مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین والیبالیست های جهان در سال 2020

خلاصه نوشته
  • یکی دیگر ورزش های محبوبی که در سراسر جهان پر طرفدار است، ورزش والیبال می باشد. اما می توانیم بدون اغراق این موضوع را بیان کنیم که نیمی از محبوبیت این ورزش به خاطر وجود بازیکن هایی است که به عنوان والیبالیست های معروف جهان شهرت دارند.

والیبالیست های معروف جهان کدامند؟

والیبال یکی از مجموعه ورزش های گروهی، که ششمین ورزش پر طرفدار جهان نیز محسوب می گردد، با دو تیم 6 نفره در زمینی با ابعاد 18متر در 9 متر، که با یک تور از وسط به دو نیمه تقسیم شده است، انجام می شود. تیم ها باید در سه ست بتوانند پیروز از میدان خارج شوند، اگر اختلاف امتیازشان کمتر از 2 ست باشد بازی تا 5 ست ادامه پیدا خواهد کرد. امتیاز ست های 1 تا 4 باید به 25 برسد، اما در ست پنجم امتیاز طلایی 15 می باشد، به شرط آن که تیم حریف 2 پوئن عقب تر باشد.

تاریخچه والیبال

ویلیام مورگان در سال 1895 برای اولین بار والیبال را ابداع کرد. از همین رو آمریکا را زادگاه این ورزش جذاب و دوست داشتنی می دانند. امروزه والیبال در سطح جهانی و المپیک به صورت حرفه ای برگزار شده و تیم های بزرگ دنیا با هیجان انگیز ترین رقابت ها پا به میدان مسابقات می گذارند. کشور برزیل به عنوان دارنده پرافتخار ترین تیم والیبال در جهان به “مهد والیبال” مشهور است.

آخرین آمار ارائه شده از سوی فدراسیون جهانی والیبال Federation Internationale de Volleyball با نام اختصاری (FIVB) 10 تن از برترین و مشهورترین  والیبالیست های دنیا در سال 2020 را معرفی نمود، و بست فارسی در این مقاله به اختصار به معرفی آنان می پردازید. پس با ما همراه باشید.

بهترین والیبالیست جهان,بهترین والیبالیست جهان کیست ؟,مشهورترین والیبالیست جهان,

10. چوان جیانگ، چین | Jiang Chuan

چوان جیانگ بازیکن ارزنده تیم ملی والیبال چین، با کسب 177 امتیاز از 152 اسپک، 19 دفاع و 6 سرویس در رده دهم این لیست پر افتخار قرار گرفته است. چوان با قد 193 سانتی متر در میان چشم بادامی ها، بسیار محبوب شده و اخیرا با پیشنهادات قابل قبولی از سوی تیم های باشگاهی اروپا روبه روست تا به موفقیت های بیشتری دست پیدا کند.

معروف ترین والیبالیست جهان,والیبالیست های معروف جهان,گرانترین والیبالیست جهان,

9. الکساندر ویلیامز، استرالیا | Alexander Williams

بازیکن حرفه ای و موفق تیم ملی والیبال استرالیا، الکساندر ویلیامز، با قد 195 سانتی متر، توانست با کسب 178 امتیاز از 156 اسپک، 10 دفاع و 11 سرویس، رده نهم جدول بایستد. الکساندر از کودکی به بازی با توپ علاقه فراوانی داشته و در دوران دبیرستان به خاطر قد بلندی که داشت توسط مربی ورزشش در تیم مدرسه قرار گرفت، و به سرعت توانایی خود را بروز داد. او نیز از سوی لیگ حرفه ای ایتالیا پیشنهاد های خوبی دریافت نموده؛ که طبق گفته خودش پس از بررسی کامل پاسخ نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

بهترین والیبالیست جهان,بهترین والیبالیست جهان کیست ؟,مشهورترین والیبالیست جهان,

8. یوکی ایشیکاوا، ژاپن | Yūki Ishikawa

درخشش چشم بادامی ها با یوکی ایشیکاوا در مسابقات والیبال ملت ها 2019، نگاه خبرنگاران و مدیران تیم های باشگاهی اروپا را به سوی تیم ژاپن و ستاره ارزشمندش خیره کرد. یوکی با کسب 193 امتیاز از 170 اسپک، 12 دفاع و 11 سرویس، رده هشتم برترین والیبالیست ها را به خود اختصاص داده است. بازیکن با اخلاق تیم ملی ژاپن با حضور موفقش در تیم های اروپایی، نشان داد که آینده ای بسیار روشن تر از سایر هم تیمی هایش دارد.

معروف ترین والیبالیست جهان,والیبالیست های معروف جهان,گرانترین والیبالیست جهان,

7. ویکتور پولتائف، روسیه | Viktor Poletaev

والیبالیست و ستاره تیم ملی روسیه، ویکتور پولتائف، متولد 1995 با قد 195 سانتی متر، موفق به کسب 194 امتیاز از 158 اسپک، 20 دفاع و 16 سرویس شد و جایگاه خود را در رده هفتم لیست مشهورترین والیبالیست ها به ثبت رسانید. ویکتور به پادشاه پرش جهان نیز شهرت دارد. روسیه و ستارگانش همیشه جزو مدعیان سکوهای قهرمانی در سطح جهان هستند.

بهترین والیبالیست جهان,بهترین والیبالیست جهان کیست ؟,مشهورترین والیبالیست جهان,

6. برونو رزنده، برزیل | Bruno Rezende

برونو رزنده والیبالیست برزیلی از معروف ترین والیبالیست جهان است که بر اساس ارزشیابی فدراسیون جهانی والیبال جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است، که با کسب 199 امتیاز از 177 اسپک، 16 دفاع و 6 سرویس، یکی از بهترین پاسورهای دنیا نیز به شمار می رود. او پسر برنارد رزنده سرمربی تیم برزیل است که افتخارات بسیاری همچون، بهترین پاسور المپیک ریو 2016، لیگ جهانی 2013 و بهترین سرویس زن قهرمانی آمریکای جنوبی سال های 2009 تا 2013 ر ا به خود اختصاص داده.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از کردهای مشهور دنیا - شهرام ناظری تا کیهان کلهر

معروف ترین والیبالیست جهان,والیبالیست های معروف جهان,گرانترین والیبالیست جهان,

5. یوآندی لئال، برزیل | Yoandy Leal

جایگاه پنجم بهترین ها را یوآندی لئال در مسابقات والیبال ملت های جهان در سال 2019 را از آن خود کرد. او با کسب 200 امتیاز از 159 اسپک، 22 دفاع و 19 سرویس، توانست، نظر مدیران باشگاه های بزرگ و صاحب نام والیبال را به خود جلب نماید، و موجی از پیشنهادات وسوسه بر انگیز را دریافت کند.

بهترین والیبالیست جهان,بهترین والیبالیست جهان کیست ؟,مشهورترین والیبالیست جهان,

4. سیمون هرش، آلمان | Simon Hirsch

سیمون هرش آلمانی از والیبالیست های معروف جهان، با درخشش خیره کننده، و کسب 204 امتیاز که حاصل 170 اسپک، 21 دفاع و 13 سرویس می باشد، موفق شد، مقام چهارم لیست برترین های والیبال جهان را به خود اختصاص دهد. سیمون با قد 196 سانتی متر عنوان بهترین مهاجم سال 2018 را نیز از آن خود کرده بود.

معروف ترین والیبالیست جهان,والیبالیست های معروف جهان,گرانترین والیبالیست جهان,

3. ریکاردو لوکارولی، برزیل | Ricardo Lucarelli

برزیلی های پر افتخار، با به دست آوردن جایگاه سوم برترین ها توسط ریکاردولوکارولی مشهورترین والیبالیست جهان، برعنوان سلطان والیبال جهان خودشان، مهر تاییدی گذاشتند. لوکارولی که از سال 2011 به تیم ملی برزیل دعوت شد، هرساله نام خود را در لیست فنی ترین بازیکنان والیبال قرار داده و با کسب 209 امتیاز از 172 اسپک، 14 دفاع و 23 سرویس ، در سال 2019 گنجینه افتخاراتش را تکمیل نمود.

بهترین والیبالیست جهان,بهترین والیبالیست جهان کیست ؟,مشهورترین والیبالیست جهان,

2. یوجی نیشیدا، ژاپن | Yuji Nishida

یوجی نیشیدا ژاپنی، یکی از اعجوبه های تیم ملی والیبال ژاپن، در سال 2019 به عنوان دوم برترین بازیکنان والیبال با کسب 219 امتیاز که حاصل 183 اسپک، 13 دفاع و 23 سرویس می باشد، دست پیدا کند. یوجی در کنار درخشش بی نظیرش به عنوان بهترین سرویس و قدرتی زن جهان نیز مفتخر گردید.

معروف ترین والیبالیست جهان,والیبالیست های معروف جهان,گرانترین والیبالیست جهان,

1. امیر غفور، ایران | Amir Ghafour

سروقامتان والیبال کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر با درخششی بی سابقه، چشم جهانیان را خیره کردند. عنوان بهترین والیبالیست جهان در سال 2019 از سوی فدراسیون جهانی والیبال به امیر غفور والیبالیست ارزشمند ایرانی به خاطر کسب 249 امتیاز از 214 اسپک، 21 دفاع و 14 سرویس، تعلق گرفت. امیر غفور در مسابقات انتخابی المپیک سال 2012 ، قهرمانی والیبال آسیا سال 2013، قهرمانی جهان سال 2014 و در لیگ جهانی سال 2015 نیزبه عنوان ستاره تیم و برترین قدرتی زن دست پیدا کرد.

به نظر شما مشهورترین والیبالیست جهان در سال 2020 کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا