سلامت

10 ماسک برای جوانسازی پوست صورت

افزایش بازدید در گوگل

ماسک جوان سازی پوست صورت را چگونه تهیه کنیم؟

بسیاری از افراد ممکن است به پزشک‌ های متخصص پوست مراجعه کنند و با استفاده از داروهای مختلف نتیجه رضایت‌ بخشی را دریافت نکنند.

در این جا باید بگوییم که ماسک ‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام می‌ توانند به رفع مشکلات پوست صورت شما کمک زیادی نمایند که در مدت ‌زمان بسیار کمی آماده می‌ شوند و هر فردی می ‌تواند در طول شبانه ‌روز آن ‌ها را مورد استفاده قرار دهد، بنابراین در ادامه مطالب شما را با ۱۰ مورد از ماسک جوان ‌کننده پوست آشنا خواهیم کرد.

💥 بهترین فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی 💥
🔷 نگران زمان نباش، قیمت ها را بررسی کرده و آنلاین خرید کنید 🔷

ماسک جوان سازی صورت,ماسک جوان سازی پوست,ماسک جوان سازی پوست صورت

۱۰. ماسک جوان‌ سازی پوست دارچین و عسل

ماسک‌ های مختلفی وجود دارد که شما می ‌توانید آن‌ ها را برای جوان‌ سازی پوست خود به کار ببرید، یکی از این ماسک ها ماسک جوان ‌سازی عسل، دارچین، جوز هندی و لیمو می ‌باشد. برای تهیه این ماسک باید نصف قاشق چای ‌خوری دارچین، نصف قاشق چای‌ خوری جوز هندی، نصف قاشق چای‌ خوری آب ‌لیمو و یک قاشق چای ‌خوری عسل را مهیا کنید.

برای طرز تهیه این ماسک کافی است که تمام مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیری بدست آید و خمیر مورد نظر را برای مدت‌ زمان نیم ‌ساعت بر روی پوست صورت خود قرار دهید، سپس  بعد از انجام این کار پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید و از یک مرطوب کننده ملایم استفاده نمایید.

۹. ماسک جوان سازی پوست گل ختمی

یکی از بهترین ماسک ‌هایی که شما می‌ توانید به ‌عنوان جوان ‌کننده آن را مورد استفاده قرار دهید، ماسک گل ‌ختمی می ‌باشد، ولی استفاده از این ماسک نیاز به برگ و گل ختمی و ۲ لیوان آب دارد، بنابراین باید ۳۰ گرم گل خطمی را مهیا کنید و ۲ لیوان آب به آن اضافه نمایید.

سپس مخلوط بدست‌ آمده را بجوشانید و آن را بعد از گذشت مدت ‌زمانی از صافی عبور دهید، در نهایت اجازه دهید محلول به‌ دست ‌آمده خنک شود و آخر شب زمانی‌ که قصد دارید به رختخواب بروید ماسک را بعد از تمیز کردن پوست بر روی صورت خود قرار دهید تا باعث آب‌رسانی پوست گردد.

استفاده از این نوع ماست به شما کمک می‌ کند که از شر چین‌ و چروک‌ ها به‌ راحتی خلاص شوید، البته دقت داشته باشید که بعد از استفاده از این لوسیون نیازی نیست که صورت خود را بشویید.

ماسک طبیعی برای جوان سازی پوست,ماسک جوان سازی صورت,ماسک جوان سازی پوست

۸. ماسک جوان ‌کننده پوست گلیسیرین و خیار

ماسک جوان‌ سازی پوست خیار و گلیسرین از دیگر ماسک‌ هایی است که شما می ‌توانید به ‌صورت روتین از آن استفاده کنید، در واقع برای تهیه این ماسک تنها به یک عدد خیار و یک قاشق گلیسیرین نیاز دارید.

در مرحله اول باید خیار را پوست بگیرید و رنده نمایید، سپس یک قاشق گلیسیرین را به خیارهای رنده‌ شده اضافه کنید تا کاملا یکنواخت شوند. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه می ‌توانید بر روی پوست خود قرار دهید و بعد از مدت ‌زمان گفته ‌شده پوست خود را شستشو دهید.

۷. ماسک جوان ‌سازی رازیانه

استفاده از رازیانه باعث آبرسانی پوست شما می ‌شود، بنابراین برای تهیه ماسک رازیانه می ‌توانید ۳ قاشق غذاخوری رازیانه و ۲ لیوان آب جوش را با هم مخلوط کنید.

در واقع زمانی ‌که رازیانه را با ۲ لیوان آب می‌ جوشانید، می ‌توانید بعد از خنک شدن مخلوط را از صافی عبور دهید و مقداری از محلول بدست ‌آمده را بر روی پارچه سفید نخی اسپری کنید و به مدت ۲۰ دقیقه این پارچه را بر روی صورت خود قرار دهید.

ماسک جوان سازی صورت,ماسک جوان سازی پوست,ماسک جوان سازی پوست صورت

۶. ماسک جوان‌ کننده گوجه ‌فرنگی و لیمو

استفاده از ماسک گوجه ‌فرنگی و لیمو به شما کمک می ‌کند که کار جوان‌ سازی پوست خود را به‌ راحتی انجام دهید. موادی که برای تهیه ماسک گوجه ‌فرنگی و لیمو نیاز دارید تنها ۲ عدد گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق غذاخوری آب ‌لیمو می ‌باشد.

برای تهیه ماسک مورد نظر باید ۱ عدد از گوجه‌ فرنگی ‌ها را رنده کنید و دیگری را داخل خردکن بریزید، سپس بعد از خرد شدن لیموترش را به گوجه ‌فرنگی اضافه کنید.

برای استفاده از این ماسک ابتدا باید صورت خود را کاملا شستشو دهید و گوجه ‌فرنگی رنده ‌شده را تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید، سپس گوجه ‌فرنگی ‌ها را از روی پوست برداشته و ۱ پارچه نخی را به مخلوط لیمو و گوجه خرد شده آغشته کنید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید، در نهایت پوست صورت خود را با آب شستشو دهید.

۵. ماسک روشن کننده‌ نشاسته و ماست

بسیاری از افراد به ‌دنبال ماسک ‌هایی هستند که بتوانند با استفاده از آن پوست صورت خود را روشن کنند. در واقع استفاده از ماسک روشن‌ کننده ماست و نشاسته به شما کمک می ‌کند که  پوست صورت خود را روشن ‌تر نمایید.

برای تهیه این ماسک ۱ قاشق غذاخوری ماست کم ‌چرب و ۱ قاشق چای‌ خوری پودر نشاسته نیاز دارید، بعد از تهیه مواد باید ماست کم‌ چرب و پودر نشاسته را با هم مخلوط کنید تا خمیری بدست آید و این مخلوط بدست‌ آمده را تا ۲۰ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید، سپس پوست صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

ماسک جوان سازی صورت,ماسک جوان سازی پوست,ماسک جوان سازی پوست صورت

۴. ماسک جوان ‌سازی شیر و عسل

برای رفع چین‌ و چروک ‌های صورت خود می ‌توانید از ماسک جوان سازی صورت عسل و شیر استفاده کنید، بنابراین به مقداری عسل شیر و برنج پخته‌ شده نیاز دارید.

زمان تهیه ماسک شیر و عسل باید مواد گفته ‌شده را به ‌خوبی با هم مخلوط کنید و خمیری که به دست می‌ آید را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید، این ماسک به‌ راحتی می‌ تواند به شما کمک کند که خطوط و چین‌ و چروک‌ های پوست خود را کاهش دهید.

۳. ماسک جوان ‌کننده پوست بلغور جو و کشک ترش

ماسک جوان ‌کننده کشک ترش از ماسک‌ هایی است که به شما کمک می ‌کند، جوان ‌سازی پوست خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. هنگام استفاده از این ماسک باید نصف کشک ترش و یک دوم فنجان بلغور جو خیس‌ شده را با هم مخلوط کنید تا خمیر به دست آید و این خمیر بدست ‌آمده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید و در نهایت  صورت خود را بشوید.

ماسک جوان سازی صورت,ماسک جوان سازی پوست,ماسک جوان سازی پوست صورت

۲. ماسک شفاف کننده سیب و شیر

یکی از بهترین ماسک‌ هایی که خاصیت شفاف ‌سازی پوست و لایه ‌برداری را دارد، ماسک سیب و شیر می ‌باشد.

بنابراین افرادی که قصد دارند که لایه برداری را برای پوست خود مورد استفاده قرار دهند، می‌ توانند ۱ عدد سیب با ۱ لیوان شیر را تهیه کنند. بعد از تهیه مواد لازم باید سیب را رنده کنید و با شیر مخلوط نمایید و مخلوط بدست ‌آمده را ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. این ماسک را می‌ توانید هفته ‌ای ۴ مرتبه مورد استفاده قرار دهید تا شاهد اثرات آن باشید.

۱. ماسک صورت نمک

برای داشتن پوستی شاداب  می‌ توانید از ماسک طبیعی برای جوان سازی پوست نمک استفاده کنید، بنابراین به ۱ قاشق غذاخوری نمک دریا و ۱ لیتر آب گرم نیاز دارید. زمانی ‌که قصد استفاده از این ماسک را دارید بهتر است آب و نمک دریا را به‌ خوبی با هم مخلوط کنید و روزی ۲ بار مخلوط بدست‌ آمده را با پنبه بر روی صورت خود بزنید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا