیپ که به صورت خودکار در سایت شما بازشوند، زیرا سرعت سایت شما را کاهش می دهند.
  • اطلاعات سایر رسانه ها زیرا موجب می شوند که زمان بارگذاری صفحه طولانی تر شود.

قطعا اگر به تمامی این موارد توجه و آن ها را رعایت کنید می توانید وب سایتی حرفه ای داشته باشید و برند خود را به یک برند مشهور تبدیل نمایید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا