سبک زندگی

10 عادت غیر متعارف که شما را از اهدافتان دور می کند

افزایش بازدید در گوگل

عادت هایی برای دور شدن از اهداف

ما امروزه در جهانی زندگی می کنیم که هر لحظه از طریق گوشی های هوشمند از تمامی حوادث ، اتفاقات، اخبار و … مطلع می شویم. گوشی هایی که زمانی کاربرد آن ها فقط برقراری تماس بود، اکنون تبدیل به ابزاری جهت سرگرمی، تبلیغات گسترده و به نوعی بمب اطلاعات شده است.

در این شرایط تمرکز بر روی اهداف اصلی زندگی بسیار سخت و فکر و ذهن ما درگیر مسائل فرعی و بی ارزش است . بدیهی است که این حواس پرتی ها، بر عملکرد ما در زندگی تاثیر گذار است و هدف والای ما از زیستن از یاد رفته است.

این رفتار ما تبدیل به عادت شده و تنها راه حل برگشتن به زندگی انسانی تر و مفید تر ، ترک این عادت ها است. در ادامه ما شما را با ده روش برای ترک کردن این عادت ها آشنا می کنیم.امیدواریم کیفیت زندگی شما بعد از عمل به این دستورات، بالاتر و بهتر شود.

اعتماد به نفس,اهداف اصلی در زندگی,اهداف اصلی زندگی

۱۰. از کارهایتان فهرست تهیه کنید

داشتن یک فهرست روزانه از آنچه که انتظار انجامش را دارید، به شما کمک می کند که نسبت به برنامه های خود واقع بین تر باشید و کارهایی را که نمی خواهید فراموششان کنید، به شما یادآوری می کند. با به کار بستن این دستورات تمرکز خود را افزایش می دهید و زودتر به اهداف خود می رسید.

۹. عدم تمرکز بر افکار دیگران

همه ما در زندگی، گاهی دچار اشتباه و لغزش می شویم. بدیهی است که در این زمان، اطرافیانمان، ممکن است ما را به باد انتقاد بگیرند ولی ما نباید هرگز ناامید و افسرده شویم.

قطعا سرزنش دیگران برایمان ناخوشایند است، ولی این مساله نباید بر اعتماد به نفس و عملکرد ما تاثیر بگذارد بلکه انتقاد باید انگیزه ای شود جهت بالا بردن کیفیت زندگی ما، پس وقتی در زندگی شادتر و موفق ترید که اولا شجاعانه و مقتدرانه با دیگران رفتار کنید، ثانیا در همه حال افکار و رفتار خود را کنترل و مدیریت کنید.

بعد از مدتی، بازتاب آن را در رفتار محترمانه دیگران با خود مشاهده خواهید کرد.

دور شدن از اهداف,دور شدن از هدف,اعتماد به نفس

۸. تلویزیون را نادیده بگیرید

این واقعیت را بپذیرید که تماشای تلویزیون زمان زیادی از شما را تلف می کند. این وسیله علاوه بر اینکه حواس ما را از اهدافمان پرت می کند کیفیت زندگی را هم بسیار پائین می آورد.

اگر بتوانیم عادت تماشای تلویزیون را برای مدتی ترک کنیم، حتما آثار ارزشمند ان را در زندگی خود مشاهده خواهیم کرد.

۷. یک صبح آرام

داشتن آرامش در اولین ساعت بیداری، ما را برای یک روز خوب و پرکار آماده می کند. بعد از یک خواب خوب شبانه، روز خود را با تغذیه مناسب و فعالیتی آرام آغاز کنید. مثلا می توانید سرودی را با خود زمزمه کنید یا به یک جمله مثبت بیندیشید.

این روش به شما کمک می کند بقیه ی روز بسیار شاداب و پرانرژی به دنبال رسیدن به اهداف خود باشید.

اعتماد به نفس,اهداف اصلی در زندگی,اهداف اصلی زندگی

۶. نظم دادن به محیط زندگی

نظم در محیط اطراف نقش زیادی در ایجاد تمرکز و کاهش استرس دارد. یک خانه و یا یک محیط کاری نامرتب غیر قابل تحمل است؛ چرا که علاوه بر ایجاد پریشانی خاطر، حواس شما را از نیز پرت می کند. راهکارهایی در این زمینه وجود دارد، برای مثال می توانید وسایلی که بسیار جلب توجه می کند را کنار بگذارید.

هر شب قبل از خواب پنج دقیقه ای را به مرتب نمودن وسایل شخصی تان اختصاص دهید.این کار باعث می شود روز بعد با خیالی آسوده به دنبال اهداف خود باشید. حتی نطم در رایانه نیز سودمند است، حذف فایل های اضافی ذهن مان را از درگیر شدن با مطالب غیر مفید نجات می دهد.

۵. شناخت و پذیرش ریتم بدن

برای تسریع در رسیدن به اهداف باید نسبت به بهبود عملکرد خود در زمان های مختلف روز آگاهی داشته باشیم.برای مثال، ممکن است ما در اول صبح مطالعه برایمان سودمند تر از یک فعالیت بدنی باشد.

یا مثلا شب ها بیشتر تمایل داشته باشیم به محیط اطرافمان، سر و سامانی بدهیم و … . بنابراین این شناخت که چه موقعی انجام چه کاری برای ما مفید است صرفه جویی در زمان و انرژی را برایمان به ارمغان می آورد و ما را زودتر به موفقیت می رساند.

اعتماد به نفس,اهداف اصلی در زندگی,اهداف اصلی زندگی

۴. پاسخ به موقع ایمیل ها

می دانید که با پاسخ ندادن به موقع ایمیل ها، چقدر اعتماد دیگران را از دست می دهیم. اکثر افراد موفق دنیا بسیار به این موضوع متعهد بودند و همیشه حساب شده با دیگران رفتار کرده اند.

ما می توانیم با زمان بندی منطقی (مثلا دوبار در روز) ایمیل هایمان را مطالعه و در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهیم. با این کار علاوه بر ایجاد تمرکز بالا، اعتماد مشتریان خود را نیز به دست می آوریم.

۳. عدم تاخیر در کارهای کوتاه مدت

زمان کوتاه انجام برخی از کارها مثل پاسخ به یک ایمیل، یک کار کوچیک در خانه و … باعث می شود که انجام آنها را به تعویق بیاندازیم.

اما باید بدانیم تکمیل همین کارهای کوچک باعث می شود تمرکز ما بر روی اهداف بسیار بالا برود و ذهن آشفته ما سامان پیدا کند. اگر روزانه فقط چند دقیقه ی کوتاه را برای انجام این کارها در نظر بگیریم خواهیم دید که موفقیت چقدر به ما نزدیک شده است.

اعتماد به نفس,اهداف اصلی در زندگی,اهداف اصلی زندگی

۲. حذف اعلان های غیر ضروری از گوشی هوشمند

در تحقیقات اخیر، معلوم شد که انسان ها به طور متوسط روزانه ۱۵۰ بار گوشی خود را برسی می کنند. گوشی هوشمند تبدیل به عامل بازدارنده از رسیدن به اهداف زندگی شده است.

برای ایجاد تمرکز بالا در کارهای روزانه و برنامه ریزی و زمان بندی انجام آن ها می بایست دست از توجه بیش از حد به تلفن هوشمند برداریم. بنابراین باید همه اعلان های غیر ضروری گوشی همراه خود را به عنوان پیش فرض خاموش کنیم تا بازی ها ، تلگرام ، اینستاگرام و… از دسترس ما خارج شوند.

۱. ترس از تغییر

اصول، عادت ها، زندگی کردن را برای انسان سهل و آسان می سازد، چرا که برای هر کار کوچک یا بزرگ تکراری، لازم نیست فکر کرده و انرژی زیاد مصرف شود.

ولی وقتی با یک یا چند مورد و پدیده تازه مواجه می شویم که با عادت های همشیگی ما متفاوت باشند، مقاومت می کنیم .اگر انگیزه تغییر قوی باشد با گفت و گو ، بحث و استدلال با خود و دیگران دست از مقاومت برداشته و تغییر را می پذیریم.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا