سلامت

10 نکته برای کمک به مراقبان خانواده برای جلوگیری از فرسودگی شغلی

افزایش بازدید در گوگل

با کمک و مراقبت، آنها می توانند تعادل را در برنامه پرتحرک خود پیدا نمایند. پرستار فرصتی برای تجربه شادی و امید دوباره خواهد داشت. بدون کمک، کسانی که چیزهای زیادی به دیگران می دهند وقت انجام همه کارها را نخواهند داشت. در واقع، مراقبان خانواده اغلب چیزهای زیادی در برنامه های خود دارند، از جمله موارد زیر:

 • کار کردن
 • بچه ها
 • همسران
 • سرگرمی ها
 • کارها
 • مراقبت از دیگران
 • خودمراقبتی

متأسفانه، بسیاری از مراقبان خانواده متوجه می شوند که دوستان قدیمی آنها ناپدید می شوند و یا کمتر آنها را می بینند که به کمکشان بیاییند. آنها دوست ندارند وقتی دوستشان خیلی مشغول کارهایی است که قبلاً انجام می دادند، دور هم جمع شوند. لازم به یادآوری است که این بدان معنا نیست که آنها اهمیتی نمی دهند. آنها نمی دانند چگونه پشتیبانی کنند.

💥🩺 بهترین سایت مشاوره پزشکی آنلاین 🩺 💥
❤️ نگران بیماری خود نباشید، مقالات آموزشی، مشاوره و خدمات پزشکی ❤️

آنها به دوستان و عزیزان خود احتیاج دارند و مردم می توانند از آنها حمایت کنند و در کنار آنها وقت بگذرانند. حتی اگر از زمانی که آنها به عنوان یک سرپرست تبدیل شده اند و برای شما یک دوست غایب بوده اند، برای تغییر دیر نیست. آنها حتی اگر مدتهاست شما را ندیده اند از این شرکت و پشتیبانی لذت خواهند برد.

مراقب خانواده,مراقبت از دیگران,مراقبت در خانواده

فرسودگی شغلی مراقبان چیست؟

اکثر مراقبان مراقبت از عزیزشان را برای خود پاداش می دانند، اما این کار همیشه استرس آور است. وقتی استراحت نکنند، بر سلامت روانی آنها تأثیر می گذارد و با گذشت زمان فقط بدتر می شود و بر سلامتی، روابط و بهزیستی عاطفی آنها تأثیر می گذارد.

پس از مدتی تجربه فرسودگی، می تواند بر شخص تحت مراقبت نیز تأثیر بگذارد. این فقط مربوط به شخصی نیست که از شما مراقبت می کند بلکه به شخصی که تحت مراقبت است نیز کمک می کند. سلامتی و سلامتی مراقب به اندازه سایر افراد مهم است و آنها اغلب دست به دست هم می دهند.

علائم و نشانه های فرسودگی شغلی مراقبین

آنها به طور معمول وقتی کسی دچار فرسودگی شغلی می شود به آنها نمی گویند. آنها در سکوت رنج می برند زیرا نمی خواهند بار دیگری را به دوش بکشند. علائم و نشانه های فرسودگی شغلی وجود دارد که می توانید مراقب آنها باشید.

 • اضطراب
 • افسردگی
 • تحریک پذیری
 • احساس فرسودگی یا فرسودگی
 • مشکل خوابیدن
 • واکنش بیش از حد
 • مشکلات سلامتی
 • مشکل در تمرکز
 • احساس رنجش
 • افزایش مصرف الکل
 • سیگار کشیدن در حالی که قبلاً
 • پرخوری
 • از خود یا مسئولیت های خود غافل شوند
 • قطع یا ترک فعالیتهای تفریحی
 • عدم رضایت از زندگی
 • ناتوانی در استراحت
 • بی صبر
 • احساس ناامیدی یا درماندگی

همانطور که مشاهده می کنید، علائم فرسودگی شغلی شدید است. اگر می توانید از آنها پیشی بگیرید، می توانید به جلوگیری از فرسودگی شغلی کمک کنید. بلافاصله اگر بسیاری از علائم موجود در این لیست را تشخیص داده اید، باید سریعاً وارد عمل شوید.

نکاتی برای کمک به مراقبان خانواده را ادامه با هم بررسی خواهیم کرد با بست فارسی همراه باشید.

مراقب خانواده,مراقبت از دیگران,مراقبت در خانواده

۱. به نیازهای شخص گوش دهید

بعضی اوقات، آنها به شخصی احتیاج دارند که بتوانند با او تخلیه و احساسات خود را ابراز کنند. آنها نیازی به شما ندارند تا مشکلات آنها را برای شان حل کنید. آنها به شخصی احتیاج دارند که به حرفهای شان گوش دهد.

توصیه ای ارائه ندهید مگر اینکه آن را بخواهند، زیرا این امر می تواند برای آنها ناامید کننده باشد. درعوض، وقت خود را به گوش سپردن و فقط با صداها یا نظرات درگیر شوید تا به آنها بفهمانید که هنوز گوش می دهید.

با درگیر شدن کامل در این راه آنها می دانند که شما واقعاً برایتان مهم است. به خاطر داشته باشید که مردم تمایل دارند بدانند که شما کاملاً گوش نمی دهید. بنابراین، به آنها نگویید اگر کاملاً درگیر نباشید می توانند روی شما حساب کنند.

۲. از منفی بودن یا گفتن قصه های آزار دهنده خودداری کنید

شخصی که این شرایط را پشت سر می گذارد، نمی خواهد یا نیاز به شنیدن موارد دیگر دارد. اگرچه ممکن است باور داشته باشید که به راحتی مکالمه می کنید، اما این امر می تواند نگرانی و استرس برای آنها ایجاد کند. اگر چیزی مثبت یا آرامش آور برای گفتن ندارید، لطفاً آن را برای خود نگه دارید.

۳. بپرسید چه کاری می توانید برای کمک به آنها انجام دهید

اگر آنها در ابتدا کمک شما را انکار کردند، به آنها بگویید به هر حال کمک می کنید. این فرد با درخواست و پذیرش کمک مبارزه خواهد کرد، حتی در صورت نیاز واقعی. پیشنهاد دهید هر کاری که نیاز دارند انجام دهید زیرا قسمت کمی از آنها در بشقاب آنها قرار دارد.

از گفتن جملاتی مانند “در صورت نیاز به کمک به من اطلاع دهید” خودداری کنید، زیرا ممکن است آنها هرگز چیزی به شما نگویند. در عوض، به طور خاص از آنها بپرسید که چه چیزی نیاز دارند.

آنها اغلب کارهای زیادی دارند که می توانید برای شان انجام دهید، از جمله سفر به کتابخانه یا اداره پست. همچنین ممکن است لازم باشد ماشین را شسته و یا تعویض روغن انجام دهند. کارهای دیگری که می توانید برای آنها انجام دهید، از جمله خرید مواد غذایی یا برداشتن نسخه ها.

کارهای منزل یکی دیگر از وظایفی است که ممکن است به آنها کمک کنند. از چنگ زدن برگها یا بیل زدن برف؟ همیشه کارهای حیاط وجود دارد. در غیر این صورت، می توانید به تمیز کردن یا گردگیری اجناس اطراف خانه کمک کنید یا مشکلات رایانه ای را پیگیری کنید.

می توانید در تعمیر و نگهداری منظم دستگاههای HVAC یا تعویض باتری در آشکارسازهای دود و مونوکسیدکربن، به آنها کمک کنید. گزینه دیگر برای کمک به آنها، به روزرسانی یا اصلاح دکوراسیون در خانه آنها است تا به آنها کمک کند از این کار بیشتر لذت ببرند.

چند گزینه دیگر شامل راه رفتن سگ یا بردن حیوانات خانگی آنها نزد دامپزشک است. می توانید به برنامه ریزی وعده های غذایی آنها کمک کنید یا بچه هایشان را برای مدتی به انجام فعالیت های سرگرم کننده برسانید.

علاوه بر این، می توانید هنگام رویدادهایی که می خواهند در آن شرکت کنند، در کارپولینگ یا تحویل گرفتن به آنها کمک کنید. هر کمکی که آماده و مایل و قادر به ارائه آن باشید، قدردانی می کنند. به علاوه، به آنها کمک می کند از فرسودگی شغلی جلوگیری کنند .

۴. تصمیمات سخت را دوم حدس نزنید

اگر دومین تصمیمات آنها را حدس بزنید، آنها احساس قضاوت می کنند، که فقط باعث استرس بیشتر آنها خواهد شد. این به معنای نگه داشتن داستان ها یا افکار منفی برای خودتان است. شما دلیل تصمیم آنها را نمی دانید، بنابراین از آنها در همه موارد پشتیبانی کنید.

۵. هر زمان که شخص به آن احتیاج داشت ، به او فضا دهید

برای بیرون رفتن مرتباً آنها را نق نکنید و اگر ترجیح می دهند تنها باشند، برای گذراندن وقت با هم فشار نیاورید. گاهی اوقات یک مراقب به تنهایی زمان نیاز دارد تا بتواند دوباره خود را جمع و استرس کند. مراقب انزوای غیر مشخص باشید، اما ممکن است مضر باشد و عواقب سختی به دنبال داشته باشد.

تحقیقات نشان می دهد پدربزرگ و مادربزرگ هایی که کودک و یا نوه دارند می توانند عمر طولانی تری داشته باشند.

۶. غذا به خانه بیاورید

چه یک وعده غذایی کامل، یک دسر یا فقط غذاهای فینگر به همراه داشته باشید، غیرقابل انکار سپاسگزار خواهند بود. اگر غذا می تواند منجمد شود، این حتی بهتر است زیرا آنها می توانند هر زمان که نیاز داشته باشند از آن استفاده کنند. با این حال حتی یک غذای تازه برای خوردن فوری نیز عالی است، زیرا آنها اغلب از خود غافل می شوند.

۷. مراقب را برای استراحت بیرون ببرید

به آنها کمک کنید تا شخصی را پیدا کنند تا کمی وظایف خود را بر عهده بگیرد و سپس او را بیرون بیاورید. لطفاً اطمینان حاصل کنید که شخصی که به او کمک می کنید تا انتخاب کند قابل اعتماد است. اگر آنها کل مدت نگران باشند، از تجربه بیرون بودن لذت نخواهند برد.

می توانید آنها را برای خرید یا یک وعده غذایی بیرون ببرید. گزینه دیگر این است که شخص مراقب را موهای خود یا ناخن های خود را تمیز کنید. همچنین می توانید آنها را به یک رویداد سرگرم کننده یا هر چیز دیگری که فکر می کنید از آنها لذت می برند ببرید.

۸. برای کسانی که خیلی سخت کار می کنند کار بیشتری ایجاد نکنید

ایجاد کار بیشتر برای آنها فقط باعث استرس و احساس بیش از حد می شود. یک نمونه از ایجاد کار بیشتر برای آنها این است که به آنها بگویید مردم را به خانه خود می آورید. علاوه بر این ، نباید آنها را برای شما پخت یا بعد از شما تمیز کرد.

حتی وقتی به طور مداوم به آنها می گویید از هیچ مشکلی رنج نبرند ، به هر حال آنها این مشکل را خواهند داشت. درعوض ، از دوست خود بپرسید که چه زمانی خوب است قبل از اینکه بازدیدکنندگان را به سادگی در آنها بیاندازید یا آنها را بپوشانید. هنگام بازدید از آنها ، به خصوص اگر دیگران را نیز با خود می آورید ، حتماً از تمام آمادگی ها مراقبت کنید.

۹. مراقب را از زندگی خود حذف نکنید

آنها به طور مکرر دعوت ها را رد می کنند ، اما به هر حال شما باید آنها را دعوت کنید. اگر بدانند که شما درباره آنها فکر کرده اید ، باعث بالا رفتن آنها می شود. بعلاوه ، وقتی اتفاقاتی در زندگی شما می افتد ، حتماً آنها را بگویید ، تا آنها از منبع دیگری متوجه این موضوع نشوند.

وقتی این کار را انجام دادید ، آنها را به جایی دعوت کنید ، در صورت نیاز به آنها کمک کنید تا کمک پیدا کنند. یافتن شخصی برای کمک به مراقبت ، گاهی اوقات دلیل این امر می شود که شخص از اول دعوت ها را رد می کند.

اگر وقتی آنها را دعوت کردید نمی توانند بیایند ، به آنها گناه سفر نکنید. گاهی اوقات آنها بیش از حد خسته شده اند و نمی توانند بیایند و گاهی دیگر کمک نمی کنند. بدشانسی آنها فقط وضعیت آنها را بدتر خواهد کرد.

۱۰. فقط چند ساعت وظایف مراقبتی را بر عهده بگیرید

اغلب اوقات ، بهترین چیز برای آنها این است که مدتی دور شوند. یک مراقب مراقبت معمولاً دیگران را ندارد که بتوانند به آنها اعتماد کنند تا مسئولیت های خود را بر عهده بگیرند. بنابراین ، هنگامی که شما پیشنهاد می دهید ، آنها کاملاً راحت می مانند که مدتی را ترک می کنند تا از خود مراقبت کنند.

اندیشه های نهایی در مورد نکاتی برای کمک به مراقبان خانواده در جلوگیری از فرسودگی شغلی

مراقبان خانواده گاهی حتی اگر درخواست کمک نکنند به کمک نیاز دارند. اگر مشاهده کردید که آنها شروع به سوختن کرده اند، وارد شوید و قبل از آنکه شدید شود به آنها کمک کنید. حتی اگر نمی دانید چگونه کمک کنید، به نوعی پیشنهاد دهید آنها از این اندیشه مهربان استقبال خواهند کرد و کمکی که به آنها می کنید برخی از استرس آنها را کاهش می دهد. یادتان باشد که در صورت مراقبت از مراقبین صبور باشید و به آنها فضای مورد نیاز خود را بدهید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

2 واکنش کاربران به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا