مشهورترین ها

10 چهره مشهور رکوردار گینس در دنیا

خلاصه نوشته
  • رکوردهای جهانی گینس اغلب از عجیب ترین و خارق العاده ترین دستاوردهای افراد عادی تشکیل شده، اما در این بین چهره های مشهور گینس نیز کم نیستند. کتاب رکوردهای جهانی گینس تقریباً هر رکورد قابل تصوری را در خود جای داده است، بنابراین دیدن ستاره های بزرگ نامی که چند عملکرد را شکستند، خیلی تعجب آور نیست.

لیست چهره های مشهور گینس

کتاب رکوردهای گینس، کتابی مرجع است که در آن رکوردهای جهانی از دستاوردهای عجیب بشری و طبیعی ثبت می شود.

این کتاب از زمان انتشار تا سال 2021، در شصت و ششمین سال انتشار خود به سر می برد که در 100 کشور و به 23 زبان منتشر شده و بیش از 53000 پرونده را در پایگاه داده خود نگهداری می کند.

با ما همراه باشید تا در این محتوا چهره های مشهور گینس را به شما معرفی کنیم.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

10. میشل اوباما | Michelle Obama

میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکاست که در ماه اکتبر 2011 یک چالش جهانی انجام داد تا رکورد تعداد افرادی را که در طول 24 ساعت پرش می کنند را بشکند.

با بررسی شواهد از سراسر جهان، تأیید شد که 300265 نفر در این چالش شرکت کردند و رکورد قبلی را شکستند. در 11 اکتبر، خانم اوباما به صدها کودک مدرسه ای از منطقه واشنگتن پیوست تا یک دقیقه پرش مداوم در محوطه کاخ سفید را انجام دهند.

این مراسم که با حضور مقامات رکوردهای جهانی گینس برگزار شد، آغاز چالش 24 ساعته در سراسر جهان بود. برای ثبت رکورد جدید، بیش از 20425 نفر باید در طول 24 ساعت حرکت جک پا پرشی را انجام می دادند.

این تلاش توسط مجله نشنال جئوگرافیک کیدز در حمایت از کتاب “حرکت کنیم” خانم اوباما ترتیب داده شد! ابتکاری برای ارتقا آمادگی جسمانی و تغذیه سالم برای کودکان.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

9. رابرت داونی جونیور | Robert Downey Jr

رابرت داونی جونیور که در 4 آوریل 48 ساله شد، در شهر ممنوعه، پکن، جایی که او در مراسم فرش قرمز برای Iron Man 3 شرکت می کرد، کارتی با 5339 امضای طرفدارانش به او تحویل داده شد.

گواهی رکوردهای جهانی گینس تأیید می کند، این هدیه رکورد جدیدی برای بیشترین امضا در کارت تبریک را ثبت کرده است. رکورد قبلی 4347 امضا بود که توسط یک شرکت بیمه در انگلیس به نام چرچیل، در اکتبر 2012 به دست آورد.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

8. امینم | Eminem

امینم خواننده رپ شناخته شده آمریکایی، 12 رکورد جهانی گینس را در اختیار دارد.

پرفروش ترین آلبوم هیپ هاپ در هفته اول انتشار در انگلستان

پرفروش ترین آلبوم دهه اول قرن بیست و یکم

پرفروش ترین خواننده رپ تا به امروز

بیشترین آلبوم های پیاپی ایالات متحده برای اولین بار در یک شماره توسط یک هنرمند انفرادی

همه نُه آلبوم انفرادی او در رده شماره یک جدول Billboard 200 ایالات متحده قرار گرفتند

موفق ترین هنرمند رپ در انگلستان برای تک آهنگ ها

استفاده از بیشتر کلمات (1560 کلمه) در آهنگ مشهور “خدای رپ”

رپری با بیشترین تعداد آلبوم در انگلستان

با 8.818 کلمه منحصر به فرد در متن100 آهنگ طولانی خود، دارای بیشترین واژگان است

بیشترین لایک برای یک نوازنده مرد در فیس بوک

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از وفادارترین زوج های مشهور دنیا

بیشتر ورودی ها در نمودار Billboard Hot 100 آمریکا

سریعترین رپر جهان

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

7. رجیس فیبین | Regis Philbin

مجری سرشناس آمریکایی، رجیس فیبین تا کنون موفق شده 2 بار نام خود را برای بیشترین ساعات حضور در مقابل دوربین تلویزیون آمریکا در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

یک بار در سال 2004 با ۱۵۸۸۱ ساعت حضور و بار دیگر در 15 سپتامبر 2011 با 16،746.50 ساعت. این اعداد نشان می دهند که رجیس در طول 50 سال فعالیت حرفه ای خود تقریباً یک ساعت در روز مقابل دوربین بوده است.

حرفه رجیس فیبین در سال 1958 در سن دیگو آغاز شد.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

6. الن دی جنرس | Ellen DeGeneres

الن دی جنرس، مجری برنامه “تاک شوی الن دی ‌جنرس شو” رکورد بیشترین بازتوییت را در پی سلفی پر ستاره خود در اسکار سال 2014 شکست.

میزبان هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار، دی جنرس در میان انبوهی از ستارگان هالیوود قرار گرفت و با یک سلفی که توسط بردلی کوپر، بازیگر American Hustle  گرفته شد، با کمک 3.5 میلیون کاربر توییتر در سراسر جهان، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

در این سلفی، بردلی کوپر، الن دی جنرس، جنیفر لارنس، مریل استریپ، جولیا رابرتز، کوین اسپیسی و برد پیت در کنار یکدیگر حضور دارند.

این رکورد قبلاً توسط پیامی از طرف باراک اوباما به طرفدارانش در توییتر، اندکی پس از انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در نوامبر 2012، ثبت شده بود.

اکنون کارتر ویلکرسون شانزده ساله از نوادا در ایالات متحده اکنون رکورد رسمی بیشترین بازتوییت را در اختیار دارد. او برای دریافت رایگان ناگت مرغ، خواستار بازنشر توییتش شد. توییت او 4.3 میلیون بار ریتوییت شد و رکورد الن را شکست.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

5. گروه متالیکا | Metallica Group

چند سال پیش گروه موسیقی متالیکا یک رکورد کاملاً جدید به دیسکوگرافی خود اضافه کرد. راکرهای آمریکایی با اجرای یک نمایش در قطب جنوب در 8 دسامبر 2013، رسما به اولین گروهی تبدیل شدند که در هفت قاره جهان کنسرت برگزار کردند.

کنسرتی که این گروه در قطب جنوب برگزار می کرد، دومین کنسرت برگزار شده در این قاره بود که تنها هفت مخاطب داشت.

متالیکا قبلاً در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا برنامه اجرا کرده بود، اما برای جمع بندی سال به شکل گسترده، آنها مسابقه ای برگزار کردند که در آن برندگان می توانستند شاهد اجرای گروه در گنبدی شفاف در ایستگاه کارلینی در قطب جنوب باشند.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

4. دواین جانسون | Dwayne Johnson

دواین جانسون معروف به “راک” یکی از ستارگان هالیوود، بدون شک یکی از فتوژنیک ترین افرادی می باشد که تا به حال پا در حلقه WWE گذاشته است. این واقعیت وجود دارد که او در هالیوود به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده و افراد زیادی در سراسر دنیا طرفدارش هستند.

راک برای تبلیغ یکی از تریلرهای اکشن خود با عنوان سان آندریاس (San Andreas)، تصمیم گرفت در اولین نمایش فیلم در لندن در ماه مه 2015 به یک رکورد جهانی گینس برسد. او در سه دقیقه 105 عکس سلفی  گرفت که بیشترین تعداد ثبت شده در این مدت بود.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از مشهور ترین رمان های دنیا - برباد رفته تا صد سال تنهایی

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

3. آزی آزبورن | Ozzy Osbourne

رکورد طولانی ترین و بلندترین فریاد گروهی توسط یک گروه متشکل از ۵۲ هزار نفر در سال 2010 ثبت شد. خواننده افسانه ای هوی متال، آزی آزبورن (Ozzy Osbourne) رهبری این جمعیت را در ورزشگاه داجر Dodger)) بر عهده داشت.

او موفق شد عنوان رهبری یک جیغ طولانی مدت را به خود اختصاص دهد.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

2. هیلاری کلینتون | Hillary Clinton

هیلاری کلینتون به عنوان همسر رئیس جمهور اسبق ایالات متحده، از سال 1993 تا 2001 بانوی اول ایالات متحده بود. او در سال 2016 یکی از کانداهای ریاست جمهوری و رقیب دونالد ترامپ بشمار می رفت.

در این سال رکورد بیشترین جستجوی صورت گرفته در گوگل در مورد یک زن به خانم کلینتون انتصاب داده شد. با این وجود بیشترین سرچ در خود ایالات متحده به نام دونالد ترامپ ثبت شد که در نتیجه توانست در رقابت ریاست جمهوری پیروز میدان شود.

قبل از کلینتون این رکورد مربوط به لیدی گاگا خواننده سرشناس بود.

رکوردداران گینس,چهره های مشهور گینس,کتاب رکوردهای گینس,

1. شکیرا | Shakira

رکوردهای جهانی گینس امروزه می تواند تایید کند که شکیرا ستاره پاپ تا کنون 6 رکورد گینس را به نام خود ثبت کرده است.

آلبوم اسپانیایی زبان شکیرا با نام Fijación Oral Vol. 1 در ژوئن 2005 منتشر شد و اولین رکورد جهانی موسیقی را برای وی به ارمغان آورد و نخستین بار در بالای جدول Billboard 200 قرار گرفت.

شکیرا مبارک به لطف تک آهنگ La Tortura در سال 2006 برنده جوایز رکورد سال شد و دومین رکورد جهانی خود را شکست. این تک آهنگ همچنین برنده جایزه “گرمی آهنگ لاتین سال” در BMA شد.

همچنین با کسب عنوان اولین نفر دارنده 100 میلیون لایک در فیس بوک، رکورد جدیدی در شبکه های اجتماعی ثبت کرده است. این خواننده و ترانه سرای کلمبیایی پس از انتشار عکسی از خود قبل از اجرایش در مراسم اختتامیه جام جهانی فیفا 2014، به این شاخص رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا