سبک زندگی

10 راهکارا بالا بردن عزت نفس در روابط عاطفی

افزایش بازدید در گوگل

چگونه در روابط عاطفی عزت نفس را تقویت کنیم؟

همیشه شاد و بشاش باشید و برای طرف مقابل تان گل یا هدیه کوچکی بخرید. برای تجربه رابطه عاشقانه، ترس یکی از بزرگ ترین موانع بر سر راه تان است. شما باید خودتان را لایق دوست داشتن و عشق ورزیدن بدانید. البته ریشه این ترس را شاید بتوان در کودکی شما نیز جستوجو کرد.

اگر خودتان را دوست داشته باشید و برای خود ارزش قائل باشید هم می توانید دیگران را دوست داشته باشید هم می توانید احساسی در دیگران ایجاد کنید که شما را دوست بدارند.

اعتماد به نفس در رابطه عاطفی,عزت نفس در رابطه عاطفی,اعتماد به نفس در رابطه عاطفی

 • هیچ وقت در زندگی افکار منفی و پوسیده ای که در گذشته داشته اید به زندگی مشترک تان وارد نکنید. هرازگاهی با خودتان خلوت کنید و در رابطه با انرژی و افکار منفی تان فکر کنید. در صورت امکان آن ها را برای همیشه کنار بگذارید.
 • روزهای سرشار از اعتماد به نفس و عزت نفس خود را مرور کنید. روزهای خاطره انگیزی که در جوار خانواده و دوستان سپری شده اند.
 • شما باید خاطرات خوب روزهای گذشته را به یاد بیاورید و در زندگی آن را تکرار کنید.
 • باید اعتماد به نفس کسب کنید تا از خودتان راضی باشید در غیر این صورت اگر بخواهید ابتدا با تغییر ظاهر و لباس های تان صاحب اعتماد به نفس شوید سخت در اشتباه هستید. این گونه به صورت موقت شاید احساس قدرت کنید اما در زمانی کوتاه دوباره آن را از دست می دهید.
 • داشتن اعتماد به نفس در رابطه عاطفی بسیار مهم است. شاید از خود بپرسید چرا؟ پاسخ این است که اگر این ویژگی در شما تقویت نشود مدام با خود فکر می کنید که آیا او از من خوشش می آید یا نه؟ آیا از من راضی است یا نه؟
 • پرسیدن سوال های منفی از خودتان نشانه عدم اعتماد به نفس است و می تواند سر تا پای وجود شما را پر از استرس کند. این استرس حتی به فرد مقابل تان هم منتقل می شود و باعث می شود لذت کافی از رابطه تان را تجربه نکنید.
 • به خودتان ایمان داشته باشید و خودباوری را در خودتان تقویت کنید. برای این که در رابطه جذاب به نظر برسید باید اعتماد به نفس داشته باشید. شما هر چقدر هم لباس های زیبا بپوشید، اگر استرس داشته باشید و خودتان را قبول نداشته باشید فرد مقابل هم اثری از جذابیت درون شما نمی بیند.
 • تعریف و تمجیدهای دیگران می تواند به شما اعتماد به نفس بدهد؛ اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود. شما برای تایید شدن لزوما احتیاجی به کسی ندارید چراکه سلیقه ها بسیار متفاوت است و شما نمی توانید نظر همه را به خودتان جلب کنید.
 • کمی با لطافت و مهربانی از خودتان انتقاد کنید. نیازی نیست آنقدرها هم خودتان را زیر سوال ببرید تا پیشرفت کنید. گاهی هم به داشته های خودتان افتخار کنید. خودتان را دوست داشته باشید تا دیگران هم شما را دوست بدارند.
 • یادتان باشد هیچ انسانی بدون عیب و ایراد نیست و هرکسی دارای نقاط ضعف و قوت فراوانی است. خودتان را قبول داشته باشید و در جهت بهتر شدن تان تلاش کنید.
 • ظاهرتان را مرتب و آراسته کنید، پشت صندلی صاف بنشینید، محکم دست بدهید، قدم های استوار بردارید و… با این که این راه حل ها همیشگی نیست اما برای تقویت اعتماد به نفس کافی است.
 • اگر هیچ یک از روش های گفته شده موثر نبود از یک روان شناس کمک بگیرید.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا