مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین کارگردان های جهان

افزایش بازدید در گوگل

معرفی لیست بهترین کارگردانان دنیا

هنر فیلم سازی و صنعت سینما همواره از محبوبیت بسیار بالایی در نزد مردم برخوردار بوده است. در طول تاریخ سینما افراد بزرگ و متبحری پا به این عرصه شگفت انگیز نهاده اند و هر کدام به نوبه خود اثرات مهم و سرنوشت سازی بر این هنر گذاشته اند. خیلی از ماها برای گذران اوقات یا سرگرم شدن ترجیح می دهیم با تماشای یک فیلم در ژانرهای مختلف لحظات کسالت بارمان را به ساعاتی خوش و لذت بخش بدل نماییم. در یک اثر سینمایی معمولا هنرپیشگان نقش های اصلی، بیشترین توجه را به خود اختصاص می دهند و کمتر کسی به عوامل سازنده فیلم نگاه می کند.

کارگردان به عنوان سکان دار و ناخدای کشتی با سختی ها و مشقات ریز و درشت باید تمام همت خود را به کار بگیرد تا به سلامت به ساحل یک اکران موفق، پرفروش و محبوب برسد. نقش برترین کارگردانان دنیا همچون یک شاه کلید بوده و با راهکارهایی که ارائه می دهد می تواند بهترین بازی را از یک هنرپیشه بیرون بکشد. سینما از دیرباز تاکنون کارگردانان بزرگ، سرشناس و با مهارتی را به جهان معرفی نموده است. اگر به شناخت مشهورترین کارگردان های جهان علاقه مندید تا پایان این مطلب با Bestfarsi همراه شوید.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۱۰. کوئنتین تارانتینو | Quentin Tarantino

کوئنتین تارانتینو زمانی که تحصیل را برای رسیدن به بازیگری رها نمود شاید هرگز تصورش را هم نمی کرد که روزی به یکی از کارگردانان مشهور جهان و تاثیرگذار سینما بدل شود. استفاده از تجربیات شخصی به همراه هوش و ذکاوت بالایی که در ساخت فیلم هایش به کار می بندد، موجب تولید برترین آثار حال حاضر جهان گردیده. به کار بردن صحنه های سرشار از خشونت و خونریزی از فاکتورهای شناسایی فیلم های تارانتینو به شمار می رود.

مشهورترین کارگردان های جهان,مشهورترین کارگردانان,معروف ترین کارگردانان دنیا

۹. فرانسیس فورد کاپولا | Francis Ford Coppola

فرانسیس فورد کاپولا کارگردانی آمریکایی.ایتالیایی با آثار مشهور پدرخوانده به یکی از معروف ترین کارگردانان دنیا تبدیل گردیده است. او علاوه بر کار سینما به فعالیت های تجاری دیگری همچون چاپ مجله، تجارت شراب، فیلم نامه نویسی و هتل داری نیز می پردازد. منتقدان سینما معتقدند ساخته های فورد کاپولا قابلیت این را دارند که تا صد سال آینده نیز حرفی برای گفتن در عرصه فیلم سازی داشته باشند.

کارگردان مشهور دنیا,کارگردانان برتر دنیا,کارگردانان مشهور جهان

۸. دیوید فینچر | David Fincher

دیوید فینچر در ابتدا با ساخت موزیک ویدیو و تهیه کنندگی پا به عرصه فیلم سازی نهاد و پس از آن با تلاش بی وقفه توانست خود را در رقابت با سایر کارگردانان مطرح دنیا به سطح جهانی رسانده و دو جایزه اسکار را از آن خود نماید. شاید مهمترین ویژگی این کارگردان پایان باز یا غم انگیز فیلم هایش باشد، که در بین بینندگان بسیار محبوب و دوست داشتنی است. شناخت و معرفی چهره های جوان سینما و تبدیل آنان به برترین بازیگران دنیا یکی دیگر از شاخصه های فینچر به شمار می رود.

کارگردانان مشهور دنیا,کارگردانان مطرح دنیا,برترین کارگردانان دنیا

۷. کلینت ایستوود | Clint Eastwood

کلینت ایستوود از معدود کارگردانانی است که در دو رشته کارگردانی و بازیگری موفق به دریافت جایزه اسکار گردیده است. ستاره فیلم های وسترن سال های آخر هنرپیشگی خود را بیشتر به حرفه کارگردانی پرداخت و به حق ثابت نمود از نوابغ و مشهورترین کارگردان های جهان محسوب می شود.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۶. وودی آلن | Woody Allen

سرگذشت وودی آلن خیلی جالب تر از سایر کارگردانان است. وودی از دانشگاه سینمایی به دلیل به حد نصاب نرسیدن نمراتش اخراج شد و بعد با تکیه بر تجربیات خود پا به عرصه هنر فیلم سازی نهاد. او موفق به کسب عنوان ۱۹ نامزدی اسکار برای برای آثارش و دریافت ۴ اسکار برای بهترین فیلم نامه ها گردیده. آلن در ۳۰ سال فعالیت توانست ۴۰ اثر ارزشمند ساخته و جوایز بیشماری را به دست آورد و نام خود را به عنوان یکی از کارگردانان برتر دنیا به همگان معرفی کند.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۵. جان فورد | John Ford

جان فورد به عنوان سمبل و الگویی برای نسل های مشتاق و دوست داران فیلم سازی به شمار می رود. استفاده از سکانس های بی نظیر با شاخصه های وسترن جلوه ای ویژه به آثار او بخشیده و اورسن ولز از بزرگ ترین نوابغ سینما جان فورد را با نام بهترین می خواند. ۵۰ اثر منحصربه فرد همچون خوشه های خشم، دختری با روبان زرد، جویندگان، چه سرسبز بود دره من و ریو گرانده نام فورد را در لیست بهترین کارگردانان دنیا گنجانده است.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۴. استنلی کوبریک | Stanley Kubrick

استنلی کوبریک به عنوان ماهرترین کارگردان در ساخت اقتباس های ادبی در قالب یک اثر سینمایی می باشد. مجموعه آثار بر جای مانده از کوبریک بیشتر از ۱۳ تا نیست اما همین تعداد محدود توانست مسیرهای بزرگی را برای سینماگران بعدی بگشاید و طی نظرسنجی سالانه ای که از سوی مردم و منتقدان در مورد آثار شاخص سینما انجام می پذیرد همواره یکی از ساخته های کوبریک می درخشد.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۳. آکیرا کوروساوا | Akira Kurosawa

آکیرا کوروساوا به طور قطع در رده بهترین کارگردانان جهان قرار می گیرد که با استفاده از هوش و ذکاوت بالا فیلم هایی بی نظیر را ساخته است. بینندگان با تماشای آثار کوروساوا حسی خاص پیدا می کنند، گویی که در حال خواند شعری لطیف و موزون هستند. زمانی که آکیرا کوروساوا با نمایش فیلم داستان یک قتل در جشنواره ونیز تعجب و تحسین منتقدان را بر انگیخت نمایی ویژه را از سینمای ژاپن به دنیا معرفی نمود.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۲. آلفرد هیچکاک | Alfred Hitchcock

استاد بی مثال سینمای دلهره و وحشت بدون شک کسی جز آلفرد هیچکاک نخواهد بود. هیچکاک با اصالتی بریتانیایی بیشترین آثارش را در سینمای آمریکا ساخته و دریچه ای منحصر به فرد را به جهان کارگردانی گشود. او همواره از بزرگترین کارگردانان دنیان و چهره های سینمایی به شمار می رود که حتی با گذشت بیش از ۳۰ سال از فوتش همچنان به عنوان الگو و سمبل برای منتقدان، بازیگران و کارگردانان محسوب می گردد.

برترین کارگردانان دنیا,بهترین کارگردانان جهان,لیست بهترین کارگردانان دنیا

۱. استیون اسپیلبرگ | Steven Spielberg

بی شک بهترین کارگردان حال حاضر جهان کسی نیست جز استیون اسپیلبرگ. او تاکنون موفق به دریافت ۳ جایزه اسکار شده و به عنوان فردی صاحب سبک، دانا، متبحر و کاربلد در عرصه کارگردانی به شمار می رود. اسپیلبرگ نخستین کسی بود که از تکنولوژی قرار دادن دوربین بر شانه نقش اول استفاده نمود. زمانی که فیلم نجات سرباز راین اکران شد، نماهایی که دوربین بر شانه بازیگر بود و آنچه او که می بیند را به تصویر می کشید، تعجب و تحسین همگان را بر انگیخت.

به نظر شما بهترین کارگردان حال حاضر جهان کیست؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا