سبک زندگی

10 نکته برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی

خلاصه نوشته
  • تغییرات مثبت در زندگی، همواره نیازمند پول و ثروت زیاد و شغلی لاکچری نیستند! آن چه برای این تغییرات نیاز دارید، تنها عزم و اراده ای قوی است. مطمئن باشید با عزم و اراده ای قوی می توانید هر تغییری در زندگی خود ایجاد کنید و به آرزوهای رویایی خود، رنگ واقعیت بزنید.

بمنظور ایجاد تغییرات مثبت در زندگی چه باید کرد؟

در جهان پر از فراز و نشیب امروز، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که از زندگی خود تمام و کمال راضی باشد. شما نمی توانید تمام عمر خود را صرف گذشته و غم و اندوه حال کنید و بالاخره روزی خسته می شوید، پس بهتر است قبل از رسیدن آن روز، برای کسب آرامش و شادی خود، زندگی تان را تا جایی که ممکن است مطابق میل و خواسته تان بسازید.
برای این کار، اول باید شیوه نگرش خود به مسائل و زندگی تان را تغییر دهید. این تغییر مثبت زندگی، نیازمند تلاش پیوسته شما است و تنها با دو روز و یا یک هفته ایجاد نمی شود، ناامید نشوید و به یاد داشته باشید که انسان به شرط به کار گرفتن تمام نیرو و تلاش خود، می تواند هرکاری را انجام دهد!

ایجاد تغییرات مثبت در زندگی,تغییر مثبت در زندگی,تغییر مثبت زندگی,

10. لیستی از اهداف خود تعیین کنید

سردرگمی مانع پیشرفت انسان می شود، بنابر این برای تغییرات مثبت در زندگی قبل از هر چیزی، نیاز است اهداف و برنامه های تان را برای آینده مشخص کنید. پس از تعیین هدف، راه های رسیدن به آن و مشکلاتی که در طی مسیر تان وجود دارند را بسنجید و راه حل های آن ها را پیدا کنید.

9. در مواقع ضروری از کمک دیگران استفاده کنید

غرور و تکبر همیشه خوب نیست و در بعضی اوقات می تواند باعث نابودی و حقارت انسان شود. مطمئن باشید کمک گرفتن از دیگران شما را ضعیف نشان نمی دهد. پس هرگاه که ناراحت بودید و یا شرایط سختی داشتید، کمک بگیرید و مطمئن باشید با کمک گرفتن از دیگران و استفاده از تجربه های آن ها، بهتر می توانید کار مورد نظر خود را انجام دهید و تغییر مثبت در زندگی ایجاد نمایید.

تغییرات مثبت در زندگی,تغییرات مثبت زندگی,ایجاد تغییرات مثبت در زندگی,

8. خود را کشف کنید

به طور طبیعی همه افراد در برخی اوقات، احساس ناامیدی و بی انگیزگی می کنند. سعی کنید قبل از تصمیم گرفتن در این شرایط، به آگاهی نسبی از شخصیت و احساسات خود برسید و درست تصمیم بگیرید تا در آینده پشیمان نشوید. البته در بعضی مواقع، مسائل و مشکلات پیش آمده، از دید شما بد به نظر می رسند ولی در واقعیت چندان ناپسند نیستند.

7. به خود و علاقه مندی های تان توجه کنید

انسان ها ربات نیستند و نمی توانند تمام وقت خود را صرف کار و مسائل اداری – اقتصادی و… کنند. حتما ساعاتی از روز و یا روزهای خاصی از هفته را به انجام کارهای مورد علاقه خود اختصاص دهید. در این صورت، می توانید قوی تر از قبل، به فعالیت های سابق خود بپردازید و روح و جسمی شاداب داشته باشید تا بتوانید باعث ایجاد تغییرات مثبت در زندگی شوید.

تغییر مثبت در زندگی,تغییر مثبت زندگی,تغییرات مثبت در زندگی,

6. از مواد غذایی سالم استفاده کنید

مواد غذایی مورد استفاده خود را از نظر سلامت مواد تشکیل دهنده بررسی کنید. برخی خوراکی ها در عین خوشمزه و لذیذ بودن، مواد تشکیل دهنده خوبی ندارد و به مرور زمان موجب بیماری می شوند. جالب است بدانید، مواد غذایی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم، تاثیر فروانی بر سلامت روانی و جسمی ما دارند و نحوه برخورد ما با دیگران را شکل می دهند.

این مطلب را از دست ندهید
10 گام موثر برای رسیدن به خودشناسی و موفقیت در زندگی

5. پذیرای تغییرات باشید

برخی افراد به شدت در برابر تغییرات مقاومت می کنند و گذراندن زندگی سابق و تکراری خود را به زندگی جدید ترجیح می دهند. برعکس این دسته از انسان ها، عده دیگری وجود دارند که طرفدار ایجاد تغییر و هیجان در زندگی هستند و می خواهند چیزهای جدیدی را در زندگی خود تجربه کنند. تجربه های مثبت و منفی، زندگی را می سازند و موجب شکل گرفتن شخصیت و عاقل شدن ما می شوند.

تغییرات مثبت زندگی,ایجاد تغییرات مثبت در زندگی,تغییر مثبت در زندگی,

4. از فکر کردن به گذشته دست بردارید

زندگی گذشته همه ما سرشار از خاطرات تلخ و شیرین است. خوب است که خاطرات خوش را حفظ کنیم و با یادآوری آن ها، قدر افراد زندگی مان را بیشتر بدانیم، ولی نباید با مرور لحظه های تلخ و عذاب آور گذشته، زندگی را برای خود و اطرافیان مان سخت کنیم، چرا که در این صورت، فقط خود را غمگین می کنیم و امید مان را نسبت به زندگی از دست می دهیم. سعی کنید خاطرات تلخ گذشته را به مرور از ذهن تان پاک و برای حال و آینده زندگی کنید.

3. رابطه خود را با دیگران به خوبی حفظ کنید

همه افراد روابط خانوادگی، دوستانه، عاشقانه و… دارند. این روابط اگر صمیمانه و دوستانه باشند، موجب شادی و اعتماد به نفس فرد می شوند. پس هرچه زودتر به آشتی با خانواده و یا دوستان تان اقدام کنید تا هم خودتان زندگی خوب و گرمی داشته باشید و هم آن ها.

تغییر مثبت زندگی,تغییرات مثبت در زندگی,تغییرات مثبت زندگی,

2. حامی دیگران باشید

حمایت کردن از دیگران، اعتماد به نفس و حس مفید بودن را تقویت می کند و باعث تغییر مثبت زندگی می شود، اما همیشه کارساز نیست زیرا باعث می شود دیگران کارهای خود را به هر بهانه ای به تعویق بیندازند و انجام آن را به شما واگذار کنند. پس برای خود احترام قائل شوید و همیشه انجام وظایف دیگران را به عهده نگیرید.

1. کار امروز را به فردا نیندازید

یکی از عادات بد برخی افراد، به تعویق انداختن پیوسته کارها و برنامه ها می باشد. برنامه های خود را در همان زمانی که برای آن ها تعیین کرده اید، انجام دهید آن ها را به روزها و هفته های بعد موکول نکنید، زیرا در این شرایط، دیگر به سراغ کارهای خود نمی روید و در نتیجه به اهداف تان نمی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا