مشهورترین ها

10 سخنرانی مشهور به زبان انگلیسی و رازهای مهم فن بیان

افزایش بازدید در گوگل

تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ جهان

سخنرانی ها معمولا یکی از مهم ترین رویدادها به شمار می روند که در آن ها اطلاعات جدیدی منتقل شده و یا به شما انگیزه لازم برای پرداختن به راه خاصی نشان داده می شود، بنابراین هیچ گاه نمی توان از اهمیت آن ها غافل شد.

یکی از مهم ترین زبان های بشری که برای برقراری ارتباط در همه جای دنیا استفاده می شود زبان انگلیسی است که از قضا اکثر سخنرانی های محبوب و قوی با این زبان برگذار می شوند تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

بنابراین می توانیم بگوییم که زبان انگلیسی در کنار فن بیان های مورد استفاده در آن می تواند کمک بزرگی به شما بکند تا بتوانید در سخنرانی های تان بی نقص عمل کنید. یکی از راه هایی که می توانید از آن کمک بگیرید این است که بهترین سخنرانی ها را بررسی کنید و از آن ها و نکات مهم شان درس های لازم را بگیرید.

اگر شما هم علاقه مندید تا در این مورد حرفه ای شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید، پس با ما همراه باشید تا شما را ۱۰ سخنرانی مشهور به زبان انگلیسی و رازهای مهم فن بیان آشنا کنیم.

برترین سخنرانی های تاریخ,بزرگترین سخنرانی های تاریخ,بهترین سخنرانی های تاریخ

۱۰. سخنرانی لذت کتاب ها از ویلیام لیون فلپس (سال ۱۹۳۳)

نازی ها و عقاید خاص شان از آن دسته اتفاقاتی است که هیچ گاه فراموش نمی شود و از بین بردن کتاب هایی که با نظرات شان مخالف بود نیز از حوادثی است که در یادها مانده است.

سخنرانی “لذت کتاب ها” که یک سال پیش از این اتفاق بزرگ رقم خورده است، تبدیل به یکی از معروف ترین سخنرانی ها در تاریخ شد که تا کنون نیز الهام بخش بسیاری از افراد بوده است.

طبق این سخنرانی، کتاب ها مانند مهمان هایی در خانه شما هستند که باید با آن ها با لطافت و دقت رفتار کنید، نباید به آن ها آسیبی برسانید و یا در جای نادرستی قرارشان دهید، باید امنیت شان را حفظ کنید و در آن چیزی ننویسید و بعدها هم آن را بازگردانید.

از مهم ترین دلایل خاص بودن این سخنرانی می توانیم به تشبیه کردن کتاب به جانداراشاره کنیم  که باعث می شود شما اشتیاق بیشتری برای ادامه سخنرانی احساس کنید و خسته نشوید، علاوه بر آن به کار بردن فعل هایی مانند “نباید” و یا “نمی توانید” به راحتی به افراد یادآور می شود تا کار درست را از نادرست تشخیص دهند.

۹. سخنرانی طوفان، پرده اول، صحنه دوم از شکسپیر (سال ۱۶۱۰)

شکسپیر بدون شک از آن دسته افرادی محسوب می شود که سحنرانی ها و فن بیانش همواره مورد تحسین دیگران بوده است، بنابراین نمی توان از اهمیت کلامش غافل شد. در پایان این نمایشنامه سخنانی گفته می شود که تاثیر خاصی بر بیننده وشنونده آن خواهد گذاشت.

“نیازی به ترس نیست، این جزیره پر از سر و صداست، صداهای آرام برای دلگرمی ما هستند و به ما آسیبی وارد نخواهند کرد، گاهی اوقات زمزمه هزاران آلت موسیقی را می شنوم و گاهی صداهایی که مرا بیدارکرده اند، دوباره مرا به خواب می برند و در آن خواب ابرهایی را دیده ام که با گشودگی روی من سرازیر می شوند. اما در نهایت بیدار شدم و گریه می کردم تا دوباره آن خواب را ببینم”

یکی از بارز ترین ویژگی هایی که این سخنرانی را خاص کرده است در مورد نحوه بیان ناپایداری دنیا و نشان دادن عدم قطعیت آن در بار کلمات می باشد که به خوبی بیان شده و با وزن و واج آرایی خاصش می تواند تا مدت ها در ذهن باقی بماند.

علاوه بر آن نام آواها نیز حس خاصی به توصیف صحنه بخشیده اند که آن را تاثیر گذار تر کرده است.

معروف ترین سخنرانی های تاریخ,برترین سخنرانی های تاریخ,بزرگترین سخنرانی های تاریخ

۸. سخنرانی هنری پنجم، پرده سوم و صحنه اول از شکسپیر (سال ۱۵۹۸)

یکی از مهم ترین اهداف سخنرانی می تواند ترغیب افراد برای انجام کارهای مختلف باشد، به طور مثال تشویق و سامان دهی سربازان ترسیده و ترغیب آن ها برای جنگ یکی از کاربردهای این امر می باشد.

شکسپیر یکی از مشهورترین سخنرانان جهان نیز در این سخنرانی این مفهوم را بیان می کند:

” در صلح چیز دشواری وجود ندارد بنابراین همگی در آرامش هستند. اما به هنگام نواخته شدن شیپور جنگ مانند ببر آماده جنگ می شوند و با حفظ تار و پودشان به دشمن حمله خواهند کرد”

از مهم ترین ویژگی های این سخنرانی می توانیم به تشبیهات قوی آن اشاره کنیم که باعث می شود شهامت و قدرت در کلامش حس شود و تاثیر گذاری مناسبی داشته باشد.

۷. سخنرانی تسلیم از جوزف (۱۸۷۷)

یکی از سخنرانی های عجیب و محبوب در تاریخ، به سخنرانی تسلیم مربوط می شود که به زیبایی و فروتنی هر چه تمام تر توانسته تا غرور و آسیب پذیری را در کنار هم قرار دهد و تاثیر بی نظیری بر شنونده داشته باشد.

علاوه بر آن یکی از نمونه های مناسب از سخنرانی انگلیسی توسط شخصی است که زبان مادری اش متفاوت و غیر انگلیسی است. بخشی از این سخنرانی را باهم مرور می کنیم:

” کودکان به علت سرما تلف می شوند، برخی از افراد من به تپه ها فرار کرده اند و من نیز آذوقه و پتویی در کنارم ندارم. کسی نمی داند که افرادم کجا هستند و شاید آن ها هم به علت سرما تلف شده باشند.

من به زمان نیاز دارم تا کودکانم را پیدا کنم و می خواهم بدانم که توانایی پیدا کردن چندتا از آن ها را دارم. ممکن است در بین کشته شدگان پیدای شان کنم. خسته هستم. قلبم مریض و غمگین می باشد. از این ساعت به بعد دیگر مبارزه نخواهم کرد.”

در سخنان گفته شده به خوبی می توانید کوتاهی جملات و رسا بودن شان را تشخیص دهید و علاوه بر آن کلمات به گونه ای انتخاب شده اند که به خوبی احساس تنهایی و درد را به شما القا خواهند کرد.

بنابراین عناصر گفته های شما تاثیر بسیار مهمی بر نتیجه خواهند داشت و باید آن ها را با دقت هر چه تمام تر انتخاب کنید.

برترین سخنرانی های تاریخ,بزرگترین سخنرانی های تاریخ,بهترین سخنرانی های تاریخ

۶. سخنرانی تصمیم رفتن به ماه از جان کندی (سال ۱۹۶۱)

زمانی که اتفاق مهمی در شرف وقوع است، برای به یادگار ماندن آن به سخنرانی های قوی نیاز است تا بتوان آن لحظات حساس را به خوبی ثبت کرد. به بخشی از این سخنرانی و شیوه کلامش توجه کنید:

” ما قصد داریم تا به ماه برویم و و در کنار تمام اقدامات لازم آن باید بگوییم که تصمیم آسانی نیست بلکه بسیار دشوار است، زیرا به تلاش و انرژی های زیادی نیاز دارد. اما ما این چالش را قبول کرده ایم و تمایلی برای عقب انداختنش نداریم. ما قصد داریم تا پیروز باشیم”

همانطور که می بینید این سخنرانی با جمله “ما میخواهیم به ماه برویم” به سادگی هدفش را بیان می کند و به خواننده نشان می دهد که سخنرانی روی چه موضوعی تمرکز دارد.

علاوه بر آن چینش کلمات به خوبی نشان می دهد که آمریکا به موفقیت و پیروزی نزدیک است و خواستار آن می باشد.

۵. سخنرانی معروف به نیروها، از الیزابت اول (سال ۱۵۸۸)

این سخنرانی بسیار معروف توسط ملکه الیزابت ارائه شده است که باعث شد تا یکی از حساس ترین لحظات تاریخ انگلیس تا به امروز در یادها ماندگار شود.

این سخنرانی به این علت که توسط یک زن انجام شده و به موضوعاتی مانند برتری، جنسیت و ملیت پرداخته بسیار خاص به شمار می رود و بخشی از آن به شرح زیر است:

” اگرچه که من به عنوان یک زن بدن ضعیفی دارم اما قلب یک پادشاه را دارم و پادشاه انگلیس هستم. ما اجازه نمی دهیم که کشورهایی مانند پارما و اسپانیا و یا کشورهایی اروپایی شهامت و جسارت حمله به ما و خاک مان را داشته باشند. در این راه من قضاوت کننده، فرمانده و پاداش دهنده تمامی شما خواهم بود”

الیزابت به خوبی در این سخنرانی نشان می دهد که در این راه همراه مردم است و خارج از موقعیت اجتماعی اش حاضر به فداکاری و دفاع از مردم و ملتش خواهد بود.

علاوه بر آن وجود تضادهایی که در کنار هم پیام مهمی را القا می کند، مانند ضعیف بودن و داشتن قلب پادشاه، باعث می شود تا شنونده تاثیر این سخن را به خوبی حس کند.

برترین سخنرانی های تاریخ,بزرگترین سخنرانی های تاریخ,بهترین سخنرانی های تاریخ

۴. سخنرانی ما باید در سواحل نبرد کنیم از وینستون چرچیل (سال ۱۹۴۰)

چرچیل یکی از برترین سخنران های دنیا به شمار می رود که علارغم لکنت خاصش توانسته تاثیر گذار باشد و به خوبی سخنانش را بیان کند. بخشی از معروف ترین سخنرانی او به شرح زیر می باشد:

” ما نباید تسلیم شویم. امپراطوری ما قادر به مقابله با کشتی های انگلیسی خواهد بود و در نهایت ما در زمان تعیین شده می توانیم در این راه گام برداریم و افراد بازمانده را نجات دهیم”

یکی از بارزترین ویژگی های این سخنرانی توانایی آن در انگیزه بخشی و ترغیب افراد به پیروزی است. علاوه بر آن استفاده از تن صدای رسا و موسیقی مناسب هم تاثیر کلامش را دوچندان کرده است.

۳. سخنانی رادیو از پادشاه جرج ششم (سال ۱۹۳۹)

پادشاه جرج ششم سخنرانی های بسیار موفقی دارد اما سخنرانی رادیو یکی از ماندگار ترین آن ها به شمار می رود که در یادها باقی مانده است.  بخشی از آن به شرح زیر است:

“در این ساعت که یکی از سرنوشت ساز ترین ساعت ها می باشد، من این پیام را به خانواده و تمامی افراد در داخل و خارج می فرستم و بدانید که من خودم در حال صحبت با شما هستم.

برای دومین بار است که در زندگی در حال جنگ هستیم، ما بارها برای صلح بین خودمان و دشمن تلاش کرده ایم اما هیچ گاه نتیجه ای نداشته است.”

یکی از دلایل محبوب بودن این سخنرانی آن است که در عین کوتاه بودن حامل پیام بسیار مهمی است که نشان می دهد هر کلمه از بار معنایی بالایی برخوردار است.

علاوه بر آن استفاده از ضمیرهای خاص و صمیمیت در عین قدرت، باعث شده است تا تاثیر کلامش بسیار مشخص و قابل احساس باشد.

برترین سخنرانی های تاریخ,بزرگترین سخنرانی های تاریخ,بهترین سخنرانی های تاریخ

۲. سخنرانی من یک رویا دارم از مارتین لوتر (سال ۱۹۶۳)

یکی دیگر از معروف ترین سخنرانی های تاریخ که نمی توان آن را فراموش کرد مربوط به مارتین لوتر می شود.

او در این سخنرانی بیان می کند که رویایش است تا روزی در آلاباما، برخلاف تمام نژاد پرستی دختران و پسران سیاه پوست و سفید پوست بتوانند آزادانه در کنار هم باشند و دست هم را بگیرند.

یکی از خاص ترین ویژگی های این سخنرانی در آن است که استفاده از کلمه “رویا” باعث می شود که شنونده بار آن را به خوبی احساس کند و متوجه آن شود.

علاوه بر آن سادگی در جملات به کار رفته در کنار صمیمیت باعث شده است تا مخاطب به خوبی تاثیر آن را متوجه شود.

۱. سخنرانی من متهم اول هستم از نلسون ماندلا (سال ۱۹۶۴)

نلسون ماندلا از افرادی است که بدون شک همه ما از سخنرانی ها و تاثیر گذاری فوق العاده اش به خوبی آگاه هستیم و یکی از برترین سخنرانی های تاریخ که در ذهن ها ماندگار شده است مربوط به “من متهم اول هستم” می باشد.

او در سخنرانی هایش اعلام می کند که خواستار فرصت زندگی برابر می باشد و این امر یکی از آرمان هایی است که همواره برای آن تلاش کرده و حاضر است تا برای آن جانش را نیز بدهد.

او در عین مبارزه طلبی توانست تا سخنانش را با صلح و صمیمت پیوند دهد و باعث شود تا تاثیر آن مدت ها روی شنونده باقی بماند و به خوبی آن را حس کند. علاوه بر آن صداقت کلامش نیز همواره قابل تحسین بوده است.

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا