سلامت

10 قدم برای رهبری مؤثر در بحران کرونا ویروس

خلاصه نوشته

  • وینی هارت، عضو سازمان کارآفرینان (EO) در هیوستون، نویسنده، استراتژیست برند و مدیر عامل شرکت  TwinEngine  و  Brand in the Box است. از وینی در مورد تجربه وی در زمینه هدایت مشاغل خود از طریق بحران سؤال شده است. این چیزی است که او برای گفتن دارد.

کنترل بحران کرونا ویروس

ما در حال تجربه یک بحران جهانی هستیم که به رهبرانی مانند شما نیاز دارد تا رهبری کنند. بحران زمانی است که تصمیم گیری های دشوار یا مهم باید اتخاذ شود. ما اغلب نمی بینیم که یک بحران در حال آمدن است و آماده نشده است. بحران کوروناویروس در حال وقوع است، ما باید برای چنین چالش هایی آماده باشیم و آن را رهبری کنیم.

اگر با بحران روبرو شوید، آیا به چالش برخواهید گشت یا سقوط خواهید کرد؟

ساعت 6:10 صبح روز دوشنبه ، 29 اوت 2005 ، طوفان کاترینا در لوئیزیانا شروع شد. لاین ها شکسته و بیش از 80 درصد شهر را با 224 میلیارد گالن آب، آب گرفتگی کردند. در آخر همان هفته، 75 درصد از کار خود را از دست دادم. قبل از آن روز، من فکر می کردم شکست بدترین نتیجه ممکن است.

گرچه کلیشه به نظر می رسد، من فهمیدم که چه چیزی به من تبدیل می شود: از بحران فرصت می آید. در اثر شکست، من تاب آوری پیدا کردم و فهمیدم که یک دید قوی مانع را نمی بیند.

هنگامی که مشاغل من فروپاشی کرد، این مرا مجبور کرد که اهداف خود را با هدف خود تراز کنم. با هماهنگ کردن هدف خود با آنچه می خواهید، شما را به شخصی که منظور شما بودن است متصل می کنید. این تأثیر شما را بر جهان شکل می دهد و شما را قادر می سازد شرکتی بسازید که فوق العاده است و نه عادی. اگر مجبور به اعتصاب دوباره باشم، می دانم که قدرت تحول به یک رهبر قوی تر و تحول گرا را دارم.

در طول بحران، رهبران رهبری می کنند. در هر بحران، رهبران فرصتی دارند که وقتی غیرممکن به نظر برسند، چیزهای خوبی را رقم بزنند. مانند آتش نشانان که به یک ساختمان در حال سوختن هجوم می آورند، باید تصمیم سریع بگیریم زیرا زندگی و مشاغل به آن ها بستگی دارند.

در این مقاله در 10 راه رهبران که می تواننر به چالش غلبه کنند را برای شما بیان خواهیم کرد.

بحران کرونا ویروس,مدیریت رهبری در بحران ها,نقش رهبری در بحران ها

10. انتظارات را تراز کنید

در یک بحران، شما تمام پاسخ ها را نخواهید داشت، اما باید به ناشناخته ها بپردازید و با اطمینان صحبت کنید. مردم از شما انتظار اقدامات موثر دارند. تراز انتظارات و واقعیت ها به مهارت، بینش و صبر نیاز دارد، همچنین توانایی اعتراف به شما پاسخی ندارد. رهبران موانع ارتباطات را فتح کرده و غالباً با آن ارتباط برقرار می کنند.

9. همه چشمان به شماست

رهبران غالباً فراموش می کنند که همه چشمانشان به آنهاست. این امر به ویژه با افزایش شدت وضعیت صادق است. در چنین لحظاتی، مردم به رهبران نگاه می کنند و کلمات، عملکردها و زبان بدنشان را برای راهنمایی جستجو می کنند. مثل این است که هنگام پرواز تلاطم را تجربه می کنید و به خدمه پرواز و نشانه های غیر کلامی آنها نگاه می کنید.

رهبران خودشان را می شناسند. شما باید بیشتر از آنچه شما را می سازد باشید : آن ارزش ها، ویژگی ها، استعدادها و تجربیاتی که مردم از قبل نسبت به شما قدردانی می کنند. چالش شما این است که خود را در خارج از خود ببینید تا درک کنید که دیگران چگونه شما را به عنوان یک رهبر می بینند و درک می کنند. خودآگاهی توانایی مهمی است که رهبران باید توسعه دهند.

8. مثبت بمانید

“بدبین از باد شکایت می کند. خوشبین انتظار دارد که این تغییر کند. رهبر بادبان ها را تنظیم می کند.” – جان ماکسول

تا حد امکان خوش بین باشید. نحوه حضور در بحران تأثیر بسزایی دارد. افکار و اقدامات مثبت بر نقاط قوت، موفقیت، فرصت ها و همکاری متمرکز است. رهبران اعتماد، امید و خوش بینی را تاب می آورند که منجر به انرژی مثبت، اطمینان و هدف می شود.

این مطلب را از دست ندهید
10 گیاه تصفیه کننده هوای خانه برای حفظ سلامتی

7. حقیقت را بگویید

ارتباطات کریپتونیت شماست. بحران اغلب شامل اطلاعات غلط است که منجر به سردرگمی می شود. مسئله را با صراحت توضیح دهید و با تمرکز بر روی گامهای مثبت برای غلبه بر آن اقدام نمایید. عبارات را عاقلانه انتخاب کنید، سازگار و واضح باشید.

برقراری ارتباط. برقراری ارتباط. برقراری ارتباط. اگر گیج کننده باشید، ضرر می کنید.

6. بدانید که برای چه چیزی ایستاده اید

وقتی کسی می پرسد شما به عنوان یک رهبر برای چه چیزی ایستاده اید – چه می گویید؟ هدف، رسالت و ارزش های شما چیست؟ هر عملی باید این را منعکس کند. این فقط در مورد موضع گیری چیزی نیست. این در مورد تفاوتی است که شما در جهان ایجاد می کنید و قدم به قدم برای به اشتراک گذاشتن آنچه می خواهید برای تشویق دیگران به انجام همان کار قرار دهید، رهبران از یک مکان هدف کار می کنند. یک مأموریت بالاتر که باعث ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به تیم ها می شود. شما به عنوان یک رهبر، یک برند هستید. فرصتی را برای هدایت و ایجاد ارزش برند خود در یک بحران از دست ندهید.

5. همدلی را نشان دهید

گوش کن تا بفهمی با توجه به دیدگاه آنها به مردم نشان دهید که شما واقعاً از آنها مراقبت می کنید. رفتارها را بشناسید و به احساسات پاسخ دهید. به یاد داشته باشید: همدلی در مورد آنچه شما می خواهید نیست – آن چیزی است که فرد دیگری به آن نیاز دارد. اقدامات شما باید به نفع آنها باشد.

4. تصویر بزرگ را ببینید

رهبران می توانند تصویر بزرگی را مشاهده کنند و تأثیر بالقوه را مدتها قبل از اینکه دیگران انجام دهند، تجسم کنند. قدم گذاشتن به عقب، مشاهده و حس کردن اوضاع بسیار مهم است. پدر من همیشه می گفت، “شما آنچه را که نمی دانید، نمی دانید.” رهبران باید با آنچه نتوانند ببینند راحت باشند. یکی از سخت ترین کارها برای انجام بحران، قدم برداشتن از مدیریت مشکلات فوری و در عین حال تمرکز بیشتر بر روی تصویر بزرگتر است.

3. آهسته شوید و آرام باشید

آرام باشید و ادامه دهید! مردم باید احساس امنیت کنند. ترکیب رهبران باید چابکی و صبر را به حداقل رساند تا تأثیر عدم اطمینان را به حداقل برساند. از نظر ذهنی و جسمی مراقب خود باشید تا بتوانید کاملاً حضور داشته باشید. مردم از احساسات و رفتارهای نامنظم تغذیه می کنند. بحران وقتی از بین می رود که ترکیب وجود داشته باشد.

2. برنامه ای داشته باشید

“ماهیت رهبری این است که شما باید بینش داشته باشید. شما نمی توانید یک ترومپت نامشخص را ضربه بزنید.” – تئودور M. هسبورگ

اگر نمی دانید کجا می روید، هرگز به آنجا نخواهید رسید. تمرکز و نظم و انضباط ضروری است. موفقیت را پیش بینی کنید و طرحی را بسازید که در پاسخ به ناشناخته ها آسان و قابل انعطاف باشد.

1. به سادگی رهبری کنید

رهبران به سادگی رهبری می کنند. آنها از درون خود، با شجاعت، هوش هیجانی و یکپارچگی کار می کنند تا از بحران پیرامون خود حرکت کنند. آنها آماده شده اند. آنها وحشت نمی کنند. آنها در خدمت دیگران هستند و از آنها مراقبت می کنند. رهبران مردم عادی هستند که کارهای خارق العاده ای انجام می دهند. آنها فرصت را در یک بحران می بینند تا خود و دنیای پیرامون خود را دگرگون کنند.

برای بلند شدن از هرج و مرج و بحران وقتی همه چیز غیر ممکن به نظر می رسد، فرصت را برای رهبری از دست ندهید. جهان به شما احتیاج دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن