سبک زندگی

10 درس مهم زندگی که حتما باید بدانید

خلاصه نوشته
  • درس های مهم زندگی که هر یک حاصل تجربه افرادی است که در نا ملایمات آن ها را آموخته اند به ما کمک می کند تا در این جاده پر فراز و نشیب با اعتماد به نفس و آگاهی بیشتری ادامه دهیم.

درس های مهم زندگی که باید زودتر بیاموزید

زندگی گاها مشکلات و ناملایمات زیادی را رو به روی ما قرار می دهد هر یک از ما روزانه با چالش های کوچک و بزرگ دست پنجه نرم می کنیم که بسیار سعی خود را می کنیم تا به بهترین نحو سراشیبی هایش را بگذرانیم.

ما کتاب های زیادی مطالعه می کنیم تا بدانیم در شرایط سخت زندگی چه رفتاری بهتر است ما از تجربیات دیگران استفاده می کنیم تا یاد بگیریم چه باید ها و نباید هایی را در زندگی پیاده کنیم .

مهم ترین درس زندگی چیست؟

زندگی مانند مدرسه ایست که هر روز درس های جدید و متنوعی به ما می دهد و مشکلات ناملایمات امتحان هایی هستند که از این درس ها از ما گرفته می شود.

اگر ما در این مدرسه شاگرد خوبی نباشیم آیا می توانیم از کوه سختی و مشکلات عبور کنیم؟ آیا می توانیم موانع را پشت سر قرار دهیم؟

پس برای رویایی با این سختی ها بهتر است اندوخته فراوانی داشته باشیم با بست فارسی همراه باشید با 10 درس مهم زندگی که به ما کمک می کنند تا زندگی راحتر و آسان تری داشته باشیم و موفق تر در راه مشکلات عمل کنیم را به شما معرفی نماییم.

درس مهم زندگی,درس های مهم زندگی,مهم ترین درس زندگی,

10. فورا عمل کن

یکی از مهم ترین درس های زندگی که باید انجام دهید جنگیدن است. جنگیدن برای خواسته ها اهداف و مواردی که در سرمان وجود دارند. حال آیا انسان وسط جنگ فکر می کند که این کار را انجام دهم یا ندهم؟

در میان جنگ صرفا باید برای پیروزی، برد، موفقیت جنگید. پس هرگاه به شک نزدیک شدید به یاد بیاورید کل مسیر را مرور کرده و سپس عمل کنید.

اگر شما بر شک پیروز شوید او بر شما چیره می شود و در نهایت تنها دست آوردتان حسرتی است که گریبان تان را می گیرد و وقت با ارزشی که با ترس بیهوده از دستش دادید.

9. آدم ها با یکدیگر تفاوت دارند

یکی از موانعی که امروزه اغلب سر راه قشر جوان و نوجوان و حتی بعضا بزرگ سال ها وجود دارد این است که اطرافیان آن ها نمی توانند پذیرای تفاوت ها باشند!

به عنوان مثال قرار نیست که همه مردم دکتر یا مهندس شوند همه قرار نیست یک مسیر را طی کنند انسان ها علایق توانایی نکات قوت و ضعف شان با یکدیگر تفاوت دارد و شما قرار نیست با حرف بقیه از مسیر آرزو های تان منحرف شوید.

گاهی آدم ها رویاها و آرزوهای برآورده نشده خود را به دیگران تحمیل می کنند آن هم بدون فکر به اینکه همه مانند هم نیستند.

این را بخاطر داشته باشید که همه انسان ها از یک چیز واحد خوشحال نمی شوند. پس مهم ترین درس زندگی این است که با تمام قدرت به سمت مقصد خود بروید و اجازه ندهید که رویای تان با حرف های دیگران به نابودی برود.

این مطلب را از دست ندهید
10 راه باورنکردنی سریع ثروتمند شدن

مهم ترین درس های زندگی,چند درس مهم زندگی,درس مهم زندگی,

8. استفاده از مهارت ها

ما مهارت های نظری زیادی را در مدرسه دانشگا ها اموزشگاه های زبان و .. یاد می گیریم . ما صدها و هزاران اطلاعات مختلف وارد مغزمان می کنیم که ارزشی ندارند، ارزشی ندارند تا جایی که صرفا در مرحله نظری بمانند تا جایی که ما بلد نباشیم از اطلاعات و مهارت هایمان استفاده کنیم!

اما وقتی که یاد بگیریم از این آموزش ها چگونه استفاده عملی ببریم این اطلاعات به با ارزش ترین اطلاعات مغزی ما تبدیل می شوند.

مثلا بتوانیم با استفاده از کلمات انگلیسی و گرامری که بلدیم به زبان دیگری حرف بزنیم یا با شناختن انواع تکنیک های نقاشی بتوانیم آن ها را روی بوم پیاده کنیم. پس نکته حائز اهمیت این است ما مهارت هایی که به صورت نظری یاد گرفته ایم را به صورت عملی پیاده کنیم.

7. تلاش کن ،طلاش کن

هیچکس در دنیا وجود ندارد که به موفقیت رسیده باشد و بگوید که من دست روی دست گذاشتم و موفقیت خودش با پای خودش وارد زندگی ام شد.

هیچکس وجود ندارد که بدون تلاش کردن بدون سخت کوشی به خوشبختی رسیده باشد. مسیر هایی که ما انتخاب می کنیم برای موفق شدن بالا پایین های بسیاری دارند شاید مجبور شویم از بسیاری از خوشی ها و تفریحات کوتاه مدت بگذریم ولی چه چیزی در زندگی آسان به دست آمده که موفقیت آسان به دست بیاید؟

پس به خاطر بسپارید که مهم ترین ویژگی انسان های موفق سخت کوشی مداوم و همیشگی بوده است. به خاطر بسپارید که تفریحات کوتاه مدت همیشه هستند ولی آیا لذتی که در موفقیت و افتخار کردن به خود است را در کجا میتوان همیشه یافت؟

درس های مهم زندگی,مهم ترین درس زندگی,مهم ترین درس های زندگی,

6. خود را به دره پرتاب می کنید؟ هرگز

تصور کنید از دره ای در حال پرت شدن هستید. مچ دست های تان از تقلا کردن خسته شده است. در این موقعیت چه می کنید؟ آیا خود را رها می کنید که به اعماق دره پرت شوید؟ هرگز.

قطعا باز هم تلاش می کنید. زندگی هم همین گونه است. یکی از درس های مهم زندگی این است که هیچ گاه نباید دست از تلاش برداشت هیچ گاه نباید از شکست ها ترسید و عقب نشینی کرد.

به یاد داشته باشید تمام انسان هایی که جا می زنند از تلاش کردن خسته می شوند و خود را به ته دره پرتاب می کنند. ولی شما به خودتان قول دهید که هیچ گاه عقب نشینی نکنید.

5. در زندگی چیزی با ارزش تر از خودتان نیست

این را به خاطر بسپارید که در دنیا هیچ چیز به اندازه خودتان مهم تر نیست! پس هیچگاه خود را به دست فراموشی نسپارید.

سعی کنید خودتان با کار های هر چند کوچک خوشحال کنید سلامت روحی تاثیر بسزایی روی سلامت جسم شما دارد .

به یاد داشته باشید شما با ارزش ترین دارایی خود هستید دارایی که سالیان طولانی قرار است از آن محافظت کنید.

این مطلب را از دست ندهید
10 واکنش نوزاد بعد از متولد شدن

دارایی که قرار است روزها و شب های زیادی را با او بگذرانید پس به بهترین نحو مراقبش باشید تا بتوانید همیشه با سلامت روحی و جسمی از زندگی لذت ببرید و این از مهم ترین درس های زندگی است.

چند درس مهم زندگی,درس مهم زندگی,درس های مهم زندگی,

4. نا امیدی مانند مرداب است

نا امیدی مانند مرداب است هر زمان دچارش شوید آهسته آهسته به پایین فرو می روید و زمانی به خود می آیید که تا خرخره غرق شده اید و همه چیزتان را از دست داده اید.

پس هر زمان که دچار یأس و نا امیدی شدید سریعا ذهن خود را بازسازی کنید و به اهداف تان فکر کنید و کار هایی که حال روحی تان را بهبود می بخشند را انجام دهید و از همه مهم تر بیشتر تلاش کنید تا ثابت کنید شما از تمام سختی ها سخت تر هستید.

3. ابتدا فکر کنید سپس حرف بزنید

احتیاج نیست که ما راجب همه چیز نظر دهیم! نیازی نیست که درباره موضوعاتی که اطلاعات کافی نداریم سخن بگوییم بهتر است همیشه شنونده خوب و عاقلی باشیم قبل از سخن گفتن با خود فکر کنیم آیا نیاز است نظرم را بیان کنم؟

آیا در این جمع احتیاجی به اطلاعات من می باشد؟ آیا کسی روی صحبتش با من بود که پاسخ دهم؟ قبل از سخن گفتن تمام این موارد را مرور کنید پس از اطمینان از جواب سوال ها نظر خود را بیان کنید.

مهم ترین درس زندگی,مهم ترین درس های زندگی,چند درس مهم زندگی,

2. شجاع باشید

ابتدا باید بدانید که شجاعت با حماقت فرق دارد. نمی توانیم روی همه کارها بر چسب شجاعت بزنیم شجاع بودن حساب شده می باشد اینکه اعتماد به نفس خود را بالاببریم و شجاعت انجام کارهایی را که در آن ها خوب هستیم را بپذیریم.

بسیاری اوقات از ترس شکست  و سرزنش شدن کاری را انجام نمی دهیم. شکست به نوبه خود اگر باعث پیشرفت ما شود ابدا بد نیست شکستی که ما را محکم تر کند و از ما آدم قوی تری بسازد انسان شجاع تر و با شهامتی بسازد بد نیست.

گاهی برای به دست آوردن بعضی از چیزها باید خیلی چیز هارا از دست داد پس شجاع باشید تجربه کسب کنید و شهامت خود را بالا ببرید تا بتوانید به درجه های والای موفقیت برسید.

1. مداوم قدم بردارید

از دلایل مهم شکست افراد توقع بی جا در رسیدن به اهداف است. اینکه توقع دارند با یک شب یک هفته یک ماه به خواسته های خود برسند ولی باید توجه کرد که خیلی از اهداف نیازمند پروسه طولانی و بازه زمانی بیشتری برای جواب گرفتن می باشند و تلاش های مداوم می طلبند.

پس نباید خسته شد و جا زد و در بازه کم زمانی توقع غیر واقع بینانه ای  داشت بهتر است با موضوعات به صورت شفاف و واقع بینانه برخورد کنیم تا رویایی و آرمانی.

پیشنهاد می کنم همین حالا از خدمات سایت دیجی فالوور استفاده کنید. اگر به دنبال فالوور ایرانی اینستاگرام هستید برای ورود به این سایت روی “خرید فالوور اینستاگرام” کلیک نمایید

برای خرید فالوور اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا