سلامت

10 راهکار فوق العاده برای افزایش طول عمر افراد بالای 60 سال

افزایش بازدید در گوگل

افزایش طول عمر و بهبود زندگی افراد مسن چگونه امکان پذیر است؟

بدون شک پیر شدن و افزایش سن، یکی از ترس های مشترک بین افراد به شمار می رود که معمولا به آن توجهی نمی شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که در این دوران شما وقت بیشتری برای رسیدگی به خودتان دارید.

معمولا دهه ۵۰ تا ۶۰ سالگی دوران فراغت از کار و بازنشستگی است، اما ترس از مشکلات مربوط به کهولت سن از مواردی است که باعث شده است ما مزیت های این دوران را نادیده بگیریم.

علاوه بر آن شما باید بدانید که راهکارهای زیادی هستند که شما با رعایت آن ها می توانید این مشکلات و ترس ها را به حداقل کاهش داده، و زندگی بهتر و شادتری را تجربه کنید.

بنابراین پیش از هر چیز از نظر ذهنی باور داشته باشید که سن شما اهمیتی ندارد و شما در هر دورانی از زندگی تان می توانید بهترین مسیر ممکن را چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی، طی کنید.

💥🩺 بهترین سایت مشاوره پزشکی آنلاین 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

بنابراین اگر شما هم علاقه مندید تا از این دوران در جهت سلامت و افزایش کیفیت زندگی تان استفاده کنید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ راهکار فوق العاده برای افزایش طول عمر افراد بالای ۶۰ سال، آشنا کنیم.

افزایش طول عمر,بهبود زندگی افراد مسن,زندگی سالم

۱۰. حفظ روابط و زندگی اجتماعی

پیش از هر چیزی بهتر است بدانید که داشتن روابط اجتماعی مناسب و ارتباط با افراد می تواند تاثیر بسیار زیادی در سلامتی ما داشته باشد، زیرا این کار باعث می شود که استرس را بهتر مدیریت کنید.

علاوه بر آن این دسته روابط به کنترل احساسات ما نیز کمک خواهند کرد که قدم بزرگی برای کسب عادات خوب به شمار می رود.

بدون شک خانه نشینی، پس از سال ها کار و فعالیت در محیطی همراه با سایر افراد می تواند تغییر بسیار بزرگی باشد که بهتر است برای آن راهکار مناسبی پیدا کنید و دقیقا در همین زمان است که اهمیت داشتن روابط اجتماعی برای ما مشخص می شود.

بنابراین سعی کنید که هر از گاهی با دوستان تان بیرون بروید و یا برنامه مشخصی برای وقت گذراندن بیرون از خانه داشته باشید تا بتوانید با روحیه بهتری این دوره از زندگی را سپری کنید.

۹. از وقت تان بهترین استفاده ممکن را ببرید

بازنشستگی دورانی از زندگی است که شما بالاخره بخش کاری زندگی تان را به پایان رسانده و پس از مدت ها زمان آزاد زیادی دارید که می توانید به شکل های متفاوتی از آن استفاده کنید.

باید آگاه باشید که بهترین کار ممکن این است که از وقت تان به درستی استفاده کنید و آن را صرف فعالیت هایی کنید که برای سلامتی جسمی و روحی تان مفید هستند.

به طور میانگین شما در این دوران حداقل ۴۰ ساعت زمان خالی در هفته خواهید داشت که می توانید از آن برای انجام دادن کارهایی که همیشه به آن ها علاقه داشته اید استفاده کنید.

بدون شک در این دوران از زندگی رفتارهایی هستند که به سرعت می توانند به عادات بد تبدیل شوند، به طور مثال ساعت ها تلویزیون دیدن از دسته این عادت ها به شمار می رود که بهتر است به جای آن عادت سالم تری جایگزین کنید.

بنابراین از زمان تان به درستی استفاده کرده و تلاش کنید تا در جهت افزایش کیفیت زندگی و بهبود سلامتی تان گام بردارید.

افزایش طول عمر,بهبود زندگی افراد مسن,زندگی سالم

۸. در مورد هورمون ها و عملکرد آن ها در این دوران اطلاعات بیشتری کسب کنید

قطعا در هر دوره ای از زندگی، بدن دچار تغییرات خاصی می شود که پیامدهای خاص خودش را خواهد داشت. یکی از این تغییرات در سنین بالای ۶۰ سال مربوط به هورمون ها و عملکرد آن هاست.

در واقع بیشتر مردم باور دارند که افزایش سن در نتیجه این تغییر عملکرد هورمون ها ایجاد می شود، اما باید بدانید که ماجرا پیچیده تر از چیزی است که فکرش را می کنند.

جدا از این مسئله، هورمون درمانی معمولا در این سن رایج است اما پیش از هر گونه اقدام برای آن پیشنهاد می کنیم تا درمورد آن تحقیق کنید و با آگاهی بیشتری در جهت سلامتی تان گام بردارید.

۷. آزمایش دادن را فراموش نکنید

دهه هفتم زندگی شما دوران خاص و جدیدی به شمار می رود که از نظر پزشکی و سلامتی نیاز است که آزمایشات مختلفی بدهید و یا غربالگری های تان را با جدیت پیگیری کنید تا از سلامت بدن تان اطمینان بیشتری داشته باشید.

قبول داریم که این کار در این سن می تواند کمی برای تان خسته کننده باشد، اما شما باید بدانید که انجام آزمایشات و مراقبت های مختلف به شما کمک می کند تا از بیماری های گوناگون جلوگیری کنید و یا آن ها را در بهترین زمان ممکن تشخیص دهید.

بنابراین تلاش کنید تا زمان انتظار برای ملاقات با پزشک تان را با فعالیت های سرگرم کننده ای مانند کتاب خواندن جذاب تر کنید. شما حتی می توانید پاداش های خاصی را در ازای انجام دادن شان در نظر بگیرید.

به طور مثال به خودتان قول دهید که اگر جلسات تان را تکمیل کرده و یا ملاقات تان را به درستی انجام دادید، غذای خوشمزه ای برای خودتان درست کنید و از آن لذت ببرید.

افزایش طول عمر,بهبود زندگی افراد مسن,زندگی سالم

۶. با مراقبت های پزشکی به خوبی آشنا باشید

با توجه به اینکه در این سن احتمال مصرف برخی داروها و مکمل ها بالا می رود، پیشنهاد می کنیم تا کنترل مواردی مانند مراقبت های لازم و مصرف داروهای تان را به دست گرفته و در مورد آن ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بدون شک دانستن عوارض خاص یک دارو و یا نحوه مصرف درست آن می تواند قدم بزرگی در جهت گرفتن نتیجه های بهتر در زمینه درمانی و سلامتی تان باشد.

بنابراین از پزشک تان اطلاعات گرفته و هر سوالی که دارید را به راحتی مطرح کنید تا بتوانید دید بهتری نسبت به مشکلات و درمان آن ها داشته باشید.

۵. درباره افزایش سن نگرش مثبت داشته باشید

جالب است بدانید تحقیقات انجام گرفته نشان می دهد که داشتن افکار و نگرش مثبت می تواند طول عمرمان را تا ۷.۵ سال هم افزایش دهد!

بنابراین اصلا اهمیت این مورد را دست کم نگیرید و تلاش کنید تا در مورد افزایش سن تان افکار مثبتی داشته باشید و مدام مزایای آن، مانند داشتن زمان بیشتر را به خودتان یادآوری کنید.

این کار باعث می شود که استرس و مشکلات ناشی از آن را به حداقل میزان ممکن کاهش دهید و از زندگی لذت بیشتری ببرید. بدون شک این موارد تاثیرات فوق العاده ای در جهت سلامتی و افزایش طول عمر شما خواهد داشت.

افزایش طول عمر,بهبود زندگی افراد مسن,زندگی سالم

۴. از بدن تان مراقبت کنید

بازنشستگی و پا به سن گذاشتن نباید باعث شود که فکر کنید از نطر جسمی نیز زمان استراحت است و بدن تان کارایی قبل را نخواهد داشت، بلکه حقیقت ماجرا باید کاملا برعکس باشد.

شما باید در این دهه از زندگی تان برای بدن و سلامت جسمی اش اهمیت بیشتری قائل باشید و با توجه به وقت های خالی تان تلاش کنید تا سبک زندگی سالم تری را دنبال کنید.

قطعا در طول زندگی کاری و فشارهای ناشی از نبود وقت کافی، ممکن است باعث شده باشد که ورزش و یا تغذیه سالم را فراموش کرده باشید. اما این زمان بهترین دورانی است که می توانید از آن برای بازیابی سلامت تان استفاده کنید.

تلاش کنید تا وزن تان را متعادل نگه داشته، رژیم غذایی سالم تری داشته باشید و علاوه بر آن ها، زمان مشخصی از روز را برای فعالیت کردن اختصاص دهید، حتی اگر این فعالیت در حد چند دقیقه پیاده روی باشد.

۳. مغزتان را فعال نگه دارید

بدون شک در کنار تلاش برای حفظ سلامت جسمی، مراقبت از مغز و فعال نگه داشتن آن نیز گام بسیار مهمی است که باید بیش از هرچیزی به آن اهمیت بدهید.

مغز ما انسان ها همواره عاشق یادگیری چیزهای جدید و همینطور برقراری ارتباط با افراد است و انجام این فعالیت ها سلامت مغز ما را تا حد بالایی افزایش خواهد داد.

بنابراین به جای آن که اجازه دهید روزمرگی بر شما چیره شود، فعالیت های فکری را به کارهای روزانه تان اضافه کنید. جدول و معما حل کنید، بازی های فکری را امتحان کرده و یا یادگیری چیزهای جدید را شروع کنید.

شما حتی می توانید در دوره های کوتاه مدت مختلف نیز ثبت نام کرده و از وقت تان به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

افزایش طول عمر,بهبود زندگی افراد مسن,زندگی سالم

۲. روابط جنسی را فراموش نکنید

بدون شک داشتن روابط جنسی می تواند تاثیر بسیار بالایی بر حفظ سلامت تان داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است فکر کنید که افزایش سن مانع شما خواهد بود، اما باید بدانید که شما در تمام دوره های زندگی تان می توانید این روابط سالم را ادامه دهید.

حتی برخی تحقیقات نشان می دهد که داشتن و ادامه دادن روابط جنسی می تواند امید به زندگی شما را بالا ببرد.

برای اینکه بتوانید در این زمینه فعال باشید بهتر است که اطلاعات جدیدتری در رابطه با روابط جنسی در دهه ۶۰ و ۷۰ زندگی تان کسب کنید تا به بتوانید به بهترین شکل ممکن از این دوران استفاده کنید و مشکل خاصی نداشته باشید.

۱. انتخاب سبک زندگی سالم

داشتن سبک زندگی سالم و انتخاب آن همواره از مواردی بوده است که بارها در طول زندگی به ما توصیه شده است و تقریبا بیشتر ما آن را نادیده گرفته ایم. اما باید بدانید که هیچ گاه برای شروع دیر نیست.

بهتر است بدانید که انتخاب این سبک در دهه فعلی زندگی تان نه تنها می تواند برای سلامتی مفید باشد، بلکه حتی می تواند آسیب های قبلی و ناشی از سبک نامناسب زندگی تان را نیز جبران کند.

بنابراین اهمیت این موضوع را اصلا دست کم نگیرید و عادت های سالم برای خودتان ایجاد کنید، حداقل ۲.۵ ساعت در هفته ورزش کنید، سیگار کشیدن را کنار گذاشته و با افزودن میوه و سبزیجات به سبد غذایی تان در جهت سلامتی و زندگی سالم گام بردارید.

همواره به یاد داشته باشید که همین عادت های کوچک می توانند تاثیرات بزرگ و فوق العاده ای بر روی افزایش طول عمر شما داشته باشند.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا