مشهورترین ها

10 تا از مشهورترین خانواده های دنیا – خانواده چنل تا راکفلر

افزایش بازدید در گوگل

معروفترین خانواده های جهان کدامند؟

شهرت بدون شک از محبوب ترین امور انسانی به شمار می رود، که افراد برای رسیدن به آن از هر فعالیت و کاری مذایقه نمی کنند. تا به حال شخصیت های بیشماری را که به دلایل مختلف مشهور گردیده اند را شناخته یا دیده ایم، اما نوع خارق العاده تر آن شهرت خانوادگی یک طایفه می باشد.

امروزه با ورود تکنولوژی و فناوری ارتباطی و دست یابی به شبکه های اجتماعی رسیدن به شهرت کاری بسیار راحت شده و در برخی مواقع تنها با یک هنجار شکنی می توان خود را در سطح شهر، کشور یا جهان به نمایش گذاشت.

در دنیا خانواده های مشهور فراوانی وجود دارند که با عناوین گوناگون مطرح و نام خود را در تاریخ مانگار کرده اند. حال بیایید در بست فارسی ۱۰ تا از معروفترین خانواده های جهان را بیشتر بشناسیم.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۱۰. خانواده والتون | Walton

یکی از خانواده های معروف جهان با نام والتون، با راه اندازی یک شرکت خرده فروشی توانستند ثروتی عظیم و باور نکردنی را به دست آورده و نام خود را به عنوان مرفه ترین خاندان دنیا به ثبت برسانند.

شرکت وال مارت، در سال ۱۹۶۲ تاسیس و هم اکنون در جهان با ۱۲۰۰۰ فروشگاه و شعبه به فعالیت مشغولند. این خانواده ۵ نفره با همکاری و کمک یکدیگر مسیرهای ناهموار را طی نموده و خود را به قله های موفقیت رسانده اند.

خانواده های نامدار جهان,قدرتمندترین خانواده های جهان,معروفترین خانواده های جهان

۹. خانواده روتشیلد | Rothschild

خانواده ای آلمانی با قدمت فراوان که در شجره نامه شان از قرن ۱۵ میلادی اعتبار و سندیت فراوانی را به دست آورده اند، از یهودیان ساکن این کشور بودند، که در قرن ۱۸ اولین فعالیت های بانکداری خود را آغاز نموده و به سرعت مراحل رشد و ترقی را طی کردند و به یکی از خانواده های ثروتمند جهان مبدل شدند.

این خانواده هم اکنون در حوزه های بانکداری، شراب سازی، امور خیریه، استخراج معدن و کشاورزی بسیار فعال هستند. ثروت خاندان روتشیلد قادر است بودجه یک کشور را به راحتی تامین نماید.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۸. خانواده نهرو.گاندی | Gandhi

به جرات می توان گفت کمتر کسی است در جهان که نام خانواده گاندی را نشنیده و یا با فعالیت های سیاسی آنان آشنایی نداشته باشد. این خاندان سه نخست وزیر را به نام های “پاندیت جواهر نهرو، ایندیرا گاندی، راجیو گاندی” به سیاست هندوستان وارد کرده.

بعد از آن ها فرزندان دیگرش با به دست آوردن کرسی های نمایندگی مجلس موفقیت های سیاسی خاندان گاندی را استمرار بخشیدند. هم اکنون نیز احزاب اصلی حاکم بر هندوستان به نحوی خارق العاده در انحصار این خانواده قرار گرفته و گویی نام گاندی ها با سیاست هند عجین شده.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۷. خانواده ورتیمر | Wertheimer

تاجر بزرگ فرانسوی به نام آلن ورتیمر، با کمک برادرش ژرارد، موفق به تاسیس شرکت شنل شدند، که امروزه مشهورترین برند کالاهای لوکس، و صنعت مد فرانسه را در اختیار دارد.

گابریل کوکو اولین خیاط البسه مارک شنل در سال ۱۹۰۹ فعالیتش را آغاز نمود و در حال حاضر نوادگان خاندان ورتیمر همچنان پرچم این کمپانی بزرگ را بالا نگه داشته اند و امروزه آنها هم از معروفترین خانواده های جهان می باشند.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۶. خانواده دوماس | Dumas

تمام افرادی که صنعت مد و فشن را دنبال می کنند و یا همواره از مارک های معتبر جهانی برای انتخاب کالاهای لوکس خود بهره می گیرند، به خوبی با نام برند ” هرمس” آشنایی دارند.

شرکت فرانسوی هرمس در سال ۱۸۳۷ تاسیس و هم اکنون نواده خاندان “اکسل توماس” یکی از ثروتمندترین خانواده های جهان مدیریت برند مشهور را بر عهده گرفته و با سرعت فراوانی در عرصه رقابت جهانی می تازد.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۵. خانواده کندی | Kennedy

خانواده کندی در دنیا با عنوان نفرین شده ترین خاندان مشهور می باشد، که بالاترین حوادث را تجربه نموده اند. به طور مثال جوزف پی کندی در یک انفجار هوایی جان خود را از دست داد، جان اف کندی ترور شد، رزماری کندی به دلایل نامعلوم به فلج مبتلا گردید، هلیکوپتر تد کندی سقوط کرد، دیوید کندی در مصرف مواد مخدر زیادروی و اور دوز نمود.

خیلی ها معتقدند این اتفاقات حاصل نفرین خانواده های یهودی کشته شده در جریان جنگ جهانی دوم است، زیرا بزرگ خاندان کندی برای کشتار یهودیان سلاح به ارتش نازی می فروخت.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۴. خانواده راکفلر | Rockefeller

خانواده مشهور جهان راکفلر بدون قطع نقشی اساسی در پیشرفت و مکانیزه کردن کشور آمریکا ایفا نمودند. جان دی راکفلر موسس اولین شرکت استاندارد بود و در میان مردم آمریکا به عنوان شرورترین فامیل شناخته می شوند.

آن ها با وجود داشتن ثروتی باورنکردنی هرگز روی خوشبختی را ندیدند. راکفلر بزرگ در اقدامی عجیب خودش و تنها پسرش را با گلوله کشت، مایکل راکفلر با انفجار قایقش جان خود را از دست داد و هرگز جسدش را پیدا نکردند.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۳. خانواده خان | Khan

پادشاه بزرگ مغول با نام چنگیز خان با برپایی عظیم ترین امپراطوری جهان و تداومی بسیار طولانی نام خود را در فهرست مشهور ترین خاندان های دنیا به ثبت رساند. امپراطوری مغول ها با کشورگشایی های پی در پی و تحت تصرف در آوردن سرزمین های بیشمار رکورد دار قدرتمندترین سلطنت نیز هستند.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۲. خانواده کاپیشان | Capetian dynasty

خاندان سلطنتی کاپیشان در اروپا پرچم دار سیاست دنیا می باشند. این خانواده رفتارهای عجیب و خارج از عرفی همچون ازدواج با محارم، برده داری، نسل کشی، غارت اموال مردم و کشتارهای دست جمعی را به صورت قانونی مدون بنیان گذاری نموده و تا سالیان طولانی افسار قدرت را در فرانسه، اسپانیا، لوکزامبورگ، جزیره سیسیل، برزیل و پرتقال به دست گرفته بودند.

خانواده های ثروتمند جهان,خانواده های قدرتمند جهان,خانواده های معروف جهان

۱. خانواده کلاتن | Klatten

زوزانه کلاتن آلمانی، یکی از بزرگترین کارآفرینان و سرمایه گذاران دنیا شناخته می شود، که برند مشهور “ب ام و” را در سطح جهان به موفقیت بی نظیری رسانده.

این شغل به شکل موروثی در خاندان کلاتن در گردش است و هم اکنون فرزندان و نوادگان روزانه، با سرعتی خیره کننده پله های ترقی را در نور دیده و گوی سبقت را از رقبای خود ربوده اند.

به نظر شما مشهورترین خانواده جهان کدامند؟

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف خرید تیک آبی اینستاگرام

2 واکنش کاربران به این مقاله

  1. من عاشق محصولات برند هرمس هستم و هیچ وقت نمیدونستم که یک بیزینس خانوادگیه!
    ممنون از این مقاله جالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا