سلامت

10 ویژگی بدن انسان که کاربردشان را بی فایده می دانید

افزایش بازدید در گوگل

ویژگی های بدن انسان که ظاهرا کاربردی ندارند؟

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که زیادی به خودتان دقت می کنید، احتمالا بارها پیش آمده است که با ویژگی هایی از بدن تان رو به رو شده اید که از نظر شما کاملا بی فایده به نظر می رسند.

به عنوان مثال موهای زائد از آن دسته مواردی هستند که هر بار شما را کلافه می کنند، بدون آنکه بدانید حتی آن ها نیز نقش خاصی در بدن شما دارند.

بدون شک بدن انسان جزئیات بسیار خیره کننده ای دارد که برخی از آن ها هنوز هم برای بشر قابل درک نیست، اما قطعا وجودشان دلیل خاصی دارد.

اگر شما هم علاقه مندید تا در مورد این ویژگی های اطلاعات بیشتری کسب کرده و به سوال های ذهنی تان پاسخ دهید، با ما همراه باشید تا شما را با ۱۰ ویژگی بدن انسان که کاربردشان را بی فایده می دانید، آشنا کنیم.

ویژگی بدن انسان,ویژگی های بدن انسان,ویژگی بدن انسان

۱۰. ریش و سبیل

بیشتر ما ریش و سبیل مردان را تنها مقداری مو تصور می کنیم که باعث تفاوت دو جنس از یکدیگر می شود، اما باید بدانید که حقیقت چیز دیگری است.

در واقع تحقیقات نشان می دهد که ریش و سبیل در مردان، کاربردی مانند یال شیر در شیرها دارد و باعث می شود که از آسیب های احتمالی به فک و صورت شان در امان باشند.

شاید این ویژگی و دلیل وجودش برای تان عجیب باشد اما باید بدانید که حقیقت دارد!

۹. کک و مک پوستی

کک و مک یکی از ویژگی های بدن انسان می باشد که معمولا به علت قرارگیری در آفتاب و اثر ژنتیک، روی پوست ایجاد می شود. این لکه ها بیشتر در افرادی که پوست روشن تر دارند دیده می شود.

ایجاد کک و مک روی بدن شما نه تنها بی فایده نیست، بلکه مکانسیم دفاعی بدن شما برای دفاع از پوست تان در برابر اشعه خورشید می باشد.

در واقع این لکه های پوستی نوعی ضد آفتاب طبیعی هستند که از شما و پوست تان در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید محافظت خواهند کرد.

ویژگی بدن انسان,ویژگی های بدن انسان,ویژگی بدن انسان

۸. آپاندیس

آپاندیس در واقع عضوی کیسه مانند و کوچیک در بدن شماست که در محل رسیدن روده های کوچک و بزرگ به یکدیگر، واقع شده است.

بیشتر افراد فکر می کنند که وجود آپاندیس کاملا بی فایده است و کاربرد خاصی ندارد. حقیقت آن است که این عضو کاربردی، از باکتری های مفید روده شما حفاظت کرده و سلامتی تان را حفظ می کنند.

زمانی که شما اسهال می شوید، باکتری های موجود در آپاندیس هستند که به بهبودی و درمان شما کمک خواهند کرد، بنابراین اصلا آن را دست کم نگیرید و بابت وجودش شاکر باشید!

۷. موهای زائد پا

احتمالا بارها برای تان پیش امده است که با خودتان گفته اید که موهای پا به چه درد شما می خورند و چه کاربردی دارند.

این موهای زائد که ممکن است از بی فایده ترین ویژگی های بدن انسان به نظر برسند، در واقع نوعی محافظ به شمار می روند.

باید بدانید که در گذشته های دور که زندگی سخت تر همیشه بوده است، این موها بدن افراد را گرم می کرده اند و اجداد ما برای گرم ماندن و بقا به وجود این موها نیاز داشته اند.

لازم است اضافه کنیم که در آن زمان چیزی به اسم شلوار وجود نداشته است که بخواهید آن را پیشنهاد کنید!

جالب است بدانید که اطراف فولیکول های مو، ماهیچه های ریزی وجود دارند که به هنگام سرما باعث سیخ شدن موی تن مان می شوند. در واقع همین کار باعث می شود گرمای بیشتری در بدن شما بماند و در نتیجه آن سردتان نشود.

به زبان ساده تر، موهای پای شما مثل یک پتو عمل می کنند که شما را گرم نگه خواهد داشت. هر چند که کمی خنده دار به نظر می رسد اما کاملا حقیقت دارد!

ویژگی بدن انسان,ویژگی های بدن انسان,ویژگی بدن انسان

۶. ناخن ها

یکی از ویژگی های بدن انسان که شاید در مورد علت وجودش کنجکاو باشید، ناخن های دست و پای ما هستند.

بهتر است بدانید که این بافت ها نوعی محافط در برابر ضربه به شمار می روند و علاوه بر آن، با افزایش قدرت تسلط به ما کمک می کنند تا کارهایی ماندن کندن چیزها را انجام دهیم.

زمانی که بدن شما به خارش می افتد، ناخن ها یکی از بهترین ابزارهای ممکن برای خاراندن پوست به شمار می روند که شاید تا حالا به آن دقت نکرده باشید.

در کنار موارد بالا، ناخن ها می توانند مانند آینه ای از درون بدن شما خبر دهند. به عنوان مثال زمانی که ناخن های شما رنگ و یا بافت طبیعی شان را از دست می دهند، ممکن است نشان دهنده کمبود ماده ای خاص و یا حتی نوعی بیماری باشند.

۵. زبان کوچک

اگر در مورد زبان کوچک یا همان بافت قطره ای شکلی که در انتهای گلو واقع شده است کنجکاو شده باشید، ممکن است فکر کنید که این عضو چندان کاربردی نیست.

اما جالب است بدانید که تحقیقات انجام گرفته نشان داده است که زبان کوچک فقط در انسان وجود دارد!

در واقع این عضو کوچک به ما کمک می کند تا در حین خم شدن نیز بتوانیم آب بنوشیم و در صحبت کردن مان نیز تاثیرات بسیاری خواهد گذاشت.

ویژگی بدن انسان,ویژگی های بدن انسان,ویژگی بدن انسان

۴. ابروها

ابروها از آن دسته مواردی هستند که علاوه بر تاثیر گذار بودن در زیبایی، با محافظت از چشمان تان در برابر ورود عرق یا رطوبت، باعث دید بهتر شما نیز می شوند.

علاوه بر آن، ابروها در نشان دادن احساسات مختلف نقش ویژه ای دارند و یکی از ویژگی های بدن انسان در برقراری ارتباطات به شمار می روند که اهمیت زیادی دارند.

جالب است بدانید که بررسی های انجام شده در سال ۲۰۰۳ نشان می دهد که ابروها در زمینه تشخیص چهره نقش بسزایی دارند!

در حین این تحقیق تصاویری از سلبریتی های مشهور بدون ابرو نشان داده شد. قسمت جالب ماجرا آن جاست که تنها در ۴۶ درصد از موارد مردم قادر به تشخیص چهره آن ها بودند!

۳. دندان عقل

دندان عقل از سری ویژگی های بدن انسان است که هر گاه به یادش می افتیم تنها درد و دردسرهای مربوط به آن برای مان تداعی می شود. این دندان های به ظاهر بی فایده نیز مانند موهای بدن مان، برای اجداد ما اهمیت زیادی داشته اند.

در واقع وجود این دندان به آن ها کمک می کرده تا بتوانند غذاهای سفت را راحت تر بجوند. اهمیت این دندان ها زمانی مشخص می شد که افراد دندان های دیگرشان را از دست می دادند.

بنابراین دندان های عقل آن قدرها هم که فکرش را می کنید بی فایده نبوده و نقش پشتیبانی را برای سایر دندان ها داشته اند.

ویژگی بدن انسان,ویژگی های بدن انسان,ویژگی بدن انسان

۲. خال های گوشتی

خال های گوشتی از مواردی هستند که ممکن است توجه زیادی به آن ها نکنید یا وجودشان را بی فایده بدانید. در حقیقت پیش از هر چیز بهتر است تا با دلایل ایجاد شدن شان آشنا شوید.

این خال ها زمانی ایجاد می شوند که سلول های پوستی به جای پخش شدن در سراسر پوست، رشد کردن به صورت گروهی را انتخاب می کنند.

خال های گوشتی معمولا خطر خاصی ندارند، اما گاهی هم ممکن است که نشانه وجود بیماری خاص مانند سرطان ها باشند.

برای تشخیص این مورد، روشی پزشکی با عنوان MOLE-MAPPING وجود دارند که به کمک آن روند رشد خال های شما بررسی شده و هر گونه تغییر یا علائم نامربوط در آن ها تشخیص داده می شود.

بنابراین خال ها نه تنها بی فایده نیستند، بلکه می توانند به سلامت بدن شما و تشخیص بیماری های مختلف نیز کمک کنند.

۱. موی زیر بغل

این مورد از دسته ویژگی هایی است که بدون شک همه ما از آن ناراضی هستیم و به نظرمان هیچ فایده ای که ندارد هیچ، بسیار آزاردهنده نیز هست!

حقیقت زمانی مشخص می شود که بدانید این موها محل تولید فرومون ها هستند و این فرومون ها، همان هورمون هایی هستند که احتمال جذب جفت را بالا می برنند.

جالب است بدانید که بدن انسان ها نیز مانند حیوانات، بوی خاصی دارد که در هر فرد متفاوت است و می تواند جنس مخالف را جذب کند.

موهای زیر بغل از آن جایی که به پخش این بو کمک می کنند، نقش مهمی برای بقای نسل برعهده داشته اند.

احتمالا به همین دلیل است که گاه افراد ترجیح می دهند که لباس شسته نشده شریک شان را بپوشند یا آن را بو کنند!

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا