سرگرمیعجیب ترین ها

10 حیوان شگفت انگیز که تا به حال ندیده اید!

خلاصه نوشته
  • همانطور که می دانید دنیای جانوران بسیار گسترده تر از چیزی است که حتی بتوانید تصور کنید، حال در نظر بگیرید که در کنار تمام گونه های شناخته شده، حیوانات عجیب و هیجان انگیزی نیز وجود دارند که احتمال می دهیم تا به حال چیزی درمود آن ها نشنیده باشید.

حیوانات عجیبی که واقعا وجود دارند

همه ما با حیوانات بسیاری آشنا هستیم و اگر بخواهیم آن ها را نام ببریم، لیستی طولانی خواهیم داشت، اما در این بین قطعا مواردی هستند که ما از وجودشان آگاهی نداریم.

اگر شما هم علاقه مندید که این دسته از حیوانات را بشناسید، پس با ما همراه باشید تا شما را با 10 حیوان شگفت انگیز که تا به حال ندیده اید!، آشنا کنیم.

حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,

10. حشره خوار جهنده | Elephant Shrew

حشره خوار کوچک تنها در آفریقا قابل مشاهده خواهد بود و در واقع نوع کوچکی از پستانداران است که به علت بینی دراز و حالت بدن فیلی شکل اش با عنوان “فیل کوچک” نیز شناخته می شود.

جالب است بدانید که بیش از 20 نوع از حشره خوارهای جهنده شناخته شده است که معمولا در چمنزار، جنگل و یا حوضچه ها یافت می شوند.

چشم های درشت، پاهای عقبی بلند و اندامی ریز از بارز ترین ویژگی های ظاهری این موجودات می باشد که در نگاه اول قابل شناسایی است. علاوه بر آن، گونهElephant Shrew با رنگ های سفید، خاکستری، قهوه ای و یا سیاه نیز وجود دارند و مانند خرگوش جهش می کنند.

داشتن حس شنوایی و بویایی قوی از صفات مورد توجه در این گونه است که باعث می شود آن ها در فرار از شکارچی های شان به خوبی عمل کرده و با عکس العمل مناسب زندگی شان را نجات دهند.

حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,

9. میگو دهان پا یا آخوندکی | Mantis Shrimp

میگو دهان پا در واقع نوعی سخت پوست است که در اقیانوس های هند و آرام و در آب های گرم زندگی می کند.

جالب است بدانید که این میگوها از رنگارنگ ترین موجودات دریایی هستند که پوسته خارجی بدن شان به رنگ های زیبا و جذابی همچون سبز، آبی، قرمز و نارنجی دیده می شود.

سیستم بینایی میگوهای دهان پا، یکی از پیشرفته ترین انواع موجود در بین حیوانات به شمار می رود که با داشتن 16 قطب پذیرنده رنگ ، قدرت فوق العاده ای به آن ها می دهد و این درحالی است که شمار قطب های پذیرنده رنگ در انسان، تنها 3 عدد می باشد!

بنابراین می توان گفت که توانایی دیدن رنگ ها در این موجودات بسیار قوی می باشد، در حدی که آن ها می توانند نورهای ماوراء بنفش و حتی نورهای قطبی را نیز ببینند.

اگر در مورد نام میگوی آخوندکی کنجکاو باشید، بهتر است بدانید که این موجودات نه کاملا شبیه آخوندک هستند و نه کاملا شبیه میگو، بنابراین نام میگوی آخوندکی بهترین انتخاب برای آن ها خواهد بود.

حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,

8. پروانه شیشه ای | Glasswing Butterfly

پروانه های شیشه ای، همانند نام شان بال های بسیار زیبا و شفافی دارند که این ویژگی غیرمعمول، آن ها را به یکی از عجیب ترین و در عین حال جذاب ترین گونه های پروانه تبدیل کرده است.

علت داشتن این بال های زیبا در واقع به بافت و جنس بال های آن برمی گردد که اجازه می دهد نور از طریق فرآیند انعکاس از بال های شان عبور کند.

این مطلب را از دست ندهید
10 مکان اسرار آمیز دنیا

این نوع از پروانه ها، در جنگل های مرطوب و همینطور باغ های موجود در بخش مرکزی آمریکا یافت می شوند و زیبایی خیره کننده ای دارند.

جالب است بدانید که تنها راه تشخیص این موجودات نسبت به محیط اطراف شان، مرز قهوه ای رنگ بین بال های شان است و در غیر اینصورت توانایی دیدن آن ها تقریبا غیرممکن می باشد.

حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,

7. رنگینک آریارپه | Araripe Manakin

Araripe Manakin در واقع یکی از زیباترین پرنده های موجود به شمار رفته که در برزیل زندگی می کند، اما بر خلاف ظاهر فوق العاده اش بسیار خطرناک می باشد.

جالب است بدانید که از این گونه پرنده تنها جمعیتی 800 تایی در جهان وجود دارد که همین امر نیز خاص بودن شان را چند برابر می کند.

در واقع علت تعداد کم آن ها، تخریب زیستگاه های طبیعی شان است که تعداد آن ها را به طور قابل توجهی پایین آورده است. در میان این پرندگان معمولا جنس نر نسبت به جنس ماده، زیبایی قابل توجه تری دارد.

پرهای گونه نر این پرندگان سفید رنگ، به همراه تاجی قرمز و دم های سیاه رنگ می باشد درحالی که گونه های ماده معمولا رنگی سبز مایل به زیتونی دارند.

حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,

6. کبوتر نیکوبار | Nicobar Pigeon

کبوترهای نیکوبار از زیباترین گونه های کبوتر به شمار می روند که با رنگ های آبی و سبزشان به راحتی قابل تشخیص خواهند بود.

این دسته از کبوترها همانند نام شان ساکن جزیره نیکوبار هستند که در خلیج بنگال واقع شده است.

کبوترهای نیکوبار بالغ معمولا وزنی بالغ بر 600 گرم دارند و طول شان نیز به 40 تا 42 سانتی متر می رسد.

در زمان های گذشته این پرندگان تعداد بیشتری داشته و راحت تر قابل شناسایی بوده اند، اما امروزه به علت کاهش تعدادشان تنها در برخی مناطق خاص یافت می شوند.

کبوترهای نیکوبار به علت تخریب زیستگاه ها و همنیطور شکار شدن شان برای غذا یا تجارت، در معرض نابودی قرار دارند و اگر از آن ها حفاظت نشود، امکان از بین رفتن شان وجود خواهد داشت.

حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,

5. پلنگ ابری | Clouded Leopard

پلنگ ابری یکی  از نادر ترین گونه های جانوری است که بسیار کمیاب بوده و در جنگل های بخش آسیای شرقی یافت می شود.

این حیوان بسیار زیبا همانند نامش، دارای الگو و طرح هایی ابری شکل بر روی بدنش می باشد که جلوه ای خیره کننده به آنان بخشیده است.

جالب است بدانید که این پلنگ ها وزنی بین 16 تا 22 کیلوگرم دارند و چندان هم سنگین نیستند. در واقع پلنگ ابری با توجه به مشخصات اش جزو کوچکترین اعضا در بین خانواده گربه سانان به شمار می رود.

پلنگ ابری دارای دمی به بلندی طول بدنش می باشد که از آن در جهت حفظ تعادل استفاده می کند. این دسته از حیوانات معمولا بیشتر وقت شان را روی درخت ها سپری کرده و از بالا رونده های خوب و ماهر حیات وحش هستند.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از عجیب ترین فرودگاه های جهان

حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,

4. زرافه های گردن کوتاه | Okapi

همه ما زرافه ها را به عنوان حیواناتی با گردن بلند می شناسیم، اما جالب است بدانید که انواعی از آن ها هستند که گردنی کوتاه داشته و در جنگل های کنگو زندگی می کنند.

ارتفاع زرافه های گردن کوتاه به 5 پا می رسد و وزن شان نیز تا 350 کیلوگرم می باشد. متاسفانه این گونه از زرافه ها در حال نابودی و انقراض هستند و تنها جمعیتی 22 هزارتایی از آن ها در جهان باقی مانده است.

بزرگترین خطری که می تواند باعث انقراض این گونه شود، تخریب زیستگاه و محل زندگی آن هاست.

حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,

3. پلنگ برفی | Snow Leopard

پلنگ برفی یکی از زیباترین و در عین حال مقاوم ترین انواع حیوانات به شمار می رود که قابلیت زندگی در منطقه هیمالیا، به همراه شرایط سخت موجود در آن را داراست.

متاسفانه باید بدانید که این گونه نیز در حال انقراض است و تنها جمعیتی 7000 تایی از آن ها باقی مانده است که نیاز به حفاظت های ویژه ای دارند.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث کاهش تعداد این پلنگ ها شده است، شرایط سخت اقلیمی و آب و هوایی است.

این گونه از حیوانات با داشتن پاهایی خز مانند قادرند تا به راحتی در کوه های هیمالیا زندگی کنند و علاوه بر آن، رنگ بدن شان نیز به آن ها کمک می کند تا به خوبی استتار شده و بتوانند شکار کنند.

پلنگ های برفی دارای بدنی قدرتمند و قوی هستند که به آن ها اجازه جهش در دامنه های پر شیب را می دهد و اندازه هر جهش آن ها چیزی حدود 6 برابر طول بدن شان می باشد!

حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,

2. تامارین امپراطور | Emperor Tamarin

امپراطور تامارین در واقع گونه ای از میمون ها به شمار می رود که می توانید آن ها را در جنگل های برزیل و پرو پیدا کنید.

اگر در مورد نام این حیوانات کنجکاوید، باید بدانید که این میمون ها دارای سیبیل های سفید و بلندی هستند که به سیبیل های یکی از امپراطورهای آلمانی به نام Wilhelm شباهت دارد.

از همین رو آن ها را امپراطور تامارین می نامند. این گونه میمون ها طولی بالغ بر 7 تا 12 اینچ دارند و معمولا وزن شان نیز حدود 900 گرم است و از دسته میمون هایی با جثه کوچک محسوب می شوند.

امپراطور تامارین با رنگ خاکستری و دمی قرمز رنگ دیده شده و به صورت گروهی زندگی می کنند.

حیوانات شگفت انگیز,حیوان شگفت انگیز,حیوانات شگفت انگیز,

1. ببر طلایی | Golden Tiger

ببر طلایی یکی از زیباترین گونه های ببر به شمار می رود که امروزه تنها در باغ وحش یافت می شود و در حیات وحش وجود ندارد.

این گونه از ببر دارای رنگ طلایی بسیار زیبایی است که به علت پرورش در محیط باغ وحش ایجاد شده و پوشش آن ها نیز بسیار نرم تر از سایر گونه های ببرها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا