سلامت

10 ترفند برای کنترل بدن که می توانند زندگی را آسان کنند

راه های کنترل بدن

بدن ما یک ماشین شگفت آور پیچیده است که کنترل آن در بعضی مواقع بسیار دشوار است. به نظر می رسد برخی موارد فقط به خودی خود اتفاق می افتد مانند عطسه یا سکسکه. یا شاید ما واقعاً بتوانیم آنها را کنترل کنیم؟

در صورت تمایل به جلوگیری از شرایط ناخوشایند، BestFarsi چند نکته در مورد چگونگی کنترل بدن خود ارائه داده است. و برای کسانی که همیشه رویای ملاقات با خرگوش سفید و یافتن سرزمین عجایب را در سر می پرورانند، در پایان یک پاداش در نظر گرفته شده است.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

10. نمی خواهید عطسه کنید؟ با انگشتان روی پوست بینی خود فشار دهید

هنگامی که پوست روی پل بینی خود را تحریک می کنید، مغز شما یک سیگنال زنگ دریافت می کند و ترمزها را روی فرایندهای دیگر، از جمله رفلکس عطسه قرار می دهد. برعکس، اگر می خواهید عطسه کنید و قادر به انجام آن نیستید، به یک نور شدید نگاه کنید.

اگر توصیه های ما به درد شما نمی خورد، سعی کنید خوش بین باشید. زنی وجود دارد که به دلیل عطسه برای 976 روز متوالی وارد رکوردهای جهانی گینس شد.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

9. برای شنیدن بهتر گوش های خود را ببندید

وقتی در یک باشگاه یا کنسرت هستید، موسیقی بلند است و شما نمی توانید صدای دوستتان را بشنوید. انگشت را روی گوش خود فشار دهید و گوش دیگر خود را به سمت دوست خود بچرخانید. این هک زندگی به طور منظم توسط خوانندگان مورد استفاده قرار می گیرد، اگرچه به نظر می رسد که آنها فقط در حال اصلاح گوشی خود هستند.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

8. در صورت نگرانی انگشت شست خود را نخورید

این واکنش را می توان با تحریک عصب واگ توضیح داد که باعث کندتر شدن ضربان قلب و کاهش فشار خون می شود. اگر موقعیت نگران کننده ای هنگام حضور در یک مکان عمومی شما را فرا گرفت، فقط انگشتان خود را با انگشت شست به سمت بالا فشار دهید و به راحتی به آن ضربه دهید.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

7. برای خلاص شدن از سکسکه، یک مکعب یخ را به زبان خود فشار دهید

هر کس دستور خاص خود را در برابر سکسکه دارد: نوک زبان خود را بکشید، یخ را روی زبان خود فشار دهید یا یک حبه قند را قورت دهید. سعی کنید گوش های خود را با کف دست ببندید و یک نفس از طریق نی یک لیوان آب بنوشید. یا روی یک سینک ظرفشویی خم شوید و درست از لیوان آب بنوشید.

اگر سکسکه شما هنوز هم رد نشود، پس ممکن است سرانجام مانند این مرد باشید. وی به مدت 68 سال دچار سکسکه شد اما موفق به ازدواج و داشتن 8 فرزند شده است.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

6. در هنگام دویدن اگر گرفتگی در سمت راست بدن دارید، روی پای چپ نفس تان را بیرون دهید

در هنگام آسیب دیدگی سمت چپ، همین قانون اعمال می شود – فقط هنگامی که روی پای راست خود می روید، نفس خود را بیرون دهید. و قسمت آسیب دیده خود را کمی ماساژ دهید.

این مطلب را از دست ندهید
10 علائم هشدار دهنده بیماری در بدن که باید جدی گرفته شود

هنگام دویدن، خون به سمت عضلات در حال کار می رود. بدون گرم شدن مناسب، خون به طور مساوی پخش نمی شود و بنابراین، کبد و طحال را سرریز می کند. سپس این اندام ها شروع به فشار دادن روی دیافراگم می کنند.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

5. اگر می خواهید سریعتر بیدار شوید نفس خود را حفظ کنید

هنگامی که این کار را انجام می دهید، ریتم قلب شما سریعتر می شود و بدن شما دستور می دهد تا یک رژیم فعال را روشن کنید. اما زیاده روی نکنید. بیدار شدن ناگهانی استرس جدی بر قلب شما است. به عنوان مثال، به مردان توصیه نمی شود 2 ساعت قبل از خواب تمرین بدنی انجام دهند.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

4. حالتان بد است؟ مداد را لای دندان فشار دهید

راز ساده است. وقتی مداد را در دندان های خود نگه می دارید، عضلاتی که در ایجاد لبخند نقش دارند، کار می کنند. تکانه های مربوطه از طریق اعصاب به مغز شما ارسال می شود و شروع به تولید اندورفین می کند. در نهایت، شما به روشی عادی لبخند خواهید زد.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

3. ابرقهرمان خود را با یک شاخه گل محمدی فعال کنید

اگر شما باید چیزی را بیاد بیاورید، بهترین راه برای انجام این کار استفاده از پتانسیل پنهان حافظه است. شب، دراز کشیدن در رختخواب و بوی گل محمدی آن را یاد بگیرید. این ترفند ساده به شما کمک می کند تا اطلاعات لازم را سریعتر و با نتایج بهتر به خاطر بسپارید.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

2. هنگامی که پای شما به خواب رفت، سر خود را تکان دهید

آیا آن احساس ناخوشایند را هنگام خوابیدن پا یا بازوی خود به خاطر می آورید؟ آن سوزن های وحشتناک! اما تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که فقط صبر کنید تا آن عبور کند. دفعه دیگر، سعی کنید در آن لحظات ناخوشایند سر خود را تکان دهید. عضلات شما شل می شوند و احساس “سوزن و سوزن” در عرض یک دقیقه عبور می کند.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

1. اگر می خواهید یک پارتنر را فریب دهید، بینی خود فشار دهید

اگر عصبی هستید و قلب شما خیلی سریع می تپد، نوک بینی خود را نیشگون بگیرید و آن را با انگشتان ببندید. سپس گوش های خود را ببندید و به شدت بازدم دهید. احساس خواهید کرد که فشار داخل گوش های شما تغییر کرده است.

راه های کنترل بدن,راه های کنترل عطسه,راه کنترل عطسه,

جایزه: چگونه مغز خود را فریب دهیم و جهان اطراف خود را ببینیم گویی وارد جهان موازی شده ایم

  • رادیو را روشن کنید و آن را تنظیم کنید تا “صدای سفید” را بشنوید.
  • یک توپ پینگ پنگ را از وسط برش بزنید. با کمک نوار چسب، نیمه ها را به چشم خود بچسبانید.
  • حالا شما باید کنار رادیو دراز بکشید و آرام باشید. در عرض 10-20 دقیقه، اثر Ganzfeld را تجربه خواهید کرد.
  • مغز شما شروع به تفسیر صدا و نور به روشی جدید و ایجاد احساسات غیرمعمول و حتی توهم می کند. این پدیده قابل توجه ادراک واقعیت از مدت ها قبل شناخته شده بود، اما دانشمندان فقط در قرن بیستم به آن علاقه مند شدند.
این مطلب را از دست ندهید
10 خاصیت باورنکردنی زعفران یا طلای سرخ

آیا این مقاله را مفید دانستید؟ نظر خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید. و فراموش نکنید که مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. آنها باید از این ترفندها آگاه باشند، نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا