سلامت

10 تا از فواید نگهداری گربه برای سلامت ذهن

فواید نگهداری گربه در خانه از نظر اسلام

بر خلاف تصور خیلی از افراد در ارتباط با گربه ها و اینکه در تصور خود این باور را دارند که دین اسلام در ارتباط با گربه دیدگاه خوبی ندارد باید بیان کرد دین اسلام در باره گربه نگرش مثبتی دارد و در خیلی از احادیث اسلام نیز درباره نگهداری و مراقبت از این حیوان توصیه هایی شده است.
گربه به عنوان یک حیوان خانگی در بین مردم وجود دارد و مردم دوست دارند که از این حیوان مراقبت کنند، پیامبر اکرم نیز درباره نگهداری گربه توصیه کرده اند.
افراد در خیلی از موارد از گربه حمایت می کنند و این حیوان را در خانه خود نگه می دارند زیرا به دنبال این هستند که از خدا پاداش دریافت کنند.
افرادی که در منزل خود گربه دارند در خیلی از موارد این گربه را به عنوان یک دوست و همراه برای خود به حساب می آورند، و زمان هایی که تنها هستند این گربه برایشان سرگرمی خوبی می باشد، چون این افراد با هرکدام از حرکاتی که گربه نشان می دهد می توانند از حضور گربه در کنار خود لذت ببرند.

خواص نگهداری گربه,خواص نگهداری گربه در خانه,شرایط نگهداری گربه,

گربه ها رفتارهایی انجام می دهند که برای افراد جالب می باشد آنها معمولا قبل از خوابشان جای خود را گرم کنند و هم اینکه به پیش صاحبشان آمده و او را با بازی کردن خودشان سرگم می کنند.
معمولا افرادی که حیوان را در خانه خود نگه می دارند به این باور دارند که حیوان باعث آرامش آنها می شود، و در خیلی موارد برای اینکه ذهن آنها سلامت باشد این کار را انجام می دهند.

شرایط نگهداری گربه برای برخی بسیر خاص است و در این مقاله می خواهیم به چند مورد فواید نگهداری این حیوان از نظر دین اسلام اشاره کنیم.

خواص نگهداری گربه,خواص نگهداری گربه در خانه,شرایط نگهداری گربه,

فواید نگهداری از گربه از نظر اسلام

1.حیوانات خانگی به خصوص برای افرادی که تنهایی زندگی می کنند می تواند بیشتر استفاده شود، گربه می تواند برای خیلی از افراد به عنوان یک دوست انتخاب شود تا آنها تنها نباشند. این گربه ها می توانند در کنار فرد استراحت کنند و در خیلی از موارد در کنارش خود را گرم می کنند، حتی خیلی از گربه ها رفتارهای متفاوتی نشان می دهند مثلا این حیوان می تواند وقتی صاحبشان بیرون باشد جلوی در بیاید و منتظر او باشد، و نشان دهند که به فکر او بوده است.

2. افرادی که دچار بیماریهای روحی هستند و یا اضطراب را به شدت تجربه می کنند ترجیح می دهند برای اینکه این اضطراب و استرس را کمتر داشته باشند به حیواناتی پناه ببرند که این استرس کمتر شود. گربه ها عاشق بازی هستند و زمانی که در کنار یکی باشند می توانند با او بازی کرده و برایش آرامش ایجاد کنند و این کار به فرد لذتی تمام نشدنی بدهد. گربه در بهبود سلامت روان افراد تأثیر دارد و مثلا در درمان افسردگی نیز موثر است.

این مطلب را از دست ندهید
10 روش کلیدی برای درمان خانگی کبودی پوست

3. کسانی که از گربه نگهداری می کنند کمتر اضطراب را تجربه می کند و باعث می شود که به صورت راحت تر و بهتر فکر خود را تقویت کنند و از مشکلات خود به دور باشند، گربه ها برای سرگرم کردن خیلی مناسب هستند و با دید این حیوان در خیلی موارد می توانید سرگرم شوید و از فکر و خیالهای عجیب به دور باشید،  این حیوان می تواند به تنهایی ما را سرگرم کند، در خیلی از موارد گربه چیزی را در خانه به صورت خیالی در نظر می گیرد و به سمت آن می رود و می توانیم از این نمایش او لذت ببرید.

خواص نگهداری گربه,خواص نگهداری گربه در خانه,شرایط نگهداری گربه,

4. در خیلی از موارد ما شاهد این هستیم که افرادی به شدت درگیر مشکلاتی در ارتباط با خواب هستند، مثلا آنها کم خوابی دارند و یا اینکه در خواب خود احساس خوبی ندارند و یا از خواب می پرند و در تمام شب دغدغه فکری دارند، برای اینکه خواب بهتر و آرامتری داشته باشند معمولا به سمت نگهداری حیواناتی مانند گربه هدایت می شوند.

افرادی که خواب نامنظم دارند و در خیلی موارد نمی توانند به راحتی بخوابند از اینکه بدانند که خرخر کردن گربه می تواند به خواب آنها کمک کند در تعجب هستند. خیلی از افراد هم همین که در کنار گربه شان قرار می گیرند و بدن گرم گربه را حس می کنند می توانند با آرامش به خواب بروند.

5. اکثرا اشخاص برای اینکه حس خوبی داشته باشند و رفتار و اخلاق آنها بهتر شود حیواناتی مانند گربه را در کنار خود نگهداری می کنند، گربه باعث می شود که رفتار فرد کم کم تغییر کند و اخلاق او بهتر شود.

6. افرادی زیادی هستند که ترجیح می دهند برای اینکه کودکان و بچه های خود آنها با رفتار خوب بیشتر کنار بیایند و در مواردی نکات آموزشی را بهتر یاد بگیرند به سمت این بروند که در خانه خود گربه داشته باشند.

خواص نگهداری گربه,خواص نگهداری گربه در خانه,شرایط نگهداری گربه,

7. نگهداری گربه در خیلی از موارد به اشخاص کمک می کند که در سلامت باشند، بازی با این حیوان کمک می کند که در ضربان قلبشان تنظیمات بیشتری داشته باشد.

8. افرادی که حیوان خانگی مانند گربه را نگهداری می کنند، در بیشتر موارد ترجیح می دهند که این حیوان را از خانه خود بیرون و به تفریح ببرند، افرادی که دوست دارند با حیوان خود بیرون بروند می توانند ورزش کنند و ورزش در زندگی آنها تأثیر گذار است.

9. در خیلی از موارد گربه باعث می شود که فرد استرسش مهار شود و از بیماری هایی مانند افزایش فشار خون در آنها جلوگیری شود. گربه ها در صورتی که بیرون از خانه را ببینند به فرد حس خاصی منتقل می کنند گویا تابحال چیز را در بیرون ندیده اند و همین حس باعث می شود که فرد دنیا برایش جالب تر شود، هر چه کوچکی در بیرون از منزل برای گربه جذاب می شود، فرد متوجه این لذت های کوچک در وجود این حیوان شده و خود نیز لذت می برد.

این مطلب را از دست ندهید
10 خوراکی که برای حفظ سلامت چشم حیاطی است

خواص نگهداری گربه,خواص نگهداری گربه در خانه,شرایط نگهداری گربه,

10. زمانی که فشار خون افراد کنترل شود می تواند در جلوگیری از بعضی بیماری ها مانند بیماری سکته در افراد به او کمک کند، بازی کردن فرد با حیوان گربه و هم چنین نگهداری از این گربه باعث می شود که فرد از سکته کردن محفوظ باشد. ثابت شده که نوازش کردن یک گربه باعث می شود که این حیوان به سلامت فرد کمک کند، نوازش یک گربه توسط شخص باعث می شود که فشار خون او نیز تنظیم شود و در خیلی از موارد کنترل فشار خون نیز می تواند به او در پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی جلوگیری نماید.

خواص نگهداری گربه در خانه

لازم است در ارتباط با نگهداری گربه نیز فرد احتیاط هایی داشته باشد، باید گفت که مدفوع گربه می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد پس بهتر است که مدفوع که حاوی انگلی می باشد در محیطی دور از محیط فرد باشد و انگل موجود در مدفوع به بدن فرد وارد نشود. اگر پوست بدن فرد زخمی باشد بهتر است از اینکه این حیوان به بدن فرد لیس بزند خودداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا