سلامت

10 علائم آنفولانزا که به معنی بدتر شدن آن است

خلاصه نوشته
  • بیمار بودن هرگز چیز خوبی نیست اما علائم آنفولانزا از بدترین موارد بروز آن است. اگر به بیماری آنفلوانزا مبتلا هستید، ممکن است از قبل علائمی را تجربه کرده باشید. برخی از علائم وجود دارد که نشان می دهد آنفولانزا در حال بدتر شدن است و باید هرچه زودتر به فکر درمان آنفولانزا باشید.

علائم آنفولانزا باید حتما پیگیری کنید

طول و شدت بیماری و علائم برای همه متفاوت است. همه کسانی که به آنفولانزا مبتلا می شوند علائم یکسانی را تجربه نمی کنند. فقط ممکن است در هنگام بیماری برخی از علائم لیست را تجربه کنید.

علائم آنفولانزا از قبل به اندازه کافی بد است. دانستن آنچه ممکن است در آینده رخ دهد برای آماده شدن برای آن و مراقبت از خود ضروری است. آنفولانزا مجموعه ای از مراحل را پشت سر می گذارد و با گذشت روز پیشرفت می کند.

شما می خواهید استراحت کافی داشته باشید و مایعات زیادی بنوشید. در غیر این صورت، علائم فقط بدتر می شوند. اگر فکر می کنید آنفولانزا در حال بدتر شدن است، Bestfarsi لیستی از علائم به شما معرفی می کند تا روزهای آینده خود را تأیید و برنامه ریزی کنید.

درمان آنفولانزا,علائم آنفولانزا,علائم آنفولانزا در بزرگسالان,

10. مشکل در نفس کشیدن یا تنگی نفس

با هر چیزی در زندگی، اگر در تنفس مشکل دارید، اتفاق بدی می افتد. چه بدتر شدن آنفولانزا باشد یا چیز دیگری، این اتفاق ترسناک و نگران کننده است. اگر مشکل تنفس فقط هنگام خوابیدن باشد، با این حال می تواند توضیح کمتری داشته باشد. وقتی دراز می کشید، دیافراگم شما به سمت بالا هل می یابد و ظرفیت ریه شما کاهش می یابد.

از آنجا که عملکرد تنفسی شما به دلیل بیماری آنفلوانزا در حال ضعف است، این حرکات نفس کشیدن را دشوار می کند. لازم نیست بیش از حد نگران باشید مگر اینکه مشکل تنفس همراه با تب یا سرفه شدید باشد.

بعلاوه، اگر هنگام خوابیدن به پهلو مشکل تنفس دارید، ممکن است به مراقبت پزشکی نیاز داشته باشید. همچنین اگر مشکل تنفس بیش از چند روز طول بکشد، باید به پزشک مراجعه کنید.

9. احتقان قفسه سینه

احتقان ناشی از التهاب است، که یکی از راه های تلاش بدن برای خلاص شدن از شر ویروس ها است. وقتی بدن شما متوجه وجود ویروسی می شود، پاسخ التهابی را به شما ارسال می کند. این باعث می شود که سینوس های شما ملتهب شوند و در نتیجه منجر به احتقان شود.

اگر هنگام بیماری آنفولانزا این اتفاق برای شما بیفتد، ممکن است بدتر شود. احتمالاً احساس بدتری خواهید داشت و علائم شما ممکن است شعله ور شوند. با شروع التهاب، ممکن است تنفس برای شما دشوارتر باشد. شما به سختی غذا می خورید و در خوابیدن دچار مشکل خواهید شد.

یک درمان طبیعی برای ازدحام، نشستن در دوش بخار یا حمام است. بخار به شما کمک می کند تا التهاب را تسکین دهید، و سپس مقداری از گرفتگی قفسه سینه را تسکین می دهد.

علائم آنفولانزا چیست,علائم انفولانزا,واکسن آنفولانزا,

8. ضعف، عدم ثبات یا سرگیجه

ابتلا به آنفولانزا می تواند بدن شما را ویران کند. شما به طور همزمان از مواد مغذی محروم خواهید شد، با یک ویروس مبارزه می کنید و احساس شکست می کنید. اغلب اوقات، کمبود آب بدن در اثر علائم آنفولانزا ایجاد می شود، که می تواند باعث ضعف، عدم ثبات یا سرگیجه شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 نشانه که نمایانگر اختلال روحی و روانی شما هستند

کلید غلبه بر این علائم نوشیدن مقدار زیادی آب و استراحت کافی است. پیاده روی یا ایستادن فقط اوضاع را بدتر می کند، بنابراین بهتر است که تسلیم شوید و مدتی در رختخواب دراز بکشید. بخاطر داشته باشید که اگر در حالت ایستاده احساس ضعف، ناپایداری یا سرگیجه دارید، می تواند باعث سقوطی دردناک شود.

اگر مورد آنفلوانزا به اندازه کافی بد شود، می تواند وارد مغز شود و باعث التهاب شود. وقتی این اتفاق می افتد، می تواند بر حافظه، وضوح، تمرکز و توانایی تمرکز شما تأثیر بگذارد.

7. درد عضله یا بدن درد

اگر بدن درد دارید، احتمالاً از ناحیه سر، پشت، بازوها یا پاها شروع می شود. آنها به سرعت گسترش می یابند و احساس می کنید که کل بدن شما درد می کند.

برخی افراد این را به عنوان درد استخوان یا بدن درد توصیف می کنند، در حالی که دیگران معتقدند که این درد عضلانی است. در هر صورت، ناراحت کننده است و یکی از علائم احتمالی آنفولانزا است.

نوع دیگری از بدن درد که ممکن است تجربه کنید درد در مفاصل است. وقتی بدن شما در حال مبارزه با ویروس است، ممکن است ملتهب شود که می تواند باعث درد آنها شود. هنگام خم شدن زانوها، حرکت دادن انگشتان ، نشستن یا راه رفتن متوجه آن خواهید شد.

درمان آنفولانزا,علائم آنفولانزا,علائم آنفولانزا در بزرگسالان,

6. تب که از بین می رود و دوباره برمی گردد

آنفولانزا اغلب تب هایی را ایجاد می کند که بالاتر از 100 درجه باشند. اگر تب شما شروع به پایین آمدن کرد یا به طور کامل از بین رفت اما دوباره بازگشت، بیماری شما احتمالاً بدتر می شود.

حتی اگر تب نداشته باشید ممکن است دچار لرز یا تعریق شوید. اغلب اوقات تب و لرز شدید نشانگر خوبی برای ابتلا به آنفولانزا یا بدتر شدن آن است.

5. سرفه ای که شروع به بهبود می کند و دوباره برمی گردد

مانند تب، این علامت بدی است. سرفه ممکن است در ابتدا یا به خودی خود نگران کننده نباشد. اگر شروع به از بین رفتن کند و سپس حتی بدتر برگردد، با این حال، احتمالاً یک مشکل است.

سرفه روش بدن برای خلاص شدن از شر ویروس های مهاجم است. برای تسکین سرفه و گلودرد که مطمئناً بدنبال آن خواهد آمد، مقدار زیادی آب یا چای بدون کافئین بنوشید.

علائم آنفولانزا چیست,علائم انفولانزا,واکسن آنفولانزا,

4. سردرد

سردرد ممکن است یکی از اولین علائمی باشد که از بین می رود و یکی از آخرین علائمی است که برطرف می شود. با آنفولانزا، سردرد اغلب به دلیل التهاب حفره های سینوس ایجاد می شود.

در مواقع دیگر، ممکن است سردردی احساس کنید که به نظر می رسد پشت یا اطراف چشم شما باشد. وقتی این اتفاق می افتد، نشانه این است که بدن شما نیز کم آب شده است.

3. درد یا فشار در سینه

در صورت ابتلا به آنفولانزا و درد قفسه سینه یا فشار آن ، احتمالاً مورد بدی از آن وجود دارد. در حالی که گاهی اوقات، درد قفسه سینه به دلیل احتقان یا سرفه ایجاد می شود، می تواند نشانه ای برای بدتر شدن اوضاع باشد.

این مطلب را از دست ندهید
10 پیشنهاد غذای سالم برای مسافرت

این می تواند نشان دهد که شما در حال برونشیت یا ذات الریه هستید. مورد دیگری که می تواند نشان دهد این است که عفونت به سایر قسمت های بدن شما سرایت کرده است.

اگر فکر می کنید درد قفسه سینه مربوط به سرفه یا احتقان است برای تسکین علائم آنفولانزا، داروهای خانگی را امتحان کنید. می توانید مایعات گرم مانند آب گرم با عسل مخلوط شده یا یک چای گرم و بدون کافئین بنوشید.

از طرف دیگر، اگر فکر می کنید درد قفسه سینه شما شدیدتر است، با پزشک خود تماس بگیرید. آنها می توانند دلایل دیگر را رد کرده و یا راه حل های دیگری برای عبور از آن ارائه دهند.

درمان آنفولانزا,علائم آنفولانزا,علائم آنفولانزا در بزرگسالان,

2. مسائل دستگاه گوارش

همه کسانی که به آنفولانزا مبتلا می شوند با مشکلات دستگاه گوارش مواجه نمی شوند. کسانی که این کار را می کنند، می توانند مطمئن باشند که بیماری آنها فقط بدتر می شود. این می تواند به صورت حالت تهوع، درد معده ، گرفتگی، استفراغ یا اسهال باشد.

اگر این علائم آنفلوانزا را دارید، به یاد داشته باشید که آب اضافی بنوشید. کمبود آب بدن می تواند به سرعت مشکلات گوارشی را بدنبال داشته باشد و این فقط باعث بیماری شما می شود. از مصرف کافئین و آب میوه های شیرین خودداری کنید ، زیرا ممکن است منجر به کم آبی بیشتر شود.

1. خستگی

در حالی که احساس خستگی غیر عادی در هنگام بیماری امری طبیعی است ، اما آنفولانزا احساس بدتری در شما ایجاد می کند. اگر ناگهان خسته شوید یا خستگی از بین نرود ، این نشانگر بدتر شدن آن است.

خستگی نیز از علائم سرماخوردگی است اما با این ویروس بدتر خواهد شد. این اغلب یکی از اولین علائمی است که تجربه خواهید کرد.

باید تسلیم این احساس شوید ، حتی اگر کارهای دیگری داشته باشید که می خواهید ابتدا انجام دهید. استراحت و اجازه بهبودی به بدن برای بهتر شدن ضروری است. استراحت به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند و به بدن شما اجازه می دهد تا به طور موثرتری با ویروس مبارزه کند.

نتیجه

بسیاری از علائم آنفولانزا بدتر شدن آن را نشان می دهد. پیشی گرفتن از آنها و تهیه برنامه ای برای مقابله و عبور از آن می تواند همه تفاوت را ایجاد کند.

اغلب اوقات، تنها چیزی که می تواند به درمان آنفولانزا کمک کند، استراحت کافی و نوشیدن مقدار زیادی آب است. آنفلوانزا بیماری سختی است که مبارزه با آن  دشوار می باشد، بنابراین دانستن اینکه چه علائمی در انتظار شماست امری ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا