سرگرمیمشهورترین ها

10 تنیس باز مشهور دنیا – منصور بهرامی تا راجر فدرر

خلاصه نوشته
  • اگر شما هم به ورزش مهیج تنیس علاقه دارید، بد نیست که مشهورترین تنیس بازان دنیا را بشناسید. این ورزش محبوب در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مردم در سراسر دنیا قرار گرفته است و سالانه افراد بسیاری برای تماشای این بازی مهیج از نزدیک، راهی ورزشگاه ها می شوند.

پیشنهاد ویژه بست فارسی

اگر دنبال بهترین سایت برای اعزام دانشجو و مهاجرت به ترکیه می گردی بزن رو دکمه پایین

قیمت لیر ترکیهاعزام دانشجوتحصیل در ترکیهمهاجرت به ترکیه

معرفی تنیس بازان معروف جهان

ورزش محبوب تنیس سال هاست که در کل جهان با شور و حال خاصی توسط علاقه مندانش دنبال می شود. بازیکنان بزرگ و عنوان دار این رشته مهیج جزو ثروتمندترین مردان و زنان دنیا به شمار می روند.

تنیس خاکی گرانترین مسابقات جایزه بزرگ را به صورت سالانه برگزار می کند، که با سیل عظیم تماشاگران نیز رو به رو می گردد. ورزش راکتی بین دو نفر یا تیم های دونفره زنان، مردان و مختلط و با کسب امتیاز محاسبه می گردد.

خاستگاه تنیس را کشور بریتانیا می دانند و در ابتدای کار فقط توسط اشراف زادگان و خانواده سلطنتی انجام می پذیرفت. بعدها با رواج در بین مردم به سبک و سیاق امروزی در آمد. اکنون در بست فارسی قصد داریم 10 تن از برترین تنیس بازان جهان را به حضورتان معرفی نماییم، لطفا همراه مان باشید.

بزرگترین تنیسور دنیا,بهترین تنیسور دنیا,تنیس باز مشهور,

10. اشتفی گراف | Steffi Graf

اشتفانی ماریا گراف متولد سال 1969 میلادی در آلمان غربی ، یکی از تنیس بازان مشهور دنیا به شمار می رود که تا مدت ها در صدر جدول برترین های این رشته ورزشی قرار داشت.

او به شیوه راست دست و بک هند تک دست بازی می کرد. 22 دوره قهرمانی مسابقات گرند اسلیم و 3 قهرمانی مسابقات آزاد استرالیا را در کارنامه خود دارد.

تنیس باز معروف,تنیس باز معروف جهان,تنیس باز معروف سوئیسی,

9. منصور بهرامی | Mansour Bahrami

منصور بهرامی معروف ترین تنیس باز ایران مقیم فرانسه متولد سال 1956 ازکودکی علاقه خود را به تنیس نشان داد و موفق شد در سن 13 سالگی بر سکوهای قهرمانی بایستد.

او بارها با پیراهن تیم ملی فرانسه مقام های قهرمانی فراوانی را کسب نموده. دونالد ترامپ رئیس جمهور اسبق ایالت متحده آمریکا از او به دلیل کارهای خیرخواهانه برای درمان بیماران سرطانی بی بظاعت مورد تحسین قرار داد.

تنیس بازان مشهور دنیا,تنیس بازان معروف جهان,معروف ترین تنیس باز ایران,

8. مارتینا ناوراتیلووا | Martina Navratilova

مارتینا ناورا تیلووا تنیس باز اهل کشور چک اسلواکی متولد سال 1956 می باشد، که 18 مقام قهرمانی گرند اسلیم، دوازده فینال ویمبلدون و 31 عنوان قهرمانی دونفره زنان و مختلط جهان را از آن خود نموده است.

این تنیس باز مشهور از سال 1982 تا 1990 همیشه یک پای ثابت مسابقات ویمبلدون بود.

معروف ترین تنیسور دنیا,پرافتخارترین تنیسور دنیا,بزرگترین تنیسور دنیا,

7. پیت سمپراس | Pete Sampras

پیت سمپراس تنیسور بازنشسته آمریکایی تبار متولد 1971 در طول 15 سال فعالیت حرفه ایش موفق به کسب 14 مقام نخست مسابقات گرند اسلم در رشته تک نفره گردید. او در نظرسنجی دهه 90 میلادی در بین تمام ورزشکاران سکوی اول مرد قهرمان تنیس را از آن خود نمود.

سمپراس در سن 19 سالگی در کمال ناباوری و با وجود قرعه ای سخت به فینال مسابقه اوپن آمریکا راه یافت و با شکست آندره آغاسی بهترین تنیسور دنیا نام خود را در دنیا بر سر زبان ها انداخت.

بهترین تنیسور دنیا,تنیس باز مشهور,تنیس باز معروف,

6. ماریا شاراپووا | Maria Sharapova

بانوی تنیسور روسی با نام ماریا شاراپووا متولد سال 1987 با کسب 5 دوره قهرمانی مسابقات گرند اسلم نام خود را در لیست بزرگترین تنیسور دنیا به ثبت رساند.

این مطلب را از دست ندهید
10 حیوان خطرناک جهان که بسیار مرگبار هستند

او همچنین بیشترین دستمزد را در بین بانوان تنیس باز دنیا دریافت می کرد و همواره از سوی مجلات مد و زیبایی مورد تحسین قرار می گرفت.

تنیس باز معروف جهان,تنیس باز معروف سوئیسی,تنیس بازان مشهور دنیا,

5. آندره آغاسی | Andre Agassi

آندره آغاسی تنیس باز مشهور آمریکایی متولد سال 1970 یکی از پرافتخارترین ورزشکاران جهان تنیس به شمار می رود، که از 16 سالگی فعالیت حرفه ای خود را در رشته تنیس آغاز نمود.

با کسب 60 عنوان قهرمانی در مسابقات مختلفی همچون 8 دوره گرند اسلم، 3 دوره جام دیویس و مدال طلای المپیک 1996 به عنوان پرافتخارترین تنیسور دنیا نیز دست یافت.

تنیس بازان معروف جهان,معروف ترین تنیس باز ایران,معروف ترین تنیسور دنیا,

4. سرینا ویلیامز | Serena Williams

سرینا جیمکا ویلیامز بانوی قهرمان آمریکایی در رشته تنیس متولد سال 1981 که در سال 2015 در صدر جدول رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس ایستاد. او 23 قهرمانی گرند اسلم، مدال طلای تک نفره و دو مدال طلای دو نفره مسابقات المپیک را از آن خود نموده است.

در حال حاظر او آخرین بازیکنی که در تمام 4 رشته گرند اسلم مقام های نخست را به دست آورده، می باشد. عضلات تنومند و سرویس های غیر قابل دفاعش او را به محبوب ترین زن تنیسور دنیا بدل کرده.

پرافتخارترین تنیسور دنیا,بزرگترین تنیسور دنیا,بهترین تنیسور دنیا,

3. رافائل نادال | Rafael Nadal

رافائل نادال پاررا تنیسور بزرگ اسپانیایی متولد 1986 از سن 8 سالگی به عناوین قهرمانی مسابقات تنیس اسپانیا دست یافت. نادال در سن 15 سالگی پا به عرصه تنیس حرفه ای نهاد و در 18 سالگی مقام دوم مسابقه جام دیویس را کسب نمود.

کارنامه درخشان او پر از افتخارات بی نظیری همچون 20 دوره قهرمانی گرند اسلم، 34 دوره قهرمانی مسترز و 4 دوره مقام نخست جام دیویس می باشد. عنوان مرد شماره یک تنیس جهان را در سال 2009 از آن خود کرد. بدون شک او یکی از تنیس بازان معروف جهان به شمار می رود.

تنیس باز مشهور,تنیس باز معروف,تنیس باز معروف جهان,

2. راجر فدرر | Roger Federer

راجر فدرر تنیس باز معروف سوئیسی متولد سال 1981 یکی دیگر از مشهورترین تنیسورهای دنیا محسوب می گردد، که رکورد برد در 237 هفته پی در پی و در مجموع 302 هفته را در کارنامه خود دارد.

فدرر تا به حال 20 عنوان قهرمانی گرند اسلم، 5 دوره جام ویمبلدون، مدال برنز المپیک سیدنی، مدال طلا المپیک پکن، مدال نقره المپیک 2012 لندن و فتح 5 دوره پیاپی مسابقات تنیس آزاد آمریکا را به دست آورده است.

تنیس باز معروف سوئیسی,تنیس بازان مشهور دنیا,تنیس بازان معروف جهان,

1. نواک جوکوویچ | Novak Djokovic

نواک جوکوویچ تنیس باز مشهور دنیا اهل کشور صربستان و نفر شماره یک تنیس جهان متولد سال 1987 می باشد، که طی دو سال پی در پی عنوان مرد شماره یک تنیس جهان را از آن خود نمود.

وی تا کنون 4 گرند اسلم بدون وقفه، 8 گرند اسلم استرالیا، 3 قهرمانی جام آزاد استرالیا، 31 برد جام مسترز و نفر نخست مسابقات بیشماری از جایزه بزرگ دنیا را به دست آورده است. نواک رکورد فینال نفسگیر گرند اسلم را در 5 ساعت و 53 دقیقه به نام خود ثبت کرده.

به نظر شما پرافتخارترین تنیسور دنیا کیست؟

پیشنهاد ویژه بست فارسی

یک سایت خوب و معروف جهت مشاوره مهاجرت تحصیلی و شرایط مهاجرت کاری میخوای بزن رو دکمه پایین

مهاجرت تحصیلیمهاجرت کاریتحصیل در انگلستانتحصیل در کانادا

اگه دنبال یه سایت خوب برای خرید فالوور واقعی میگردی؟ اگه میخوای با خرید لایک به اکسپلورر اینستاگرام راه پیدا کنی؟ حتما یه سری به سایت دیجی فالوور بزن

خرید فالوور ایرانی اینستاگرام 100K با 25% تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا