سلامت

10 حقیقت جالب درباره ویژگی های خارق العاده بدن زنان

مهمترنی ویژگی های بدن خانم ها

همه ما می دانیم که در آفرینش تفاوت هایی میان زن و مرد وجود دارد و در طول ادوار گذشته تا به امروز به لحاظ فکری، جسمی و یا حتی مذهبی در اقوام و یا تمدن های گوناگون تعاریف متفاوتی از تفاوت های فردی بین زن و مرد وجود داشته و حتی با پیشرفت علم و دست یابی بشر به ناشناخته های علمی گونه های جدیدی به این تفاوت ها افزوده شده است، مانند تفاوت فیزیولوژی، بیولوژیک و همینطور روان شناختی. هر فردی دارای ویژگی های مخصوص به خود است و قطعا بین مرد و زن تفاوت هایی وجود دارد و هر کدام نکات رفتاری منحصر به فرد خود را دارند در این بین زنان دارای ویژگی های خاصی هستند که گاها برای مردان ناشناخته و مرموز است. با ما همراه شوید تا به بررسی ده مورد از ویژگی های جالب آناتومی بدن زنان بپردازیم بی شک بعد از خواندن ایم مقاله به نکات جالبی پی خواهید برد.

آناتومی بدن زنان,بدن زنان,آناتومی بدن زنان,

10. دست زنان از مردان سرد تر است

مردان به نسبت زنان از حجم عضلات بیشتری برخوردار هستند و همین امر موجب می شود که حرارت بدن شان را بیشتر حفظ کند معمولا بدن مردان دو تا سه درجه از بدن زنان گرم تر است. طبق نظریه برخی از محققان این ساختار طبیعی ژنتیکی زنان به آنان در برقراری رابطه جنسی کمک بیشتری می کند، زیرا این تفاوت دما برای مردان بسیار محسوس بوده و همین جذابیت ایجاد رابطه را در مردان افزایش می دهد.

9. زنان حافظه دیداری قوی تری دارند

از آنجا که بخش دیداری مغز زنان فعال تر از مردان است، پس در بروز احساسات قوی تر عمل می کنند. به طور مثال برای ثابت کردن علاقه به مردان گفتن همان جمله ساده “دوستت دارم” کفایت می کند اما در مورد زنان زمانی بخش عواطف فعال می شود که این جمله با تقدیم یک هدیه هرچند کوچک مثل یک شاخه گل همراه باشد. از این رو بخش عاطفی زنان بیشتر دیداری است تا شنیداری و یا اغلب زنان با دیدن چهره یک فرد می توانند آن را در حافظه ی بلند مدت شان ذخیره کنند، مخصوصا اگر این دیدار با تحریک یکی از احساسات شان اعم از عشق یا نفرت باشد! که در این صورت می توانند به راحتی حتی بعد از گذشت مدتی طولانی با دیدن مجدد آن شخص را بشناسند!

بدن زنان,آناتومی بدن زنان,بدن زنان,

8. تاثیر عوامل بر انگیختگی در مغز زنان

با بررسی نمونه های ام آر آی از فعالیت مغز بانوان در پردازش شرایط خاص این نتیجه به دست آمد که ذهن زنان حتی با فکر کردن در مورد یک چیز خاص نواحی مربوط به آن موضوع در ذهنشان فعال می شود، مثلا با فکر کردن به یک خوراکی ترش سریع مغز فعالیت خود را آغاز می کند که منجر به ترشح بزاق دهان می شود و یا اگر به یک موضوع ناراحت کننده فکر کنند با ترشح هورمون های استرس از سوی مغز دچار حالات متفاوتی مثل غم یا عصبانیت می شوند!

این مطلب را از دست ندهید
10 خاصیت باورنکردنی زعفران یا طلای سرخ

7. آیا روش های جلوگیری از بارداری بر جذابیت زنان اثرگذار است؟

از آنجا که باروری میزان هورمون های زنانه را در بدن در سطح نرمال نگه می دارد با جلوگیری به مدت طولانی از ترشح هورمون های زنانه هم جلوگیری می شود. کاهش این هورمون ها موجب ترشح هورمون های مردانه در بدن زنان می گردد و همین امر موجب بروز چاقی های بد قواره و یا بزرگی بی رویه ی بخشی از عضلات و همچنین ایجاد موهای زائد در بدن به خصوص در نواحی صورت می گردد که همین امر از جذابیت زنان می کاهد!

آناتومی بدن زنان,بدن زنان,آناتومی بدن زنان,

6. زن ها در هنگام بروز بیماری صبور تر هستند!

ترشح هورمون استروژن در بدن زنان بیشتر از مردان است و همین هورمون به دلیل ساختار ترمیم کنندگی که دارد موجب سلامتی می شود. این هورمون از پیری زودرس جلوگیری می کند و برخی از محققان معتقدند که این هورمون عامل افزایش طول عمر در زنان است و چون خاصیت ضد التهابی دارد در زمان بیماری از درد و بی حالی مفرط در بدن جلوگیری می کند که همین موجب می شود زنان راحت تر بیماری را پشت سر بگذارند.

5. نقش سن در تجربه نشانه های پیش قاعدگی

زنان در دو مرحله از زندگی شان با افزایش شدید هورمون ها مواجه می شوند یکی در دوران نوجوانی، یعنی درست زمانی که اولین تجربه های قاعدگی خود را پشت سر می گذارند به دلیل افزایش حجم هورمون ها نشانه های پیش قاعدگی واضح تری دارند و به همین دلیل اکثر دختران نوجوان با بلوغ به اضافه وزن دچار می شوند. دومی هم در چهل سالگی که باز هم این افزایش هورمون ها تکرار می شود و زمینه ای است برای ورود به دوران یائسگی. در این دوران نیز بانوان اضافه وزن را به خصوص در نواحی شکم و ران ها تجربه می کنند!

بدن زنان,آناتومی بدن زنان,بدن زنان,

4. زنان سیستم ایمنی بدنشان قوی تر است

اسید ریبو نوکلییک یا ” آر ان ای ” به همراه دی ان ای و پروتیین سه مولکول اصلی و ضروری ساختار ایمنی بدن را تشکیل می دهند. آر ان ای  در واقع مهم ترین عامل تولد نوزادان دختر می باشد که با ایجاد لایه هورمونی ترکیب با آمینواسیدها به طور طبیعی با سلول های سرطانی مبارزه می کنند و همین عامل بدن زنان را در برابر بیماری ها ایمن تر می کند.

3. هوش و قدرت تمرکز زنان از مردان بیشتر است!

طبق پژوهش های محققان مردان از مغز بزرگتری نسبت به زنان برخوردارند اما با بررسی و انجام مطالعات و تست های متفاوت مشخص شد که زنان 3 درصد بیشتر از مردان در انجام تست های هوش موفق هستند. ذهن زنان به دلیل چند بعدی بودن و داشتن مخچه بزرگتر نسبت به مردان توانایی مدیریت چند کار را با هم دارد. مثلا زنان قادرند زمانی که در حال تلفنی صحبت کردن هستند همزمان به آشپزی هم بپردازند و برنامه مورد علاقه شان از تلویزیون را هم دنبال کنند و حتی برای فرزندشان دیکته بگویند!

این مطلب را از دست ندهید
10 روش خانگی درمان عرق كردن در خواب

آناتومی بدن زنان,بدن زنان,آناتومی بدن زنان,

2. توانایی خارق العاده شنیدن صداهایی با فرکانس بالا

زنان به طور شگفت انگیزی قادر به شنیدن صداهای با فرکانس بالا می باشند، ساختار شنوایی آن ها به صورتی است که کوچک ترین ایجاد صداهای بم و ریز را می توانند تشخیص دهند و جالب است بدانید که این امر به آنان در تشخیص راستگویی یا دروغگویی شخص مقابل شان کمک می کند! این توانایی از همان هفته نخست تولدشان قابل رویت است به طوری که یک نوزاد دختر یک هفته ای به راحتی می تواند فرکانس صدای مادرش را از مابقی فرکانس های تولید شده تشخیص دهد.

1. آیا تهوع صبح گاهی برای بانوان باردار مضر است ؟

قبل از هر چیز بیایید علت تهوع های صبحگاهی بانوان باردار را بفهمیم. یکی از این دلالیل ریشه هورمونی آن است چون در دوران بارداری سطح هورمون های گونادوتروپین و پروژسترون خصوصا در سه ماه اول به سرعت افزایش می یابد و به دنبال آن ذائقه مادران تغییر می کند. این امر موجب ایجاد حالت تهوع در ساعات اولیه صبح می شود و گاهی به دلیل استفاده از ادویه های خاص یا تند در غذا میزان حساسیت معده مادران باردار بالا می رود و معده با ایجاد تهوع سعی در خارج کردن باقی مانده اسید ترشح شده ناشی از هضم غدا می کند. اما نکته قابل توجه این است که این تهوع صبح گاهی نه تنها نگران کننده نیست بلکه نشانه سلامتی جنین است و از آن جا که این تهوع ها منجر به استفراغی زرد رنگ می شوند که همان مایع صفراوی بدن حاصل از فعالیت طبیعی و نرمال کبد می باشد پس نشان دهنده سلامت کبد مادر و جفت جنین است. بانوانی که تهوع های صبح گاهی دارند کمتر دچار زایمان زود رس می شوند پس این حالت نه چندان خوشایند، نه تنها مضر نیست بلکه مفید و ضروری نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا