سرگرمی

10 نکته کلیدی برای یادگیری سریع لغات انگلیسی

افزایش بازدید در گوگل

آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی

آموزش زبان های بیگانه از جمله فعالیت هایی که در دنیای امروز از قالب سرگرمی خارج، و جنبه الزام برای موفقیت پیدا کرده است، می باشد. همه ما دوست داریم زبان های مختلف دنیا را فرا بگیریم. در میان زبان های متعدد در جهان، زبان انگلیسی از محبوبیت خاصی برخوردار است، زیرا اکثر کشورهای دنیا به این گویش صحبت می کنند و با نام “زبان علم” در دنیا برای ایجاد ارتباط ملل با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه خانواده ها برای سپری کردن اوقات فراغت فرزندان شان گزینه آموزش زبان را در نظر می گیرند.

اما آموختن یک زبان جدید همیشه سختی ها و دغدغه های خودش را نیز دارد. حفظ کلمات و شیوه ساختاری جملات در فرهنگ های دیگر نیز به سختی یادگیری می افزاید. شرایط خاصی در یادگیری سریع کلمات انگلیسی موثرند، به طور مثال میزان تمرکز شما بر لغات و یا ساعاتی از شبانه روز که فراگیری بهتر و سریع تر انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که هر کاری سختی خود را دارد و شما برای موفقیت باید سعی و پشتکار داشته باشید.

استعداد و شانس درصد ناچیزی از عوامل رسیدن به اهداف محسوب می شوند و تنها کوشش فراوان است که شما را به مقصود و مطلوب تان خواهد رساند. برخی از مدرسان معتقدند که با شیوه های متفاوتی می توان به آموزش زبان پرداخت که می توانید این آموزه ها را در بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی هم دنبال کنید، البته در این مطلب هم بست فارسی ۱۰ مورد از بهترین روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی گردآوری کرده ایم، با ما همراه باشید تا با این راهکارهای اساسی آشنا شوید.

آموزش سریع لغات انگلیسی,آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی,روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی

۱۰. بازی و سرگرمی راهی شاد در آموزش زبان

هر زمان که آموزش جنبه اجبار پیدا کند، حتی اگر جذاب ترین کارها هم باشد، قطعا برایمان ناخوشایند می شود. در تمام متدهای برتر آموزش همواره از بازی و سرگرمی برای بالا بردن سرعت و کیفیت آموزش استفاده می کنند. بچه ها هرچه را با بازی بیاموزند در حافظه بلند مدتشان ذخیره می کنند، برای بزرگسالان نیز تدریس با شیوه تفنن و سرگرمی می تواند ذهن را از دغدغه ها خالی کرده و فضای مساعدی برای ثبت آموخته ها ایجاد نماید.

۹. عجله نکنید!

صبر بهترین راه برای تحمل سختی ها و رسیدن به پیشرفت است. از دیر باز این مثال معروف که می گوید ” راه صد ساله را نمی توان یک شبه طی کرد” نقل شده است! پس برای طی کردن پله های ترقی در هر کاری باید صبور باشید و تمام تلاش تان را به کار ببندید. شور و شوق آموزش و یادگیری بهترین لحظات را در طی زمان تلاش تان می سازد، پس به سختی ها توجه نکنید و در کنار کوشش، به خودتان زمان بدهید.

روش یادگیری سریع لغات انگلیسی,یادگیری سریع لغات انگلیسی,یادگیری سریع کلمات انگلیسی

۸. به سراغ شکل گیری و ریشه هر کلمه بروید!

در دیکشنری های مورد تایید دنیا، آموزش لغات بر پایه شناخت ریشه آن ها قرار گرفته، و با ریشه یابی لغات به مفهوم کلی، کلمات هم معنی، کلمات متضاد، پسوندها و پیشوندهای آن نیز دست خواهید یافت، که در کنار یادگیری سریع لغات انگلیسی، به کلمات وابسته به آن ها هم احاطه پیدا می کنید.

۷. نوت برداری را فراموش نکنید

در هر زبانی همواره تعدادی کلمات کلیدی و پر کاربرد وجود دارد، که می توانید با ادغام شان به کلمات دیگر و یا اضافه کردن پسوندها و پیشوندها، لغات جدیدتر و بیشتری بیاموزید. پس با یادداشت برداری، آن ها را همیشه در دسترس خودتان نگه دارید تا در مواقع لزوم استفاده کنید. با این کار سیری پیوسته به آموزش تان بخشیده اید و همین پیوستگی موجب آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی می شود.

آموزش سریع لغات انگلیسی,آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی,روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی

۶. جلوی آینه بروید و با خودتان انگلیسی تمرین کنید

برای اینکه بتوانید به زبان انگلیسی مسلط شوید، باید همواره تکرار و تمرین داشته باشید. سعی کنید با جملات پر کاربرد و روزمره شروع کنید. مکالمات معمول به عنوان پایه و اساس یک زبان بسیار مورد توجه هستند. صدای تان را ضبط کنید و به صورت طرف مقابل تان از یک مکالمه به او پاسخ بگویید و یا در مقابل آیینه مسئله ایی را برای خودتان شرح دهید. از برخی برنامه های ترجمه برای آموزش لهجه صحیح کمک بگیرید، به یاد داشته باشید هر چقدر که ذهن و زبان تان با تکرار لغات و جملات یک گویش جدید در ارتباط باشد، ثبت و یادگیری عمیق تر انجام می پذیرد.

۵. قوه تخیل خود را به کار بیندازید

به قدرت ذهن در خلق تصاویر  ایمان داشته باشید. زمانی که در دوره های آموزش زبان هستید سعی کنید به جملات فکر کنید و فضای آن ها را در ذهن خود تجسم کنید. مثلا مواقعی که در حال آشپزی هستید وسایل آشپزخانه، غذاها، نحوه استفاده از ابزار آشپزی، مواد به کار رفته در غذا، وعده غذایی و هر آنچه که به محیط اطراف تان مربوط است را به زبان انگلیسی با خود تکرار کنید. تا می توانید جمله سازی کنید و از آموخته های تان در جملات به کار ببرید، مهم نیست چقدر موفق عمل می کنید، تلاش تان حتما نتیجه خواهد داد.

آموزش سریع لغات انگلیسی,آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی,روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی

۴. فیلم و انیمیشن های به زبان انگلیسی ببینید

در هر کشوری گویش ها به دو صورت ادبی و عامیانه صورت می پذیرد. شما زمانی که در کلاس های آموزش زبان حضور پیدا می کنید، در واقع با بخش ادبی یا به اصطلاح کتابی یک زبان آشنا می شوید. اما برای آموزش لهجه ها به صورت درست و اصولی و یا فراگیری عبارات و الفاظ عامیانه یک زبان باید فیلم و سریال های ساخته شده به آن زبان را ببینید. زمانی که بیان یک جمله را با لهجه درست و در جای درستش ببینید، حافظه دیداری تان به آنالیز موقعیت پرداخته و مفهوم جملات را در ذهن تان ثبت می نماید.

با دیدن انیمیشن های زبان انگلیسی که در بهترین سایت های دانلود فیلم وجود دارد جنبه سرگرمی و تفریح به آموزش تان ببخشید. از کارتون های ساده مانند مجموعه کارهای ” باب اسفنجی” شروع کنید. سعی کنید تکه های یک فیلم یا انیمیشن را بارها و بارها ببینید و پس از یادگیری جملاتش، به تکرار و تمرین فراوان بپردازید. در دوره های بعد با سریال های طولانی تر ذهن تان را به چالش بکشید. سعی کنید قبل از دیدن تصاویر ابتدا یکبار فیلم یا سریال را بشنوید، و ببینید به چه اندازه متوجه داستان آن می شوید. شما با این کار علاوه بر یادگیری بهتر دانش تان را نیز می سنجید. این روزها برای تقویت زبان پیشنهاد می شود که سریال هایی همچون فرندز یا آشنایی با مادر را ببینند.

۳. کدگذاری کنید

استفاده از کد گذاری نیز یکی دیگر از روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی است. لغاتی که سخت به خاطر سپرده می شوند را با ایجاد یک رمز یا کد راحت تر به خاطر بسپارید. به طور مثال به نحوه تلفظ یک کلمه دقت کنید و معادلش را در فارسی بیابید، با این کار با شنیدن لغت فارسی، سریع کلمه انگلیسی نیز به خاطرتان خواهد رسید.

آموزش سریع لغات انگلیسی,آموزش سریع لغات انگلیسی بدون فراموشی,روش های یادگیری سریع لغات انگلیسی

۲. کلمات را به تنهایی حفظ نکنید

به خاطر سپردن کلمات و معنای آن ها به تنهایی نمی تواند روش موثر و مطمئنی در آموزش سریع لغات انگلیسی باشد. زمانی که یک لغت جدید می آموزید، آن را در یک جمله جایگزین کرده و یا لغات مرتبط و هم معنی آن را نیز بیاموزید. به طور مثال زمانی که کلمه کتاب را فرا می گیرید، آن را در یک جمله استفاده کنید و یا کلمات کامل کننده تری به آن بیافزایید، مثل کتاب زیبا، کتاب ارزشمند و یا هر تعبیری که در ذهن تان به نهادینه کردن مفاهیم کمک می کند.

۱. یادگیری لغات مهم و پر کاربرد

با فراگیری لغات و اصطلاحات پر کاربرد تر در زبان انگلیسی آشنا شوید. زبان ها دایره گسترده ایی از لغات هستند که هرچه بیشتر بیاموزید به روان تر صحبت کردن تان کمک بسزایی خواهد کرد. خودتان را در موقعیت های خاص روزمره تصور کنید و سعی کنید جملات مربوط به آن را در صدر لیست آموزش تان قرار دهید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا