سبک زندگی

10 ویژگی افراد دوست داشتنی که نباید انجام دهند!

کارهایی که افراد دوست داشتنی هرگز انجام نمی دهند!

برخی انسان ها بسیار محبوب هستند. دلیل این محبوبیت اعمال و رفتاری است که انجام می دهند و بر عکس گاهی به دلیل اعمالی که از خود بروز نمی دهند، بسیار خاص و ویژه هستند.

در مقاله زیر ما شما را با ویژگی افراد دوست داشتنی آشنا می کنیم. اگر در اطراف شما افرادی هستند که این ویژگی ها را دارند، بهتر است بعد از تقدیم کردن این مقاله، به آن ها بگویید که چقدر از حسن نیتی که به شما دارند خوش حال و سپاس گزار هستید.

افراد دوست داشتنی,خصوصیات افراد دوست داشتنی,مشخصات افراد دوست داشتنی,

10. ترس مانع شان نمی شود

بسیاری از انسان ها، از ترس شکست خوردن نمی توانند به کارهای جدید دست بزنند یا در صورت بروز مشکل ،کار را نیمه تمام رها می کنند. یا گروهی از ترس طرد شدن از طرف دوستان و آشنایان، و اینکه می خواهند مورد تایید اطرافیان خود باشند از موفقیت چشم پوشی می کنند.

این ترس ها باعث می شود با شک و تردید در تعیین هدف، زمان را از دست بدهیم و راه رسیدن به موفقیت را طولانی تر کنیم. برای دستیابی سریع به اهداف باید همین امروز دست به کار شوید چرا که یکی از مشخصات افراد دوست داشتنی نترس بودن آنهاست.

بدانید که ترس بزرگ ترین دشمن ماست و ما را از رسیدن به اهداف باز می دارد. در حقیقت چیزی که باید از آن بترسیم از دست دادن وقت و عمر است. برای انجام هر حرکت و اندیشه ای نو و موفق شدن در امور جاری زندگی ترس را کنار بگذارید و اولین قدم را قاطعانه بردارید.

9. در زمان حال زندگی می کنند

گذشته را باید رها کرد و از زندگی در زمان حال لذت برد. گذشته در صورتی ارزشمند است که از تجربیاتش استفاده شود. درست است که عمل به آن سخت است ولی با تمرکز بر زمان حال امکان پذیر می شود.

اینکه در گذشته اشتباهاتی را مرتکب شده اید، دلیل نمی شود که اکنون احساس بدی به خود داشته باشید. وقتی اتفاق ناخوشایندی برای شما می افتد، باید به جنبه های مثبت آن توجه کرد و آموخت.

همین طور اشتباهات دیگران را تبدیل به فرصتی برای گذشت و بخشش و تعامل بیشتر کنید تا مهمترین ویژگی های افراد دوست داشتنی را داشته باشید.

ویژگی افراد دوست داشتنی,ویژگی های افراد دوست داشتنی,افراد دوست داشتنی,

8. نصیحت نمی کنند

افراد دوست داشتنی بیشتر از اینکه نصیحت کنند، گوش می دهند. به این دلیل که  از اعتقادات خود کاملا شناخت دارند ،بنابراین از شنیدن طرز فکر دیگران و باورهایشان لذت می برند.

این که ما به موفقیت های بسیاری دست پیدا کنیم و تجربه های بیشتری از دیگران داشته باشیم، شاید باعث شود که کمی به خود مغرور شویم و احساس کنیم که از همه چیز آگاهیم.

اما صحبت های خیلی قاطعانه، شاید چندان مخاطب را تحت تاثیر قرار ندهد و باعث شود دیگران احساس خوبی از گفتگو با ما نداشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید
10 علت که در سنین مختلف به رشد شخصیت نیاز خواهید داشت

7. منتقد نیستند

موفقیت های بیشتر، تجربیات زیاد و مطالعه و تحصیلات بالا، افراد را خاص و ویژه می کند. اما آیا این ها دلیل بر بیشتر فهمیدن و برتر بودن است؟ مردم در توانایی ها و ویژگی های فردی و اجتماعی با هم تفاوت دارند. خوب تر یا بدتر ملاک نیست، ملاک پذیرش تفاوت ها است.

وقتی این تفاوت ها را بپذیریم و به آن احترام بگذاریم، قطعا هم در خود و هم در دیگران حال بهتری را ایجاد می کنیم. انتقاد زیاد از دیگران محبوبیت را خدشه دار میکند.

خصوصیات افراد دوست داشتنی,مشخصات افراد دوست داشتنی,ویژگی افراد دوست داشتنی,

6. گلایه از مشکلات نمی کنند

آیا می دانید کلمات چقدر انرژی دارند؟ گلایه کردن از مشکلات نه تنها دردی را دوا نمی کند، بلکه باعث آشفتگی خود و اطرافیانمان می شود، بنابر این گلایه نکردن یک ویژگی افراد دوست داشتنی می باشد.

درون هر مشکلی بذر منفعتی پنهان شده که برابر یا بیشتر از خود مشکل است.به جای گلایه و ناله از وجود مشکلات، آنها را تبدیل به پله های صعود کنید.

این انرژی مثبت را به دوستان و اطرافیان هم انتقال دهید و به آنها نشان دهید که در سخت ترین شرایط هم می توان فرصتی برای برنده شدن پیدا کرد.

5. صحبت دیگران را قطع نمی کنند

اگر تمایل دارید شما هم فردی دوست داشتنی باشید به حرف های دیگران گوش دهید. متمرکز باشید و برای اینکه کاملا منظورشان را بفهمید سوالاتی را مطرح کنید.

این رفتار شما حس مثبتی در دیگران ایجاد می کند و این حس خوب به خودتان هم منتقل می شود. توجه نکردن به صحبت های دیگران و قطع کردن حرف های آن ها، علاوه بر بی احترامی، پیام دیگری به مخاطب می دهد مبنی بر اینکه صحبت های شما اهمیتی برای من ندارد و من تا جایی گوش می دهم که به صحبت های خودم مربوط است.

ویژگی های افراد دوست داشتنی,افراد دوست داشتنی,خصوصیات افراد دوست داشتنی,

4. خود نمایی نمی کنند

شما زمانی موفق می شوید ارتباط خوب و موثری با دیگران داشته باشید که خود واقعی تان باشید و این یکی از برترین ویژگی های افراد دوست داشتنی می باشد.

امکانات و موقعیت های ظاهری ما، مثل مدل ماشین، مدل لباس ، مقام و ثروت نمی تواند ارتباط عمیق دوستی به وجود آورد. شاید در ظاهر مردم به این چیزها علاقه نشان بدهند، اما این مسائل در کسب محبوبیت اهمیتی ندارد.

چیزی که مهم است شخصیت انسانی ما است و تلاش بر تحت تاثیر قرار دادن افراد از طریق این موقعیت ها ، نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

3. خودشان را تحمیل نمی کنند

خلیل جیران می گوید: یکدیگر را دوست بدارید اما عشق را به بند نکشانید. بگذارید میان باهم بودنتان فاصله ای باشد. کنار هم بایستید، اما نه چسبیده به هم.

انسان هرگز از طریق رهایی چیزی را از دست نمی دهد. وقتی ما اضطراب و یا حس ناامنی را تجربه می کنیم، تمایل داریم به کسی یا چیزی بچسبیم. تصور می کنیم این وابستگی برای ما آرامش به همراه دارد، درصورتی که این طور نیست.

این مطلب را از دست ندهید
10 دلیل بی انگیزگی در زندگی و راهکارهای مقابله با آن

رهایی یکی از موثرترین روش ها برای بوجود آوردن احساس خوب در خود و اطرافیانمان است.

مشخصات افراد دوست داشتنی,ویژگی افراد دوست داشتنی,ویژگی های افراد دوست داشتنی,

2. سرزنش کردن را دوست ندارند

این نکته را باید بدانید که همه انسان ها، مرتکب خطا می شوند، گاهی این اشتباهات گریبان خودمان را نیز می گیرد. بنابراین دیگران را سرزنش نکنید. شاید دلیل تحویل به موقع کالایی یا انجام ندادن درست کاری توسط همکارمان، کوتاهی خودمان است.

گاهی دوستی را برای بی وفایی سرزنش می کنیم اما خود ما نیز آن طور که باید حق دوستی را ادا نکردیم. انسان های قدرتمند مسئولیت کارهایشان را به عهده می گیرند و در جهت رفع مشکل گام بر می دارند، اما افراد ضعیف در همه شرایط دیگران را مقصر می دانند. بنابراین هیچ گاه به دنبال رفع نقاط ضعف خود نیستند.

1. تمایل به کنترل افراد ندارند

اینکه برای رسیدن به اهداف خود بخواهیم دیگران را تحت اختیار و کنترل خود دربیاوریم بسیار اشتباه است. چون علاوه بر اینکه باید افراد را اغلب با زور و فشار کنترل کنیم ، نتیجه آن نیز چندان دوامی نخواهد داشت.

برای اینکه احساس بهتری نسبت به خود و اطرافیان داشته باشیم باید سعی کنیم با کسانی در مسیر زندگی همراه شویم که با ما هم فکر و هم عقیده باشند.

در این صورت هم دیگران همکاری بیشتری با ما دارند هم حال روحی خوبی درونمان به وجود می آید. این را بدانیم که طرز فکر ما تنها چیزی است که می توانیم آن را کنترل کنیم. ارزش و احترام گذاشتن به اهداف و رویاهای دیگران باعث می شود دست از کنترل آنها برداریم و زندگی آرام تری را تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا